Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ετσι οπως τα λες. θα δωσεις την εντολη adb sideload ονομα αρχειου.zip

 

δες εδω για το twrp https://dl.twrp.me/davinci/

Ευχαριστώ πολύ αλλά δεν μου κάθεται οπότε το παράτησα. Ξαναέβαλα με miflash την στοκ ρομ και τέλος.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το δαχτυλικό αποτύπωμα δουλεύει κανονικά?Από κατανάλωση μπαταρίας πως πάει με αυτήν την rom?Δώσε πληροφορίες στον λαό! :lol:

 

Το FOD μπορει να δουλευει και καλυτερα σε σχεση με τo miui,αστοχιες φυσικα παντα υπαρχουν ομως.Η μπαταρια οπως ειπα και πριν βγαζει ανετα μια μερα με την δικια μου χρηση αλλα τα εχω ολα ανοιχτα και το σημα κινητης που εχω δεν ειναι το καλυτερο οποτε καταλαβαινεις.Παντως το κινητο δουλευει τοσο smooth που νομιζεις οτι ειναι αλλο κινητο.Παμε και στα αρνητικα τωρα εαν μπορει να πει κανενας ετσι:δεν καταφερα να κανω το vo-wifi να δουλεψει,δεν το εψαξα και πολυ ενω το volte δουλευει.Επισης το Android Auto δεν συνδεεται με το αμαξι μου ενω πριν λειτουργουσε απροβληματισμα,δεν ξερω τι φταιει γι αυτο θα το κοιταξω το σ/κ που θα εχω χρονο.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Το FOD μπορει να δουλευει και καλυτερα σε σχεση με τo miui,αστοχιες φυσικα παντα υπαρχουν ομως.Η μπαταρια οπως ειπα και πριν βγαζει ανετα μια μερα με την δικια μου χρηση αλλα τα εχω ολα ανοιχτα και το σημα κινητης που εχω δεν ειναι το καλυτερο οποτε καταλαβαινεις.Παντως το κινητο δουλευει τοσο smooth που νομιζεις οτι ειναι αλλο κινητο.Παμε και στα αρνητικα τωρα εαν μπορει να πει κανενας ετσι:δεν καταφερα να κανω το vo-wifi να δουλεψει,δεν το εψαξα και πολυ ενω το volte δουλευει.Επισης το Android Auto δεν συνδεεται με το αμαξι μου ενω πριν λειτουργουσε απροβληματισμα,δεν ξερω τι φταιει γι αυτο θα το κοιταξω το σ/κ που θα εχω χρονο.

 

Android Auto κανονικα στο δικο μου.2020 μοντελο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Συρτάρι εφαρμογών δεν έχει το Mi 9t? Ή δεν το βρίσκω?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω εδώ και 2 ημέρες ένα 9τ, και μου παρουσίασε το εξής εκεί που το δούλευα κόλλησε οπότε αναγκαστικά το έκλεισα από το power, έχω επίσης την εντύπωση ότι σαν κολλάει στο scroll και στην εναλλαγή μεταξύ εφαρμογών.

Να πω εδώ ότι είναι περασμένο το τελευταίο update.

 

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει λύση στα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω εδώ και 2 ημέρες ένα 9τ, και μου παρουσίασε το εξής εκεί που το δούλευα κόλλησε οπότε αναγκαστικά το έκλεισα από το power, έχω επίσης την εντύπωση ότι σαν κολλάει στο scroll και στην εναλλαγή μεταξύ εφαρμογών.

Να πω εδώ ότι είναι περασμένο το τελευταίο update.

 

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει λύση στα παραπάνω.

 

Αν η συσκευή είναι καινούρια, την έχεις πρώτο χέρι και μόλις πέρασες το update τα συμπεράσματα είναι λίγα. Ή η ενημέρωση δεν κάθισε καλά και σου προκαλεί κάποιο "κόλλημα" το οποίο μπορεί να οδηγεί και σε περαιτέρω κολλήματα με άλλες εφαρμογές ή κάποια εφαρμογή μεμονωμένη μπορεί να δημιουργεί προβλήματα. Σε κάθε περίπτωση περίμενε να δεις Αν Θα σου το ξανακάνει.

Αν ναι προσπάθησε να κατεβάσεις ξανά το τελευταίο πακέτο και να το κάνεις εγκατάσταση.

 

Αν δεν λειτουργήσει κ αυτό η μόνη λύση είναι η επαναφορά (ειδικά αν δεν έχεις κάνει ποτέ και βάζεις την μια ενημέρωση πάνω στην άλλη).

Δεν μπορείς να βρεις Αν και ποια εφαρμογή μπορεί να το έκανε και συνήθως τέτοιου είδους σφάλματα τα δημιουργεί το βασικό λογισμικό στο οποίο κάθονται οι εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή είναι καινούρια, την έχεις πρώτο χέρι και μόλις πέρασες το update τα συμπεράσματα είναι λίγα. Ή η ενημέρωση δεν κάθισε καλά και σου προκαλεί κάποιο "κόλλημα" το οποίο μπορεί να οδηγεί και σε περαιτέρω κολλήματα με άλλες εφαρμογές ή κάποια εφαρμογή μεμονωμένη μπορεί να δημιουργεί προβλήματα. Σε κάθε περίπτωση περίμενε να δεις Αν Θα σου το ξανακάνει.

Αν ναι προσπάθησε να κατεβάσεις ξανά το τελευταίο πακέτο και να το κάνεις εγκατάσταση.

 

Αν δεν λειτουργήσει κ αυτό η μόνη λύση είναι η επαναφορά (ειδικά αν δεν έχεις κάνει ποτέ και βάζεις την μια ενημέρωση πάνω στην άλλη).

Δεν μπορείς να βρεις Αν και ποια εφαρμογή μπορεί να το έκανε και συνήθως τέτοιου είδους σφάλματα τα δημιουργεί το βασικό λογισμικό στο οποίο κάθονται οι εφαρμογές.

Σε ευχαριστώ , η συσκεύη είναι καινούργια μολις την πήρα, απο το λίγο που το εψαξα φοράει V11.0.3.0.QFJRUXM (MIUI11) και η συσκευή είναι ρώσικη, anyway θα περιμένω να δώ πως θα πάει και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρθηκε ήδη από κάποιο μέλος μπορεί να φταίει η αποθήκη εφαρμογών, την απενεργοποίησα και πλέον δουλεύει όπως πριν
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ , η συσκεύη είναι καινούργια μολις την πήρα, απο το λίγο που το εψαξα φοράει V11.0.3.0.QFJRUXM (MIUI11) και η συσκευή είναι ρώσικη, anyway θα περιμένω να δώ πως θα πάει και βλέπουμε.

 

V11.0.5.0 είναι η τελευταία.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι global για αυτό δεν έχει πάρει ακόμα 11.0.5.0

 

Πάντως η 11.0.5.0 φαίνεται αρκετά σταθερή.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την δικια σου τελικα η αλλη ηταν οτι να ναι την δουλευω ηδη 5 ωρες φαινεται καλη δεν χανεις μηνυματα δεν τρωει σκαλωματα,απο πορους μπαταριας πως την βλεπεις?τραβαει πολυ?
Οχι δεν έχω δει ουσιαστική διαφορά στην κατανάλωση, την χρησιμοποιώ μήνες, από όταν ήταν στις πρώτες εκδόσεις,και εχει κάνει παρα πολλά updates. Ασχολείται και την βελτιώνει λίγο λίγο.
Link to comment
Share on other sites

πως βλεπουμε απο ποια χωρα ειναι η συσκευη?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι global για αυτό δεν έχει πάρει ακόμα 11.0.5.0

 

to 9 t δεν φορα κινεζικη,global βγηκε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δήλωσε σαν χώρα εκεί που βρίσκεσαι πχ. Ελλάδα.ξανακατεβασαι την Αναβάθμιση και μετά την εγκατάσταση κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Ή κανείς επαναφορά εργοστασιακών , χώρα , αναβάθμιση

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δήλωσε σαν χώρα εκεί που βρίσκεσαι πχ. Ελλάδα.ξανακατεβασαι την Αναβάθμιση και μετά την εγκατάσταση κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Ή κανείς επαναφορά εργοστασιακών , χώρα , αναβάθμιση

 

Καλύτερα πρώτα επαναφορά, χώρα μετά τελευταίο πακέτο αναβάθμισης

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ενημερώσει πώς πάει από μπαταρία μετά την τελευταία αναβάθμιση;

 

Αν εννοείς την 11.0.5.0 την πρώτη μέρα που την πέρασα ήταν χάλια, νόμιζα ότι πάλι θα κάνω επαναφορά. Χωρίς aod σε μια μέρα έφυγε νερό.

Έκανα επανεκκίνηση πριν το φορτίσω για 2η φορά μετά την αναβάθμιση, και μόλις έκανα φόρτιση η διαφορά ήταν ριζική. Επανήλθε στα κανονικά και μάλιστα θα έλεγα ότι αντέχει κ πιο πολύ.

Τώρα βγάζει σίγουρα 3 εικοσιτετράωρα αναμονή και κάτι παραπάνω, πάνω από 5μιση ώρες οθόνη σε αυτό το διάστημα.

Ακόμα δεν το έχω λιώσει για να δω αν θα πάει στις 9 με 10 ώρες οθόνη,αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα πάει

Link to comment
Share on other sites

Συρτάρι εφαρμογών δεν έχει το Mi 9t? Ή δεν το βρίσκω?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει συρτάρι εφαρμογών. Πηγαίνεις Ρυθμίσεις -> Αρχική οθόνη -> Αρχική οθόνη (πάλι) και εκεί υπάρχει επιλογή για το συρτάρι εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο περίεργο που έχω παρατηρήσει στο κινητό μου είναι ότι από το 31% και προς τα κάτω αν το π.χ το χρησιμοποιήσω η μπαταρία πέφτει σταδιακά,αν όμως το αφήσω κλειστό και το ανοίξω 10 λεπτά μετά μπορεί να έχει πέσει στο 28%, δηλαδή περίπου 2% φεύγει χωρίς λόγο, βέβαια από το 18% μέχρι το 14% που είναι το λιγότερο που το έχω αφήσει να πέσει μπορεί να βγάλει κ 45 με 50 λεπτά οθόνη. Κάτι άλλο με την 11.0.5.0 δεν έχω παρατηρήσει
Link to comment
Share on other sites

Σε τι τιμή το βρίσκουμε ρε παιδιά? Που παίζει φθηνότερα ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά αποτι βλέπω έχει ανέβει η τιμή του ειδικά για το pro έχει ξεφύγει...

Εγώ το είχα πάρει το καλοκαίρι απο το bangood 270 το 128, δεν ξέρω αν παίζει κανένα κουπόνι τωρα και είναι πιο φθηνό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...