Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο mkbhd είχε τότε που το δοκίμασε ότι το δακτυλικό είναι πολύ μέτριο.

Εγώ άλλο κάτω από οθόνη δεν έχω δοκιμάσει.

Αυτός που έχει δει 100 κινητά κάτι ξέρει.

Απλώς με τζάμι χάνει λίγο περισσότερο και πρέπει να τα ξαναπεράσει πάνω από το τζαμί

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αφού σου έχω φορτώσει φωτογραφίες με το πώς κάθεται,σου εξηγώ ότι το φοράω 5 μήνες κ δεν έχει ούτε γρατζουνιά.

Δεν ξέρω ότι θέλεις,στα 7-8 ευρώ τέτοιο τζαμί δε θα βρεις.

Και μη βασιζεσαι 100% σε κριτικές Σκρούτζ και άλλων τέτοιων διαδικτυακών μηχανών.

Στο λέμε άτομα που το φοράμε και έχουμε βάλει στα κινητά μας χρόνια

 

Φίλε καλημέρα

είναι αυτό

https://www.skroutz.gr/s/19484426/Nillkin-Amazing-H-Tempered-Glass-Xiaomi-Mi-9T.html

αυτό

https://www.skroutz.gr/s/19484435/Nillkin-Tempered-Glass-0-2mm-H-PRO-2-5D-for-Xiaomi-Mi9-T.html

ή αυτό

https://www.skroutz.gr/s/19383316/Nillkin-Full-Face-Tempered-Glass-Black-Xiaomi-Mi-9T.html

iphone 1st gen - iphone 3gs - iphone 4 - iphone 4s

htc one x

letv x800 us

xiaomi mi 9t

Poco x3 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι αντιμετωπίζουν λαγκ στο σκρολαρισμα, σε ινσταγκραμ, facebook, chrome κτλ. καθώς και στην εναλλαγή μεταξύ των οθονών, όπως εγώ μέχρι πρότινος, πρέπει να απεγκαταστησουν την αποθήκη εφαρμογών του miui (app vault). Έχει δύο εφαρμογές, μια που απεγκατεστησα από τις εγκατεστημένες όπου την εμφανίζει και μια που εμφανίζει με search στο play store, με ίδιο όνομα, όπου απενεργοποίησα τις ενημερώσεις, γιατί δεν γίνεται να απεγκατασταθει. Έπειτα το πρόβλημα λύθηκε, γιατί το κινητό κολλούσε αρκετά μετά την την τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογής.
Link to comment
Share on other sites

 

Μη πάρεις με μαύρο πλαίσιο τρώει οθόνη.

Από τα δύο διάφανα το ένα που δείχνει το κουτί είναι λεπτότερο στο πάχος, έχω παραγγείλει ένα τέτοιο εφεδρικό και δεν το έχω βάλει διότι ακόμα έχω το άλλο.

Λογικά είναι αυτό με τα 5.90-6.00 ευρώ που βλέπω.

Τα πράγματα ήταν διαφορετικά προ κορονοΐου

Αλλά πιστεύω πως είναι αυτό.

Στο κουτί θα έχει ποιοτικό πετσετακι με το λογότυπο της εταιρίας τυπωμένο πάνω, όλα τα απαραίτητα για να το εφαρμόσεις.

Επίσης αν τυχόν δεν το βάλεις καλά, μπορείς πολύ προσεκτικά να το ξεκολλήσεις κ να το εφαρμόσεις ξανά.

Αν τυχόν κάνει την οποιαδήποτε φούσκα,που είναι πολύ σπάνιο, συνέχισε να το σκουπίζεις και μετά από λίγες ώρες θα κολλήσει και θα είναι τέλειο

Link to comment
Share on other sites

@akisthess Να σαι καλά φίλε, ήταν πολύ σπαστικό τελικά με την επανεγκατάσταση της ρομ δεν έφτιαξε
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Μετά από σκέψη για το ποιο κινητό να επιλέξω μεταξύ Mi9T και redmi note 9s επέλεξα το πρώτο και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μόνο που παρατηρώ κάτι περίεργο...στα quick settings δεν μπορώ να προσθέσω κάποιο ακόμα...π.χ. gps για να το ανοιγοκλείνω όποτε θέλω γρήγορα. Είναι γενικά έτσι?μου φαίνεται αρκετά περίεργο...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Μετά από σκέψη για το ποιο κινητό να επιλέξω μεταξύ Mi9T και redmi note 9s επέλεξα το πρώτο και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μόνο που παρατηρώ κάτι περίεργο...στα quick settings δεν μπορώ να προσθέσω κάποιο ακόμα...π.χ. gps για να το ανοιγοκλείνω όποτε θέλω γρήγορα. Είναι γενικά έτσι?μου φαίνεται αρκετά περίεργο...

 

Τα quick setting's ποια είναι; Αυτά που κάνεις scroll down στην αρχική οθόνη;

Αν ναι κάνε ένα scroll down μετά δεξιά και πάτα επεξεργασία. Τα βάζεις όπως θες

Link to comment
Share on other sites

στις γρήγορες ρυθμίσεις έχει το εικονάκι για να το "edit" κατεβάζεις την κουρτίνα κάτω και μετά στην δεύτερη σελίδα θα το δεις αν έισαι σε 10 αν είσαι με 9 ανδροιδ ακόμα θα δεις ένα μολυβάκι κάτω
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τα quick setting's ποια είναι; Αυτά που κάνεις scroll down στην αρχική οθόνη;

Αν ναι κάνε ένα scroll down μετά δεξιά και πάτα επεξεργασία. Τα βάζεις όπως θες

 

στις γρήγορες ρυθμίσεις έχει το εικονάκι για να το "edit" κατεβάζεις την κουρτίνα κάτω και μετά στην δεύτερη σελίδα θα το δεις αν έισαι σε 10 αν είσαι με 9 ανδροιδ ακόμα θα δεις ένα μολυβάκι κάτω

 

Παιδιά αυτό ακριβώς είναι το περίεργο. Εμένα δεν έχει τέτοιο εικονίδιο στην δεύτερη σελίδα!τι γίνεται? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό ακριβώς είναι το περίεργο. Εμένα δεν έχει τέτοιο εικονίδιο στην δεύτερη σελίδα!τι γίνεται? :lol:

 

Πάνε σελίδα κ τραβά μας μια screenshot.

Είναι ένα εικονίδιο με 4 τετράγωνα που είναι κενά μέσα. Αν δεν είχες Xiaomi δεν το βλέπεις στην αρχή

Link to comment
Share on other sites

Πάνε σελίδα κ τραβά μας μια screenshot.

Είναι ένα εικονίδιο με 4 τετράγωνα που είναι κενά μέσα. Αν δεν είχες Xiaomi δεν το βλέπεις στην αρχή

Screenshot-2020-05-06-12-43-14-831-com-miui-home.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία έκδοση η μπαταρία κρατάει περισσότερο.

 

Το φορτίζω πάντα γύρω στο 35%.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Φοράς άλλη ROM;

Κάνε τον κόπο και τράβηξε σσ και τις 2 σελίδες από τις κουρτίνες.

Θα το κάνω λίγο google γιατί δεν ξέρω αν είναι κάποιο κόλλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φοράς άλλη ROM;

Κάνε τον κόπο και τράβηξε σσ και τις 2 σελίδες από τις κουρτίνες.

Θα το κάνω λίγο google γιατί δεν ξέρω αν είναι κάποιο κόλλημα.

 

Επίσης πήγαινε ρυθμίσεις >ειδοποιήσεις >Πίνακας ειδοποιήσεων

Έχει android ή miui;

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα κάτω αριστερά έχεις ένα εικονίδιο που δεν ξέρω τι είναι και στη φωτό το έβγαλες καθώς σκρολαρε και γράφει "εύση δεδομένων ". Αυτό δεν ξέρω τι είναι.

Επίσης έχεις πολύ λιγότερα εικονίδια από το δικό μου. Ρώτησα αν έχεις άλλη ρομ.

Κάνε καμία επανεκκίνηση μήπως έχει φάει σκαλωμα. Που κατά πάσα πιθανότητα έχει φάει.

Πάνε ξανά στις ειδοποίησεις και την κατηγορία αριστερά (για την οθόνη κλειδώματος) δες αν έχεις διαμορφώσει να μην φαίνονται. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

To "εύση δεδομένων " όταν πάτησα πάνω μου έλεγε για εξοικονόμηση data.H rom είναι η "μαμά" miui global 11.0.5 stable. Ωστόσο μετά από αρκετή αναζήτηση βρήκα λύση!Παραθέτω παρακάτω τα βήματα που ακολούθησα όπως τα βρήκα στα Αγγλικά,και εμφανίστηκαν όλες οι γρήγορες ρυθμίσεις:

 

If anybody else facing the same issue, I found a fix.

The issue happens after logging in to your Google and Mi accounts during device setup.

How I fixed it was by installing this app from the playstore (SystemUI Turner)

And reset quick settings tiles using it.. that's all.

Now you can edit quick tiles normally without the app, because "Edit" button is back!

Link to comment
Share on other sites

Moλις παρέλαβα και εγω,!!!επιτελούς!!!καλώς ήρθα στην παρέα σας!!Για να μην σας ζαλίζω είμαι ήδη στα update Και μετά hard reset και θα ξεκινήσω στήσιμο,οτι χρειαστώ θα τα μαζέψω για λίγες μέρες και θα τα γράψω ολα μαζί...το μονό που θέλω τώρα είναι αν γίνεται να μου πει κάποιος αν αλλάζουν τα κουμπιά του μενού κατω θεση!!δεν μπορω το βελακι δεξια ειχα συνηθίσει αυτο αριστερά και το τετράγωνο δεξιά...βέβαια θα σας φανει αστειο αλλα εδω δεν μου δειχνει να κλεισω στο παρασκηνιο τις εφαρμογες που τρεχουν...μπορει να ειναι ετσι τα xiaomi..παντως με το λιγο που εψαξα οσο κατεβάζει το Update,ρε μαγκεςςςςςςςςς τι μενου ειναι αυτο???χαμοςςςς θες 2 μερες να στηνεις..πφφφ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Moλις παρέλαβα και εγω,!!!επιτελούς!!!καλώς ήρθα στην παρέα σας!!Για να μην σας ζαλίζω είμαι ήδη στα update Και μετά hard reset και θα ξεκινήσω στήσιμο,οτι χρειαστώ θα τα μαζέψω για λίγες μέρες και θα τα γράψω ολα μαζί...το μονό που θέλω τώρα είναι αν γίνεται να μου πει κάποιος αν αλλάζουν τα κουμπιά του μενού κατω θεση!!δεν μπορω το βελακι δεξια ειχα συνηθίσει αυτο αριστερά και το τετράγωνο δεξιά...βέβαια θα σας φανει αστειο αλλα εδω δεν μου δειχνει να κλεισω στο παρασκηνιο τις εφαρμογες που τρεχουν...μπορει να ειναι ετσι τα xiaomi..παντως με το λιγο που εψαξα οσο κατεβάζει το Update,ρε μαγκεςςςςςςςςς τι μενου ειναι αυτο???χαμοςςςς θες 2 μερες να στηνεις..πφφφ!!!

 

Ρυθμίσεις, πρόσθετες ρυθμίσεις, προβολή πλήρους οθόνης έχει επιλογή για τα κουμπιά ή για χειρονομίες (αν σε βολεύει).

Με το τετράγωνο βλέπεις τι εφαρμογές έχεις από πίσω και τις κλείνεις.

Link to comment
Share on other sites

επανήλθα μετά απο στήσιμο και 2 24ωρα λιώσιμο,και εχουμε και λεμε το τηλ ειναι θεριό το αγάπησα,φοβόμουνα το μέγεθος στο χερι άλλα τελικά είναι μια χαρά,βρήκα θήκη σιλικόνης στα 6 ευρω ultra thin αυτη που έψαχνα δηλαδή και έκατσε λουκούμι,τζαμακι ακομα εχω διλλημα αν θα βαλω,τωρα συνοπτικά,ερώτηση πρώτη μετα απο καποιο κυκλο φορτίσεων θα στρώσει η μπαταρία όπως ολα τα τηλ να φανταστώ?γιατί 2 μερες με 2 καρτες μεσα χωρις aod και μονο πλοήγηση οριακά έβγαλε μέρα και μου έπεσαν τα αυτια..δεύτερον εχετε και εσεις θεμα με το νουμερα στο φβ?τα λαικ δηλαδή και αυτα να δείχνει αν εχεις?τριτον εχω φαει ενα απίστευτο μπουρδουκλομα με το θεα ειδοποιήσεις άλλες ρχοντα αλλες οχι κοντευω να σκάσω,ούτε ήχος ούτε τίποτα αφου δεν ξερω πλεον τι settings να βαλω να ακουω τα μηνύματα απο messeng insta κτλ..κάτι άλλο δεν εχω ακόμα ΚΑΙ μια ερωτηση που δεν βρηκα απαντηση στις 80-90 σελιδες εχει καμια third party εφαρμογή να αναβει η οθόνη κάπως ωστε να καταλάβεις οτι έχεις καποιο μήνυμα η χαμένη κλήση??γιατι με αυτη την κου******ά επάνω ακρη δεν βγαίνει πρεπει να έχεις μόνιμα aod αλλα δεν θελω...κάτι τελευταίο υπάρχει καποιο καλο σεταρισμα ωστε οι εφαρμογες να σταματανε στο παρασκήνιο με κλειστή οθόνη?όπως το doze της lg?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία σίγουρα θα στρώσει μέρα από κάποιες φορτίσεις. Υπομονή. Για τις ειδοποιήσεις μπορείς να μπεις ρυθμίσεις-εφαρμογές και μετα στην κάθε εφαρμογή όπου δηλώνεις πως θα είναι οι ειδοποιήσεις σου και πως θα είναι οι εφαρμογές στο background με την εξοικονόμηση ενέργειας.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία θα στρώσει. Κάποια λύση του τύπου led ή να αναβοσβήνει η οθόνη κτλ δεν υπάρχει, μόνο το πράμα στην σελφι. Το κοιτάς,αν αναβοσβήνει κάτι σου ήρθε.

Μετά μπορείς να πας ρυθμίσεις κλήσεων έχει υπενθύμιση για αναπάντητες (και σε πόση ώρα κτλ).

Και τώρα για να σβήνουν οι εφαρμογές δεν χρειάζεται να έχεις κάποια 3rd party χωρίς λόγο,πας στις εφαρμογές και έχει επιλογές ποιες θες να κάνουν πλήρως εξοικονόμηση και ποιες όχι. Είναι στη διαχείριση εφαρμογών, πατάς πάνω στην εφαρμογή που θες,στο πεδίο μπαταρία ή εξοικονόμηση ενέργειας.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία θα στρώσει. Κάποια λύση του τύπου led ή να αναβοσβήνει η οθόνη κτλ δεν υπάρχει, μόνο το πράμα στην σελφι. Το κοιτάς,αν αναβοσβήνει κάτι σου ήρθε.

Μετά μπορείς να πας ρυθμίσεις κλήσεων έχει υπενθύμιση για αναπάντητες (και σε πόση ώρα κτλ).

Και τώρα για να σβήνουν οι εφαρμογές δεν χρειάζεται να έχεις κάποια 3rd party χωρίς λόγο,πας στις εφαρμογές και έχει επιλογές ποιες θες να κάνουν πλήρως εξοικονόμηση και ποιες όχι. Είναι στη διαχείριση εφαρμογών, πατάς πάνω στην εφαρμογή που θες,στο πεδίο μπαταρία ή εξοικονόμηση ενέργειας.

 

βρηκα μια third party εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xander.android.notifybuddy&hl=el θα την δουλέψω λιγο και θα ενημερώσω..για το led μεσα στην οθόνη,τωρα για τις ειδοποιήσεις ακόμα μου κανει χαζα...μήνυμα του βαιμπερ απο χθες το βράδυ ξυπνάω σημερα και κάνει γκλιν και βλέπω μήνυμα χθεσινό,κατι εμποδίζει τα μηνύματα σαν να πεφτει σε υπνο και με εχει μπερδεψει,για να μην ζαλίζω θα αφησω λιγο ακομα τις δοκιμες και αν δεν βρω λυση θα ξανά ποσταρω...αυτό βέβαια με το φβ που δεν εχει πορτοκαλί νουμερακια στην αρχική επανω στην εφαρμογή για τα λαικ ελπίζω να ειναι bug της εφαρμογής γιατί θα το ηθελα!Οσον αφορά την 12 miui θα την πάρουμε και εμεις εε??γιατί γράφει σκετο 9 και 9 pro σατ σαιτ φαντάζομαι εννοεί και εμάς!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...