Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν πατάς το μεσαίο κουμπί φωτογραφία;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ίσως να μην το εξέφρασα σωστά. Κανει καποιος μια δημοσίευση και πάω να βάλω εγώ φωτό ως απάντηση , επειδή πατάω το εικονίδιο της φωτό κάνει pop up

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ίσως να μην το εξέφρασα σωστά. Κανει καποιος μια δημοσίευση και πάω να βάλω εγώ φωτό ως απάντηση , επειδή πατάω το εικονίδιο της φωτό κάνει pop up
Όλα οκ σε μένα ανοίγει την συλλογή και όχι την κάμερα, βέβαια δεν έχω δώσει δικαιώματα για την κάμερα στο Facebook δεν ξέρω μήπως παίζει αυτό ρόλο

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ σε μένα ανοίγει την συλλογή και όχι την κάμερα, βέβαια δεν έχω δώσει δικαιώματα για την κάμερα στο Facebook δεν ξέρω μήπως παίζει αυτό ρόλο

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λες να τσεκαρω εκεί ε; Μου την άνοιγειντην συλλογή αλλά πρώτα πάει εκεί

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος την καλοσύνη να μου πει πώς το συνδέω με windows 10 με usb να περνάω αρχεία?

 

Το συνδέω και απλά φορτίζει, δε μου δίνει την παραμικρή επιλογή να αλλάξω το usb connection από πουθενά :angry:

 

Νιώθω σα να ανοίγω pc πρώτη φορά στη ζωή μου :/

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος την καλοσύνη να μου πει πώς το συνδέω με windows 10 με usb να περνάω αρχεία?

 

Το συνδέω και απλά φορτίζει, δε μου δίνει την παραμικρή επιλογή να αλλάξω το usb connection από πουθενά :angry:

 

Νιώθω σα να ανοίγω pc πρώτη φορά στη ζωή μου :/

 

οπως σε ολα τα android, "κατεβαζεις" τις ειδοποιησεις κ επιλεγεις αν θα φορτιζει μονο ή αν θα συνδεθει να μεταφερεις αρχεια.

Link to comment
Share on other sites

Λες να τσεκαρω εκεί ε; Μου την άνοιγειντην συλλογή αλλά πρώτα πάει εκεί
Κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής και ξανάδωσε τα δικαιώματα από την αρχή

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ σε μένα ανοίγει την συλλογή και όχι την κάμερα, βέβαια δεν έχω δώσει δικαιώματα για την κάμερα στο Facebook δεν ξέρω μήπως παίζει αυτό ρόλο

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχες δίκιο μαν .το Facebook ειχε την άδεια κ γι'αυτό μου το κάνε αυτό . ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος το είχε ρωτήσει πιο παλιά κάπου αλλά δεν είδα ποτέ απάντηση, αλλά μήπως γνωρίζει κάποιος πως όταν αφήνω το Google Play να κάνει ενημερώσεις και το τηλέφωνο κλειδώνει δεν κάνει πια την ενημέρωση ή την κάνει με υπερβολικά μικρή ταχύτητα. Είναι θέμα τον Xiaomi αυτό; Μπορεί να ρυθμιστεί κάπως να συνεχίσει να κατεβάζει κανονικά τις ενημερώσεις
Link to comment
Share on other sites

οπως σε ολα τα android, "κατεβαζεις" τις ειδοποιησεις κ επιλεγεις αν θα φορτιζει μονο ή αν θα συνδεθει να μεταφερεις αρχεια.

 

Ναι φίλε μου, τι γίνεται όταν στις ειδοποιήσεις δε μου βγάζει τπτ, γιατι το πιο πιθανο ειναι να έχω κλείσει την ειδοποιηση για το usb ανάμεσα σε ένα σκασμο ειδοποιήσεις που έχω κλείσει γιατι μου σπανε τα νευρα οι κινεζοδιαφημισεις?

 

Εχει κανεις ιδέα ποια ειδοποίηση πρέπει να ενεργοποιήσω πάλι από το lock screen notifications ώστε να μου βγάζει την επιλογή για το τι θα κάνει το συνδεδεμένο usb? Βασικά, για να κάνουμε reverse engineering, έχει κανείς την καλοσύνη να πατήσει παρατεταμένα στην ειδοποίηση του usb και να δει το ονομα της ειδοποίησης ώστε να το ενεργοποιήσω κι εγώ?

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποίησεις > Συστημα Android > Συνδεση USB

 

Έχει 3 μενού εκεί. Δοκίμασε

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200307/9ae16b8f176b54fef6832f227f916c7a.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200307/12d42686d94d857e6d94b88322b78d25.jpg

Edited by XP130TD
τεράστιες εικόνες
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, τι γίνεται όταν στις ειδοποιήσεις δε μου βγάζει τπτ, γιατι το πιο πιθανο ειναι να έχω κλείσει την ειδοποιηση για το usb ανάμεσα σε ένα σκασμο ειδοποιήσεις που έχω κλείσει γιατι μου σπανε τα νευρα οι κινεζοδιαφημισεις?

 

Εχει κανεις ιδέα ποια ειδοποίηση πρέπει να ενεργοποιήσω πάλι από το lock screen notifications ώστε να μου βγάζει την επιλογή για το τι θα κάνει το συνδεδεμένο usb? Βασικά, για να κάνουμε reverse engineering, έχει κανείς την καλοσύνη να πατήσει παρατεταμένα στην ειδοποίηση του usb και να δει το ονομα της ειδοποίησης ώστε να το ενεργοποιήσω κι εγώ?

 

Eχεις κινεζοδιαφημισεις σε 9τ???:blink:

Οτι και να κλεισεις φιλε ΔΕΝ κλεινει το μενου αυτο.

Εκτος εαν καταλαβα κατι λαθος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κινεζοδιαφημισεις λίγο δύσκολο να βλέπεις...

 

Διαφημίσεις από τα sites που έχεις επισκεφτεί κ τις εφαρμογές που έχεις περάσει, βλέπεις...

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποίησεις > Συστημα Android > Συνδεση USB

 

Έχει 3 μενού εκεί. Δοκίμασε

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200307/9ae16b8f176b54fef6832f227f916c7a.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200307/12d42686d94d857e6d94b88322b78d25.jpg

 

Άλλο ένα εκπληκτικό μενού της xiaomi που πρέπει να μυρίσεις τα νύχια σου για να ανακαλύψεις, πχ δεν ήξερα ότι το android system είναι και touchable και σου δίνει τέτοιο μενου...το έβλεπα always on και δεν το πείραζα.

 

Και πάλι δεν έφταιγε αυτό, και τα 3 usb settings που βρήκα ήταν ενεργοποιημένα. Πάτησα στο notification shade(Πινακα ειδοποιήσεων) και το γύρισα από adroid σε Miui και ξεκολλησε, τωρα δουλευει κανονικά, είτε το έχω σε android είτε σε Miui. Σε ευχαριστώ φίλε μου, με τη βοήθειά σου το σκάλισα παραπάνω και έφτιαξε.

 

Ένα σκασμό bugaκια η κινεζιά γενικά πάντως, ας όψεται η full screen που το ότι δεν έχει σταγόνες/δάκρυα κτλ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ, αλλιώς είχε φάει το κινητό σούτο από την πρώτη εβδομάδα..

 

Σχετικά με τις κινεζοδιαφημίσεις,λάθος το διατύπωσα, εννοούσα το ένα σκασμό ειδοποιήσεις που μου πέταγε στην αρχή για κάθε άχρηστη εφαρμογή που δεν είχα ανοίξει ούτε μια φορά.

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα εκπληκτικό μενού της xiaomi που πρέπει να μυρίσεις τα νύχια σου για να ανακαλύψεις, πχ δεν ήξερα ότι το android system είναι και touchable και σου δίνει τέτοιο μενου...το έβλεπα always on και δεν το πείραζα.

 

Και πάλι δεν έφταιγε αυτό, και τα 3 usb settings που βρήκα ήταν ενεργοποιημένα. Πάτησα στο notification shade(Πινακα ειδοποιήσεων) και το γύρισα από adroid σε Miui και ξεκολλησε, τωρα δουλευει κανονικά, είτε το έχω σε android είτε σε Miui. Σε ευχαριστώ φίλε μου, με τη βοήθειά σου το σκάλισα παραπάνω και έφτιαξε.

 

Ένα σκασμό bugaκια η κινεζιά γενικά πάντως, ας όψεται η full screen που το ότι δεν έχει σταγόνες/δάκρυα κτλ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ, αλλιώς είχε φάει το κινητό σούτο από την πρώτη εβδομάδα..

 

Σχετικά με τις κινεζοδιαφημίσεις,λάθος το διατύπωσα, εννοούσα το ένα σκασμό ειδοποιήσεις που μου πέταγε στην αρχή για κάθε άχρηστη εφαρμογή που δεν είχα ανοίξει ούτε μια φορά.

 

Φιλε θα ελεγα να παρεις καποια αλλη συσκευη,προφανως οχι xiaomi.

Το οτι δεν εχεις εμπειρια απο το εν λογο λειτουργικο δεν σημαινει οτι εχει θεματα....

Εχει και η χουα συσκευη χωρις σταγονες κτλ.Θα σου βγει και πιο οικονομικα.

Εαν το δωσεις στειλε μνμ.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Κώστα. Ήμουν σε android one κ τελικά το miui πέρα από τα θέματακια που όλα τα ui έχουν , είναι αυτό που μου φαίνεται πιο πλήρες .
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μετά από S7 & S9 ήρθα στο Mi9T για το vfm και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Ειδικά αν παρακολουθήσεις 2-3 βίντεο για να μάθεις το πώς δουλεύει το miui στην διαχείριση αδειών και βελτιστοποίησης μπαταρίας το κάνεις ότι θέλεις .

 

Συν το γεγονός της ενσωματωμένης ηχογράφησης κλήσης και full screen caller ID συν οθόνη samsung

συν φοβερές κάμερες

συν ταχύτητα

συν συν ....

 

Με βάζουν σε σκέψεις για το πόσο υπερκοστολογημενες ειναι κάποιες άλλες συσκευές.

 

Χωρίς να θέλω να μειώσω την αξία τους όταν βάζω και τον παράγοντα κόστος το mi9T υπερέχει

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μετά από S7 & S9 ήρθα στο Mi9T για το vfm και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Ειδικά αν παρακολουθήσεις 2-3 βίντεο για να μάθεις το πώς δουλεύει το miui στην διαχείριση αδειών και βελτιστοποίησης μπαταρίας το κάνεις ότι θέλεις .

 

Συν το γεγονός της ενσωματωμένης ηχογράφησης κλήσης και full screen caller ID συν οθόνη samsung

συν φοβερές κάμερες

συν ταχύτητα

συν συν ....

 

Με βάζουν σε σκέψεις για το πόσο υπερκοστολογημενες ειναι κάποιες άλλες συσκευές.

 

Χωρίς να θέλω να μειώσω την αξία τους όταν βάζω και τον παράγοντα κόστος το mi9T υπερέχει

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ισχύουν όλα στο 101%

Έρχομαι απο s7 edge, απαράδεκτο να έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά για ναυαρχίδα και 1μιση χρόνο μετά να λαγκάρει 10 φορές ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ από redmi 6 των 100 ευρώ..Τελευταία φορά που "μάρκα" βλέπει τα λεφτά μου.

 

Αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι το κινητό είναι τούβλο.

Οτι δουλεύει και σαν αλφάδι: μισή μοιρα κλήση να έχει η επιφάνεια που το ακουμπάς, το πήρε η κατηφόρα.

Ότι γλιστράει σαν χέλι, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η χρήση του ανάμεσα σε ώμο-μάγουλο με μούσια.

Ότι όσο και να συνηθίσεις το λογισμικό, καλό σαν του SAMSUNG δεν είναι.

Ότι έχει και πάλι ένα σκασμό bugs, μικρά μεν, μαθαίνεις να ζεις με αυτά δε. Τα 3 πιο βασικά για να μη με λέτε περίεργο? α) Το δικό μου audio jack, χωρις κανέναν λόγο, βγάζει τον χειρότερο(χαμηλό) ήχο σε ακουστικά που εχει πέσει στα χέρια μου. β) με κλειδωμένη οθόνη δεν μπορείς να αλλάξεις tracks. γ) Σε ώρα εργασίας, αν ρυθμίσεις τους ήχους στο ελάχιστο, στο 1/1000, ίσα ίσα να φαίνεται η μπλε μπάρα της έντασης, ακούγεται 50 μέτρα μακρυά.

 

Και επίσης, το κινητό το πήρα χειμώνα και χαιρόμουν, τώρα έχει βαρέσει λίγο ήλιος μερικές μέρες, και κάτω από τον ήλιο τραγική η οθόνη δε βλέπεις το παραμικρό, ψάχνεις τον ίσκιο σου για να δεις.

 

Ναι όμως, θα ζήσω με όλα αυτά, 1000 φορές κινητό των 250 ευρώ και μετά από ενάμιση χρόνο πέταμα, παρά αυτό που έζησα με την "ναυαρχίδα επώνυμης μάρκας"

Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν όλα στο 101%

Έρχομαι απο s7 edge, απαράδεκτο να έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά για ναυαρχίδα και 1μιση χρόνο μετά να λαγκάρει 10 φορές ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ από redmi 6 των 100 ευρώ..Τελευταία φορά που "μάρκα" βλέπει τα λεφτά μου.

 

Αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι το κινητό είναι τούβλο.

Οτι δουλεύει και σαν αλφάδι: μισή μοιρα κλήση να έχει η επιφάνεια που το ακουμπάς, το πήρε η κατηφόρα.

Ότι γλιστράει σαν χέλι, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η χρήση του ανάμεσα σε ώμο-μάγουλο με μούσια.

Ότι όσο και να συνηθίσεις το λογισμικό, καλό σαν του SAMSUNG δεν είναι.

Ότι έχει και πάλι ένα σκασμό bugs, μικρά μεν, μαθαίνεις να ζεις με αυτά δε. Τα 3 πιο βασικά για να μη με λέτε περίεργο? α) Το δικό μου audio jack, χωρις κανέναν λόγο, βγάζει τον χειρότερο(χαμηλό) ήχο σε ακουστικά που εχει πέσει στα χέρια μου. β) με κλειδωμένη οθόνη δεν μπορείς να αλλάξεις tracks. γ) Σε ώρα εργασίας, αν ρυθμίσεις τους ήχους στο ελάχιστο, στο 1/1000, ίσα ίσα να φαίνεται η μπλε μπάρα της έντασης, ακούγεται 50 μέτρα μακρυά.

 

Και επίσης, το κινητό το πήρα χειμώνα και χαιρόμουν, τώρα έχει βαρέσει λίγο ήλιος μερικές μέρες, και κάτω από τον ήλιο τραγική η οθόνη δε βλέπεις το παραμικρό, ψάχνεις τον ίσκιο σου για να δεις.

 

Ναι όμως, θα ζήσω με όλα αυτά, 1000 φορές κινητό των 250 ευρώ και μετά από ενάμιση χρόνο πέταμα, παρά αυτό που έζησα με την "ναυαρχίδα επώνυμης μάρκας"

 

Εγώ γιατί δεν έχω παρατηρήσει τίποτα από όλα αυτά;; Ναι, οκ, είναι λίγο βαρύ, έχω βάλει θήκη να το προστατεύσω, έχει φάει τούμπες, αλλά οι θήκες έχουν βγάλει τα λεφτά τους, δε θυμάμαι πότε να έχω βάλει κινητό ανάμεσα σε ώμο και μάγουλο, καθώς μετά θέλει πλύσιμο η οθόνη, αλλά αντ' αυτού χρησιμοποιώ Bluetooth hands-free, δεν είχα ποτέ κινητό με πιο αρεστό λογισμικό από το Miui, αλλά ομολογώ ότι δεν έχω χρησιμοποιήσει εκτενώς λογισμικό της Samsung, bugs νομίζω ότι έχουν όλα, αλλά στις τελευταίες εκδόσεις δεν έχω βρει κάποιο bug, το audio jack το δικό μου βγάζει μια χαρά δυνατό ήχο, αν και κυρίως χρησιμοποιώ Bluetooth, με κλειδωμένη οθόνη αλλάζω κανονικά tracks με τη μαμά εφαρμογή "Μουσική" (όχι, δεν είναι μαμάάάάά), στις χαμηλές εντάσεις είναι όντως χαμηλή η ένταση της ειδοποίησης (προσοχή, αλλάζω την ένταση που έχει το καμπανάκι, όχι τη νότα), στον ήλιο μια χαρά διαβάζω e-book όταν πηγαίνω βόλτα το σκύλο μου, ναι, οκ, αν δω μια φωτογραφία, σίγουρα δε θα δω όλες τις λεπτομέρειες και τα χρώματα με τον ήλιο ντάλα από πάνω, αλλά ας πει κάποιος αν υπάρχει κινητό με 250- € που σε τέτοιες συνθήκες χαίρεσαι να βλέπεις φωτογραφίες στην οθόνη και τέλος πρέπει να είναι η μεγαλύτερη πρόταση που έχω γράψει ποτέ σε φόρουμ!

 

Όλα αυτά σε πολύ φιλικό τόνο, διότι εντέλει συμφωνούμε ότι σαν value for money το κινητό τα σπάει!!!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

το θέμα με τον ήχο στα ακουστικά πήγαινε στις ρυθμίσεις - ήχος - εφέ ήχου ή sound effects και διάλεξε ποία ακουστικά χρησιμοποιείς θα δείς τεράστια διαφορά

ανάλογα με την επιλογή που έχεις,το ότι έχει δυνατό ήχο δεν είναι κακό ανάλογα βέβαια και τι κάνεις βέβαια αλλά έχει και δόνηση

η συσκευή είναι καλή έως πάρα πολύ καλή για τα χρήματα κτίσεις και δεν πουλάει φρού-φρού πάντα θα υπάρχουν καλύτερες μάρκες αλλά δεν θα δείς την υποστηρίξει που σου δίνει η xiaomi προς το παρόν στο android ακόμα και σε φτηνές συσκευές της

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορουμε να κάνουμε τις ειδοποιήσεις σε κλειδωμένη οθονη να αναβοσβηνει στην οθονη το κοκκινο ή μπλε εφφέ στο πλάι στο always on, αλλά καθε 5 δευτερόλεπτα ,και οχι μονο μια φορά? Επισης απο messenger και whatsapp έρχονται, αλλά απο viber οχι.

 

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Edited by hammer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορουμε να κάνουμε τις ειδοποιήσεις σε κλειδωμένη οθονη να αναβοσβηνει στην οθονη το κοκκινο ή μπλε εφφέ στο πλάι στο always on, αλλά καθε 5 δευτερόλεπτα ,και οχι μονο μια φορά? Επισης απο messenger και whatsapp έρχονται, αλλά απο viber οχι.

 

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

 

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή,αναβοσβηνει μια φορά κ χτυπάει ήχος.νομιζω για τις κλήσεις μόνο έχει μια επιλογή να ειδοποιεί περισσότερες φορές

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα συνοδοιπόροι

 

έχει κάποιος πρόβλημα με το app της πειραιώς; το winbank εννοώ, δεν μπορώ εδώ και καιρό να εγκρίνω πληρωμή που κάνω από τον υπολογιστή

 

:mad:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα συνοδοιπόροι

 

έχει κάποιος πρόβλημα με το app της πειραιώς; το winbank εννοώ, δεν μπορώ εδώ και καιρό να εγκρίνω πληρωμή που κάνω από τον υπολογιστή

 

:mad:

Εμενα μια χαρα δουλευει
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μου έχει κορωνοϊό!!! Εδώ και λίγες μέρες έχει πέσει η απόδοση της μπαταρίας ξαφνικά!!

 

Screenshot-2020-03-14-11-40-17-946-com-gsamlabs-bbm.jpg

how to create a picture

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...