Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδη για περιμενε. αν πχ καθε 15 λεπτα με μιση ωρα θελω να το ξεκλειδωνω ετσι για να βλεπω ειδοποιησεις θα πεταγεται η καμερα σελφι ?αλλος τροπος δεν υπαρχει χωρις να βγαινει ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

δηλαδη για περιμενε. αν πχ καθε 15 λεπτα με μιση ωρα θελω να το ξεκλειδωνω ετσι για να βλεπω ειδοποιησεις θα πεταγεται η καμερα σελφι ?αλλος τροπος δεν υπαρχει χωρις να βγαινει ?

 

Προφανως εσυ τρολαρεις τωρα ε........:lol:

Πως αλλιως να βγει φιλε.....:blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε δεν τρολαρω καθολου . χωρις να βγει η καμερα σελφι . μπορει να ανοιξει το κινητο? αν υπαρχε καποια ρυθμιση εννοω.
Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα αν το κινητο δεν εχει θυρα για ακουστικα. αλλα λεει εχει θυρα type c.μπορουμε να την χρησιμοποιησουμε τη συγκεκριμενη θυρα και να βαλουμε δικα μας ακουστικα η δεν γινεται ?
Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα αν το κινητο δεν εχει θυρα για ακουστικα. αλλα λεει εχει θυρα type c.μπορουμε να την χρησιμοποιησουμε τη συγκεκριμενη θυρα και να βαλουμε δικα μας ακουστικα η δεν γινεται ?

Έχει κανονικά θύρα 3.5 για ακουστικά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε δεν τρολαρω καθολου . χωρις να βγει η καμερα σελφι . μπορει να ανοιξει το κινητο? αν υπαρχε καποια ρυθμιση εννοω.

 

ρε φιλε για την μπροστα καμερα ρωτησες...υποθεσα οτι εισαι και λιγα στην τεχνολογια..με τι συσκευη εισαι τωρα?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε δεν τρολαρω καθολου . χωρις να βγει η καμερα σελφι . μπορει να ανοιξει το κινητο? αν υπαρχε καποια ρυθμιση εννοω.

 

Για να μην βγεί η κάμερα έχει τους εξής τρόπους: δεν βάζεις καμία ασφάλεια και κάνεις απλό ξεκλείδωμα, βάζεις και το αφύπνιση με ανασηκωση και είσαι έτοιμος. Και δεύτερον βάζεις δακτυλικό ή pin ή μοτίβο και έχεις μια ασφάλεια. Και στις 2 επιλογές μπορείς να ενεργοποιήσεις την αφύπνιση με ανασήκωση του κινητού ή με διπλό πάτημα στην σβηστή οθόνη.Αυτά και γλιτώνεις να ανοίγει η κάμερα σελφι

Ρυθμίσεις>προβολή> Στο πεδίο σύστημα έχει τρεις επιλογές

Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2019/10/15/how-to-google-camera-7-0-gcam-android/

 

Απο το παραπάνω μπορείτε να κατεβάσετε gcam

Εννοείτε αυτή που είναι για k20

Δουλεύει μία χαρά

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να γινουν στρογγυλα τα icons η γενικά να βαλουμε κανένα άλλο icon χωρίς launcher?
Άλλαξε την χώρα περιοχής σου από Ελλάδα που το έχεις σε Ελβετία.

Μετά πήγαινε στα θέματα και κατέβασε κάποιο θέμα με στρογγυλά icon's.

Αφου το περάσεις μπορείς να ξαναγυρίσεις την χώρα περιοχής σε Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα, σύνδεσα κάτι καινούργια bleutooth ακουστικά και όταν δέχομαι ή πραγματοποιώ κλήσεις η κλήση πάει αυτόματα στα ακουστικά. Πρέπει λοιπόν από το εικονίδιο να επιλέξω να "στείλω" την κλήση στο τηλέφωνο για να μιλήσω από τη συσκευή.

 

Υπάρχει δυνατότητα να απαντάει by default συσκευή και να επιλέγω όταν θέλω να τη "στέλνω" στα ακουστικά;

Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2019/10/15/how-to-google-camera-7-0-gcam-android/

 

Απο το παραπάνω μπορείτε να κατεβάσετε gcam

Εννοείτε αυτή που είναι για k20

Δουλεύει μία χαρά

 

Μόλις κατέβασα αυτή την έκδοση που δίνεις στο λινκ, απόσα διάβασα είναι beta και με το που πατάω "video" το app crashαρει επιτοπου.

Είστε σίγουροι ότι όλοι χρησιμοποιείτε αυτό το λινκ?

 

Οι xda για το 9Τ δίνουν άλλο λινκ, την έκδοση 6.2 ---.>https://forum.xda-developers.com/mi-9t/themes/app-googlecam-port-mi-9-t3945601

 

Επίσης, στο φορουμ των xda πολλοί κράζουν ότι η stock καμερα στο 9Τ είναι καλύτερη από την gcam.

 

Γενικά ξέρει κάποιος να εξηγήσει 2 πράγματα ή επειδή έβγαλε τη φήμη γενικα στα xiaomi οτι η gcam είναι καλύτερη, την κατεβάζουμε κι εμεις στο κινητό μας χωρίς να ψάξουμε τπτ? :)

Link to comment
Share on other sites

πάντως κι εγώ που κατέβασα την gcam, τελικά την στοκ χρησιμοποιώ για το 90% των περιπτώσεων. Εβαλα και ψαγμενα προφίλ,αλλά διαφορά αισθητή είδα μόνο σε κλειστούς χώρους με λίγο φως, ή νυχτερινές που χρειάζεται το HDR+. Το mi9t έχει αρκετά καλή κάμερα εργοστασιακά, σε άλλα xiaomi υπάρχει μεγαλύτερη διαφορά μεταξύ stock και gcam, όπως το redmi note 7.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ τη gcam μόνο για τις selfies για βραδινές και μέρες με έντονο φως λόγω καλύτερου HDR. Βίντεο μόνο με stock. Η stock καίει πιο εύκολα τα πολύ φωτεινά σημεία.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα, σύνδεσα κάτι καινούργια bleutooth ακουστικά και όταν δέχομαι ή πραγματοποιώ κλήσεις η κλήση πάει αυτόματα στα ακουστικά. Πρέπει λοιπόν από το εικονίδιο να επιλέξω να "στείλω" την κλήση στο τηλέφωνο για να μιλήσω από τη συσκευή.

 

Υπάρχει δυνατότητα να απαντάει by default συσκευή και να επιλέγω όταν θέλω να τη "στέλνω" στα ακουστικά;

καλα συνδεεις ακουστικα και θελεις να μιλας απο το ακουστικο του τηλεφωνου?

τοτε γιατι συνδεεις τα ακουστικα?

Link to comment
Share on other sites

καλα συνδεεις ακουστικα και θελεις να μιλας απο το ακουστικο του τηλεφωνου?

τοτε γιατι συνδεεις τα ακουστικα?

 

Έχω συνδέσει τα ακουστικά με το τηλέφωνο ώστε όταν τα έχω στα αφτιά (στο αμάξι, στον δρόμο κλπ.) να μπορώ να απαντήσω από το κουμπί των ακουστικών και να μιλήσω. Όταν όμως είμαι στο σπίτι ή στο γραφείο να μη χρειάζεται να βάλω τα ακουστικά για να μιλήσω, όταν απαντάω την κλήση από τη συσκευή, ο ήχος να είναι στη συσκευή.

 

Όπως γινόταν μέχρι χθες με το ρολόι. Το ρολόι είναι μόνιμα συνδεδεμένο στο τηλέφωνο, όταν απαντούσα την κλήση από το τηλέφωνο μιλούσα από το τηλέφωνο, όταν την απαντούσα από το ρολόι μιλούσα από το ρολόι. Τώρα απ' όπου και να την απαντήσω, ο ήχος πηγαίνει στα ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Μονο αρνητικο για μενα μεχρι στιγμης η εργοστασιακη ανταποκριση της πυξιδας, που λυνεται - με τον πλεον αποτελεσματικο τροπο - μεσω της εφαρμογης SkyMap (για αστρονομία, αλλα ρυθμιζει τη πυξίδα πιο αποτελεσματικά απο οποια αλλη εφαρμογη)
Link to comment
Share on other sites

μολις κατεβασα το miui 11 για το κινητο μας!!για καντε μια ενημερωση συστηματος και εσεις....
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεστε σε global versions (δηλαδή m9t) η στο k20?

Προς το παρόν εγώ δεν έχω λάβει κάτι έχοντας την πρώτη έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεστε σε global versions (δηλαδή m9t) η στο k20?

Προς το παρόν εγώ δεν έχω λάβει κάτι έχοντας την πρώτη έκδοση

 

M9T εχω εγω με προηγουμενη εκδοση λογισμικου V10.3.15.0.PFJEUXM.Χωρα ελλαδα

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Πετάει ακόμα πιο πολύ το κντακι με την 11........vfm με όλη την σημασία της λέξεως.....ΤΕΛΟΣ!!!!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...