Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όχι δεν είναι για Κίνα, η μία ρομ είναι global και η άλλη eu Ευρώπη, γιατί το κάνει αυτό δεν ξέρω, το ίδιο έχει κάνει και στο mi9.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

 

Το ss μου λοιπόν είναι από συσκευή αγορασμενη από gearbest.Κινα δλδ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για Κίνα υπάρχει το Redmi K20. Για εκείνο βγάζει άλλη ρομ

 

Αρα μια είναι η ρομ για το 9τ,σωστά?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι, λάθος. Απορώ τι δεν καταλαβαίνεις;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μισο μπερδευτηκα,με μπερδεψατε τωρα.....αλλη ρομ ειναι για συσκευες xiaomi mi 9t 6/64 εντος Κινας,και αλλες για εκτος?

 

Στην Κίνα/Ινδία είναι το Κ20 και έχει δική του ROM.

Εκτός Κίνας/Ινδίας, κυκλοφορεί η PFJMIXM (global) αλλά και η PFJEUXM (Ευρωπαϊκή). Γιατί το κάνει άγνωστο.

Link to comment
Share on other sites

Global rom και το δικό μου από το banggood. Οι διαφορές με την ευρωπαϊκή ποιες είναι;

 

Και εγω αυτο ρωταω μερες τωρα.....για το 9τ....οχι το κ20.........ουτε το 9..........η το 59.......αλλα κανεις δεν ξερει να μου πει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο ρωταω μερες τωρα.....για το 9τ....οχι το κ20.........ουτε το 9..........η το 59.......αλλα κανεις δεν ξερει να μου πει.

 

Το έγραψα και παραπάνω.

Στην Κίνα/Ινδία είναι το Κ20 και έχει δική του ROM.

Εκτός Κίνας/Ινδίας, κυκλοφορεί με το όνομα Mi 9t αλλά άλλα έχουν την PFJMIXM (global) και άλλα την PFJEUXM (Ευρωπαϊκή).

Γιατί τυπάρχει αυτή η διαφορά δεν το ξέρουμε. Απλά η PFJMIXM (global) παίρνει αναβαθμίσεις λίγο καθυστερημένα απο την PFJEUXM (Ευρωπαϊκή).

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και παραπάνω.

Στην Κίνα/Ινδία είναι το Κ20 και έχει δική του ROM.

Εκτός Κίνας/Ινδίας, κυκλοφορεί με το όνομα Mi 9t αλλά άλλα έχουν την PFJMIXM (global) και άλλα την PFJEUXM (Ευρωπαϊκή).

Γιατί τυπάρχει αυτή η διαφορά δεν το ξέρουμε. Απλά η PFJMIXM (global) παίρνει αναβαθμίσεις λίγο καθυστερημένα απο την PFJEUXM (Ευρωπαϊκή).

 

Φιλε ξερω πολυ καλα της ονομασιες,τις διαφορες,ανα συσκευη,δλδ καμια επι της ουσιας.

Δεν με ενδιαφερει το κ20 κτλ.

Το γιατι και ποιες οι διαφορες ρωταω.

Aυτο ρωταω.

 

Τεσπα ανουσια το κουραζουμε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό δεν ξυπνά με το ξυπνητήρι, υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ενεργοποιεί σε συγκεκριμένη ώρα την συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό δεν ξυπνά με το ξυπνητήρι, υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ενεργοποιεί σε συγκεκριμένη ώρα την συσκευή;
Θυμάμαι σε ένα παλιό κινητό xiaomi είχε στο ασφάλεια - μπαταρία - γρανάζι ρυθμίσεων μια επιλογή για προγραμματισμό κλεισίματος - ανοίγματος του τηλεφώνου.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό δεν ξυπνά με το ξυπνητήρι, υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ενεργοποιεί σε συγκεκριμένη ώρα την συσκευή;

 

Βασικά, είναι στην Ασφάλεια - Μπαταρία - Προγραμματισμένη ενεργοποίηση / απενεργοποίηση. (Εμένα γράφει ανενεργοποίηση!!!)

 

Αυτό που με προβληματίζει είναι το εξής: Όταν κάνει εκκίνηση το κινητό, δε φορτώνει καμία εφαρμογή η οποία έχει αυτόματη έναρξη μέχρι να το ξεκλειδώσω την πρώτη φορά! Αυτό συμβαίνει όταν έχεις ορίσει είτε ξεκλείδωμα με δακτυλικό αποτύπωμα είτε με οποιονδήποτε άλλο τρόπο... Διάβασα ότι είναι νορμάλ για τις νέες εκδόσεις Android, αλλά, αν έχετε καμία ιδέα αν μπορώ να το παρακάμψω, είναι καλοδεχούμενη! Βασικά χρησιμοποιώ το Replaio Radio για ξυπνητήρι, αλλά κατά τη διάρκεια της νύχτας θέλω να είναι κλειστό το κινητό! Και, όταν βάζω αυτόματη ενεργοποίηση, το Replaio δεν ξεκινάει αν δεν έχω ξεκλειδώσει ο ίδιος τη συσκευή την πρώτη φορά!!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

βασικά θα πρέπει να διαλέξεις ή να αφήνεις το κινητό ανοικτό όπως η μεγάλη πλειοψηφία σε λειτουργία πτήσης για να μην σε ενοχλεί τίποτα ή ξεκλείδωτο

βέβαια υπάρχουν και τα ξυπνητήρια

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

βασικά θα πρέπει να διαλέξεις ή να αφήνεις το κινητό ανοικτό όπως η μεγάλη πλειοψηφία σε λειτουργία πτήσης για να μην σε ενοχλεί τίποτα ή ξεκλείδωτο

βέβαια υπάρχουν και τα ξυπνητήρια

 

Σε λειτουργία πτήσης εντωμεταξύ δεν αφήνει το Android να ενεργοποιηθεί το WiFi αυτόματα από κάποια εφαρμογή, όπως πχ το Macrodroid! Πώς θα παίξει το Replaio Radio χωρίς WiFi;;; Αυτό λύνεται αν ρουτάρω το κινητό, αλλά δε θέλω να μπλέξω σε τέτοιες ιστορίες! Τουλάχιστον όχι ακόμα...

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα αυτή τη θήκη https://www.ebay.com/itm/Slim-Soft-Liquid-Silicone-Case-For-Xiaomi-Mi-9-SE-9T-8-A2-Lite-Bumper-Back-Cover-/372704599272?txnId=1131275691024 . Νομίζω την είχε προτείνει κάποιο μέλος. Έχει πολύ ωραία αίσθηση στο χέρι και είναι πολύ ποιοτική, έχω παραγγείλει βέβαια και μια Spigen από το Σκρουτζ.
Link to comment
Share on other sites

Έστησα κάποιες gcam για το α3 που ενδεχομένως να δουλεύουν καλά και για εσάς (όταν ειχα το mi9 ειχα δει παρόμοια συμπεριφορά στην gcam).

 

Μιλάω καθαρά για τον βασικό φακό.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7910276#post7910276

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το ξυπνητήρι και η αυτόματη ενεργοποίηση είναι ότι πιο παράξενο έχω συναντήσει σε κινητό.

Τελικά ενεργοποιείται η συσκευή με το ξυπνητήρι αλλά στις δοκιμές μου δεν μπορούσα να το εντοπίσω γιατί πήγαινε την δοκιμή για την επόμενη μέρα.

Για να κάνω επιτυχής δοκιμή αυθημερόν επρεπε να το βάλω πάνω από 15 λεπτά (ούτε σε 5 ούτε σε 10 όπως έκανα)

Εν πάση περιπτώσει ευτυχώς λειτουργεί.

Το παράξενο όμως είναι πως δεν μπορώ να του αλλάξω τον ήχο .

Ενώ του δηλώνω αλλον ήχο αυτό τελικά ξεκινά με τον δικό του default.

Επίσης με τον file manager όπως και με τον solid explorer δεν βρίσκω κάποιον φάκελο με τους ήχους συστήματος.

Επίσης πρώτη φορά το συναντώ αυτό.

Καμια ιδέα;

Πως αλλάζω ήχο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Από μπαταρία πως πάτε; Σήμερα απογοητεύτηκα λίγο. Βέβαια το έχω φορτίσει μονάχα δύο φορές ακόμη. Θα βελτιωθει κι αλλο; Με 40 λεπτά gps περίπου, ανοιχτό bluetooth, δεδομένα και wifi, σχεδόν όλη την ημέρα και 1 ώρα και δεκα λεπτά ομιλία, μετα από ένα δωδεκάωρο συνολικής χρήσης περίπου. Βέβαια δεν είχα ανοιχτή την εξοικονόμηση ενέργειας. Είδα σε ξένα φόρουμ για κατι δεκαωρα screen on και απορησα. Επίσης εχω κάνει την ρύθμιση, που ρίχνει το battery drain, μόνο LTE/WCDMA. 6be44884e0670ae99983b65deef4eed8.jpgc2fb51332ce9d3230c7ac073111a482c.jpga17b63455777c9940853d20d5cc2e71b.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην θα ελεγα οτι τα ss που εβαλες γεμισαν 24αρα....το τερματισες εσυ...:)

Με ολα αυτα ανοιχτα,κοιννως δεν το αφηνεις ήσυχο,προφανως εισαι σε καλο επιπεδο,Και ναι ακομα αστρωτη μπαταρια εχεις.

Καλα αυτο με τα 12ωρα ειναι κομματακι τραβηγμενο.

Εχω αναιβασει ss με λογικη χρηση πιο πισω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι το παρατήρησα κι εγώ χαχα. Με συγχωρείτε αλλά δεν έχω χρησιμοποιήσει ξανά το tapatalk και δεν ξέρω πως ανέβηκαν έτσι. Ελπίζω να στρώσει ακομα λίγο γιατί το κινητό είναι εξαιρετο
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρινηση απο τους κατοχους παρακαλω. Στο νημα που συζητουν για το Mi 9T Pro αναφερουν οτι το μοντελο ερχεται με google dialer. Να φανταστω οτι στο απλο Mi 9T ερχεται με MIUI dialer με δυνατοτητα ηχογραφησης, σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρινηση απο τους κατοχους παρακαλω. Στο νημα που συζητουν για το Mi 9T Pro αναφερουν οτι το μοντελο ερχεται με google dialer. Να φανταστω οτι στο απλο Mi 9T ερχεται με MIUI dialer με δυνατοτητα ηχογραφησης, σωστα?

 

Λάθος.

 

Δεν έχει λογική ο συνειρμός που έκανες. Είναι κινητό που προορίζεται για την ίδια περιοχή όποτε θα φοράει το ίδιο software όπως κ όλα όσα προορίζονται για εκτός Κίνας. Όλα τα global έχουν το Google dialer

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε λειτουργία πτήσης εντωμεταξύ δεν αφήνει το Android να ενεργοποιηθεί το WiFi αυτόματα από κάποια εφαρμογή, όπως πχ το Macrodroid! Πώς θα παίξει το Replaio Radio χωρίς WiFi;;; Αυτό λύνεται αν ρουτάρω το κινητό, αλλά δε θέλω να μπλέξω σε τέτοιες ιστορίες! Τουλάχιστον όχι ακόμα...

 

Υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που μπεις να ορίσεις σενάρια έτσι ώστε να κάνουν διαδικασίες αυτόματα.

Παλιότερα πχ εγώ το είχα το κινητό να μπαίνει αυτόματα σε 2g όταν είχα σύνδεση wifi και να γυρίζει 4g όταν συνδεόταν για περισσότερο από 10 δευτερόλεπτα.

 

Μπορεις επίσης να χρησιμοποιήσεις το "μην ενοχλείτε"που έχουν όλα τα android και έτσι να μπλοκάρεις όλες τις εισερχόμενες ειδοποιήσεις/κλήσεις μέχρι την ώρα που εσύ θα επιλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Το παράξενο όμως είναι πως δεν μπορώ να του αλλάξω τον ήχο .

Ενώ του δηλώνω αλλον ήχο αυτό τελικά ξεκινά με τον δικό του default.

Επίσης με τον file manager όπως και με τον solid explorer δεν βρίσκω κάποιον φάκελο με τους ήχους συστήματος.

Επίσης πρώτη φορά το συναντώ αυτό.

Καμια ιδέα;

Πως αλλάζω ήχο;

Καμια ιδέα για το παραπάνω;

Επίσης πως μπορώ να σβήσω τους default ήχους συστήματος;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To εχεις φιλε μου το κινητο και ΔΕΝ εχει MIUI dialer?
Εμένα πάντως αυτός για miui dialer μου κάνει.

Αν ήταν Google δεν θα πρεπε να είχε ελληνικά στους αριθμούς;8414a3769347f8446391f624818415c5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Miui έχει παιδιά αν και δεν τον χρησιμοποιώ κατά τη διάρκεια της κλήσης εμφανίζει κανονικά το εικονίδιο για ηχογράφηση της κλήσης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...