Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης μετά την αναβάθμιση δεν ανοίγει PDF που είναι αποθηκευμένα στο κινητό (πριν ακριβώς τα ίδια αρχεία άνοιγαν κανονικά).

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

χαχα μας έδωσαν αλλού κινητού την ρομ

https://www.apkmirror.com/apk/kingsoft-office-software-corporation-limited/mi-doc-viewer-powered-by-wps/mi-doc-viewer-powered-by-wps-2-1-release/mi-doc-viewer-powered-by-wps-2-1-android-apk-download/download/

ξανά έβαλα αυτήν και δουλεύει,επίσης και με το google pdf viewer δεν ανοίγει

άκυρο ούτε αυτό δουλεύει δεν πάνε καλά εκεί μπαχαλομπαχαλο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μετά την αναβάθμιση δεν ανοίγει PDF που είναι αποθηκευμένα στο κινητό (πριν ακριβώς τα ίδια αρχεία άνοιγαν κανονικά).

 

χαχα μας έδωσαν αλλού κινητού την ρομ

https://www.apkmirror.com/apk/kingsoft-office-software-corporation-limited/mi-doc-viewer-powered-by-wps/mi-doc-viewer-powered-by-wps-2-1-release/mi-doc-viewer-powered-by-wps-2-1-android-apk-download/download/

ξανά έβαλα αυτήν και δουλεύει,επίσης και με το google pdf viewer δεν ανοίγει

άκυρο ούτε αυτό δουλεύει δεν πάνε καλά εκεί μπαχαλομπαχαλο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Και στο gmail δεν μπορείς να κάνεις attach αρχεία.... :angry::angry::angry:

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν το είδα ακόμα .. ..μάλιστα κατά τα άλλα δουλεύει μια χαρά!!!παντως μου έστειλε ο λογιστής το εκκαθαριστικό και ειδα και έπαθα να το ανοιξω,τελικά το άνοιξα με

https://play.google.com/store/apps/details?id=pdf.pdfreader.pdfviewer.pdfeditor

αφού το κατέβασα πρώτα

edit:είναι μη πω τι!!! άνοιξα το miui optimazition και δουλεύει

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ. :mad: με απλή αναβάθμιση.

Και εμένα με lawnchair δεν δουλεύουν τα gestures ( δεν δουλεύουν πια με κανένα 3rd party launcher) . Η google φταίει αρχικά και μετά η Xiaomi. Σε android 10 η Xiaomi είχε φτιάξει δικό της τρόπο για τα gestures αφου και εκεί δεν θα δούλευαν με pure android. Στο 11 η google υποτίθεται ότι το έφτιαξε αφού βγήκε το android 11 με patch το οποίο δεν πρόλαβε να ενσωματώσει η Xiaomi... Αν πάρουμε 12 μάλλον θα δουλεύουν. Υπάρχουν ενναλακτικοί τρόποι πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με lawnchair δεν δουλεύουν τα gestures ( δεν δουλεύουν πια με κανένα 3rd party launcher) . Η google φταίει αρχικά και μετά η Xiaomi. Σε android 10 η Xiaomi είχε φτιάξει δικό της τρόπο για τα gestures αφου και εκεί δεν θα δούλευαν με pure android. Στο 11 η google υποτίθεται ότι το έφτιαξε αφού βγήκε το android 11 με patch το οποίο δεν πρόλαβε να ενσωματώσει η Xiaomi... Αν πάρουμε 12 μάλλον θα δουλεύουν. Υπάρχουν ενναλακτικοί τρόποι πάντως.

Πολύ σωστά.

Είναι θέμα της Google πρωτίστως.

Ολόκληρα νήματα έχουν γραφτεί σε πολλά ξένα φόρουμ για το θέμα αυτό.

Υποτίθεται ότι θα το φτιάξει η Google στο 12, μέχρι τότε όμως;

Όποιος θέλει άλλον launcher υπάρχει η λύση να μη δουλεύει gestures και να γυρίσει στην πλοήγηση με κουμπιά, αλλά αυτό δεν βολεύει πολύ κόσμο.

Οι άλλες εναλλακτικες φίλε ποιες είναι;

Fng ας πούμε;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει το θέμα να ειναι στο apk ληψεις. κατεβασα κατι υποτιτλους και εγραφε δεν υπαρχει αρχειο. καπου καπως τελικα ανοιξα το αρχειο με αλλο προγραμμα που με πεταξε η ιδια εφαρμογη, και δουλευαν ολα ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά.

Είναι θέμα της Google πρωτίστως.

Ολόκληρα νήματα έχουν γραφτεί σε πολλά ξένα φόρουμ για το θέμα αυτό.

Υποτίθεται ότι θα το φτιάξει η Google στο 12, μέχρι τότε όμως;

Όποιος θέλει άλλον launcher υπάρχει η λύση να μη δουλεύει gestures και να γυρίσει στην πλοήγηση με κουμπιά, αλλά αυτό δεν βολεύει πολύ κόσμο.

Οι άλλες εναλλακτικες φίλε ποιες είναι;

Fng ας πούμε;

Ναι και ίσως αν είσαι root να υπάρχει και άλλη λύση ( απλά μάλλον δεν είναι τέλειες ). Απλά δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ.

Link to comment
Share on other sites

Με root δεν ασχολούμαι.

Η εφαρμογή που ανέφερα δουλεύει σίγουρα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@ kallair τι μόνολογεις εσύ ? υπάρχει πρόβλημα και με τους υπότιτλους ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Aν προσεξα καλα, το θεμα που ειχατε κ σεις αλλα κ εγω, ειναι θεμα της εφαρμογης που ανοιγουν αυτα που κατεβασατε και μαλλον της εφαρμογης "ληψεις".

Link to comment
Share on other sites

κάτσε ρε συ για να συνεννοηθούμε

αν ανοίξετε το miui optimazition

δεν υπάρχει ο φάκελος download

υπάρχει χωρίς αυτό και είναι κενός

για αυτό επιμένω ότι τα χουν κάνει κωλος

επίσης στο κρυφό μενού υπάρχει μόνο το NR χωρίς το 5g δείτε το,δεν ξερω και τι άλλο δεν εμφανίζει πλέον

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με lawnchair δεν δουλεύουν τα gestures ( δεν δουλεύουν πια με κανένα 3rd party launcher) . Η google φταίει αρχικά και μετά η Xiaomi. Σε android 10 η Xiaomi είχε φτιάξει δικό της τρόπο για τα gestures αφου και εκεί δεν θα δούλευαν με pure android. Στο 11 η google υποτίθεται ότι το έφτιαξε αφού βγήκε το android 11 με patch το οποίο δεν πρόλαβε να ενσωματώσει η Xiaomi... Αν πάρουμε 12 μάλλον θα δουλεύουν. Υπάρχουν ενναλακτικοί τρόποι πάντως.

 

Δυστυχώς, δεν θα πάρουμε android 12.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, δεν θα πάρουμε android 12.
αν κρατήσεις το τηλέφωνό και 13 θα βάλουμε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν κρατήσεις το τηλέφωνό και 13 θα βάλουμε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Eπειδη εχω καιρο να παρακολουθησω τι γινεται στην custom rom πλευρα, android12 k 13 θα παρουμε απο xiaomi.eu πλευρά ή custom roms απο XDA πλευρά, με pure android?

Link to comment
Share on other sites

ούτε εγώ τα παρακολουθώ αλλά όλο και κάποιος θα ασχοληθεί τώρα ποιος θα είναι δεν το ξέρω,περιμένω να λήξει η εγγύηση και θα στο στολίσω εγω

τέλος πάντων τώρα δουλεύει το scaner,pdf viewer,ο φάκελος downloads εξαφανίστηκε στο καλό να πάει...χαχα

δεν ξέρω τι άλλο δεν δουλεύει προς το παρόν

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με επαναφορά εργοστασιακών και με τον miui launcher αναγκαστικά εχω gestures!Το miui optimization πάντα στο ενεργό αλλιώς γίνεται μπαχαλο τρελό!Το πρώτο πράγμα που έβαλα ηταν το YouTube vanced γιατί ήθελε άνοιξε κλεισε το miui optimization!Τωρα απο aosp παίζουν πολλές και με oss vendor αλλα και με miui vendor!Ηδη έχει βγάλει ο Abhishek και ο Egglezos σε Los unofficial!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

ούτε εγώ τα παρακολουθώ αλλά όλο και κάποιος θα ασχοληθεί τώρα ποιος θα είναι δεν το ξέρω,περιμένω να λήξει η εγγύηση και θα στο στολίσω εγω

τέλος πάντων τώρα δουλεύει το scaner,pdf viewer,ο φάκελος downloads εξαφανίστηκε στο καλό να πάει...χαχα

δεν ξέρω τι άλλο δεν δουλεύει προς το παρόν

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

και να το ξεκλειδώσεις να περάσεις άλλη ρομ δε χάνεις εγγύηση

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με επαναφορά εργοστασιακών και με τον miui launcher αναγκαστικά εχω gestures!Το miui optimization πάντα στο ενεργό αλλιώς γίνεται μπαχαλο τρελό!Το πρώτο πράγμα που έβαλα ηταν το YouTube vanced γιατί ήθελε άνοιξε κλεισε το miui optimization!Τωρα απο aosp παίζουν πολλές και με oss vendor αλλα και με miui vendor!Ηδη έχει βγάλει ο Abhishek και ο Egglezos σε Los unofficial!

Με τον stock launcher τα gestures δουλεύουν κανονικά.

Το πρόβλημα είναι με άλλους launchers.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κοίταξα και λίγο τι γίνεται με τα kernel sources τις xiaomi και ειδα οτι εχει δώσει τελικά για Q για το δικο μας και το mi9! Για την R έκδοση ακόμα οχι(το k20 εχει και για τη R) μιας και πλέον "παλιωνουμε"! Εδωσε για το k40 pro και pro+ πριν λίγες μέρες για την R έκδοση αντροιντ!Το λεω γιατί μου φαίνεται λιγο παράξενο που δεν έχουμε official Los εστω και 18.1!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κοίταξα και λίγο τι γίνεται με τα kernel sources τις xiaomi και ειδα οτι εχει δώσει τελικά για Q για το δικο μας και το mi9! Για την R έκδοση ακόμα οχι(το k20 εχει και για τη R) μιας και πλέον "παλιωνουμε"! Εδωσε για το k40 pro και pro+ πριν λίγες μέρες για την R έκδοση αντροιντ!Το λεω γιατί μου φαίνεται λιγο παράξενο που δεν έχουμε official Los εστω και 18.1!

 

ιδια συσκευη ειμαστε ρε συ με το k20 pro, εκτος κ αν εννοεις το Κ20 το απλό.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα!!

SOS!!!!!

έχω δώσει εδώ και κανένα 4μηνο την συσκευή σε φίλο και σήμερα του ήρθε ειδοποίηση γαι αναβάθμιση στην 12.5.1 και μολις την κατέβασε και την πέρασε το κινητό νεκρώσε.μπαινει σε λίγες εφαρμογές... δν φορτώνει φώτο και το βασικότερο όταν πας να μπεις στις ρυθμίσεις κολλάει και δεν μπαίνει ποτέ με αποτέλεσμα να μην μπορείς να κάνεις τίποτα ούτε καν επαναφορά..

μέσω υπολογιστή δεν μπορεί ν αποθηκεύσει τις φώτο και είναι έτοιμος να φρικάρει..

προσπαθησα απο το ίντερνετ να κατεβάσω πάλι την ρομ να την περάσουμε αλλά μένει-κολλάει στην φόρτωση. πρώτη φορά το χω δει αυτό σε κινητό xiaomi με ενημέρωση να γίνεται. πείτε καμμια λύση!!!

ευχαριστώ!!

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Με otg μπορεί να τις μεταφέρει σε φλασακι? Δοκιμασε επισης να φυσήξεις καλά την type c μηπως μάζεψε χνουδι.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα!!

SOS!!!!!

έχω δώσει εδώ και κανένα 4μηνο την συσκευή σε φίλο και σήμερα του ήρθε ειδοποίηση γαι αναβάθμιση στην 12.5.1 και μολις την κατέβασε και την πέρασε το κινητό νεκρώσε.μπαινει σε λίγες εφαρμογές... δν φορτώνει φώτο και το βασικότερο όταν πας να μπεις στις ρυθμίσεις κολλάει και δεν μπαίνει ποτέ με αποτέλεσμα να μην μπορείς να κάνεις τίποτα ούτε καν επαναφορά..

μέσω υπολογιστή δεν μπορεί ν αποθηκεύσει τις φώτο και είναι έτοιμος να φρικάρει..

προσπαθησα απο το ίντερνετ να κατεβάσω πάλι την ρομ να την περάσουμε αλλά μένει-κολλάει στην φόρτωση. πρώτη φορά το χω δει αυτό σε κινητό xiaomi με ενημέρωση να γίνεται. πείτε καμμια λύση!!!

ευχαριστώ!!

 

θα προτεινα να ηρεμησει για αρχη και κατα δευτερον να ενεργοποιησετε τον συγχρονισμο με google photos. όταν με το καλο συγχρονισουν, δεν θα χρειαζεται να κρατησει backup. Το παραπανω σαν υστατη λυση σε περιπτωση που δεν καταφερει να κρατησει φυσικό backup.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το Mi 11 Lite 5G, ακόμα δεν ξέρω αν έπραξα σωστά.

Οπότε το δίνω μετά από 1 χρόνο+ με όλα τα παρελκόμενα,

αν ενδιαφέρεται κανένας: https://www.car.gr/parts/view/314392462/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...