Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι λογικό αν χρησιμοποιείς aod και τα superwallpepers

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τιποτα απο τα 2 δεν εχω.....με ιδιες ακριβως ρυθμισεις η μπαταρια εινια η μερα με τη νυχτα σε σχεση με miui11

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία είναι σοβαρό φάουλ αν ισχύει. Θα μείνω στην 11.

 

να επισημανω οτι εχω την ελληνικη xtrv stable.σημερα βγηκε νεα εκδοση.....την κατεβαζω οποτε αυριο θα ξερω αν εχει διορθωθει καθολου η αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

να επισημανω οτι εχω την ελληνικη xtrv stable.σημερα βγηκε νεα εκδοση.....την κατεβαζω οποτε αυριο θα ξερω αν εχει διορθωθει καθολου η αυτονομια.
Custom rom έχεις εσύ δεν είναι ίδια με την stock

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η αυτονομία είναι σοβαρό φάουλ αν ισχύει. Θα μείνω στην 11.
Αν δεν δουλέψεις aod και superwallpapers είναι στα ίδια επίπεδα με την 11, απλά γενικά έχει πιο σωστά animations η 12 και μπορεί να υπάρχει και εκεί διαφορά στην χρήση αλλά θα είναι μικρή,στο stand by είναι ίδιες, είναι και νωρίς ακόμα για συμπεράσματα ειδικά για την μπαταρία θέλει καμία εβδομάδα στρώσιμο

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα super wallpapers gimmick ειναι, και ουτως η αλλως σε μερικα μονο μοντελα θα το δωσουν (κακο αυτο κατε με). Εγω τωρα με την 11, εχω απενεργοποιησει την aod (με αποσπα ουτως η αλλως) και εχω βγαζει και 2 ημερες γεματες με μετρια χρηση (δεν παιζω παιχνιδια). Θα μου λειψει παντως το κινητακι αυτο:p
>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

οπως τα ειπες ειναι και τα δυο.οποτε τρεχω με twrp. κατεβαζω απευθειας τα αρχεια που εχει ανεβασει ο φιλος παραπανω στο κινητο?παιζει κανενα ρολο?η θελει στο pc πρωτα και μετα περασμα με καλωδιο κτλ?σορρυ για τις χαζες ερωτησεις απλα θελω να ειναι σωστο οτι κανω οπως ολοι πριν βρεθουμε προεκπληξεως

 

Δεν εχει σημασια το πώς θα κατεβει. αρκει να κατεβει σωστά και να μην ειναι corrupted το αρχειο. Για αυτό εγω προτιμώ να τα κατεβαζω στον υπολογιστη για να ειμαι σιγουρος. Τωρα σε τι ρομ εισαι; Αν εισαι σε οποιαδηποτε αλλη ρομ (πχ σε ΕU και περνάς MI, ή σε custom rom), πρωτα κανε τα wipes που απαιτουνται.

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις τι μας μπερδευετε με custom roms και συναφή ....καντε το τουλάχιστον με συνέπεια θα κάψετε κόσμο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα βγάζει η αγαπητή μας XIAOMI κανένα schedule για το πότε αναβαθμίζονται οι EU stable ROMS?

Πολλοί έχουμε κολλήσει στην 11.0.6.0 QFKEUXM και έχω την αίσθηση ότι θα αργήσει για αρκετές μέρες μέχρι να ξηλώσουν ότι χρειαστεί για να είναι σύμφωνη με τις προδιαγραφές και το το GDPR της Ευρωπαϊκής Ένωσης....

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια και μόνο,όσοι είμαστε με eυ μπορούμε σχετικά εύκολα να κάνουμε switchσε global? Ή χρειάζονται ξεκλειδωματα σε bootloaders κτλ.

Αυτός ο Google dealer μου κάθεται στο λαιμό

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια και μόνο,όσοι είμαστε με eυ μπορούμε σχετικά εύκολα να κάνουμε switchσε global? Ή χρειάζονται ξεκλειδωματα σε bootloaders κτλ.

 

Αυτός ο Google dealer μου κάθεται στο λαιμό

Και στη global Google dailer έχει, China και India έχουν miui dailer

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η global 12.0.1 πριν κάνα 2 μερες και σε γενικες γραμμες ειναι οκ. Απο μπαταρια,στο 50% απο 100% μου βγαλε σήμερα 5 ωρες οθονη. Επειδη ποικιλει πολυ η χρηση του καθενα, προσωπικα με την ιδια χρηση ,1 με 1.5 ωρα περισσοτερο μου βγαζει το redmi note 8 pro. Mε το miui 11 εχω την εντυπωση οτι δεν ειχε τοσο καλη μπαταρια,ωστοσο δεν μπορώ να πω με σιγουριά,γιατι το κινητο το πηρα μεταχειρισμένο πριν 5 μερες περιπου,το εστηνα και μου ρθε η 12.0.1 δυο μερες μετα.
Link to comment
Share on other sites

To redmi note 8 pro έχει πιο μεγάλη μπαταρία οπότε απο 100-50 λογικό είναι να σου βγάζει περισσότερο.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς στην 12 πως απενεργοποιούμε το drop down menu στην lock screen;

Δηλαδή όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο να μην κατεβαίνει το μενού με της επιλογές wifi Bluetooth gps κ.τ.λ ώστε αν κλαπεί να μην έχει πρόσβαση κάνεις σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς στην 12 πως απενεργοποιούμε το drop down menu στην lock screen;

Δηλαδή όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο να μην κατεβαίνει το μενού με της επιλογές wifi Bluetooth gps κ.τ.λ ώστε αν κλαπεί να μην έχει πρόσβαση κάνεις σε αυτό.

 

Σωστή ερώτηση για την 11...

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Ειδοποιήσεις / Ειδοποιήσεις Οθόνης ( το 1ο αριστερά) / Ανοιγμα πίνακα ειδοποιήσεων στην οθονη κλειδώματος

fa188a3d60aefe77fa57210fdc3a20a9.jpgbb65f4a601532acea527713f68209b79.jpg

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Τι region έχετε βάλει και πήρατε την 12; !!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποιήσεις / Ειδοποιήσεις Οθόνης ( το 1ο αριστερά) / Ανοιγμα πίνακα ειδοποιήσεων στην οθονη κλειδώματος

fa188a3d60aefe77fa57210fdc3a20a9.jpgbb65f4a601532acea527713f68209b79.jpg

Παιδιά αυτό δούλευε στην 11 στην 12 δεν δουλεύει αν έχεις το καινούριο μενού σε εμένα τουλάχιστον δεν λειτουργεί ας το ταυτοποίηση και κάποιος ακόμα μάλλον είναι bug...

Link to comment
Share on other sites

Το τσεκαρα και δουλεύει για τις ειδοποιήσεις. Αριστερή μεριά swipe down.

Απλά επιτρέπει στο action center (δεξιά μεριά swipe down) να ανοίγει. Οπότε άσκοπο αν δε διορθωθεί

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Το τσεκαρα και δουλεύει για τις ειδοποιήσεις. Αριστερή μεριά swipe down.

Απλά επιτρέπει στο action center (δεξιά μεριά swipe down) να ανοίγει. Οπότε άσκοπο αν δε διορθωθεί

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβώς οπότε μιλάμε για bug, θα κάνω μια αναφορά κάντε και εσείς το ίδιο μπας και το διορθώσουν....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Ζητώ συγνώμη αν επαναλαμβάνω ερώτηση που έχει απαντηθεί στο παρελθόν. Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς από που μπορώ να προμηθευτώ το Mi 9T Pro σε καμιά λογική τιμή. Γνωρίζω ότι έχει σταματήσει η παραγωγή απλά λέω μήπως έχει μάθει κάποιος από τους γκουρού του forum καμία πληροφορία που μου έχει διαφύγει. Διαφορετικά να παραγγείλω το Mi 9T το 'σκέτο' (μιας και το Poco F2 Pro δεν το βλέπω να κατεβαίνει τα 400 σύντομα).

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Κανένας με EU ROM να του ήρθε η αναβάθμιση;

 

Κάποια στιγμή χθες διάβασα σε ένα site ότι είναι delayed η ευρωπαϊκή.. μπορεί να παίζει ρόλο και οτι έχουνε φύγει σε διακοπές στην Κίνα..

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αυτό σχετικά με την καθυστέρηση έκδοσης της MIUI 12 στο κινητό μας:

https://piunikaweb.com/2020/06/25/xiaomi-mi-9t-pro-miui-12-update-delayed-in-europe-due-to-some-issues/

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

μπούρδες λένε απλά είναι σιαομι που τα κάνει κωλος στα updates

και issue έχει ο mod ....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...