Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aυτη η μπαρα υπαρχει κ στην περιπτωση που κανουμε χρηση των gestures για πλοηγηση των μενου;

ναι ναι εγώ χρησιμοποιώ gestures και υπάρχει.. ήδη την συνήθισα κ χρησιμεύει.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι εγώ χρησιμοποιώ gestures και υπάρχει.. ήδη την συνήθισα κ χρησιμεύει.

 

Παραδοξως, επειδη χρησιμοποιω και εγω τα gestures, ΔΕΝ εχω μπαρα. αντιθετως αυτη την εναλλαγη την κανω με gesture εξαρχης, με παρατεταμενο τραβηγμα στα ακρα.

Link to comment
Share on other sites

Παραδοξως, επειδη χρησιμοποιω και εγω τα gestures, ΔΕΝ εχω μπαρα. αντιθετως αυτη την εναλλαγη την κανω με gesture εξαρχης, με παρατεταμενο τραβηγμα στα ακρα.

 

εγώ πατάω στο κέντρο της λευκής μπάρας και σε πάει στην εφαρμογή π είχες ανοίξει πριν.. μήπως είναι κάποια ρύθμιση; μάλλον φανταζόμαι. και δεν μπορώ να ανεβάσω και screenshot.

λοιπόν για απενεργοποιηση ή ενεργοποίηση της λευκής μπάρας πήγαινε πρόσθετες ρυθμίσεις μετά προβολή πλήρους οθόνης και αν έχεις τικαρισμενο την απόκρυψη ένδειξης πλήρους οθόνης τότε εξαφανίζεται η μπάρα. αν το ξετικαρεις εμφανίζεται η μπάρα.σου έχει οδηγό εκμάθησης. εγώ την έβγαλα την μπάρα γιατί δεν το έχω συνηθίσει θέλω φουλ οθόνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mπα είσαι υπερβολικός νομίζω.:lol:

 

λοιπόν βρήκα γιατι μου εμφάνιζε τα χρώματα στις ταπετσαρίες κλειδωμα και αρχική οθόνη.

έχει μια ρύθμιση στην προβολή -> σκοτεινή λειτουργία-> προσαρμογή ταπετσαρίας στη σκοτεινή λειτουργία και μου τα έδειχνε σκούρα. το ξετικαρεις και ειναι οκ.

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Aλλη αλλαγη που ειδα ειναι στο GAME TURBO mode. Πλεον μπορεις σχεδον ολες τις εφαρμογες να τις εχεις σε παραθυρακι ταυτοχρονα με το παιχνιδι/app που θες. πολυ ωραια προσθηκη.
Link to comment
Share on other sites

Μολις αναβαθμιστηκα κ εγω σε miui 12. Ομως στα super wallpapers ενω μου εχει την Γη κ τον Αρη , μονο τον Αρη μπορω να επιλεξω. Οταν παταω την Γη μου λεει αδυναμια ληψης. Ξερει καποιος γιατι ? Το mi9t pro εχω.
Link to comment
Share on other sites

Μολις αναβαθμιστηκα κ εγω σε miui 12. Ομως στα super wallpapers ενω μου εχει την Γη κ τον Αρη , μονο τον Αρη μπορω να επιλεξω. Οταν παταω την Γη μου λεει αδυναμια ληψης. Ξερει καποιος γιατι ? Το mi9t pro εχω.

 

μία από τα ίδια.:(

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το ιδιο γραφει, ειτε με δεδομενα ειτε με wifi. δεν εχω δοκιμασει αλλαγη χωρας μπας κ στρωσει.
Link to comment
Share on other sites

Την global miui12 εχω. Επισης στο ημερολογιο δειχνει αλλη μερα απο αυτη που εχουμε. Στο εικονιδιο του εννοω. Αν ανοιξεις την εφαρμογη δειχνει την σωστη ημερομηνία .
Link to comment
Share on other sites

εχω lag στην εναλλαγη των οθονων όταν εχω super ταπετσαρια και νομιζω οτι φταινε τα default εικονιδια. μπορει να το τσεκαρει καποιος;

 

Αλλαξα τα default εικονιδια κ εξαφανιστηκε το lag.. τελειως κουλο.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Στο MIUI 12 γίνεται εμφάνιση των ειδοποιήσεων και στοιχείων ελέγχου με scroll down σε οποιοδήποτε σημείο της οθόνης. Έχει βρει κάποιος τρόπο να το απενεργοποιήσει?

Είναι κάπως άβολο όταν έχεις scrollable widgets...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κ εγω την αλλαγη στα εικονιδια κ ουτε lag καθως κ το εικονιδιο του ημερολογιου δειχνει σωστα την ημερομηνία .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λυση για τα super wallpapers δεν βρηκα. Εκανα κ αλλαγη περιοχής αλλα δεν δουλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αυτό που όταν σέρνεις από κάτω δεξιά γωνία και βγάζει το χαζό góogle assistant μπορεί να απενεργοποιηθεί από κάπου;

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Βρήκαμε πως να μην ανοίγουν οι ειδοποιήσεις με κλειδωμένη οθόνη?Η ειναι bug?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Βρήκαμε πως να μην ανοίγουν οι ειδοποιήσεις με κλειδωμένη οθόνη?Η ειναι bug?

ωπα ν μην ανοίγουν είπες. έκανα λάθος.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι bug. Εγώ το έκλεισα και δεν τις ανοίγει70fa82b29ace5dd35e44d2312c5f958b.jpg

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Ήταν που ήταν πυραυλικι το κινητό,με την 12 δεν πιάνεται.......:D

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ποια gcam είναι η καλύτερη;και να έχει λειτουργειες για light painting kai άστρο φωτό ?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το lag παιδιά από ότι είδα γιατί το είχα και εγώ καποια θέματα δεν είναι συμβατα με την 12. μόλις πέρασα κάποιο το οποίο ήταν συμβατό θεμα+εικονίδια εξαφανίστηκε το lag.

τώρα γιατί με το default έχει πάλι lag άβυσσος η ψυχή της xiaomi. πιστεύω θα το διορθώσουν.

άλλο που παρατήρησα σε χρήση έντονη αρχίζει και ψήνεται το κινητό που δεν το είχα ποτέ αυτο.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

όταν λέμε έντονη ?δεν βλέπω κάτι αλλά δεν παίζω παιγνίδια

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι bug. Εγώ το έκλεισα και δεν τις ανοίγει70fa82b29ace5dd35e44d2312c5f958b.jpg

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Και όταν τραβάς απο την δεξιά πλευρά? Γιατί απο δεξιά βγάζει το μενού με το wifi gps και σχετικά

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...