Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και καλά κάνουν και το χρησιμοποιούν αν η σιαομι τους δίνει το δικαίωμα πρώτον και δεύτερον τα φθηνά σιαομι ξέχασε τα για το επόμενο διάστημα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Δε πειράζει, θα ξεχάσει η xiaomi και εμάς, διότι ακόμα κ να είχα 1000+ να σκάσω για συσκευή, δε θα πήγαινα σε xiaomi. Εδώ εταιρίες σαν την Oneplus είδανε διαφορά στις πωλήσεις με αύξηση σε μοντέλα 200,300 κ σήμερα ως κ 500 ευρώ παραπάνω σε νέα μοντέλα, και πρόσφατα διαβάσα ότι θα αρχίσουν κατασκευή φθηνότερων μοντέλων. Τέλος πάντων η αγορά είναι χάος σήμερα,όλα ακριβά και όλα με ημερομηνία λήξης.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όσο αφορά το miui 12 από αυτό που έχω δει δε μου αρέσει καθόλου το notifications center. Αυτό που χωρίσανε τις ειδοποιήσεις με το control center είναι άβολο και άσχημο. Τα animations είναι ωραία, τα υπόλοιπα settings εάν βάλουν σε μια σειρά και δε χρειάζεται σε αυτό το χάος του 11 να βρεις μια ρύθμιση θα είναι καλό.
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

εγώ χρησιμοποιώ πολύ το search αναγκαστικά

πάντως το battery και security έχουν αλλάξει προς το καλύτερο νέο look

απλά έχω περάσει τις εφαρμογές....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Σε συγκριση με ποκοφον , εχει καλυτερη καμερα ή χειροτερη; Μιλαω φυσικα για κυρια μπροστα και πισω μονο. Με gcam εχει μεγαλη βελτιωση στη φωτογραφια;

 

Εχω ποκοφον με ρομ xiaomi eu και gcam, απολυτα ευχαριστημενος, οποτε δε ξερω εαν θα αξιζε αυτη η μεταβαση

Link to comment
Share on other sites

Σε συγκριση με ποκοφον , εχει καλυτερη καμερα ή χειροτερη; Μιλαω φυσικα για κυρια μπροστα και πισω μονο. Με gcam εχει μεγαλη βελτιωση στη φωτογραφια;

 

Εχω ποκοφον με ρομ xiaomi eu και gcam, απολυτα ευχαριστημενος, οποτε δε ξερω εαν θα αξιζε αυτη η μεταβαση

 

επειδή κ εγώ φίλε μου ήρθα από poco F1 δεν θα δεις μεγάλες αλλαγές. η οθόνη οκ είναι καλύτερη και χωρίς notch. όσο για την κάμερα έβλεπα βίντεο κ φώτο πριν λίγες μέρες που είχα τραβήξει με gcam με το poco και τέτοιες φώτο κ βίντεο με το Pro και με gcam δεν τις έχω δει ακόμα!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

επειδή κ εγώ φίλε μου ήρθα από poco F1 δεν θα δεις μεγάλες αλλαγές. η οθόνη οκ είναι καλύτερη και χωρίς notch. όσο για την κάμερα έβλεπα βίντεο κ φώτο πριν λίγες μέρες που είχα τραβήξει με gcam με το poco και τέτοιες φώτο κ βίντεο με το Pro και με gcam δεν τις έχω δει ακόμα!

 

Τελικα κατεληξα σε s10 και μπορω να πω με σιγουρια οτι αν και στο βιντεο ειναι μπροστα σαφως, οι φωτο του ποκο με gcam ειναι καλυτερες, κυριως η σελφι. Αρε χιαομι μας κακομαθες ...:lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχεις ... απλά

α ρε σιαομι που μας εθαψες την κάμερα

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι για το mi9t pro, με προβληματίζει το software της xiaomi και επίσης η κάμερα. Πως πάει από κάμερα ρε παιδιά;;;Μέχρι τώρα έχω ένα g6 και ειδικά με την gcam είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις φωτογραφίες.

Επισης σκέφτομαι το honor 20 Pro, αλλά με χαλάει πολύ που δεν έχει ράδιο και η έλλειψη audio jack.

 

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι για το mi9t pro, με προβληματίζει το software της xiaomi και επίσης η κάμερα. Πως πάει από κάμερα ρε παιδιά;;;Μέχρι τώρα έχω ένα g6 και ειδικά με την gcam είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις φωτογραφίες.

Επισης σκέφτομαι το honor 20 Pro, αλλά με χαλάει πολύ που δεν έχει ράδιο και η έλλειψη audio jack.

 

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου προτείνω (λόγω g6) να πάρεις LG G8S THINQ. Είναι στα 360 ευρώ στο skroutz. όταν πήρα το mi9t pro το lg g8s ήταν 130 ευρώ ακριβότερο 320 - 450 και πήγα από lg g7 thinq σε mi9tpro λόγο τιμής και να κάνω και μια αλλαγή. μέγα λάθος. όπως γράφεις και εσύ , software και κάμερα δεν είναι στο επίπεδο που θα έπρεπε. θα σου έλεγα να περιμένεις το lg v60 αλλά πότε θα έρθει, και αν έρθει θα είναι ακριβό και θα χάσεις την ευκαιρία να πάρεις το g8s που σε αυτή τη τιμή είναι λουκούμι.

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Καλό το LG g8s και το σκεφτόμουνα πριν πάρω το Mi 9t pro αλλά αυτό το notch δεν το μπορώ καθόλου.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγώ μετανοιωσα που δεν πήρα ν30 ν40 πριν ένα χρόνο σχεδόν πάντως .....τέλος πάντων

αλλά δεν περίμενα τόσο χάλια κάμερα σε τοπίο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέμε για σάπιο software Χiaomi και προτείνουμε LG? :lol: :ninja:

Επίσης LG όσο είχα ήμουν συνέχεια προβλήματα. Ούτε απέξω δεν θέλω να περάσω. Δεν είναι τυχαίο που είναι στον πάτο.

 

εγώ μετανοιωσα που δεν πήρα ν30 ν40 πριν ένα χρόνο σχεδόν πάντως .....τέλος πάντων

αλλά δεν περίμενα τόσο χάλια κάμερα σε τοπίο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Mε στοκ ναι υπό προυποθέσεις. Με gcam μια χαρά είναι. Μην υπερβάλλουμε please.:rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

καθόλου,είναι προσωπική άποψη διαφορετική από τη δική σου ...σορυ

δεν είδα κάτι για lg v30 v40,για V10 είμαι παθών και ξέρω,και φυσικά της αξίζει εκεί που είναι και πιο κάτω να πάει έτσι όπως αντιμετωπησε το πρόβλημα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...εχει καποιος την μαμισιια θηκη την μαυρη που δεν την χρειαζεται; Για αγορα ενδιαφερομαι.
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το Poco F2 με κορυφαία specs και η έκδοση 6/128 499€...Για τα δεδομένα της εποχής,απλά Wow
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το Poco F2 με κορυφαία specs και η έκδοση 6/128 499€...Για τα δεδομένα της εποχής,απλά Wow
Στο gearbest το εχει 467 για λιγες ημερες, αλλα δεν εχει επιλογη για Priority shipping.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ενημέρωση για τον launcher και όταν πατάς να αλλάξεις την διάταξη κρασάρει.... Και μετά συζητάμε για miui12.... ο θεός βοηθός!
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ ήμουν ανάμεσα σε mi 9t pro και σε lg v40 κυρίως.

 

Πήρα το mi 9t pro καθαρά γιατί έτσι βόλεψε από τις αγγελίες που έψαχνα εκείνο τον καιρό.

 

 

LG δεν είχα ποτέ πέραν των v10 και g6 για λίγες ημέρες το καθένα.

 

Ούτε xiaomi πέραν των redmi note 5 pocophone f1 για λίγες ημέρες επίσης.

 

Μ αρέσουν κυρίως τα Samsung και τα πιξελ, από τα οποία έχω πάρει όλες τις ναυαρχίδες από την αρχή πλιν των s20.

 

Έψαχνα μια συσκευή να μείνω λίγο καιρό μέχρι να πέσει η τιμή του ουλτρα.

 

Με το mi 9t pro 6/128, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος για τα χρήματα που έδωσα

Και δεν το έχω μετανιώσει ούτε στιγμή.

 

Έχουμε έναν πολύ δυνατό επεξεργαστή,

Κάμποση ραμ για να σταθεί καλά,

Καλό ήχο για μη στερεοφωνικό,

Οθόνη πολύ καλή για τα ευρώ του,

Ωραίο σχεδιασμό, κάμερα που είναι πάνω από αυτό που περίμενα είτε η στοκ είτε η gcam.

Και μπαταρία ρε παιδιά.

Αέρα 6 ώρες sot στο 17 ωρο κάποιες φορές και 7.

 

Στα χαρτιά, για τα χαρακτηριστικά που ζητάω το v40 ήταν καλύτερο για μένα.

Δεν μπορώ να ξέρω τι θα ήταν στην πράξη γιατί δεν το πήρα τελικά.

 

Καταλήγω ότι το mi 9t pro αξίζει κάθε ευρώ στα 330 που το πήρα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

λίγο δεν είναι το sot ?δεν ξέρω βέβαια και τι χρήση κάνεις

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

07:00-16:00 4g.

16:00-01:00 Wi-Fi + Bluetooth.

Από 30 έως 90 λεπτά ομιλία.

 

Φωτεινότητα αυτόματο.

 

Κάποιες φορές αυτό το σενάριο.

Κάποιες από 08:00-01:00 Wi-Fi και Bluetooth μόνιμα.

Φωτεινότητα αυτόματο πάλι και ίδιους χρόνους ομιλίας.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ενημέρωση για τον launcher και όταν πατάς να αλλάξεις την διάταξη κρασάρει.... Και μετά συζητάμε για miui12.... ο θεός βοηθός!
ήρθε fix

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

07:00-16:00 4g.

 

16:00-01:00 Wi-Fi + Bluetooth.

 

Από 30 έως 90 λεπτά ομιλία.

 

 

 

Φωτεινότητα αυτόματο.

 

 

 

Κάποιες φορές αυτό το σενάριο.

 

Κάποιες από 08:00-01:00 Wi-Fi και Bluetooth μόνιμα.

 

Φωτεινότητα αυτόματο πάλι και ίδιους χρόνους ομιλίας.

σε καμία 15μερες θα βγάζει παραπάνω λογικά,εξαρτάται και που κινείσαι αν έχεις καλό σήμα κτλ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

07:00-16:00 4g.

16:00-01:00 Wi-Fi + Bluetooth.

Από 30 έως 90 λεπτά ομιλία.

 

Φωτεινότητα αυτόματο.

 

Κάποιες φορές αυτό το σενάριο.

Κάποιες από 08:00-01:00 Wi-Fi και Bluetooth μόνιμα.

Φωτεινότητα αυτόματο πάλι και ίδιους χρόνους ομιλίας.

το V40 μπορεί να είναι καλύτερο στα σημεία αλλά από μπαταρία θα θες να το πετάξεις τέτοιους χρόνους τους ξεχνάς. Έκανες καλή επιλογή, όσο για το ultra απαράδεκτο στα χρήματα που ζητάει, μόνο αν πάρεις με τον snapdragon αξίζει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με 11.0.6 Global. Εχω ενα περιεργο προβλημα εδω και 2-3 βδομαδες. Χωρις να εχω εγκαταστησει καμια νεα εφαρμογη η update μεχρι εκεινη την στιγμη, μου κανει λαγκαρισματα στα πρωτα 5-6 δευτερολεπτα οταν ανοιγω μια εφαρμογη. Ανοιγω πχ τον chrome και στα 5 πρωτα δευτερολεπτα εχει εντονο lag και μετα παει νερο. Αν εχω πχμ την εφαρμογη ανοιχτη και την ελαχιστοποιησω, οταν την ανοιξω παλι λαγκαρει στην αρχη. Οσες εφαρμογες και να εχω ανοιχτες απο πισω η συμπεριφορα ειναι η ιδια ακομα και οταν εχω μια μονο εφαρμογη ανοιχτη.

Αυτο το προβλημα δεν εμφανιζεται παντα, αλλα σιγουρα 4 φορες στις 5.

Στα παιχνιδια δεν το εχω παρατηρησει καθολου ουτε στην αρχη.

Το μενου δεν laggαρει καθολου.

Περισσοτερο εντονα το παρατηρω στους browsers.

Καμια ιδεα κανενας τι μπορει να φταιει? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με 11.0.6 Global. Εχω ενα περιεργο προβλημα εδω και 2-3 βδομαδες. Χωρις να εχω εγκαταστησει καμια νεα εφαρμογη η update μεχρι εκεινη την στιγμη, μου κανει λαγκαρισματα στα πρωτα 5-6 δευτερολεπτα οταν ανοιγω μια εφαρμογη. Ανοιγω πχ τον chrome και στα 5 πρωτα δευτερολεπτα εχει εντονο lag και μετα παει νερο. Αν εχω πχμ την εφαρμογη ανοιχτη και την ελαχιστοποιησω, οταν την ανοιξω παλι λαγκαρει στην αρχη. Οσες εφαρμογες και να εχω ανοιχτες απο πισω η συμπεριφορα ειναι η ιδια ακομα και οταν εχω μια μονο εφαρμογη ανοιχτη.

Αυτο το προβλημα δεν εμφανιζεται παντα, αλλα σιγουρα 4 φορες στις 5.

Στα παιχνιδια δεν το εχω παρατηρησει καθολου ουτε στην αρχη.

Το μενου δεν laggαρει καθολου.

Περισσοτερο εντονα το παρατηρω στους browsers.

Καμια ιδεα κανενας τι μπορει να φταιει? :ninja:

 

Να έχεις περασμένο το τελευταίο update του browser. Κάνε καμία επανεκκίνηση την συσκευή να δεις μήπως κόλλησε κάτι.

Μετά τσεκαρε μήπως στις εφαρμογές έχεις την επιλογή για εξοικονόμηση ενέργειας της εφαρμογής που δουλεύεις.

Επίσης θέλω να πιστεύω ότι δεν το βάζεις σε λειτουργία εξοικονόμησης και το δουλεύεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...