Jump to content

Asus Zenfone 6 / 6Ζ


zakailiou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετω την Asus παρεα, πρωην κατοχος του zte geek με intel z5680 αποφασισα να παρω και γω το zenfone 6 αφου πρωτα παρηγγειλα για την κοπελα μου το zenfone 5, το οποιο ηρθε με firmware ww 1.98.... το οποιο ειχε προβληματα που λυθηκαν με αναβαθμιση σε ww 1.14.. Επικοινωνισα με κινεζικο μαγαζι και με ενημερωσαν οτι τωρα τα 6αρια εχουν εκδοση 2.99... Συμφορουμιτης ειπε πως αυτες οι περιεργες εκδοσεις ισως ειναι demo κινητα και ο ιδιος δε μπορουσε να το κανει να λειτουργησει σωστα. Το προβλημα του και το δικο μου επισης προ αναβαθμισης ηταν ενα bug καθε φορα που μια εφαρμογη προσπαθουσε να διαβασει τις επαφες,πετουσε ενα μυνημα που δεν εκλεινε ας πατουσες "αποδοχη" η "απορριψη"

Τ ο ερωτημα μου ειναι, εχει κανενας συναντησει ιδια εκδοση σε 6αρι και αν ναι διορθωθηκαν τα οποια bugs με αναβαθμιση του κινητου?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 202
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@koulis_13 Κάτι δεν έγινε καλά ξαναδοκίμασε την φόρτιση με κάποιο άλλο φορτιστή ... και κάνε post τα screenshots να δούμε τι δεν πάει καλά .

Από τα δικά μου συμπεραίνεις ακριβώς το αντίθετο.

 

 

Δεν βλέπω κάτι που να δικαιολογεί το "New" υπερβολή το site φαίνεται ... :D

 

Η απογοήτευση ειναι μεγάλη δεν τολμάω να φυγω απο μπριζα......

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια αναβάθμιση!!! για την έκδοση WW!!!

 

ASUS ZenFone 6(T00G/Z002) software Image: V2.21.40.29 for WW SKU only*

Improvement Item:

1.Enhanced GPS performance.

2.Fixed SD card related issue caused by third party apps.

3.Improved the device compatibility with Bluetooth selfie remote controller.

 

New Feature:

Gallery

1. Operation sequence changed for MicroFilm: MicroFilm has been isolated from Gallery and acts as a new standalone mobile app called ASUS MicroFilm, it still can be launched directly from Gallery.? You can select the photos from Gallery and send them to MicroFilm App via tapping the MicroFilm? button or Auto MicroFilm to make exciting videos!???

2. Add three new Crop ratio sizes: 3:2, 2:3, and 16:9.

ASUS Microfilm

1. The brand new ASUS MicroFilm app allows you to make stunning slideshow videos in just 3 steps; promptly make your memories go round. 3 steps: 1. Select your favorite photos 2. Apply a pro-designed? movie theme 3. Share it on the social clouds.

PhotoFrame widget

1. Add four brand new photo frames, including thin photo frame with white color, frameless, normal glass photo frame and thin glass photo frame.

Camera

1. Add more options to support camera shutter control, including Bluetooth remote controllers or Bluetooth earphones.

ASUS Backup

1. Easily back up or restore ASUS ZenUI Apps in ZenFone and other ASUS mobile devices.

2. Save/restore call logs and personal settings, ie. weather location, alarms, browser preferences, etc.

3. Save or restore data of your favorite Apps.

Settings

1. Add “ASUS ZenUI APP Updates” interface in Setting for user to update AUSU ZenUI apps easier and faster.

2. Enhance the power management interface in Setting.

Browser

1. Supported auto hiding title bar for those devices with screen size smaller than or equal to 6 inches

2. Added menu item “Close other tabs” for quickly closing unused tabs.

3. Improved Traditional Chinese (Hong Kong) translations.

4. Improve browser stability.

Calculator

1. Add percentage (%) calculation in simple calculation mode and advanced engineering mode.

2. Add Clear function in simple calculation mode and advanced engineering mode.

3. Add 00 button in advanced engineering mode.

4. Re-layout simple calculation mode and advanced engineering mode.

Quick Setting

1. Add screenshot tool in Quick settings

Lockscreen

1. Add “Skip Slide Lock” option when turning on the security lock

 

 

http://www.asus.com/Phones/ZenFone_6_A600CG/HelpDesk_Download/

Link to comment
Share on other sites

:mad::mad::mad::mad: 6 ώρες και 49 λεπτά.............και με δυο απίστευτα κοληματα την ωρα που μιλουσα στο τηλεφωνο. Τι μπορω να κανω μηπως ξερει κανεις?????
Link to comment
Share on other sites

:mad::mad::mad::mad: 6 ώρες και 49 λεπτά.............και με δυο απίστευτα κοληματα την ωρα που μιλουσα στο τηλεφωνο. Τι μπορω να κανω μηπως ξερει κανεις?????

Καμιά σχέση με την εικόνα που έχω για το κινητό. Απλό, αλλά μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανες; επίσης στη φόρτιση μην το βγάζεις μόλις φτάνει στο 100%. Πρώτες φορές να μένει περισσότερο στη πρίζα - βλέπε στρώσιμο /καλιμπραρισμα. Εκτός από θέμα μπαταρίας - μια και σου έκανε και κολλήματα μπορεί να είναι θέμα software. Reset και μετά αν συνεχίσει ψάξε τη ρομ που φοράει, και μίλα και με το μαγαζί που το πήρες.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον @Costas_v , κάνε ένα hardreset και επαναφορά εργοστασιακών . Αν δεν παίξει τίποτα από αυτά ... μήν περιμένεις στείλτο από εκεί που ήρθε ... μάλλον σου έτυχε ελλατωματική συσκευή
Link to comment
Share on other sites

:mad::mad::mad::mad: 6 ώρες και 49 λεπτά.............και με δυο απίστευτα κοληματα την ωρα που μιλουσα στο τηλεφωνο. Τι μπορω να κανω μηπως ξερει κανεις?????

 

Απο πιο μαγαζί αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Απο πιο μαγαζί αν επιτρέπεται;

:) ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΛΥΘΗΚΑΝ ΜΕ HARD RESET

ΞΕΧΑΣΑ ΠΟΤΕ ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

κοιτάξτε το 6 είναι ίδιο με το 5 εκτλος της οθόνης του και τησ κάμεράς του αλλά μόνο από μεριά ανάλησης.αν θες κάτι πιο εύχριστο περνεις το 5,αν σου αρέσουν τα phablets ειναι μια καλή επιλογή αλλά το κινητό ειναι ίδιο σε τεχν.χαρακ. με την καλύτερη έκδοση του 5.
LeEco le pro 3 user! One of the few:p
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κοιτάξτε το 6 είναι ίδιο με το 5 εκτλος της οθόνης του και τησ κάμεράς του αλλά μόνο από μεριά ανάλησης.

 

...και της μπαταρίας φυσικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

...και της μπαταρίας φυσικά.

Σωστο και αυτο γιατι σε σχέση αντοχής με το 5 ειναι αρκετά καλύτερο;)

LeEco le pro 3 user! One of the few:p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάνει κάποιος από εσάς root τη συσκευή;

Υπάρχει κάποιος οδηγός που μπορώ να χρησιμοποιήσω;

 

Θέλω να απεγκαταστήσω μερικό από το bloatware που έχει προεγκατεστημένο και χρειάζεται να είναι root.

Εκτός αν υπάρχει και άλλος τρόπος που δεν γνωρίζω.

Τι λέτε;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά έχει κάνει κάποιος από εσάς root τη συσκευή;

Υπάρχει κάποιος οδηγός που μπορώ να χρησιμοποιήσω;

 

Θέλω να απεγκαταστήσω μερικό από το bloatware που έχει προεγκατεστημένο και χρειάζεται να είναι root.

Εκτός αν υπάρχει και άλλος τρόπος που δεν γνωρίζω.

Τι λέτε;;

 

Οι οδηγοί εδώ ισχύουν και για το δικό σου. Απλά θα κατεβάσεις τα δικά σου αρχεία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγοί εδώ ισχύουν και για το δικό σου. Απλά θα κατεβάσεις τα δικά σου αρχεία.

Φίλε μου σε ευχαριστώ για τη βοήθεια σου:)

Δεν τα κατάφερα να ολοκληρώσω τη διαδικασία. Ο οδηγός είναι για μένα πολύπλοκος και φοβήθηκα μήπως κάνω καμία ζημιά:(

Θα ψάξω να βρω κάποιον πιο αναλυτικό, αν και δεν το πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγοί εδώ ισχύουν και για το δικό σου. Απλά θα κατεβάσεις τα δικά σου αρχεία.

Δοκίμασα πάλι με τον οδηγό που μου έδωσες,

με μεγαλύτερη υπομονή αυτή τη φορά και μου δούλεψε μιά χαρά:)

 

Θα δοκιμάσω να απεγκαταστήσω κάποιο από τα bloatware. Ποιό εργαλείο χρησιμοποιείς;;

Υπάρχει κάποια λίστα τι μπορώ να αφαιρέσω με ασφάλεια, χωρίς να επηρεαστεί τό σύστημα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδια..τη γνωμη σας θελω...θα αγορασω 2 συσκευες πιθανον απο to2c η minideal...εχω διαβασει ολο το νημα...δεν βλεπω καποιο "κολλημα" με το κινητο...για δυο κοπελες τα θελω αλλα ειναι απαιτητικες και με ιντερνετ και με παιχνιδια...ευχαριστω εκ των προτερων...
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με ενα ζενφονε 5 φιλε μου με τον 1.6 επεξεργαστη, στελνουν τα κινητα με εκδοση custom rom και οχι της asus, αν και σε αλλα 2 ζενφονε με τον 2 ghz το προβλημα λυνεται ευκολα στο 1.6 δε βρηκα λυση.

εχω παραγγειλει παραλληλα ενα zenfone 6 και το περιμενω τις επομενες μερες, ειμαι στις 26 μερες αναμονη τωρα, αυτο το στελνουν με εκδοση λειτουργικου 2.99.40.06 , ειναι με τα 2ghz οποτε ελπιζω οτι θα ξεπερασω τα οποια προβληματα και θα αναβαθμισω σε official rom ευκολα, απ την αλλη ποτε δε ξερεις. οποτε εχε το νου σου :)

To προβλημα σε αυτα ειναι κατι ενοχλητικα μυνηματα οταν ανοιγεις facebook viber etc. ψαξε στο google "tries to read contacts zenfone" και θα καταλαβεις τι εννοω.

Γνωμη μου ειναι περιμενε λιγο να σου πω τι γινεται οταν παραλαβω

Edited by vegito
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε..θα δω τι θα κανω...με προβλητιζει γιατι δεν εχει πουλησει πολυτο προτεινα το συγκεκριμενο κινητο γιατι εχει τον ιδιο επεξεργαστη με το zte geek μου και ειμαι υπερευχαριστημενος...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ευχαριστω φιλε..θα δω τι θα κανω...με προβλητιζει γιατι δεν εχει πουλησει πολυτο προτεινα το συγκεκριμενο κινητο γιατι εχει τον ιδιο επεξεργαστη με το zte geek μου και ειμαι υπερευχαριστημενος...

 

Δεν έχει πουλήσει λόγω μη διαφήμισης αλλά και λόγω μεγέθους. Η συσκευή αξίζει και είναι αρκετά ποιοτική (και γρήγορη).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ενα χρονο δεν υπαρχει λογος ακομα για αλλαγη...φιλε περιμενω μολις παραλαβεις να με κατατοπισεις με το συγκεκριμενο
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν η φωνητική πληκτρολόγηση της google λειτουργεί στα ελληνικά στις συσκευές σας και με ποια Ρομ.

Ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 6 / 6Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...