Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Καλημέρα παίδες.Πήρα πρόσφατα το 4ο plantronics μου και συγκεκριμένα το Voyager 835.Με το συγκεκριμένο λοιπόν έχω μεγάλο πρόβλημα με την ένταση του ακουστικού.Ενώ σε όλα τα άλλα plantronics το ακουστικό είναι καμπάνα και πολύ δυνατό στο συγκεκριμένο είναι απογοητευτικά χαμηλή η ένταση.Το έστειλα στο service(απο το e-shop το πήρα) και μου το γύρισαν πίσω λέγοντας ότι δεν έχει κάποιο πρόβλημα.Το έχει κάποιος άλλος?Πώς είναι η ένταση του ακουστικού?Ευχαριστώ!
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν απενεργοποιείται..

 

Είσαι σίγουρος γι'αυτό που λες.

 

Πολύς κόσμος έχει bt, αλλά μόνο το δικό μου σφυρίζει σαν κόρνα κάθε φορά που με καλουνε

Νους Υγιής εν Σώματι Υγιεί
Link to comment
Share on other sites

τι κινητό έχεις φίλε μου?εγω παιδιά όλα καλά και όλα ωραια μ ενα samsung wep 850 που πήρα αλλα καμιά φορά πατιέται το κουμπί του καταλάθος και κάνει επανάκληση,τι μπορώ να κάνω γι αυτό??
Link to comment
Share on other sites

τι κινητό έχεις φίλε μου?

 

Το έχω δοκιμάσει και με τα δυο blackberry(storm και 8820)τα δικά μου και με το nokia(δεν θυμάμαι το μοντέλο) της γυναίκας μου..

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια-πληροφορια απο οποιον φυσικα γνωριζει...σκεφτομαι να αγορασω το clip D-radio της i-tech κ το οποιο θα χρησιμοποιω με το iphone μου...αυτο που με καιει να μαθω ειναι σε τι επιπεδα κινειται η ενταση της μουσικης απο το bluetooth headset...ενταξει καταλαβαινω πως ειναι απιθανο να φτανει την ενταση του iphone το οποιο κυριολεκτικα σε κουφαινει(γουσταρωωωωωωω!!!!) αλλα οσο πιο δυνατα τοσο το καλυτερο για μενα....any help please?????ευχαριστω προκαταβολικα!!!
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα το itech music 801. Δεν μπορώ όμως να το συνδέσω ταυτόχρονα σε 2 συσκευές. Καμία ιδέα?

 

Κάτι πατάτε λάθος. Αν συνεχίσετε να αντιμετωπίζετε δυσκολίες παρακαλώ καλέστε μας στο 2109831555 (i.Tech Service)

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια-πληροφορια απο οποιον φυσικα γνωριζει...σκεφτομαι να αγορασω το clip D-radio της i-tech κ το οποιο θα χρησιμοποιω με το iphone μου...αυτο που με καιει να μαθω ειναι σε τι επιπεδα κινειται η ενταση της μουσικης απο το bluetooth headset...ενταξει καταλαβαινω πως ειναι απιθανο να φτανει την ενταση του iphone το οποιο κυριολεκτικα σε κουφαινει(γουσταρωωωωωωω!!!!) αλλα οσο πιο δυνατα τοσο το καλυτερο για μενα....any help please?????ευχαριστω προκαταβολικα!!!

 

Τα επίπεδα έντασης ήχου τόσο στο i.Tech Clip D Radio όσο και στο i.Tech Clip Music 801 είναι υψηλά όταν συνεργάζονται με το iPhone.

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

το φιλαράκι μου πήρε το clip D radio και παρόλο που γυρίσαμε τον κατάλογο στα λατινικά πάλι μόνο το νούμερο βγάζει

 

Καταρχάς πρέπει το κινητό σας τηλέφωνο να υποστηρίζει την μεταφορά των συγκεκριμένων δεδομένων.

Όπως γνωρίζετε, για να μπορέσετε να δείτε το όνομα του καλούντος, θα πρέπει να είναι περασμένος ο τηλεφωνικός σας κατάλογος με λατινικούς χαρακτήρες. Προσοχή, μερικοί κεφαλαίοι Ελληνικοί και Λατινικοί χαρακτήρες είναι όμοιοι. Αν κατα λάθος χρησιμοποιήσετε Ελληνικούς, δεν θα βλέπετε το όνομα του καλούντος, παρά μόνο τον αριθμό.

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς πρέπει το κινητό σας τηλέφωνο να υποστηρίζει την μεταφορά των συγκεκριμένων δεδομένων.

 

Πώς ονομάζεται αυτή η λειτουργία?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω βάλει και στους διαξιφισμούς , μείωσα τις επιλογές σε 3

 

- Καλή Μπαταρία

- Δυνατό Ακουστικό

- Καθαρός ήχος

- Επιβεβαιωμένη δυνατότητα αποκλισμού θορύβου περιβάλοντος.

- Ευκολο pairing

- όχι clip

- Επανάκληση με 2 κλικ . ( ΟΧΙ ΜΕ ΜΟΝΟ )

- Τιμή έως 80 euro ( γιατι ή τα χάνω ή τα χαλάω ).

 

Jabra BT 530 = 58 euro

Motorola H780 = 59 euro

Sony Ericsson HBH-PV740 = 59 euro

 

Μάλλον τα χαρακτηριστικά του 780 και τα review δείχνουν καλύτερα

http://www.testfreaks.co.uk/headphones-headsets/?sort=score

http://www.trustedreviews.com/car-tech/review/2009/01/05/Motorola-H780-Bluetooth-Headset/p1

Link to comment
Share on other sites

Καμμία γνώμη για το Plantronics Voyager Pro Bluetooth headset
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα 6μηνο μου πηραν δωρο HBH PV708 (sony ericsson)

το δουλεψα λιγο με το w850,ολα καλα αλλα προς εκπληξη μου δεν μπορεσα

να το συνδεσω με το Τ700 που εχω:( Μηπως κατι δεν κανω σωστα?

Αν και εχω κανει αρκετες προσπαθειες!!!Αλλα μου κανει μεγαλη περιεργεια...

 

Καμια ιδεα τι μπορει να παιζει???

Link to comment
Share on other sites

πάτα συνεχομενα και μαζι τα κουμπια αυξησης και μείωσης της έντασης μεχρι να αρχισει να αναβοσβήνει πράσινο και κόκκινο

 

Υ.Γ. για να το κανεις αυτο πρέπει να το έχεις ενεργοποιημένο

Link to comment
Share on other sites

Πώς ονομάζεται αυτή η λειτουργία?

 

A2DP ή αλλιώς Advanced Audio Distribution Profile.

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Κάνα advise και προς τα εδώ?

Μέχρι τώρα είχα το Plantronics Discovery 650 αλλά από κάποια στιγμή και μετά όποτε το έβαζα σε κάποια τσέπη διαλυόταν σε 3 κομμάτια (bluetooth, ακουστικό σιλικόνης, στήριγμα αυτιού).

 

Budget μέχρι 50€

Θέλω να έχει καλή ακουστική κ μικρόφωνο

να είναι άνετο στο αυτί (ταξίδια κλπ)

και όσο καλύτερη αυτονομία γίνεται...

 

Και να είναι one-piece που να μη διαλύεται εύκολα.... :p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος χρήστης πρόκειται σύντομα να ενταχθεί στην κατηγορία Εκπρόσωποι Εταιριών, γι' αυτό και παραμένουν τα μηνύματα που απαντούν σε απορίες χρηστών σχετικά με τα προιόντα της εταιρίας του.

 

Αν παρ' όλα αυτά εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος θεωρεί πως κάποιο από αυτά πρόκειται για διαφήμιση, μπορείτε να κάνετε report.

 

Περεταίρω απορίες/ενστάσεις με PM :)

 

Η i.Tech Hellas δραστηριοποιείται ενεργά στο διαδίκτυο για την καλύτερη ενημέρωση και εξυπηρέτηση των πελατών της.

Είμαστε στην διάθεσή σας εαν έχετε οποιαδήποτε απορία σχετικά με τα προϊόντα μας.

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο ακουστικο το οποιο μπαινει βαθια μεσα στο αυτι?που δεν εχει το κλασσικο οβαλ σχημα των περισσοτερων αλλα ειναι σαν τα ακουστικα της SE τα λεπτα?

 

ευχαριστω

 

επισης για το 780 εχω να πω τα καλυτερα( το κατεχω) εκτος του εξης..λιγο καιρο μετα την αγορα του μου λενε μεχρι κ σημερα οτι δε με ακουν καλα..

 

δεν γνωριζω αν παιζει κατι με το μικροφωνο..

 

κατα τα αλλα αρκετα δυνατος ηχος,τρομερη αυτονομια,μουρατο και καθεται τελεια στο αυτι

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

επισης για το 780 εχω να πω τα καλυτερα( το κατεχω) εκτος του εξης..λιγο καιρο μετα την αγορα του μου λενε μεχρι κ σημερα οτι δε με ακουν καλα..

 

Θέλεις λιγάκι να μου το εξηγήσεις αν δεν σου κάνει κόπο .

Δηλαδή πώς σου λένε ότι σε ακούνε ?

Εχω βρει αντιρουούμενες απόψεις στα reviews και ψιλοπροβληματίζομαι.

Link to comment
Share on other sites

βεβαιως

 

μου αναφερουν οτι ακουγομαι πολυ μακρυα κ ετσι αναγκαζομαι να φωναζω..στις πρωτες μερες μιλουσα κανονικα.δεν ξερω αν ειναι κανενα θεμα με το iphone κ αν δε συνεργαζεται καλα,μου φαινεται στο προηγουμενο ηταν πολυ καλυτερα.

 

κατα τα αλλα κανενα προβλημα μεγαλη αυτονομια,δυνατο ακουστικο κ κατι βασικο για μενα καθεται στο αυτι χωρις να χρειαζεται να το κραταω

 

αυτα :)

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι το NOKIA BH-213. Είναι το καλύτερο από τα nokia όσο αφορά τη μπαταρία του. Έχει 10 ώρες ομιλία και 400 αναμονή!

 

Το έχει κανείς; Εντυπώσεις;

 

Κάτι αντίστοιχο σε άλλη μάρκα με αντίστοιχη μπαταρία έχετε;

Link to comment
Share on other sites

Τί έχετε να μου προτείνεται;

Σχετικά οικονομικό και με υποστήριξη a2DP.

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Τί έχετε να μου προτείνεται;

Σχετικά οικονομικό και με υποστήριξη a2DP.

 

motorola ROKR

Mobiles: Motorola Startac 85, Ericsson T18S, Nokia 7110, Nokia 6210, Siemens SL42, Siemens SX1, Sony Ericsson W800i, Motorola SLVR L7, Nokia 6300, Nokia E71, Nokia 5230, Motorola Fire XT311, Alcatel 997D, Sony Xperia Z Ultra, Motorola E4 plus
Link to comment
Share on other sites

Αναζητώντας μια συσκευή Bluetooth Hands-Free παρακολουθώ το συγκεκριμένο forum.

Επειδή είμαι επαγγελματίας που σημαίνει ότι μιλάω αρκετές ώρες σε τηλέφωνο , κυρίως εντός του γραφείου , αναζητώ μια συσκευή , ανεξάρτητος κόστους που να με βοηθά σε αυτές τις προϋποθέσεις. Που σημαίνει εύκολο και γρήγορο στην τοποθέτηση μια και δεν θέλω να το φορώ μόνιμα παρά μονό όταν συνομιλώ , και αν είναι δυνατό με δυνατότητα να φοριέται και δίχως εξωτερικό άγκιστρο. Εχω δει κάποια σε φωτό , με κάτι σαν σιλικόνη που κρατά την συσκευή εντός του αυτιού , ( δεν με αγχώνει μηπως μου πέσει και το χάσω μιακαι το θελω για εντός γραφείου,)όπως επίσης και σχετικά μικρή υποδοχή για το ακουστικό εντός του αυτιού (έχω δει μερικά που χρειάζεσαι αυτιά ελέφαντα σε μικρότερα δεν μπαίνουν)

Γνωρίζει κανείς αν αυτό http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003903

τηρεί αυτές τις προϋποθέσεις?

Επείσης αυτο ? http://eu.jawbone.com/epages/Jawbone.sf

και που μπορεί να το αγοράσει κανεις απο Ελλάδα η ελληνικό e-shop?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...