Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Προτεινω το JABRA,πολυ καλη ποιοτητα ηχου.

 

Καλησπέρα παιδιά.

 

Ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο Jabra αλλά έχω διαβάσει σε διάφορα reviews / comments ότι τα earbuds (ear gels) είναι όλα στο ίδιο μέγεθος παρόλο που υποτίθεται ότι θα έπρεπε να είναι δυάδες 3 διαφορετικών μεγεθών!

 

Το ίδιο (ότι δηλαδή έχουν όλα το ίδιο μέγεθος) φαίνεται (?) και στην παρακάτω photo:

 

http://blog.treonauts.com/Jabra_2DBT530_2DKit.jpg

 

Μπορεί κάποιος να το ξεκαθαρίσει αυτό;

Προσωπικά ρωτάω διότι αν δεν έχει διαφόρων μεγεθών ear gels δεν θα μπω στη διαδικασία να το πάρω.

 

Τέλος, στο manual δεν βρήκα να αναφέρει με ποιον τρόπο κάνεις σύνδεση με το 2ο κινητό όταν εκείνο χτυπάει... κι ενώ το hands free είναι "συνδεδεμένο" με το 1ο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω, έχει δοκιμάσει κανείς το Nokia BH-902 Bluetooth Headset;

 

Για εμένα που έχω το Nokia N78, θεωρητικά έχω δύο πλεονεκτήματα. Έχει κοινό φορτιστή με το κινητό και επειδή είναι και τα δύο της ίδιας εταιρίας, υπάρχει πλήρης συμβατότητα.

 

Τι γίνεται όμως με την αυτονομία και την ποιότητα ήχου; Επίσης, η οθόνη του είναι ευδιάκριτη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο Jabra αλλά έχω διαβάσει σε διάφορα reviews / comments ότι τα earbuds (ear gels) είναι όλα στο ίδιο μέγεθος παρόλο που υποτίθεται ότι θα έπρεπε να είναι δυάδες 3 διαφορετικών μεγεθών!

 

Το ίδιο (ότι δηλαδή έχουν όλα το ίδιο μέγεθος) φαίνεται (?) και στην παρακάτω photo:

 

http://blog.treonauts.com/Jabra_2DBT530_2DKit.jpg

 

Μπορεί κάποιος να το ξεκαθαρίσει αυτό;

Προσωπικά ρωτάω διότι αν δεν έχει διαφόρων μεγεθών ear gels δεν θα μπω στη διαδικασία να το πάρω.

 

Τέλος, στο manual δεν βρήκα να αναφέρει με ποιον τρόπο κάνεις σύνδεση με το 2ο κινητό όταν εκείνο χτυπάει... κι ενώ το hands free είναι "συνδεδεμένο" με το 1ο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

οσον αφορα στα eargel...ριξε μια ματια στο ποστ #1777

 

οταν εχεις 2 κινητα ταυτοχρονα συνδεδεμενα....όποιο κινητο απο τα 2 χτυπησει...αυτοματα περναει η κληση στο bluetooth...δεν χρειαζεται να πατησεις τιποτα....:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω, έχει δοκιμάσει κανείς το Nokia BH-902 Bluetooth Headset;

 

Για εμένα που έχω το Nokia N78, θεωρητικά έχω δύο πλεονεκτήματα. Έχει κοινό φορτιστή με το κινητό και επειδή είναι και τα δύο της ίδιας εταιρίας, υπάρχει πλήρης συμβατότητα.

 

Τι γίνεται όμως με την αυτονομία και την ποιότητα ήχου; Επίσης, η οθόνη του είναι ευδιάκριτη;

 

Καλα το ειπες θεωρητικα.Σε μενα με το N82 ειναι αναλογα με τα κεφια του το πως θα δουλεψει.Βεβαια στην επισημη σελιδα δεν υπαρχει συμβατοτητα.Απο αυτονομια ειμαι ευχαριστημενος.Οσο για την οθονη του ειναι ευδιακριτη αρκει να μην πεφτει φως πανω της.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα στα eargel...ριξε μια ματια στο ποστ #1777

 

οταν εχεις 2 κινητα ταυτοχρονα συνδεδεμενα....όποιο κινητο απο τα 2 χτυπησει...αυτοματα περναει η κληση στο bluetooth...δεν χρειαζεται να πατησεις τιποτα....:)

 

Thank you :)

Link to comment
Share on other sites

Το ακουστικό όσο δούλεψε ήταν πολύ καλό. Αλλά μετά από 3 μήνες περίπου άρχισε να αποκτάει πρόβλημα στο μικρόφωνο. Με όποιους μιλούσα μου έλεγαν ότι δεν με ακούν. Μετά από ψάξιμο στο ιντερνέτ είδα ότι είναι γνωστό πρόβλημα του ακουστικού και το έχουν πάθει αρκετοί. Όσο για την εγγύηση δεν μπορώ να βρω άκρη γιατί από το site της plantronics μου είπαν ότι δεν έχουν αρμοδιότητα στην Ελλάδα και ότι θα το κοιτάξουν και θα μου απαντήσουν για το τι μπορεί να γίνει, έχουν περάσει 3 εβδομάδες και ακόμα τίποτα. Όσο για το http://www.123market.gr, το κατάστημα από το οποίο το αγόρασα, στο email που έστειλα δεν απάντησαν και το τηλέφωνο που είναι γραμμένο πάνω στην απόδειξη αγοράς όταν το παίρνω από πόλη εκτός Θεσσαλονίκης βγαίνει ότι δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή. Όταν το πηρέ ο αδελφός μου από Θεσσαλονίκη βγήκε απλά μήνυμα ότι δεν είναι διαθέσιμος αντιπρόσωπος και να αφήσουμε τα στοιχεία μας για να επικοινωνήσουν μαζί μας. Πράγμα που ακόμα δεν έγινε, εδώ και μερικές μέρες.

Οπότε η γνώμη μου είναι ότι αυτό το ακουστικό δεν αξίζει γιατί ακόμα και να μου το αλλάξουν σε 2 με 3 μήνες (τόσος είναι ο μέσος χρόνος ζωής του σύμφωνα με ψάξιμο στο ιντερνέτ) είναι πολύ πιθανόν να το ξαναπαρουσιάσει το πρόβλημα οπότε μετά τους 12 μήνες αν σου τύχη είναι άχρηστο.

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι το ένα gel pad που είχε το medium χαλάρωσε μετα από 2 μήνες περίπου και μου έπεφτε το ακουστικό (γυρνούσε προς τα κάτω) όσο το είχα στο αυτί και αναγκάστηκα να βάλω το large.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο στερεοφωνικό A2DP με δυνατότητα σύνδεσης με δύο συσκευές ταυτόχρονα;
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

το SONY ERICSON HBH-DS980 και HBH-DS970 ειναι A2DP και multipoint.

 

Thanks, έτσι όπως έχουμε καταντήσει (συσκευή και MP3 player, δεύτερη συσκευή για συγκεκριμένα νούμερα) είναι βολικές αυτές οι δυνατότητες.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις κανενα bluetooth με καλωδιο που μαζευει ομως;

 

Καλή σκέψη!!!!!! Δεν έχω δεί όμως τέτοια συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα nokia BΗ-700 και τις τελευταίες μέρες το ακουστικό έχει χαμηλώσει τόσο που με δυσκολία ακούγεται ο συνομιλητής μου, παρότι η ένταση είναι στο max. Υπάρχει καμία περίπτωση να το σώσω ή το πετάω και παίρνω άλλο; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα nokia BΗ-700 και τις τελευταίες μέρες το ακουστικό έχει χαμηλώσει τόσο που με δυσκολία ακούγεται ο συνομιλητής μου, παρότι η ένταση είναι στο max. Υπάρχει καμία περίπτωση να το σώσω ή το πετάω και παίρνω άλλο; :confused:

Διάβασε το manual να δεις αν γίνεται reset. Αν γίνεται κάντο και ίσως επανέλθει.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το manual να δεις αν γίνεται reset. Αν γίνεται κάντο και ίσως επανέλθει.

 

Έκανα reset αλλά δεν είδα διαφορά. Μάλλον πάει για πέταμα δηλαδή... κρίμα γιατί ούτε φτηνό ήταν, ούτε πολύ καιρό το είχα (14 μήνες). :(

Link to comment
Share on other sites

Έκανα reset αλλά δεν είδα διαφορά. Μάλλον πάει για πέταμα δηλαδή... κρίμα γιατί ούτε φτηνό ήταν, ούτε πολύ καιρό το είχα (14 μήνες). :(

Μήπως έχεις χαμηλώσει το volume από το κινητό σου?

 

Τσέκαρε το πριν το πετάξεις...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις χαμηλώσει το volume από το κινητό σου?

Τσέκαρε το πριν το πετάξεις...

 

Δυστυχώς ούτε αυτό παίζει. Το δοκίμασα και με άλλο κινητό και... τα ίδια. :(

Link to comment
Share on other sites

τα bluetrek τι λενε;

και συγκεκριμενα αυτο http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=163346

ευχαριστω πολυ;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμουσα κατι πιο αξιοπιστο οπως π,χ κανενα jabra,i.tech,motorola.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

κανενα ομορφο bt αξιοπιστο κυριως,εμφανησιακο με καλη ποιοτητα ακροασης(σε θορυβο κτλ) και με καλη αυτονομια ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...