Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

2 ώρες πριν, CoyoteD said:

και σε μένα τα αλλάξανε για πρόβλημα στο noise cancelation. Σκέφτομαι να τα πουλήσω τώρα που ειναι καινουργια!!!!

Δε τα χρησιμοποιώ γενικότερα 

Πώς και έτσι δεν σε βόλεψαν?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πήρα χτες τα redmi buds 3 pro. Λένε ότι έχουν ταυτόχρονη σύνδεση με δύο κινητά. Θα τα δοκιμάσω και θα σας πω. Μέχρι στιγμής από το πώς με ακούνε οι άλλοι μου έχουν πει αρκετά καλά. Θα δείξει 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, perdikos2000 said:

Πήρα χτες τα redmi buds 3 pro. Λένε ότι έχουν ταυτόχρονη σύνδεση με δύο κινητά. Θα τα δοκιμάσω και θα σας πω. Μέχρι στιγμής από το πώς με ακούνε οι άλλοι μου έχουν πει αρκετά καλά. Θα δείξει 

Τα προ λένε πως έχουν

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 12/4/2022 at 7:03 ΜΜ, fotisbasm said:

Ερωτηση . Τα buds live της Samsung εχουν μονο anc , δεν εχουν και να ακους κ τον περιββαλοντα ηχο;;;;

Δ ν την βρηκα την επιλογή, 

 

οχι δεν εχουν ambient sound  μονο anc..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Θελω να αγοράσω ασύρματα ακουστικά,με πολύ καλή μπαταρία,καλό ήχο στην μουσική και κατά την διάρκεια κλήσης.Αν γίνεται να μπορούν να συνδεθούν με δύο συσκευές ταυτόχρονα. Το πολύ μέχρι 30 με 40 ευρώ.Μπορει κάποιος φίλος να μου προτείνει κάποια με αυτές τις δυνατότητες και σε αυτά τα χρήματα?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχει κάποιος κάποια ιδέα για ακουστικό bt μονό με ear hook που πιάνει πίσω από το αυτί ;έχω το jabra talk 25 αλλά έλεγα εάν υπάρχει πιο μικρό σε μέγεθος ;

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2022 at 4:09 ΜΜ, ilka71 said:

καλησπέρα έχει κάποιος κάποια ιδέα για ακουστικό bt μονό με ear hook που πιάνει πίσω από το αυτί ;έχω το jabra talk 25 αλλά έλεγα εάν υπάρχει πιο μικρό σε μέγεθος ;

Παρομοίως ενδιαφέρομαι. Να συνδέεται με δύο συσκευές και να έχει noise cancellation και το πολύ σημαντικό η διάρκεια μπαταρίας. Όχι ξαφνικά να σβήνει. Τώρα είμαι Plantronics.M80. Απόλυτα ευχαριστημένος αλλά η εταιρεία δεν υπάρχει πια. Κατέληξε στην HP. Τα Plantronics μετά από 3 χρόνια συνέχεια ανοιχτά άρχισαν να έχουν θέμα με την μπαταρία. Ακόμα όμως αντέχουν. Αυτά στο alliexpress υποτίθεται επώνυμα τα περισσότερα είναι μαϊμούδες. Μακριά και αλάργα..

Link to comment
Share on other sites

δεν το προσεξα.

παντως plantronics explorer 500, Μ70 και ενα αλλο ακριβοτερο που ειχα ακουγοταν το ιδιο σε εμενα και τα ιδια  στους αλλους με το jabra 25 .

 ακουγαν ακομα και την καρφιτσα που επεφτε στο διπλα δωματιο. μονο αερα και μπασα (λογικο) εκοβαν.

και εμενα με ενδιαφερει αυτο που κοιτας αλλα δεν νομιζω να υπαρχει σε επωνυμο κατι καλυτερο αυτη την στιγμη.

κατι ειχα βρει ακριβοτερο αλλα η μπαταρια ηταν ψοφια.

ισως κοντα σε τριψηφιο νουμερο να υπαχει κατι.

το 25 se μαλλον εχει καλυτερο ηχειο και aac.

στο θεμα του θορυβου λογικα θα υπαρχει βελτιωση.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ilka71 said:

ποια η διαφορα του δικου μου talk 25 απο το 25 se?

To 25 χαρακτηριστικά

Το 25 SE χαρακτηριστικά. Δες και πες μας εσύ που το έχεις. Είναι από την επίσημη σελίδα.

Σε plantronics πχ η διαφορά στο M80 με το M85 ήταν μόνο ότι το M85 είχε φωνητικές οδηγίες και σε άλλες πλην της Αγγλικής γλώσσες και το έφερναν επίσημα μεγάλα μαγαζιά. Ένώ το M80 έπαιζε σε Κάιζερ κτλ. Αλλού δεν είχε διαφορές.

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι μάλλον  το 25 SE είναι νεότερο μοντέλο. Λέει 9 ώρες διάρκεια ομιλίας ενώ το 25  ώρες 8. Χρησιμοποιεί επίσης νεότερη version bluetooth. Μάλλον σε κάτι τέτοια θα καταλήξω αφού περισσότερα χρήματα για μονοφωνικό ακουστικό προσωπικά δεν μπορώ να δώσω και δεν νομίζω να μου χρειάζεται. Αν παίξει και καμιά προσφορά ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

διαβασε μονο τα σχολια για το 25 και θα καταλαβεις...

το se λογικα θα ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει σε επωνυμο ακουστικο στην κατηγορια αυτη βαζωντας κατω ακομα και τα πολυ ακριβοτερα

πχ μεγαλυτερο ηχειο και ευρος σε hz νεωτερo bt αρα ισως και codec.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Θελω να αγοράσω ασύρματα ακουστικά,με πολύ καλή μπαταρία,καλό ήχο στην μουσική και κατά την διάρκεια κλήσης.Αν γίνεται να μπορούν να συνδεθούν με δύο συσκευές ταυτόχρονα. Το πολύ μέχρι 30 με 40 ευρώ.Μπορει κάποιος φίλος να μου προτείνει κάποια με αυτές τις δυνατότητες και σε αυτά τα χρήματα?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κάποια απάντηση και για μένα?

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites



Κάποια απάντηση και για μένα?

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Χρησιμοποιώ εδώ και ενάμιση περίπου χρόνο τα OnePlus Bullets Wireless Z.
Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Τα συνιστώ ανεπιφύλακτα.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, drdedus said:

ποτε δεν ειχα προβλημα

Τα δικά μου τα έσβησαν πάντως. Δεν μου έχουν σβήσει ποτέ σχόλια ούτε στο Amazon ούτε στο e-bay.Ούτε στο e-shop, Πλαίσιο,  ούτε στο mediamarkt που εκεί ξεχνάνε να τα ανεβάσουν κιόλας. Οπότε κρατάνε αυτά που τους συμφέρει και τους αρέσουν. Δεν ήταν υβριστικά και ούτε μπορούσα να κάνω και διόρθωση. Απλά δεν μπορούσα για τα ίδια προϊόντα να αφήσω σχόλιο πάλι. Αλλά είμαστε Off topic

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Xrixal said:

Κάποια απάντηση και για μένα?

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δες κάτι σε xiaomi όχι τα πιο φθηνά τα λίγο καλύτερα σε αυτά τα λεφτά. Ότι γράφουν επάνω στο κουτί το κάνουν. Δεν είναι top αλλά δεν απογοητεύουν σε αυτά τα λεφτά. Άλλωστε δεν είναι να κρατάς ακουστικά χρόνια. Έχω ένα ζευγάρι από το πιο φθηνά τα οποία χρησιμοποιώ σε tablet για ταινίες αγορασμένα από kaizer παραεισαγωγή. Στα Μείον ότι δεν συνδέονται σε δύο συσκευές  και ότι δεν εφαρμόζουν τόσο καλά στα δικά μου αυτιά..

Link to comment
Share on other sites

Δε συνδέονται με 2 πατάς το κουμπί και πηγαίνουν από το ένα στο άλλο
Συνδέονται με δύο συσκευές ταυτόχρονα, αλλά εννοείτε ότι δουλεύουν με μια συσκευή κάθε φορά. Υπάρχουν ασύρματα ακουστικά που μπορούν να δουλεύουν ταυτόχρονα με δύο διαφορετικές συσκευές; Δηλαδή να μιλάω στο κινητό και παράλληλα να ακούω μουσική από τον υπολογιστή;
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Gx2 said:

Συνδέονται με δύο συσκευές ταυτόχρονα, αλλά εννοείτε ότι δουλεύουν με μια συσκευή κάθε φορά. Υπάρχουν ασύρματα ακουστικά που μπορούν να δουλεύουν ταυτόχρονα με δύο διαφορετικές συσκευές; Δηλαδή να μιλάω στο κινητό και παράλληλα να ακούω μουσική από τον υπολογιστή; emoji848.png

Όχι για να πάει από το ένα στο άλλο δε πατάς κουμπάκι; Αυτά με το καλώδιο δεν είναι;

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Όχι για να πάει από το ένα στο άλλο δε πατάς κουμπάκι; Αυτά με το καλώδιο δεν είναι;
Ναι αυτά είναι με καλώδιο. Συνδέονται με δύο συσκευές ταυτόχρονα, και μπορείς με το πάτημα ενός κουμπιού να πηγαίνεις από τη μια στη άλλη. Αυτό νομίζω ότι ψάχνει ο φίλος.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...