Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι ρε guys , κάποιο κόλλημα θα είχε!

Το ίδιο link ηταν!

Το ξανά έβαλα!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε guys , κάποιο κόλλημα θα είχε!

Το ίδιο link ηταν!

Το ξανά έβαλα!

Αυτό του είπα κι εγώ. Γιατί τα σύγκρινα ένα ένα τα γράμματα και ήταν ακριβώς το ίδιο πριν το ξαναβάλεις.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν μου πέφτουνε έχω βάλει βέβαια τα μεγάλα μαξιλαράκια θεωρώ ότι δεν πέφτουνε
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη απογοήτευση τα καινούργια της Sony wf-1000xm4. Με ενεργοποιημένο το noise canceling και στις κλήσεις και στη μουσική ακούς λες και είσαι σε πηγάδι. Ειδικά ραδιόφωνο παραμορφώνει τον ήχο τραγικά όταν ακούς ομιλίες. Ελπίζω με κάποιο update να διορθωθεί, δεν ξέρω αν είναι θέμα κάποιας ρύθμισης που δε βρίσκω. Σε κάθε περίπτωση προς το παρόν δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος ειδικά σε σχέση με τα χρήματα που κοστίζει.
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη απογοήτευση τα καινούργια της Sony wf-1000xm4. Με ενεργοποιημένο το noise canceling και στις κλήσεις και στη μουσική ακούς λες και είσαι σε πηγάδι. Ειδικά ραδιόφωνο παραμορφώνει τον ήχο τραγικά όταν ακούς ομιλίες. Ελπίζω με κάποιο update να διορθωθεί, δεν ξέρω αν είναι θέμα κάποιας ρύθμισης που δε βρίσκω. Σε κάθε περίπτωση προς το παρόν δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος ειδικά σε σχέση με τα χρήματα που κοστίζει.

μου φαίνεται περίεργο!

Εδώ τα 1000xm3 ήταν κορυφαία και ήδη το νέο μοντέλο είναι πολύ καλύτερο απο το προηγούμενο.

Έχεις κατεβάσει την εφαρμογή?Έχεις άπειρες ρυθμίσεις καθώς δες και τις ρυθμίσεις του κινητού σου σχετικά με τον ήχο!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω... Ελπίζω να είναι κάποια ρύθμιση που δεν έχω βρει ή δεν έχω κάνει σωστά. Προς το παρόν το noise canceling το έχω απενεργοποιημένο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω... Ελπίζω να είναι κάποια ρύθμιση που δεν έχω βρει ή δεν έχω κάνει σωστά. Προς το παρόν το noise canceling το έχω απενεργοποιημένο.

απο που τα αγόρασες αν επιτρεπεται?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Από το Sony Center στη Γλυφάδα.

 

το φέρανε?

Τέλεια, εγω περιμένω να δω αν θα το δώσουν δώρο με κάποια νέα συσκευή!

Τέλος πάντων νομίζω ότι είναι η θέμα ρύθμισης ή ακόμα και στο κινητό σου που πρέπει να κάνεις κάτι ή να διορθωθεί με κάποιο νέο firmware.

Με τα Wf-1000xm3 δεν είχα θέμα ποτέ.

Καλορίζικο!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι ρύθμιση να κάνω πάντως είναι λες και ακούω να παίζει ξυλόφωνο όταν ενεργοποιώ το noise canceling. Παραμορφώνει τελείως ο ήχος ειδικά όταν μιλάει κάποιος (πχ ραδιόφωνο) όχι στη μουσική.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά θα είναι είναι η πρώτη φορά που θα αγοράσω ακουστικά true wireless και θα ήθελα να μου πείτε τι μπορώ να βρω κοντά στα 50-60€ κυρίως για μουσική και παιχνίδια σαν το pubg mobile έχω συσκευή iPhone XR αν παίζει ρόλο αυτό ..

ότι ποιο vfm θα με βοηθούσε

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τα samsung buds+ για τρεξιμο, αλλα και για ταινιες, αλλα δεν με ενθουσιασαν και τοσο. Παιζει να εχουν σχεδον ιδια ποιοτητα ηχουν με τα κινεζικα rock zircon που ειχα παρει 15 ευρω πριν χρονια. Βεβαια καμια σχεση με τα ενσυρματα ακουστικα που εχω για τον υπολογιστη, των 90 ευρω. Και λογικο.

 

Αξιζει να προχωρησω σε αναβαθμιση; Βεβαια θα πρεπει να δωσω 200+ ευρω για να παρω τις ναυαρχιδες.

 

Το μονο που φοβαμαι ειναι οτι μετα απο 2,3 χρονια η μπαταρια τους θα ειναι για πεταμα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν ένα μήνα αγόρασα τα Huawei Freebuds 4i και μπορώ να πω πως έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος από ποιότητα,αυτονομία,συνδεσιμοτητα κι εφαρμογή στα αυτιά.

Στα λεφτά τους νομίζω παίζει να είναι τα πιο VFM ακουστικά στην αγορά.Συνδεονται αμέσως και δεν μου έχουν αποσυνδεθεί καμιά φορά.Ενταση ικανοποιητική και ποιότητα ήχου.Κι από μπαταρία πάνω από 6 ώρες συνεχόμενης μουσικής.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά θα είναι είναι η πρώτη φορά που θα αγοράσω ακουστικά true wireless και θα ήθελα να μου πείτε τι μπορώ να βρω κοντά στα 50-60€ κυρίως για μουσική και παιχνίδια σαν το pubg mobile έχω συσκευή iPhone XR αν παίζει ρόλο αυτό ..

ότι ποιο vfm θα με βοηθούσε

 

Κανένας παιδιά να με βοηθήσει ;

Link to comment
Share on other sites

Πριν ένα μήνα αγόρασα τα Huawei Freebuds 4i και μπορώ να πω πως έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος από ποιότητα,αυτονομία,συνδεσιμοτητα κι εφαρμογή στα αυτιά.

Στα λεφτά τους νομίζω παίζει να είναι τα πιο VFM ακουστικά στην αγορά.Συνδεονται αμέσως και δεν μου έχουν αποσυνδεθεί καμιά φορά.Ενταση ικανοποιητική και ποιότητα ήχου.Κι από μπαταρία πάνω από 6 ώρες συνεχόμενης μουσικής.

 

συμφωνω, πολυ καλά ακουστικα με πολυ καλη αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

Μου είχαν δώσει τα Mi True Wireless Earphones 2S δώρο μαζί με το τηλέφωνο.

Πολύ ωραίο δώρο θα έλεγα. Καλή ποιότητα ήχου, εμβέλεια και μπαταρία.

Για budget wireless headphones τα προτείνω.

Επιπλέον όταν τα χρησιμοποιώ πάνω στο ποδήλατο ο αέρας είναι οκ. Συμβαίνει σπάνια με ακουστικά...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη απογοήτευση τα καινούργια της Sony wf-1000xm4. Με ενεργοποιημένο το noise canceling και στις κλήσεις και στη μουσική ακούς λες και είσαι σε πηγάδι. Ειδικά ραδιόφωνο παραμορφώνει τον ήχο τραγικά όταν ακούς ομιλίες. Ελπίζω με κάποιο update να διορθωθεί, δεν ξέρω αν είναι θέμα κάποιας ρύθμισης που δε βρίσκω. Σε κάθε περίπτωση προς το παρόν δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος ειδικά σε σχέση με τα χρήματα που κοστίζει.

 

Τελικά, βελτιώθηκε τίποτα σε εσένα?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

με το τελευταίο κινητό μου ένα Samsung A31 και το jabra talk 25 επιτέλους όταν χτυπάει το κινητό στο bt ακούω τον ήχο της επαφής που με καλεί!

βλέπω στο μενού του Samsung έχει επιλογή να ακούγεται ο ήχος αυτός η όχι. αλλά πχ με το jabra talk 15 δεν ακούγεται παρα μόνον ένας ίδιος ήχος που κάνει το bt σε όλες τις εισερχόμενες κλήσεις.

άρα είναι θέμα κινητού αλλά και bt; σε ακουστικό bt πως καταλαβαίνουμε πριν το πάρουμε εάν έχει αυτή τη δυνατότητα;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε ακουστικό bt πως καταλαβαίνουμε πριν το πάρουμε εάν έχει αυτή τη δυνατότητα;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Φαντάζομαι πως πρεπει να έχει κ "μεταφορα ηχου" στο μενου του.

Οταν πας στο μενου Bluetooth, βρεις τη συσκευη που εχεις συνδέσει, διπλα 3χει ενα γρανάζι. Εκει επιλεγεις αν θες να σου μεταφέρει μονο κλήσεις ή και ήχο (μουσικη, ραδιο, gps κλπ).

Θα πρεπει να γραφει στο κουτι οτι ειναι κ για media

 

-----------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα Sony 1000xm4 μετά από 10 μέρες παραμονή στο service, διαπίστωσαν το πρόβλημα και μου είπαν ότι αναμένεται λυθεί με μια αναβάθμιση τον Αύγουστο. Δε δέχθηκα να περιμένω οπότε ζήτησα και πήρα τα χρήματά μου πίσω. Παραμένω με τα jabra elite 85t και εύχομαι να βγει κάτι καλό να με δελεάσει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...