Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Για αυτό εδώ έχει κανείς άποψη; αξίζει τον κόπο;

http://www.skroutz.gr/s/7068349/Samsung-Level-Link-RG920.html

 

Επαναφέρω το ερώτημα μήπως γνωρίζει κάποιος να απαντήσει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αυτά τα Bluetooth είναι μόνο για smartphones η και παλιές συσκευές με κουμπιά?Έχω πχ και το Νοκια Χ2 και λέω αν κάνει

Λογικα θα κανει γιατι θα καλυπτει και προηγουμενης γενιας συσκευες με παλαιοτερα πρωτοκολλα bluetooth και απο τη στιγμη που του βαζεις και δευτερη συσκευη θα δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα Bluetooth είναι μόνο για smartphones η και παλιές συσκευές με κουμπιά?Έχω πχ και το Νοκια Χ2 και λέω αν κάνει

Σίγουρα κάνουν, εκτός κι αν η συσκευή δεν έχει σωστά υλοποιημενο πρωτόκολλο Bluetooth.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!να ρωτησω κατι αν ξερετε?αγορα το plantronics m165 κ στα κουμπια ηχου οταν χαμηλωνει δε λεει volume mjnimum παρα μονο συνεχιζει να χαμηλωνει κ μετα παει στο volume maximum.κατα τη διαρκεια κλησης φαινεται η μπαρα που χαμηλωνει ενω σε βιντεο μονο ακους τη φωνη που χαμηλωνει.αν συνεχισω να το παταω τοτε ακουω παλι volume maximum.ειναι λογικο?γιατι στο edge που ειχα πιο πριν ακουγα κανονικα voljme minimum k volume maximum.
lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου, M25, λέει μόνο volume maximum. Άρα μάλλον έτσι θα είναι και στο δικό σου ακουστικο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ψάχνω bt για να ακουω και μουσικη γνωρίζετε τι λεει το Nokia BH-121 και το BH-111;; Πρεπει να ειναι στο ιδιο επιπεδο με το sony sbh-20.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις απο Θεσσαλονικη απο που μπορει να αγοραστει το Sony SBH20 σε οσο το δυνατον καλυτερη τιμη; Δυστυχως σε public, e-shop που το ειχαν σε καλη τιμη πλεον ειναι εξαντλημενο.

Επισης στα λεφτα του υπαρχει καποιο αλλο που να εχει καλυτερο ή ισαξιο ηχο; Ενδιαφερομαι ΜΟΝΟ για μουσικη και για την μπαταρια αν κραταει 3 ωρες συνεχομενα θα μου ειναι υπεραρκετο

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε και στην LG Γερμανίας το νέο Bluetooth.

http://www.lg.com/de/lg-friends/lg-HBS-1100

 

Εντύπωση θετικη κανει η τεράστια μπαταρια του.

Σχεδόν 3.5 φορες μεγαλύτερη χωρητικότητα σε σχέση με sbh80 :shock:

420mAh έναντι 125 του Sony!!!

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επέστρεψα από το σέρβις της sony στην δωδεκανησου, έγινε αντικατάσταση του sbh54, όλα καλά στην μία ώρα που το δουλεύω.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επέστρεψα από το σέρβις της sony στην δωδεκανησου, έγινε αντικατάσταση του sbh54, όλα καλά στην μία ώρα που το δουλεύω.

 

Tι προβλήματα είχες?

Link to comment
Share on other sites

Αποσυνδεσεις χωρίς λόγο , στα πολυμέσα επίσης και σε αυξημένη ένταση στις κλήσεις είχε αλλοίωση στην ποιότητα ήχου , το πήγα την περασμένη Τετάρτη και παρέλαβα καινούργιο σήμερα.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αποσυνδεσεις χωρίς λόγο , στα πολυμέσα επίσης και σε αυξημένη ένταση στις κλήσεις είχε αλλοίωση στην ποιότητα ήχου , το πήγα την περασμένη Τετάρτη και παρέλαβα καινούργιο σήμερα.

 

Ωραία, καλορίζικο.

Το ιστορικό των κλήσεων στο χρεώνει κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, καλορίζικο.

Το ιστορικό των κλήσεων στο χρεώνει κανονικά?

 

Σε ευχαριστώ πολύ :) ναι είναι όλες καταγεγραμενες στο ιστορικό κανονικά.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ :) ναι είναι όλες καταγεγραμενες στο ιστορικό κανονικά.

 

Ρωτάω αν τις φορτώνει στο bluetooth άμεσα.

Γιατί εμένα έκανε ώρες να τις φορτώσει και τις μισές φορές δεν τις φόρτωνε καθόλου, αλλά με ξαναπέταγε στην αρχική του οθόνη ενώ το 50άρι τις φορτώνει ακαριαία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου :) όλες κανονικά και άμεσα, αυτή την καθυστέρηση που αναφέρεις την είχα προσέξει στο πρώτο 54 αλλά όχι σε τόσο έντονο βαθμό, το έκανε μια δυο φορές για λίγο.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου :) όλες κανονικά και άμεσα, αυτή την καθυστέρηση που αναφέρεις την είχα προσέξει στο πρώτο 54 αλλά όχι σε τόσο έντονο βαθμό, το έκανε μια δυο φορές για λίγο.

 

Έγινε, ευχαριστώ για την ενημέρωση. :)

Link to comment
Share on other sites

τελικα το 54αρι αξιζει ρε παιδες να το παρουμε? πουλησα το 50αρι για να παω σε αυτο προς το καλοκαιρι οπου θα αρχισω παλι ποδηλατο (μεγαλες βολτες οπου εξυπηρετει πολυ ειδικα η επανακληση και η αναγνωση ΣΜΣ ) αλλα βλεπω και αρνητικα σχολια που με εχουν κωλωσει λιγο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά αυτό που με ενοχλεί στα BT αυτά (της Sony αφού δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο από άλλους) είναι ότι αν διαβάσεις την οποιαδήποτε ειδοποίηση από το gadget δεν στην βγάζει από το smartphone οπότε το LED αναβοσβήνει συνέχεια άρα καταναλώνει μπαταρία άρα χρειάζεται τελικά να χρησιμοποιήσεις τα χέρια σου για να διαβάσεις την ειδοποίηση άρα τελικά χρησιμοποιείς και τη συσκευή.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα το 54αρι αξιζει ρε παιδες να το παρουμε? πουλησα το 50αρι για να παω σε αυτο προς το καλοκαιρι οπου θα αρχισω παλι ποδηλατο (μεγαλες βολτες οπου εξυπηρετει πολυ ειδικα η επανακληση και η αναγνωση ΣΜΣ ) αλλα βλεπω και αρνητικα σχολια που με εχουν κωλωσει λιγο..

 

Νίκο, όταν το πάρω πίσω από service, θα πω την αποψή μου, μέχρι τώρα οι εντυπώσεις είναι ανάμικτες.

Link to comment
Share on other sites

Για το sbh 54 κατέληξα στο παρακάτω συμπέρασμα... άμα έχεις Sony κινητό παίζει άψογα.

 

Στο Ζ3 που το δοκίμασα φορτώνει το ιστορικό κλήσεων άμεσα, δεν κάνει θόρυβο στις κλήσεις και όλα μια χαρά...

 

Στο mate 7 μου περνάει τους εξωτερικούς θορύβους στο αριστερό ακουστικό και γενικά σε περιβάλλον με θόρυβο είναι απαράδεκτη η ποιότητα ήχου στις κλήσεις και το ιστορικό κλήσεων καθυστερεί και μερικές φορές δεν το φορτώνει ποτέ. Το sbh50 με το ίδιο κινητό δουλεύει ΑΨΟΓΑ....

Αποσυνδέσεις δεν έχω....

 

Ασυμβατότητα; κακό firmware; δεν ξέρω γιατί η sony τα ρίχνει στην huawei και αντίστροφα...

Link to comment
Share on other sites

Από το μεσημέρι που το έχω παραλάβει από το σέρβις και μέχρι στιγμής είναι υποδειγματικο, πιστεύω πως το πρόβλημα είναι γνωστό στην σονυ.

Φίλε bas13 για καινούργιο θα παραλαβεις λογικά αφού δεν επισκευαζεται.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις απο Θεσσαλονικη απο που μπορει να αγοραστει το Sony SBH20 σε οσο το δυνατον καλυτερη τιμη; Δυστυχως σε public, e-shop που το ειχαν σε καλη τιμη πλεον ειναι εξαντλημενο.

Επισης στα λεφτα του υπαρχει καποιο αλλο που να εχει καλυτερο ή ισαξιο ηχο; Ενδιαφερομαι ΜΟΝΟ για μουσικη και για την μπαταρια αν κραταει 3 ωρες συνεχομενα θα μου ειναι υπεραρκετο

Εκτός κι αν το πετύχεις ξεμπαρκο κατά τύχη δύσκολα θα το βρεις αυτή την περίοδο σε κατάστημα. Εγώ πριν ένα μήνα πήρα 2 sbh20 και στο skroutz τα είχε μόνο 3-4 καταστήματα. Προσωπικά το πήρα από 24homegr (ή κάπως έτσι) γιατί είχε χαμηλότερα συνολικά μεταφορικά.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

βασικα και εγω αρχισα να κοιταζω τετοιου ειδους bluetooth διαβαζοντας και καποιον που ελεγε πως στο τρεξιμο δεν του φευγουν.επειδη και εγω τρεχω δεν εχει τυχει ποτε να βαλω ψειρες και να εχουν μεινει για πανω απο 1κμ.οποτε θα με ενδιεφερε να πει καποιος για την ευχρηστια και πως πως καταφερνει να στεκονται.
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλεβα από το μαγαζί, είπαν ότι δεν βρήκαν κάτι.

Το lag στο φόρτωμα του call log παραμένει αλλά σε μικρότερο βαθμό.

Κατά άλλα δεν είχα & δεν έχω κάποιο άλλο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...