Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Φίλε Νίκο σε ευχαριστώ για την βοήθεια. Παρέλειψα να σημειώσω ότι:

Με ενδιαφέρει να έχει καλή ποιότητα ήχου για μουσική και να μην μου κοπούν τα καλώδια στο εξάμηνο... Οπότε με το mw1 έχω πλακέ καλώδιο (θεωρητικά πιο ενισχυμένο), αλλά με το θέμα του ήχου τι γίνεται; Χθες άκουσα ραδιόφωνο από το SBH52 και ο ήχος του ήταν φοβερός (κρύσταλλο, πολύ καλό μπάσο). Αν είναι ευαίσθητα τα καλώδια για να κοπούν και το MW1 έχει την ίδια απόδοση με τα άλλα, θα το προτιμήσω. Εάν πάλι, όλα έχουν καλό ήχο και δεν υπάρχει πρόβλημα με τα καλώδια να κοπούν, θα προτιμήσω το SBH50. Πάνω σε αυτό θα ήθελα πληροφορίες

 

Το έχω περίπου 7 μήνες το συγκεκριμένο. Δεν είναι από αυτά που χαλάνε ή σπάνε εύκολα, μη το φοβάσαι. Τα ακουστικά του δεν τα χρησιμοποιώ επειδή δεν μου αρέσει καθόλου ο ήχος τους και επειδή δεν τα βρίσκω και τόσο άνετα στο αυτί. Βάζω δικά μου ακουστικά.

Η ποιότητα του ήχου και η ένταση είναι οκ. Το ίδιο και η αυτονομία, δεν θα σε προβληματίσει.

Προσωπικά έχω ενστάσεις στην εργονομία. Δηλαδή, είναι λάθος που έχουν βάλει το home button στην ίδια πλευρά που πατάς για να ανοίξει το μανταλάκι. Κάθε φορά πατάω κατά λάθος το κουμπί. Έπρεπε να το βάλουν από την άλλη.

 

 

Ερώτηση: Μετά το χαλασμένο 975, να πάρω το plantronics M1100 ή έχετε να προτείνετε κάποιο καλύτερο σε αυτά τα χρήματα περίπου? (πάνω κάτω 50 ευρώ)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν επιτρεπεται ποια ακουστικα χρησιμοποιεις??? Ειναι συμβατο με ολα ετσι??

 

Ναι, με όλα.

Εγώ χρησιμοποιώ τα sennheiser CX300 II (δεν είναι κοντά, είναι κανονικού μεγέθους.)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μετά το χαλασμένο 975, να πάρω το plantronics M1100 ή έχετε να προτείνετε κάποιο καλύτερο σε αυτά τα χρήματα περίπου? (πάνω κάτω 50 ευρώ)

Γιάννη, αν μπορείς να βρεις το m1100 με 50€, είναι τρομερό ακουστικό. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, αν μπορείς να βρεις το m1100 με 50€, είναι τρομερό ακουστικό. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα. ;)

 

Thx Πάνο.

55 το βλέπω στο σκρούτζ!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο σε ευχαριστώ για την βοήθεια. Παρέλειψα να σημειώσω ότι:

Με ενδιαφέρει να έχει καλή ποιότητα ήχου για μουσική και να μην μου κοπούν τα καλώδια στο εξάμηνο... Οπότε με το mw1 έχω πλακέ καλώδιο (θεωρητικά πιο ενισχυμένο), αλλά με το θέμα του ήχου τι γίνεται; Χθες άκουσα ραδιόφωνο από το SBH52 και ο ήχος του ήταν φοβερός (κρύσταλλο, πολύ καλό μπάσο). Αν είναι ευαίσθητα τα καλώδια για να κοπούν και το MW1 έχει την ίδια απόδοση με τα άλλα, θα το προτιμήσω. Εάν πάλι, όλα έχουν καλό ήχο και δεν υπάρχει πρόβλημα με τα καλώδια να κοπούν, θα προτιμήσω το SBH50. Πάνω σε αυτό θα ήθελα πληροφορίες

Το mw1,εχει τη δυνατοτητα να μπορεις να του αλλαζεις τα ακουστικα,αφου ειναι με βυσματα,αρα,μ,πορεις να βαλεις αλλα ακουστικα,αμα εχεις.

Εγω τα πεταξα τα δικα του γιατι με ενοχλουσε το καλωδιο τους,και αγορασα κατι JVC απο το eBay,με 16€,οποτε κανω τη δουλεια μου μια χαρα.

Βεβαια,απο τοτε που περασαμε στο 4.3 και αργοτερα,στο 4.4,μου κανει νουμερα το ΒΤ,γιατι καπου δεν δουλευει σωστα και οποτε θελει δουλευει,χωρις να ξερω το γιατι.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με όλα.

Εγώ χρησιμοποιώ τα sennheiser CX300 II (δεν είναι κοντά, είναι κανονικού μεγέθους.)

 

Αυτα εχουν μικροφωνο? εννοω ειναι συμβατα και τα απλα/κανονικα ακουστικα.?

Link to comment
Share on other sites

Αυτα εχουν μικροφωνο? εννοω ειναι συμβατα και τα απλα/κανονικα ακουστικα.?

Μικρόφωνο έχει το σώμα ,δεν χρειάζεται στα ακουστικά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αρα το σωμα οσο πιο κοντα γινεται..Ωραια ευχαριστω..

 

Ακριβως.

Βασικα, επειδη τα ακουστικα που χρησιμοποιω ειναι κανονικου μεγεθους, βαζω το bt στην τσεπη και οταν με καλεσουν, το βγαζω και απανταω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδες, επειδη βλεπω οτι πολλοι δεν χρησιμοποιειτε τα ακουστικα του sbh50, υπαρχει κανεις που να μην τα θελει? εστω για πουλημα..Τα εχασα και τα δευτερα που ειχα πανω κοπηκαν. Δεν θελω μακρυα ακουστικα γιατι μαζευεται πολυ καλωδιο, οποτε υπαρχει καποιος που να θελει να τα δωσει?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδες, επειδη βλεπω οτι πολλοι δεν χρησιμοποιειτε τα ακουστικα του sbh50, υπαρχει κανεις που να μην τα θελει? εστω για πουλημα..Τα εχασα και τα δευτερα που ειχα πανω κοπηκαν. Δεν θελω μακρυα ακουστικα γιατι μαζευεται πολυ καλωδιο, οποτε υπαρχει καποιος που να θελει να τα δωσει?

 

Ακου τωρα τον παλιο,τι κανει με τα μακρυα ακουστικα.

Βαζω το κλιπ στο πουκαμισο,περναω τις ακρες των ακουστικων μεσα απο την ιδια περιοχη αναμεσα στα ιδια κουμπια δηλαδη,βαζοντας τα μεσα στο πουκαμισο,και τα βγαζω απο την πανω μερια του πουκαμισου,στο γιακα.

Το υπολοιπο καλωδιο,το χωνω μεσα απο την ιδια περιοχη αναμεσα στα ιδια κουμπια δηλαδη,μεσα στο πουκαμισο,και το αφηνω να πεσει κατω.Μεσα στο πουκαμισο ομως.

Ετσι,δεν υπαρχει κανενα καλωδιο να προεξεχει ,και τα μονα που υπαρχουν,ειναι οι ακρες με τα ακουστικα,που πανε στ αυτια.

Σε περιπτωση που χρειαστει να ειμαι συγκεντρωμενος,μπας και με κοψει κανα αυτοκινητο,επειδη ακουω συνεχεια ραδιο,βγαζω το ενα ακουστικο,το αριστερο συνηθως,και το βαζω στο τσεπακι του πουκαμισου,και ολα καλα.Και αρα,ποτε προβλημα με τα καλωδια.:)

Edit.

Εννοειται οτι εχω τα mw1,που εχουν βυσματα για τα ακουστικα,οποτε εχω βαλει αλλα απο τα μαμα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ακου τωρα τον παλιο,τι κανει με τα μακρυα ακουστικα.

Βαζω το κλιπ στο πουκαμισο,περναω τις ακρες των ακουστικων μεσα απο την ιδια περιοχη αναμεσα στα ιδια κουμπια δηλαδη,βαζοντας τα μεσα στο πουκαμισο,και τα βγαζω απο την πανω μερια του πουκαμισου,στο γιακα.

Το υπολοιπο καλωδιο,το χωνω μεσα απο την ιδια περιοχη αναμεσα στα ιδια κουμπια δηλαδη,μεσα στο πουκαμισο,και το αφηνω να πεσει κατω.Μεσα στο πουκαμισο ομως.

Ετσι,δεν υπαρχει κανενα καλωδιο να προεξεχει ,και τα μονα που υπαρχουν,ειναι οι ακρες με τα ακουστικα,που πανε στ αυτια.

Σε περιπτωση που χρειαστει να ειμαι συγκεντρωμενος,μπας και με κοψει κανα αυτοκινητο,επειδη ακουω συνεχεια ραδιο,βγαζω το ενα ακουστικο,το αριστερο συνηθως,και το βαζω στο τσεπακι του πουκαμισου,και ολα καλα.Και αρα,ποτε προβλημα με τα καλωδια.:)

Edit.

Εννοειται οτι εχω τα mw1,που εχουν βυσματα για τα ακουστικα,οποτε εχω βαλει αλλα απο τα μαμα.

 

το θεμα ειναι οτι δε φοραω πουκαμισο ευκολα, τοσο στο ποδηλατο που φοραω μπλουζα (κανω προπονησεις 3-4 ωρες) οσο και εξω, τα μακρυα ειναι προβλημα οταν δεν εχεις χωρο να τα χωσεις, γιαυτο και θελω ενα ζευγαρι τετοια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτησω σκέφτομαι να αγοράσω το MW1smart της Sony έχω ένα nexus 4 λόγο που βλέπω κάποιους που έχουν πρόβλημα με τον συγκεκριμένο συνδιασμό εσείς τι θα προτιμουσατε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, πηρα το Μ1100.

Καταπληκτικη ποιοτητα ηχου, ανωτερο και απο το 975.

Μοναδικο μειονεκτημα ειναι οτι οι ηχοι μηνατων, mail κλο (πλην κλησεων) ακουγονται μεσα απο το ακουστικο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδεσω το Bluetooth Sony sbh50 ταυτόχρονα με το Note3 και το Lg Gpad αλλα δεν συνδέονται ταυτοχρονα και οι δυο συσκευες με το sbh50.

Πχ οταν ειναι συνδεδεμένο το Note3, δεν αφηνει το tablet να συνδεθει και αυτό και το αντιστροφο.

Μηπως δεν γίνεται αυτο που θελω να κανω; να ειναι συνδεδεμένες και οι δυο συσκευές ταυτόχρονα;

Απλα αποθηκευει μεχρι δυο συσκευές; και χρησιμοποιουμε ή την μια ή την αλλη αλλα οχι μαζι!

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδεσω το Bluetooth Sony sbh50 ταυτόχρονα με το Note3 και το Lg Gpad αλλα δεν συνδέονται ταυτοχρονα και οι δυο συσκευες με το sbh50.

Πχ οταν ειναι συνδεδεμένο το Note3, δεν αφηνει το tablet να συνδεθει και αυτό και το αντιστροφο.

Μηπως δεν γίνεται αυτο που θελω να κανω; να ειναι συνδεδεμένες και οι δυο συσκευές ταυτόχρονα;

Απλα αποθηκευει μεχρι δυο συσκευές; και χρησιμοποιουμε ή την μια ή την αλλη αλλα οχι μαζι!

 

μπες στο μενου του ΒΤ ή οποια συσκευη το βλεπει μπες στο μενου του (στην εφαρμογη του sbh50) και διαλεξε ποια θα βλεπει πρωτη και ποια δευτερη..Εχει 4 επιλογες. Ειτε να βλεπει τη μια, ειτε την αλλη, ειτε πρωτα τη μια ειτε πρωτα την αλλη. το εχει με βελακια και 1-2 και διπλα το ονομα της συσκευης.. εμενα δουλευε αψογα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μπες στο μενου του ΒΤ ή οποια συσκευη το βλεπει μπες στο μενου του (στην εφαρμογη του sbh50) και διαλεξε ποια θα βλεπει πρωτη και ποια δευτερη..Εχει 4 επιλογες. Ειτε να βλεπει τη μια, ειτε την αλλη, ειτε πρωτα τη μια ειτε πρωτα την αλλη. το εχει με βελακια και 1-2 και διπλα το ονομα της συσκευης.. εμενα δουλευε αψογα.

 

Ετσι. Και οι 2 συνδεονται, αλλα απο μια καθε φορα παιρνει μουσικη.

 

*Νικο, φιλε δεν σε προλαβα σημερα λογω δουλειας, θα προσπαθησω αυριο...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος να γνωρίζει κάτι για αυτό.... Σόρι που το ξαναποστάρω :D

 

Plantronics in ear ή sony αν θέλεις ραδιόφωνο.

 

Το "in ear" γενικά βολεύει, ή υπάρχει κίνδυνος πτώσης πχ ή κάποια επιπλέον κούραση στο αυτί?

 

Έχω βάλει στο μάτι το Plantronics Marque 2 (M165)... Αν το έχει κάποιος θα εκτιμούσα 2 λόγια κυρίως για τη μείωση θορύβου για την οποία έχω ακούσει πολύ καλά λόγια...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος να γνωρίζει κάτι για αυτό.... Σόρι που το ξαναποστάρω :D

 

Αν πάρεις κάποιο καλό plantronics θα δείς ότι δεν πέφτει με τίποτα απο το αυτί.

Το Μ165 πρέπει να είναι αρκετά καλό. Προσωπικά έχω χρησιμοποιήσει το 975 (για πάνω από 3 χρόνια) και τώρα πήρα το Μ1100. Και τα 2 είναι απίστευτα ακουστικά.

 

Ένα φτηνότερο plantronics που είχα πάρει, με 25 ευρώ , δεν θυμάμαι μοντέλο, δεν με είχε εντυπωσιάσει.

Είναι κρίμα να δίνουμε 700 ευρώ για κινητό και να τσιγκουνευόμαστε λίγα ευρώ παραπάνω για ακουστικό, που ουσιαστικά κάνει όλη τη δουλειά.

Το Μ165 πρέπει να είναι καλό πάντως.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται.... Στο M165 με εντυπωσίασε το πολύ μικρό βάρος του, η ωραία σχεδίαση αλλά και τα πολύ καλά λόγια που διάβασα για τη μείωση θορύβου...

 

Θέλω να δω πρώτα πως αντιδρά η μπαταρία, δηλ τι διαχείριση κάνουν τα WP στο θέμα να μένουν τα bt ανοιχτά όλη μέρα συνδεδεμένα με το ακουστικό και μετά θα προχωρήσω στην αγορά του σίγουρα....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

εκανα αναβαθμιση στο SBH50.

Και φυσικα εκει που ολα ηταν μια χαρα εχουμε προβλημα...

Οταν τα χρησιμοποιω για κλησεις ακουγονται παρασιτα παρα πολλα και αλλοιωμενη η φωνη απο την αλλη ακρη της γραμμης.

 

Μουσικη απο το κινητο, ραδιοφωνο ολα μια χαρα. μονο με τις κλησεις υπαρχει τεραστιο θεμα. Απλα δεν κανουν για κλησεις...

 

Μηπως καποιος εχει παλαιοτερη εκδοση του smart connect μηπως παιζει τιποτα με δαυτο;

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. είχα το sony vh410 και το χάλασα κατα λάθος. εχει κανένας να μου προτείνει κανένα καλο σε στυλ vh410 με πολυ καλή ένταση ήχου διότι το χρησιμοποιώ σε θορυβώδες περιβάλλον? και πάνω απο 7-8 ώρες ομιλίας και με 2 συσκευές? :p έχω δοκιμάσει και το plantronics m55 και το sony sbh52!
Link to comment
Share on other sites

To plantronics M1100 ειναι πραγματικα δυνατο, αλλα βγαζει μονο 4 ωρες

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...