Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

οποτε τελικα σε ποιο κατεληξες ασμοδεους?

εχω το D900 :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

οποτε τελικα σε ποιο κατεληξες ασμοδεους?

εχω το D900 :)

 

Ειχα καταληξει φιλε μου στο SE HBH-610a.Γενικα διαβαζα καλα λογια.Ομως τελικα δεν το πηρα γιατι ειχα σκοπο να αγορασω bt λογο οτι θεωρουσα οτι η ακτινοβολια του ειναι υπερβολικα πιο μικρη αποτι εκπεμπει το κινητο.Τελικα σε ενα thread σχετικο με το θεμα καταληξαν οτι το ενσυρματο handsfree ειναι το λιγοτερο επιβλαβες και ετσι δεν το πηρα το bt:)

Link to comment
Share on other sites

Ας ξεκινήσω με το κλασικό ερώτημα... Τελικά ποιο είναι πιο ασφαλές το ενσύρματο handsfree ή το bluetooth?

 

Έχει κάποιος εμπειρία από τα handsfree της BlueTrek ή της Plantronics? Είναι αξιόπιστες εταιρίες; - ποια από τις δύο κατασκευάζει πιο ποιοτικά προϊόντα; ;)

Ή καλύτερα να προτιμήσει κανείς τα μοντέλα που βγάζει ο ίδιος κατασκευαστής με αυτόν του τηλεφώνου;

 

Αρχικά ενδιαφερόμουν για τα Motorola H500 & Η700, ενώ προβληματίζομαι για τα μοντέλα "Skin" και "Χ2" της BlueTrek, ποιά είναι η γνώμη σας; Αξίζει να κοιτάξω και την Plantronics;

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

Nokia 6150 => Alcatel One Touch 701 => Motorola V66 => Motorola U6 Pebble => Samsung G810 => Sony Ericsson K800i
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια αναζήτηση στο φόρουμ, έχουμε συζητήσει για BT Handsfree πολύ πρόσφατα.

Αν και πιστεύω ότι πρέπει να κάνεις ένα ποστ στο φόρουμ της συσκευής σου. Μάλλον θα πάρεις καλύτερες απαντήσεις.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με ενδιαφερει να παρω το hb-800 της Νόκια.Σε Νοκια μαγαζι που ρωτησα κανει 130 ευρω και το βρισκω απ το ebay με περιπου 30 ευρω απ το Χονγκ Κονγκ.Τι ακριβως παιζει ξερετε?Να το πάρω?
Link to comment
Share on other sites

 

Έχει κάποιος εμπειρία από τα handsfree της BlueTrek ή της Plantronics? Είναι αξιόπιστες εταιρίες; - ποια από τις δύο κατασκευάζει πιο ποιοτικά προϊόντα; ;)

Αξίζει να κοιτάξω και την Plantronics;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Εγώ έχω το plantronics 640 discovery και είναι κορυφαίο...;)

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Thanks dkampi!

 

Με ποια συσκευή το έχεις; Όταν μιλάς χρειάζεται να φωνάζεις ή μιλάς κανονικά; Ποιες είναι οι εντυπώσεις αυτών που σε ακούνε;

Nokia 6150 => Alcatel One Touch 701 => Motorola V66 => Motorola U6 Pebble => Samsung G810 => Sony Ericsson K800i
Link to comment
Share on other sites

Thanks dkampi!

 

Με ποια συσκευή το έχεις; Όταν μιλάς χρειάζεται να φωνάζεις ή μιλάς κανονικά; Ποιες είναι οι εντυπώσεις αυτών που σε ακούνε;

 

Με nokia 6280.Λοιπόν..Η ποιότητα του είναι κορυφαία σε όλους τους τομείς.Ακούς και σε ακούνε πεντακάθαρα εκτός απο κάποιες ειδικές συνθήκες(π.χ πάνω σε μηχανή).Επίσης είναι πολύ ελαφρύ και δεν γίνεται κουραστικό..Το μόνο που θα ήθελα προσωπικά είναι να είχε μεγαλύτερη αυτονομία..Αυτά..;)

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Με nokia 6280.Λοιπόν..Η ποιότητα του είναι κορυφαία σε όλους τους τομείς.Ακούς και σε ακούνε πεντακάθαρα εκτός απο κάποιες ειδικές συνθήκες(π.χ πάνω σε μηχανή).Επίσης είναι πολύ ελαφρύ και δεν γίνεται κουραστικό..Το μόνο που θα ήθελα προσωπικά είναι να είχε μεγαλύτερη αυτονομία..Αυτά..;)

 

τι αυτονομία έχει;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

τι αυτονομία έχει;

 

Εμένα μου κρατάει δυο μέρες αλλά δεν το έχω ανοιχτό όλη μέρα.Κυρίως το χρησιμοποιώ όταν είμαι εκτός γραφείου.Αν το δουλεύεις συνέχεια νομίζω κάθε βράδυ καλό θα είναι να το φορτίζεις για να βγάλει όλη την μέρα άνετα..

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κρατάει δυο μέρες αλλά δεν το έχω ανοιχτό όλη μέρα.Κυρίως το χρησιμοποιώ όταν είμαι εκτός γραφείου.Αν το δουλεύεις συνέχεια νομίζω κάθε βράδυ καλό θα είναι να το φορτίζεις για να βγάλει όλη την μέρα άνετα..

 

 

Νομιζω πως το συγκεκριμενο ΒΤ εχει την μεγαλυτερη αυτονομια ολων,προσωπικα με περιπου 3 ωρες τηλεφωνου και περισσοτερο την μερα με βγαζει περιπου 3 μερες χωρις φορτιση..

Μηπως κατι πει στραβα με το δικο σου φιλε dkampi;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως το συγκεκριμενο ΒΤ εχει την μεγαλυτερη αυτονομια ολων,προσωπικα με περιπου 3 ωρες τηλεφωνου και περισσοτερο την μερα με βγαζει περιπου 3 μερες χωρις φορτιση..

Μηπως κατι πει στραβα με το δικο σου φιλε dkampi;

 

Κοίτα 2 μέρες με βγάζει φούλ και το φορτίζω το βράδυ για να είναι οκ για την επόμενη.Και τρίτη μέρα πιθανών να με βγάλει αλλά καλού-κακού...:D

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα 2 μέρες με βγάζει φούλ και το φορτίζω το βράδυ για να είναι οκ για την επόμενη.Και τρίτη μέρα πιθανών να με βγάλει αλλά καλού-κακού...:D

 

Αρα εισαι μια χαρα....:) :D ;)

Link to comment
Share on other sites

καλή είναι η αυτονομία του. Σ'αυτόν τον τομέα είμαι πολύ ευχαριστημένος απ'το Sony Ericsson GV-435, με βγάζει σίγουρα 3 μέρες μόνιμα ανοιχτό.

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ενδιαφερομαι να αγορασω το plantronics640 και θελω να το συνδεσω με 2 κινητα,το ενα ειναι το Nokia N70 και το αλλο το SonyEricsson K510i . Ξερει κανεις αν ειναι συμβατο και με τα 2 αυτα κινητα? Ευχαριστω!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ενδιαφερομαι να αγορασω το plantronics640 και θελω να το συνδεσω με 2 κινητα,το ενα ειναι το Nokia N70 και το αλλο το SonyEricsson K510i . Ξερει κανεις αν ειναι συμβατο και με τα 2 αυτα κινητα? Ευχαριστω!:)

 

Είναι συμβατό με όλα τα τηλέφωνα τελευταίας γενιάς άρα θα είσαι ok..:D

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Είναι συμβατό με όλα τα τηλέφωνα τελευταίας γενιάς άρα θα είσαι ok..:D

 

 

Σ'ευχαριστω dkampi :D Και απο οτι εχω διαβασει για το συγκεκριμενο bt εδω μεσα,πρεπει να ειναι πολυ καλο.Α και οντως στο 9Volto ειναι πιο φτηνο απο αλλα shops.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ενδιαφερομαι να αγορασω το plantronics640 και θελω να το συνδεσω με 2 κινητα,το ενα ειναι το Nokia N70 και το αλλο το SonyEricsson K510i . Ξερει κανεις αν ειναι συμβατο και με τα 2 αυτα κινητα? Ευχαριστω!:)

 

Το εχω δουλεψει και με τα δυο αυτα κινητα(μιας και τα εχω) και συνεργαζεται αψογα..;)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεισ που μπορώ να βρώ κ πόσο έχει το bluetooth miniblue H5 τησ motorola?

 

Αυτό το είχα ψάξει και'γώ και δεν το είχα βρεί πουθενά...

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Με Bluetrek έχεις κανείς τελικά εμπειρία;;;

 

Εγώ έχω το G2,κανένα σοβαρό πρόβλημα μετά απο 1-1.5 χρόνο χρήσης.Πολύ καλή αυτονομία αρκετά καλή ακουστική.Το μόνο που σε λίγο θα χάσω το "αυτάκι" και δεν ξέρω αν θα βρω άλλο,η αντιπροσωπεία είναι στον Βόλο και ακόμα δεν έχω πάρει να μάθω αν τελικά πουλάντε ανταλλακτικό.

Να σημειώσω εδώ ότι απο επίσημο service της Ericsson μου είπαν για ένα άλλο που ήθελα ότι δεν πουλάνε καθόλου.Αν δεν σε καλύψουν τα 3 που είχε στο κουτί τότε..άχρηστο το ακουστικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το Mr handsfree Blue Bird ?

 

http://www.bitbyte.gr/dev/products.php?lang=gr&code=21

 

Μπορεί να χρησιμοποιηθεί με ή και χωρίς το άγκιστρο.

γιώργος (joulisg)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα απο εμένα, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι όσων αφορα τη συμβατότητα του SAMSUNG WEP-200 με το K800i SE, σήμερα το αγόρασε συγγενής μου και απο ότι φαίνεται δεν είναι συμβατο με το SHARP GX25, δεν το βρίσκει σαν συσκευή, αν και ακολουθήσαμε όλες τις οδηγίες του manual, και αυτό με έβαλε σε σκέψεις, θα είναι συμβατό με το k800i που σκέφτομαι να αγοράσω;;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...