Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Επειδή δε ξέρω, τα EP51 είναι τύπου pod ή in ear;

Αν είναι τύπου pod, με τα δικά μου Jbl Tune205bt, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και σου τα συστήνω.

Αν κατά την χρήση κρέμονται με το βάρος τους, δεν βγαίνουν με τίποτα, εκτός και αν κάνεις "κατακόρυφο"...

Θα τα βρεις λίγο πάνω από 40€, γύρω στα 42€.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιότητα μικροφώνου στις κλήσεις τι λέει;

Έχεις καμία φορά παράπονα ότι δεν σε ακούνε;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα θα μπορόυσατε να μου προτείνετε κάποιο bluetooth μονό για χρήση ομιλίας κυρίως στο δρόμο. Έχω το plantronics ml15 είναι οκ απλά θα ήθελα κάτι καλύτερο να ακούω πιο καθαρά τους άλλους μέχρι 30 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το jabra classic. Έχει πολύ δυνατή ένταση στο ακουστικό και πολύ καλή αυτονομία.

 

Στάλθηκε από Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φοριέται και χωρίς. Έχει στη συσκευασία και δεύτερο κάλυμμα του ακουστικου με κάτι σα δαχτυλίδι που πιάνει καλά. Είναι το δεξί της φωτογραφίας ..Τώρα το βρήκα πρόχειρα στο eBay https://www.ebay.com/itm/OEM-Ear-Loop-Earbuds-Replacement-for-Jabra-Classic-Mini-Bluetooth-Headset-/253303809774

 

Στάλθηκε από Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα μικροφώνου στις κλήσεις τι λέει;

Έχεις καμία φορά παράπονα ότι δεν σε ακούνε;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Όχι, δεν έχω ακούσει ποτέ κανένα παράπονο.

Όσο για ακρόαση μουσικής, πολύ ποιοτική, αλλά από άποψη έντασης δεν σε ξεκουφαίνει.

Για εμένα αυτό όμως, δεν αποτελεί μειονέκτημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά,

Ψάχνω earpods σαν τα airpods. Έχω δοκιμάσει τα airpods αλλά δε μου αρέσει το άσπρο χρώμα. Παίζει κάτι αντίστοιχο σε μαύρο από οποιαδήποτε εταιρεία; Δε θέλω in-ear...

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά,

Ψάχνω earpods σαν τα airpods. Έχω δοκιμάσει τα airpods αλλά δε μου αρέσει το άσπρο χρώμα. Παίζει κάτι αντίστοιχο σε μαύρο από οποιαδήποτε εταιρεία; Δε θέλω in-ear...

 

Kαλημέρα, χρόνια πολλά!

 

Τα Freebuds 2 της Huawei, αλλά πάνε αρκετά ψηλά (~185)...

 

https://www.banggood.com/Original-Huawei-FreeBuds-2-TWS-Bluetooth-5_0-Earphone-HWA-Stereo-Binaural-Call-Bone-Voiceprint-Recognition-Headphone-p-1411233.html?rmmds=detail-left-hotproducts__2&ID=224522226&cur_warehouse=CN

Link to comment
Share on other sites

Γιατί από έξω? Ίδια λεφτά και εδώ κάνει δεν νομίζω να υπάρχει λόγος για ακροβατικά από κινα
Link to comment
Share on other sites

Γιατί από έξω? Ίδια λεφτά και εδώ κάνει δεν νομίζω να υπάρχει λόγος για ακροβατικά από κινα

 

To link ήταν ενδεικτικό για το προϊόν στο οποίο αναφέρομαι... Εφόσον υπάρχουν εδώ στην ίδια τιμή, προφανώς ακόμα καλύτερα...

 

Edit: Ελληνικό Link

https://www.skroutz.gr/s/17617409/Huawei-Freebuds-2-Pro-CMH2-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο ακουστικό που να έχει οθόνη για αναγνώριση κλήσης, όπως τα mw600 που δεν κυκλοφορούν πια, έχουμε υπόψη;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά,

 

Ψάχνω earpods σαν τα airpods. Έχω δοκιμάσει τα airpods αλλά δε μου αρέσει το άσπρο χρώμα. Παίζει κάτι αντίστοιχο σε μαύρο από οποιαδήποτε εταιρεία; Δε θέλω in-ear...

Αν θέλεις στυλ και ποιότητα ήχου σαν τα airpods, παίρνεις και με 20€ κάτι αντίστοιχο των i14 tws.

Εφόσον δεν θέλεις in-ear φαντάζομαι δεν σε ενδιαφέρει καθόλου ο ήχος γενικότερα, οπότε δεν χρειάζεται να δώσεις κάποιο μεγάλο ποσό.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχω ακούσει ποτέ κανένα παράπονο.

Όσο για ακρόαση μουσικής, πολύ ποιοτική, αλλά από άποψη έντασης δεν σε ξεκουφαίνει.

Για εμένα αυτό όμως, δεν αποτελεί μειονέκτημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα βρήκα 31€ στο Εβαυ από Ιαπωνία.

Πιστεύω καλή τιμή και χωρίς μεταφορικά

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις στυλ και ποιότητα ήχου σαν τα airpods, παίρνεις και με 20€ κάτι αντίστοιχο των i14 tws.

 

Καλησπέρα, χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη!

 

Τα έχεις δοκιμάσει τα i14; Λένε τίποτα σε ήχο και κλήσεις; Από reviews που είχα δει τα καλύτερα και καλά σε air pods clone ήταν τα i10...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη!

 

 

 

Τα έχεις δοκιμάσει τα i14; Λένε τίποτα σε ήχο και κλήσεις; Από reviews που είχα δει τα καλύτερα και καλά σε air pods clone ήταν τα i10...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Ναι, τα δοκίμασα από σπόντα αλλά δεν έκανα δοκιμαστική κλήση.

Για τα χρήματα που κοστίζουν, δεν μπορείς να έχεις παράπονο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!

Και τα i12 βλέπω σε βίντεο ότι είναι καλύτερα από τα i10.το θέμα είναι μεταξύ 12 κ 14 ποια να επιλέξουμε.

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Ναι, τα δοκίμασα από σπόντα αλλά δεν έκανα δοκιμαστική κλήση.

Για τα χρήματα που κοστίζουν, δεν μπορείς να έχεις παράπονο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!

Και τα i12 βλέπω σε βίντεο ότι είναι καλύτερα από τα i10.το θέμα είναι μεταξύ 12 κ 14 ποια να επιλέξουμε.

 

Δεν ξέρω παιδιά, εγώ από reviews που είχα δει είχα καταλήξει στο ότι ο καλύτερος κλώνος ήταν τα i10... Ο μόνος λόγος που δεν τα πήρα ήταν ότι φοβήθηκα για το μικρόφωνο, απλά για μουσική νομίζω είναι ΟΚ...

Επίσης απ' ότι έχω καταλάβει ακόμα και σε αυτά παίζουν κλώνοι... Δηλαδή κλώνοι των ... κλώνων... Πχ τα i10 που κοιτούσα εγώ είχαν γύρω στα ~40 ευρώ οχι 15-20... Για αυτό ψάξτε το λίγο καλά...

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει εγω τα TWS i9 στα 12€ περιπου πριν κανα μηνα. Για τα λεφτα του σιγουρα δεν περιμενα και κατι το τρομερο. Σαν μεγεθος ειναι λιγο πιο φουσκωμενα απο τα ακουστικα της apple και δεν εφαρμοζουν τελεια στα αυτια, πρεπει δηλαδη αρκετες φορες να τα σπρωξεις/ισιωσεις στο αυτι σου. Επισης οταν εχεις εισερχομενη κληση και πατησεις το κουμπι να την σηκωσεις ακους μονο απο το ενα ακουστηκο -το οποιο εχει και το μικροφωνο-. Αν θες να ακους και απο τα δυο πρεπει μεσα απο το κινητο να αλλαξεις ηχειο και να τα ξαναδιαλαξεις. Σε εξερχομενη δεν το εχεις αυτο το θεμα ακους και απο τα δυο κανονικα, οπως και με μουσικη.

 

Αυτο που δεν διαπιστωσα και δεν ξερω αν εχει "φτιαχτει" στα πιο νεα μοντελα ειναι το noise cancellation. Δεν με ενθουσιασε ιδιαιτερα.

Δεν τα ειχα αναγκη τα αγορασα περισσοτερο για περιστασιακη χρηση μιας και ηταν πολυ φθηνα. Για το laptop παντως και για απλη χρηση μεσα στο σπιτι αν κανεις τιποτα δουλειες ειναι οτι πρεπει.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει εγω τα TWS i9 στα 12€ περιπου πριν κανα μηνα. Για τα λεφτα του σιγουρα δεν περιμενα και κατι το τρομερο. Σαν μεγεθος ειναι λιγο πιο φουσκωμενα απο τα ακουστικα της apple και δεν εφαρμοζουν τελεια στα αυτια, πρεπει δηλαδη αρκετες φορες να τα σπρωξεις/ισιωσεις στο αυτι σου. Επισης οταν εχεις εισερχομενη κληση και πατησεις το κουμπι να την σηκωσεις ακους μονο απο το ενα ακουστηκο -το οποιο εχει και το μικροφωνο-. Αν θες να ακους και απο τα δυο πρεπει μεσα απο το κινητο να αλλαξεις ηχειο και να τα ξαναδιαλαξεις. Σε εξερχομενη δεν το εχεις αυτο το θεμα ακους και απο τα δυο κανονικα, οπως και με μουσικη.

 

Αυτο που δεν διαπιστωσα και δεν ξερω αν εχει "φτιαχτει" στα πιο νεα μοντελα ειναι το noise cancellation. Δεν με ενθουσιασε ιδιαιτερα.

Δεν τα ειχα αναγκη τα αγορασα περισσοτερο για περιστασιακη χρηση μιας και ηταν πολυ φθηνα. Για το laptop παντως και για απλη χρηση μεσα στο σπιτι αν κανεις τιποτα δουλειες ειναι οτι πρεπει.

 

Σε τέτοιες τιμές αμφιβάλλω ότι μπορούμε να περιμένουμε σοβαρό noise cancellation, οπότε δε νομίζω να έχει και μεγάλη διαφορά και στα νεότετα... Αν πάντως το μικρόφωνο (έστω το ένα που έχει) είναι ΟΚ για κλήσεις έστω και σε περιβάλλον χωρίς θόρυβο, μια χαρά αξίζουν τα λεφτά τους...

Το πιο επίφοβο στα bluetooth τέτοιας τιμής το mic είναι... Θυμάμαι είχα πάρει ένα απλό κάποτε από Gearbest 7-8 ευρώ και ο συνομιλητής δεν άκουγε τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

SpyrosR για τα λεφτα τους ειναι μια χαρα... δεν σκεφτηκα οτι εκανα μια αποτυχημενη αγορα, ουτε οτι πεταξα λεφτα. Στο αυτοκινητο τα φοραω και ειμαι κομπλε, μιας και το android multimedia που εχω βαλει μου κανει νερα και μου κοβει τη συνδεση στο bluetooth, αυτα λοιπον με καλυπτουν.

Επισης παιζουν και αυτοι οι κλωνοι των Xiaomi που εχουν καλες κριτικες.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Τα βρήκα 31€ στο Εβαυ από Ιαπωνία.

Πιστεύω καλή τιμή και χωρίς μεταφορικά

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Έχε υπόψη σου, πως για αγορές από χώρες εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης και για ποσά άνω των 25$, υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να περάσει από τελωνειακό έλεγχο και να χρεωθείς με δασμούς.

Αν συμβεί αυτό, θα σου κοστίσει σχεδόν το ίδιο με το αν το έπαιρνες από εδώ.

Edited by stoum
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

SpyrosR για τα λεφτα τους ειναι μια χαρα... δεν σκεφτηκα οτι εκανα μια αποτυχημενη αγορα, ουτε οτι πεταξα λεφτα. Στο αυτοκινητο τα φοραω και ειμαι κομπλε, μιας και το android multimedia που εχω βαλει μου κανει νερα και μου κοβει τη συνδεση στο bluetooth, αυτα λοιπον με καλυπτουν.

Επισης παιζουν και αυτοι οι κλωνοι των Xiaomi που εχουν καλες κριτικες.

 

Nαι τα έχω δει αυτά που αναφέρεις και όντως είχα δει και εγώ καλούτσικες κριτικές... Αλλά γιατί κλώνοι των Xiaomi; Ξεχωριστό brand είναι και τα συγκεκριμένα υπάρχουν και αρκετό καιρό... Οχι ότι έχει σημασία, απλά το αναφέρω...

Προσωπικά κατέληξα στα Flypods Lite στα 60 (τα οποία θεωρώ ότι αξίζουν), αλλά τελικά έπαιξε τελωνείο και βγήκαν στα ~90 τα οποία δεν θα ξαναέδινα για τα συγκεκριμένα...

Αν ήταν να πάρω τώρα πάντως, θα κατέληγα σε κάποιο Blitzwolf (όπως το σκεφτόμουν εξαρχής) που όλα παίζουν στο 30άρι, έρχονται και από Banggood εγγυημένα χωρίς τελωνείο και γενικά από όσες κριτικές έχω δει, είναι παραπάνω από τίμια και αξίζουν σίγουρα τα λεφτά τους...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιος αυτά τα ακουστικά να μου πει μια γνώμη;

 

https://www.amazon.es/Beyerdynamic-Byron-Auriculares-Intraurales-Inalámbricos/dp/B01KL5T70W?psc=1&SubscriptionId=AKIAIPHVZTVH6LZ5BFZA&tag=tech0ae4-21&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B01KL5T70W&ascsubtag=whathifi-5029048960553615299-21

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα i12 και i10 είναι σε δυο κατηγορίες- στα σαράντα και στα είκοσι. Έτσι εχω καταλάβει... αλλά δε ξέρω να τα ξεχωρίζω
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα i12 και i10 είναι σε δυο κατηγορίες- στα σαράντα και στα είκοσι. Έτσι εχω καταλάβει... αλλά δε ξέρω να τα ξεχωρίζω

 

Γενικά είναι περίεργη η κατάσταση με τα iX.... Έτσί είχα καταλάβει και εγώ... Τα βρίσκεις σε διαφορετικές εκδόσεις και διαφορετικές τιμές... Τσέκαρε Ali να δεις...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...