Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες. Για τα SoundPeats έχετε καμία άποψη; Τα παρήγγειλα σήμερα διαβάζοντας αρκετά καλά σχόλια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εχθές το νέο μέλος της μεγάλης Bluetooth οικογένειας μου:p

 

Είναι τελικά ο συγκεκριμένος σχεδιαστικός συνδυασμός που ταιριάζει απολύτα και 100% στα γούστα μου.

 

Οτιδηποτε άλλο δοκίμασα δεν απλά δεν.

 

Μια πρώτη εντύπωση η κορυφαία ποιότητα στον ήχο που συνδυάζεται με κορυφαίο Bluetooth Audio Codec(LDAC) :up:

 

Τα υπόλοιπα και πιο αναλυτικές εντυπώσεις επόμενες ημέρες.

 

Εδώ και φωτό.

 

c3656bc7f24dffbc59d84c692e83fbdd.jpg

 

aa05fd5791260b9a78b076de58ccb934.jpg

 

db9fd5fb72b5a61684fffde3fa443ab5.jpg

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ, τα κορδονια μαζευονται;

 

Μπα όχι Γιάννη δεν είναι όπως σε LG Tone Platinum.

 

Σε Sony μαζεύονται μονο στο παρακάτω πανάκριβο(200+ ευρώ)Sony.

https://www.sony.co.uk/electronics/in-ear-headphones/wi-1000x

 

Απλά ενώνονται όταν τα φοράς και δεν τα έχεις στα αυτιά.

 

f8847f1824d449bf237f93cf3f6defa2.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπα όχι Γιάννη δεν είναι όπως σε LG Tone Platinum.

 

Σε Sony μαζεύονται μονο στο παρακάτω πανάκριβο(200+ ευρώ)Sony.

https://www.sony.co.uk/electronics/in-ear-headphones/wi-1000x

 

Απλά ενώνονται όταν τα φοράς και δεν τα έχεις στα αυτιά.

 

f8847f1824d449bf237f93cf3f6defa2.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

 

 

Αν μαζευαν κιολας θα ηταν το τελειο. Εχω τα μωρα μου και οταν τα εχω αγκαλια τραβανε τα καλωδια... Καταλαβαινεις ! :D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!https://m.aliexpress.com/item/32852023494.html?spm=a2g0n.store-home.0.0.5ec67910jXZVOF

 

Μαρεσουν πάρα πολύ αυτά,ξέρει κάποιος κάτι;θέλω να είναι διακριτικό γιατί θα τα φοράω στη δουλειά.κ αν εφαρμόζουν καλά στο αυτί.μαρεσει που έχει κ το charge dock ώστε να το φορτίζω παράλληλα!ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κάτι καλό σε κινέζικο υπάρχει; Το θέλω για το γυμναστήριο.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

Σε τι στυλ ψάχνεις; Γύρω από τον λαιμό; Ρίξε μια ματιά στα Χiaomi.. Στο Gearbest κοντά στο 20άρικο παίζουν και απ' όσο έχω δει από άλλους, είναι καλή περίπτωση... Τρέχει flash sale εδώ, στα 19 ευρώ. Εναλλακτικά ακόμα πιο φθηνά τα Awei στα 13-15 ευρώ... Έχουν μικροθεματάκια, αλλά είναι μια χαρά ποιοτικά και θα σε καλύψουν αν δεν έχεις φοβερές απαιτήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Σε τι στυλ ψάχνεις; Γύρω από τον λαιμό; Ρίξε μια ματιά στα Χiaomi.. Στο Gearbest κοντά στο 20άρικο παίζουν και απ' όσο έχω δει από άλλους, είναι καλή περίπτωση... Τρέχει flash sale εδώ, στα 19 ευρώ. Εναλλακτικά ακόμα πιο φθηνά τα Awei στα 13-15 ευρώ... Έχουν μικροθεματάκια, αλλά είναι μια χαρά ποιοτικά και θα σε καλύψουν αν δεν έχεις φοβερές απαιτήσεις...

Τα awei 920 που έχω εδώ και 1 χρόνο από gearbest ( 11-12€) είναι για τα λεφτά τους value for money. Τα προτείνω ανεπιφύλακτα:D

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αντικαταστήσω τα plantronics explorer 500 μετά από δύο χρόνια χρήσης. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από αυτά!! Ποιό είναι το αντίστοιχο μοντέλο σήμερα ή ποιά μου προτείνετε από plantronics ως αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από το Explorer 110 που το έχω 2 βδομάδες δεν είμαι 100% ευχαριστημένος λόγω έντασης ηχείου στην ομιλία μόνο. (Το Μ55 έχει αρκετά μεγαλύτερη ένταση). Σε όλους τους υπόλοιπους τομείς είναι εξαιρετικό. Μπαταρία άψογη, τα πλήκτρα/σχεδιασμός ιδανικά και η μείωση θορύβου φαίνεται να κάνει τη δουλειά της.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αντικαταστήσω τα plantronics explorer 500 μετά από δύο χρόνια χρήσης. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από αυτά!! Ποιό είναι το αντίστοιχο μοντέλο σήμερα ή ποιά μου προτείνετε από plantronics ως αναβάθμιση;

 

Voyager 5200 ίσως;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θελω να πάρω ακουστικά τα οποία να είναι πάρα πολύ καλά σε μικρόφωνο και απόθορυβοποίηση και να μου βγάζουν την ημέρα με 3 ώρες κλήσεις και 3 ώρες ειδήσεις σε ραδιόφωνικο app από το κινητό. Δεν θέλω να είναι διπλό ακουστικό αλλά πρέπει να μπορεί να παίξει media

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε τι στυλ ψάχνεις; Γύρω από τον λαιμό; Ρίξε μια ματιά στα Χiaomi.. Στο Gearbest κοντά στο 20άρικο παίζουν και απ' όσο έχω δει από άλλους, είναι καλή περίπτωση... Τρέχει flash sale εδώ, στα 19 ευρώ. Εναλλακτικά ακόμα πιο φθηνά τα Awei στα 13-15 ευρώ... Έχουν μικροθεματάκια, αλλά είναι μια χαρά ποιοτικά και θα σε καλύψουν αν δεν έχεις φοβερές απαιτήσεις...
Αυτα εχω. Για τα λεφτα τους ειναι αριστα (τα ειχα παρει 9 ευρω), απλα δεν κουμπωνουν πολυ καλα στο αυτι.. Θα ηθελα κατι καλυτερο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θελω να πάρω ακουστικά τα οποία να είναι πάρα πολύ καλά σε μικρόφωνο και απόθορυβοποίηση και να μου βγάζουν την ημέρα με 3 ώρες κλήσεις και 3 ώρες ειδήσεις σε ραδιόφωνικο app από το κινητό. Δεν θέλω να είναι διπλό ακουστικό αλλά πρέπει να μπορεί να παίξει media

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το Plantronics μου (M90) παίζει κανονικά ήχους από media apps... Επίσης η αυτονομία του είναι super και η ποιότητα ήχου άψογη... Οπότε αν πάρεις κάποιο πιο premium καθώς σε ενδιαφέρει το noise cancellation πιστεύω θα είσαι κομπλέ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο στερεοφωνικό bluetooth (γύρω από το λαιμό) με ποιοτικό μικρόφωνο και ακουστικά, ικανοποιητικής έντασης. Οπωσδήποτε θα ήθελα να έχει ποιοτική ακύρωση θορύβου, μιας και θα το χρησιμοποιώ σε εξωτερικούς χώρους. Τέλος, ευπρόσδεκτη η αυτονομία >=6 ωρών.

 

Τα χρήματα που σκοπεύω να διαθέσω είναι max 50€. Δεν έχω πρόβλημα η αγορά να γίνει από το εξωτερικό.

 

Υπάρχει κάτι δοκιμασμένο που να προσφέρει τα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο στερεοφωνικό bluetooth (γύρω από το λαιμό) με ποιοτικό μικρόφωνο και ακουστικά, ικανοποιητικής έντασης. Οπωσδήποτε θα ήθελα να έχει ποιοτική ακύρωση θορύβου, μιας και θα το χρησιμοποιώ σε εξωτερικούς χώρους. Τέλος, ευπρόσδεκτη η αυτονομία >=6 ωρών.

 

Τα χρήματα που σκοπεύω να διαθέσω είναι max 50€. Δεν έχω πρόβλημα η αγορά να γίνει από το εξωτερικό.

 

Υπάρχει κάτι δοκιμασμένο που να προσφέρει τα παραπάνω;

Ψάξε για το taotronics 026 στο ιταλικό Amazon. Θα με θυμηθείς. Και έχω αρκετά bluetooth για να κρίνω εάν κάποιο είναι καλό. Top σε όλα του. Και σε ήχο και σε αποθορυβοποιηση..

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς τα Optoma NuForce BE Sport3 ή τα Optoma NuForce BE6I??

 

Αξίζει να δώσω αυτά τα χρήματα, ή να κοιτάξω κάτι πιο φθηνό?

Επίσης τι άλλες προτάσεις έχω σε αυτό το μπατζετ περίπου?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς τα Optoma NuForce BE Sport3 ή τα Optoma NuForce BE6I??

 

 

 

Αξίζει να δώσω αυτά τα χρήματα, ή να κοιτάξω κάτι πιο φθηνό?

 

Επίσης τι άλλες προτάσεις έχω σε αυτό το μπατζετ περίπου?

 

Πήρα το δεύτερο πέρσι από το γερμανικό.

Το γύρισα πίσω διότι δεν με βόλεψε και στο τρόπο που έμπαινε στο αυτί αλλά και ότι στην πλευρά που είναι τα κουμπιά είχε μια τάση να γέρνει.

 

ΥΓ:Να αναφέρω εξίσου σχετικά με το Bluetooth της Sony που πήραν προ μια εβδομάδας ότι το επιστρέφω και αυτό πίσω διότι η μπαταρία του είναι απογοητευτική,maximum 4.5 ώρες ακρόαση μουσική είναι απαράδεκτη απόδοση(και μάλιστα διαφημίζει η Sony 8 ώρες εδώ γελάμε) όταν με το προ 4ετιας SBH80 ένα 5.5-6 ώρες το έπιανα στανταρ και με το LG Tone Platinum γύρω στις 6.5 ώρες.

 

Κρίμα και έχει εκπληκτική ποιότητα στον ήχο αλλά με τέτοια αυτονομία δεν πας πουθενά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για το taotronics 026 στο ιταλικό Amazon. Θα με θυμηθείς. Και έχω αρκετά bluetooth για να κρίνω εάν κάποιο είναι καλό. Top σε όλα του. Και σε ήχο και σε αποθορυβοποιηση..

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διάβασα κάποια review κατόχων, είδα και την τιμή και δείχνουν άκρως ενδιαφέροντα.

Πηγαίνοντας στο Amazon για παραγγελία, μου έβγαλε επιλογή να δω και το νεότερο μοντέλο (TT-BH025). Σαν έξτρα χαρακτηριστικό έχει το aptX με μικρή διαφορά στην τιμή. Έχεις εμπειρία με αυτά, αξίζει τον κόπο, μιας και θα τα χρησιμοποιώ και για μουσική ή να παραγγείλω τα TT-BH026;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το δεύτερο πέρσι από το γερμανικό.

Το γύρισα πίσω διότι δεν με βόλεψε και στο τρόπο που έμπαινε στο αυτί αλλά και ότι στην πλευρά που είναι τα κουμπιά είχε μια τάση να γέρνει.

 

 

Πιο πολύ στο sport κλείνω... Γενικά είχαν άλλα θέματα Σε σχέση με αυτά των 20-30 ευρώ έχουν μεγάλη διαφορά... Γιατί η τελική τιμή βγαίνει γύρω στα 85...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο στερεοφωνικό bluetooth (γύρω από το λαιμό) με ποιοτικό μικρόφωνο και ακουστικά, ικανοποιητικής έντασης. Οπωσδήποτε θα ήθελα να έχει ποιοτική ακύρωση θορύβου, μιας και θα το χρησιμοποιώ σε εξωτερικούς χώρους. Τέλος, ευπρόσδεκτη η αυτονομία >=6 ωρών.

 

 

Σε neckband μια εμπειρια απο τα Method και τα Sony

 

1. 9 ωρες μουσικη το πρωτο, 7μιση περιπου ωρες το δευτερο. χαμηλο ηχητικο σημα χωρις να διακοπτει μουσικη 1μιση ωρα πριν αδειασει μπαταρια στο πρωτο / κοκκινο λαμπακι μιση ωρα πριν στο Sony, που δυσκολα να το δεις

2. Πιο μικρα καλωδια στο πρωτο, που 'μπαινουν' στο κολλαρο

3. μικροφωνο πολυ καλο και στα δυο. Στα Sony με αέρα ποδηλατο ο συνομιλητης δεν ακουγε τιποτα. Στα Μethod ησυχο περιβαλλον μου λενε ποσο καθαρα ακουγομαι. Τα Sony πρεπει να εχουν καλυτερο noise cancelling.

4. Τα κουμπια στο 1ο μαλακά και μεγαλα/ Sony σκληρα και μικρα.

5. Και τα δυο sweat resistant/ καλυμενο micro-usb. Στα method ανοιγει ευκολα, σε καλο σημειο/ Sony πιο δυσκολα-κουραστικο.

6. Τα Method εχουν multipoint (ταυτοχρονα συνδεδεμενα κινητο και ταμπλετ). Τα Sony εχουν NFC-ακουμπας συσκευη και σταματαει τη συνδεση με προηγουμενη συσκευη και συνδεεται με τη δευτερη. Επίσης, με κλειστο headset , το ακουμπας στο κινητο και κανει power on και συνδεση.

7. Και στα δυο τα ακουστικα ελαφρια-ανετα. Στα Method λιγο πιο ελαφρια.

8. Και η μουσική: Τα Method καλυτερα (δε το περιμενα), ο ήχος πιο ζεστος και εχει και μπασα, αν γυμναζεσαι σου δινει την ορεξη να κανεις την εξτρα προσπαθεια / Sony αρκετο μπασο αλλα ο ηχος ειναι πιο flat. Τα Method δε πρεπει να εχει aptX που να δικαιολογει το πιο καλο ηχο. Εχουν αρκετη ενταση ηχου και τα δυο.

 

Aπο Amazon France εδωσαν 2 χρονια εγγυηση στα Sony(υπαρχει νομος 2 χρονια για τα headsets στη Γαλλια; ).Τα Method τα πηρα απο αλλου και εχουν 2 χρονια απο κατασκευαστη. Δε πιστευω οτι αντεχουν 2 χρονια χρηση και τα δυο, οποτε κρατας καπου την εγγυηση.

 

 

Πηγαίνοντας στο Amazon για παραγγελία, μου έβγαλε επιλογή να δω και το νεότερο μοντέλο (TT-BH025).Σαν έξτρα χαρακτηριστικό έχει το aptX με μικρή διαφορά στην τιμή. Έχεις εμπειρία με αυτά, αξίζει τον κόπο, μιας και θα τα χρησιμοποιώ και για μουσική ή να παραγγείλω τα TT-BH026;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το aptX θα διαλεγα, να το εχει και στα bluetooth profiles το κινητο σου.

 

Να αναφέρω εξίσου σχετικά με το Bluetooth της Sony που πήραν προ μια εβδομάδας ότι το επιστρέφω και αυτό πίσω διότι η μπαταρία του είναι απογοητευτική,maximum 4.5 ώρες ακρόαση μουσική είναι απαράδεκτη απόδοση(και μάλιστα διαφημίζει η Sony 8 ώρες εδώ γελάμε)

 

Aραγε μηπως το hi-res audio function ανεβαζει τη καταναλωση? Στα Sony MDR-XB70BT κρατανε περιπου οσο λενε, αλλα δεν εχουν hi-res.

Link to comment
Share on other sites

@DynamicBio

 

Ευχαριστώ για την αναλυτική παρουσίαση και σύγκριση μεταξύ των δύο.

 

Τελικά κατέληξα στα Taotronics που ανέφερε ο skoj, σαν πιο οικονομικά, μιας και θα τους κάνω σκληρή χρήση λόγω δουλειάς.

 

Επειδή μου άρεσαν και τα Method όμως, το έχω κρατήσει και ίσως το πάρω για όλες τις υπόλοιπες ώρες, εκτός δουλειάς. Στο Amazon το είδα στα 40€ που τη θεωρώ νορμάλ σαν τιμή.

Link to comment
Share on other sites

-

 

 

 

Aπο Amazon France εδωσαν 2 χρονια εγγυηση στα Sony(υπαρχει νομος 2 χρονια για τα headsets στη Γαλλια; ).Τα Method τα πηρα απο αλλου και εχουν 2 χρονια απο κατασκευαστη. Δε πιστευω οτι αντεχουν 2 χρονια χρηση και τα δυο, οποτε κρατας καπου την εγγυηση.

 

 

 

 

Aραγε μηπως το hi-res audio function ανεβαζει τη καταναλωση? Στα Sony MDR-XB70BT κρατανε περιπου οσο λενε, αλλα δεν εχουν hi-res.

 

 

Δεν θα έπρεπε διότι αυτονόητο σε hi-res θα ακούς για αυτό άλλωστε το πλήρωσες 100+

Άλλωστε και το Tone platinum υποστηρίζει hi-res μέσω AptX HD και 6.5 ώρες έχω αυτονομία σε ακρόαση μουσικής.

 

Βλέπω εχθές βγήκε νέο από Sony στην MWC 2018

https://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/2-way-style-usb-audio-bluetooth-headset-sbh90c/

 

Μάλλον θα το δοκιμάσω ελπιζω να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων.

 

Έχει και 2 λεειτουργιες και ασύρματα και ενσυρματα να ακούς.

 

Wireless

 

Enjoy hands-free music with 2way Style USB Audio & Bluetooth® Headset SBH90C, which sits comfortably around your neck. And when you’re done listening, magnetic ear-buds help avoid tangles.

 

 

Connected

 

Listen in stunning Hi-Res Audio with a direct USB Type-C™ cable connection.

 

7d99870f028a096dbd361928180b0f38.jpg

 

065f69f023e8ddd315335f362dad8d4d.jpg

 

bf90e170ea119d8e73f0f1beea59d198.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...