Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Και τα δύο sport Bluetooth που πρότεινα παραπάνω τα θεωρώ αρκετά όμορφα.

Το πρώτο που κοιτάω όμως να σου πω την αλήθεια όταν μιλάμε για αθλητικό ακουστικό, δεν είναι η ομορφιά.

 

Κυρίως να έχει σχετικά καλή μπαταρία, αξιοπρεπή ήχο και να μην πέφτει από το αυτί ούτε αν είμαι σε handstand.

 

Αυτά τα κριτήρια έχω εγώ. Το plantronics back beat fit και τα power beats 3 τα έχω δοκιμάσει, γι'αυτό κ τα προτείνω. Αλλιώς έχει άπειρα Bluetooth να δει κανείς online.

Παρά πολύ καλά κ τα δύο λοιπόν, αν η τιμή δεν περιορίζει κάποιον.

 

Τα power beats έχουν καλύτερο μπάσο.

Πέραν αυτού ακουστικά είναι περίπου στα ίδια. Δουλεύω τα plantronics σε πολύ συχνή βάση, πολλές φορές την εβδομάδα. Η μπαταρία τώρα κρατάει γύρω στις 3.5 ώρες. Όταν ήταν φρέσκα γύρω στις 4.5 πάνω κάτω.

 

Επίσης τα plantronics μπορείς να τα τοποθετείς κ λίγο πιο έξω από το αυτί, αν πχ κάνεις ποδήλατο σε δρόμους, να μπορείς να ακούς τα εξωτερικά ερεθίσματα. Πολύ σημαντικό.

 

Αυτά.

me > you
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα παίδες!

Έχασα μέσα σε ένα χρόνο, το δεύτερο στη σειρά plantronics explorer 500. Ήμουνα ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές. Αλλά μάλλον δεν με πάει. Και τελικά ένα bluetooth είναι αναλώσιμο.

Οπότε σκέφτομαι, αξίζει να δώσω κοντά στα 40 ευρώ για να πάρω ένα ίδιο ή

να πάω σε ένα jabra classic που έχει παρόμοια χαρακτηριστικά με τα μισά χρήματα 20 ευρώ.

Υπάρχει και το plantronics m70, και αυτό στα 20 ευρώ.

Τι λέτε όσοι τα έχετε δοκιμάσει τα παραπάνω;;;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτά και στα jambra elite sports. Το μόνο που με προβληματίζει από μαρτυρίες χρηστών είναι η μπαταρία τους. Με φουλ χρήση και συνδεδεμένο το τηλέφωνο μιλάνε για 1:15 άντε 1:30.

Χωρίς σύνδεση με το τηλ μιλάνε για 3ωρο που είναι πολύ καλό.

Θα δούμε...

Τα έχεις δοκιμάσει να μου πεις την γνώμη σου???

 

Nikos S7 edge

 

Νικολα τα εχω και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Με φουλ χρηση (μετρηση παλμων, εντοπισμος ασκησης, μουσικη και ταυτοχρονη συνδεση με το τηλεφωνο) εμενα μου βγαζουν πανω απο 2 ωρες συνεχομενη χρηση και εχουν και αποθεμα κοντα στο 20%.

Δεν φευγουν απο τα αυτια ουτε οταν παιζω μπασκετ. Δεν μιλαμε για τρεξιμο η ποδηλατο.

Μεγαλο προσον οτι εχουν ρυθμιση για να αφηνουν τους ηχους του περιβαλοντος να ακουγονται ενω ακους μουσικη ρυθμιση που υπαρχει μονο οταν φορας και τα 2 ακουστικα οχι οταν φορας μονο το ενα.

Πολυ καλη μετρηση παλμων +- 2 σφυξεις σε σχεση με τα Gear S3 και Gear Fit 2.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Νικολα τα εχω και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Με φουλ χρηση (μετρηση παλμων, εντοπισμος ασκησης, μουσικη και ταυτοχρονη συνδεση με το τηλεφωνο) εμενα μου βγαζουν πανω απο 2 ωρες συνεχομενη χρηση και εχουν και αποθεμα κοντα στο 20%.

Δεν φευγουν απο τα αυτια ουτε οταν παιζω μπασκετ. Δεν μιλαμε για τρεξιμο η ποδηλατο.

Μεγαλο προσον οτι εχουν ρυθμιση για να αφηνουν τους ηχους του περιβαλοντος να ακουγονται ενω ακους μουσικη ρυθμιση που υπαρχει μονο οταν φορας και τα 2 ακουστικα οχι οταν φορας μονο το ενα.

Πολυ καλη μετρηση παλμων +- 2 σφυξεις σε σχεση με τα Gear S3 και Gear Fit 2.

Με ψήνεις άγρια μιας και ήταν ένα από τα δύο που είχα κατασταλάξει.

Στο αμαζον παίζουν και σε καλή τιμή από ότι βλέπω. 154 € ξεκινάνε...

 

Nikos S7 edge

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τα είχε βγάλει κάποια στιγμή ο Κωτσόβολος και στα 119€. Μπορεί για ομιλία να μην είναι ιδανικά λόγω μη ύπαρξης κυρίως noise cancellation και πρέπει να τα έχεις με το φορτιστή λόγω μπαταρίας (δεν είναι κακό, δεν τα χάνεις έτσι...) αλλά για άσκηση πιστεύω ότι είναι ιδανικά. Στέκονται τέλεια, έχουν απίστευτη ακουστική για τραγούδια και έχουν τους αισθητήρες για παρακολούθηση της δραστηριότητας. Εμένα με έχουν βολέψει πολύ.
Link to comment
Share on other sites

K εγώ τα θεωρώ ιδανικά για άσκηση! !!

Είναι σταθερά κ δεν πέφτουν! !Τα θεωρώ κ πολύ ομορφα!

Να ρωτήσω κατι βρε παιδιά όσοι εχετε την σειρά shb της Sony !

Έχω το 50 κ τελευταια κάτι δεν παεί καλά!

Όταν το συνδέω ,το κάνει κανονικά -βέβαια άλλες φορές με την μία κ άλλες θέλει 2-3 προσπάθειες! !

Πατάω το play να παίξει μουσική ,δεν το κάνει κ πρέπει να τι κάνω από το κινητό! !

Εχώ ένα ακόμα 50αρι κ ένα 52 άρι!

Θα τα δοκιμάσω εάν γίνεται το ίδιο! Αν κ μπορεί να φταίει κ εφαρμογή έτσι? ???

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

K εγώ τα θεωρώ ιδανικά για άσκηση! !!

Είναι σταθερά κ δεν πέφτουν! !Τα θεωρώ κ πολύ ομορφα!

Να ρωτήσω κατι βρε παιδιά όσοι εχετε την σειρά shb της Sony !

Έχω το 50 κ τελευταια κάτι δεν παεί καλά!

Όταν το συνδέω ,το κάνει κανονικά -βέβαια άλλες φορές με την μία κ άλλες θέλει 2-3 προσπάθειες! !

Πατάω το play να παίξει μουσική ,δεν το κάνει κ πρέπει να τι κάνω από το κινητό! !

Εχώ ένα ακόμα 50αρι κ ένα 52 άρι!

Θα τα δοκιμάσω εάν γίνεται το ίδιο! Αν κ μπορεί να φταίει κ εφαρμογή έτσι? ???

 

Τι έκανες στο 50άρι μου Εβελίνα !!!!! :cry::cry:

Δοκίμασε και με τα άλλα που έχεις, πιθανόν να φταίει και η εφαρμογή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τα είχε βγάλει κάποια στιγμή ο Κωτσόβολος και στα 119€. Μπορεί για ομιλία να μην είναι ιδανικά λόγω μη ύπαρξης κυρίως noise cancellation και πρέπει να τα έχεις με το φορτιστή λόγω μπαταρίας (δεν είναι κακό, δεν τα χάνεις έτσι...) αλλά για άσκηση πιστεύω ότι είναι ιδανικά. Στέκονται τέλεια, έχουν απίστευτη ακουστική για τραγούδια και έχουν τους αισθητήρες για παρακολούθηση της δραστηριότητας. Εμένα με έχουν βολέψει πολύ.

 

Ετσι ακριβως και εγω απο τον Κωτσοβολο τα ειχα παρει στα 119 ευρα.

Οσον αφορα το noice cancellation μου εχει δημιουργησει θεματα (οχι εντονα βεβαια) οταν ειμαι σε σημειο που εχει δυνατο αερα η οταν ειμαι στο αυτοκινητο με ανοικτο παραθυρο και με ταχυτητα πανω απο 100 χιλ. Εκει δεν με ακουν καθαρα οι συνομιλητες μου.

Οσον αφορα την μπαταρια μεχρι και 2 ωρες οπως εγραψα παραπανω μετρηση παλμων ακουγοντας μουσικη και συνδεδεμενα με το τηλεφωνο ειχαν ακομα οταν τα εβγαλα 20+ % νομιζω 24 αν θυμαμαι καλα.

Και ναι δεν φευγουν με τιποτα απο τα αυτια..... ουτε καν σε μπασκετ 3Χ3......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Τι έκανες στο 50άρι μου Εβελίνα !!!!! :cry::cry:

Δοκίμασε και με τα άλλα που έχεις, πιθανόν να φταίει και η εφαρμογή.

 

Τίποτα :worry:

Είμαι τρυφερή κ καλή μαζί του :p:p

Μάλλον η εφαρμογη πρέπει να φταίει γιατί από διάβασα μετά την τελευταία αναβάθμιση έχουν κ άλλοι τέτοια θέματα :mad:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενσυρματα ακουστικα και οταν τρεχω υπαρχει ενας περιεργος θορυβος λες και προκαλειται επειδη κουνιουνται περα δωθε τα καλωδια. Ακομα και οταν τα περναω μεσα απο τη μπλουζα ακουγεται αυτος ο θορυβος, εκτος αν βαλω πολυ υψηλα την ενταση.

 

Να φανταστω οτι με τα ασυρματα ακουστικα δε θα εχω τετοια θεματα;; Ποια μου προτεινετε να αγορασω σε σχετικα φθηνη τιμη για αρχη;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα

 

Αναζητώ ενα Bluetooth ακουστικό το οποιο να εχει ακύρωση εξωτερικών θορύβων.

Αυτη τη στιγμη εχω τo m50 της plantronics αλλα εχω βαρεθεί να μπυ κανουν παράπονα

Έχετε να προτείνετε κατι;

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα

 

Αναζητώ ενα Bluetooth ακουστικό το οποιο να εχει ακύρωση εξωτερικών θορύβων.

Αυτη τη στιγμη εχω τo m50 της plantronics αλλα εχω βαρεθεί να μπυ κανουν παράπονα

Έχετε να προτείνετε κατι;

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα με το m70 πήρα το voyager edge και είναι μια χαρά τώρα δεν έχω κανένα παράπονο από κανένα.

Link to comment
Share on other sites

Wireless Bluetooth V4.1 Stereo Headphone Headset Earphone

 

https://www.banggood.com/Wireless-Bluetooth-V4_1-Stereo-Headphone-Headset-Earphone-p-1135787.html?rmmds=myorder Bluetooth Headset με 4€, για την ποιοτητα του δεν γνωριζω αλλα τσιμπησα ενα :)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα με το m70 πήρα το voyager edge και είναι μια χαρά τώρα δεν έχω κανένα παράπονο από κανένα.

 

Παιδια καλημέρα Αναζητώ ενα Bluetooth ακουστικό το οποιο να εχει ακύρωση εξωτερικών θορύβων.

Αυτη τη στιγμη εχω τo m50 της plantronics αλλα εχω βαρεθεί να μπυ κανουν παράπονα

Έχετε να προτείνετε κατι;

 

Εξηγήστε οταν λέτε παράπονα ...

 

Και εμάς μας κάνουνε, η ακόμα καλύτερα κάνουμε παράπονα ο ένας στον άλλο, οταν μιλάμε με τα 500 explorer και M165.

 

Συγκεκριμένα "μεγενθυνουν" απίστευτα τους περιφερειακούς θορύβους.

Πχ αρκετά χαμηλή μουσική που δεν το πιστεύεις ότι θα περνάει στον αλλο και ακούγεται πολύ δυνατά.

Περπατάς και ο αλλος ακούει πολυ καλά τι συμβαίνει γύρο σου πχ συνομιλίες, πουλιά φανταστείτε σε καφετέρια η με καναρίνι στο σπίτι τι θα ακούνε οι αλλοι !

Πραγματικά ενώ θα σε ακούνε δυνατά και καθαρα, θα τους ειναι πολύ ενοχλητικός ο καθε περιφερειακός ήχος εκτός του αέρα.

Οταν έχει αέρα όμως, τον εξαφανίζει στον αλλο όπως μου λένε φίλοι, αλλά δεν έχει ακόμα κάτσει να τα δοκιμάσω με την δικιά μου η δεν έχω παρατηρήσει ενόχληση μέχρι τώρα.

 

Το ωραίο βρήκα μετά από 1 μήνα το 500 στο εξωτερικό που το είχα χάσει.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Εξηγήστε οταν λέτε παράπονα ...

 

Και εμάς μας κάνουνε, η ακόμα καλύτερα κάνουμε παράπονα ο ένας στον άλλο, οταν μιλάμε με τα 500 explorer και M165.

 

Συγκεκριμένα "μεγενθυνουν" απίστευτα τους περιφερειακούς θορύβους.

Πχ αρκετά χαμηλή μουσική που δεν το πιστεύεις ότι θα περνάει στον αλλο και ακούγεται πολύ δυνατά.

Περπατάς και ο αλλος ακούει πολυ καλά τι συμβαίνει γύρο σου πχ συνομιλίες, πουλιά φανταστείτε σε καφετέρια η με καναρίνι στο σπίτι τι θα ακούνε οι αλλοι !

Πραγματικά ενώ θα σε ακούνε δυνατά και καθαρα, θα τους ειναι πολύ ενοχλητικός ο καθε περιφερειακός ήχος εκτός του αέρα.

Οταν έχει αέρα όμως, τον εξαφανίζει στον αλλο όπως μου λένε φίλοι, αλλά δεν έχει ακόμα κάτσει να τα δοκιμάσω με την δικιά μου η δεν έχω παρατηρήσει ενόχληση μέχρι τώρα.

 

Το ωραίο βρήκα μετά από 1 μήνα το 500 στο εξωτερικό που το είχα χάσει.

Σε έμενα με το M70 ειχα συνέχεια παράπονα οτι άκουγαν τους ήχους απο μηχανάκια αυτοκίνητα αέρα και άτομα που μιλούσαν κοντά μου παρά να ακούνε εμένα. Ηταν πολυ ενοχλητικό αυτό, απο περιέργεια το σύνδεσα στο τηλ της συζύγου και κάναμε κλήση, πραγματικά όταν ηταν σε μερος με θόρυβο ηταν πολυ ενοχλητικο, άκουγα πιο δυνατά τους γύρω απο αυτήν, Μετά που πήρα το edge με τα ιδια άτομα που μιλούσα πριν μου λενε με ακούνε μια χαρά, σήμερα όμως άκουγα εγω περίεργους ήχους μέσα και ηχώ απο την φωνη μου. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει η sony μετά το κράξιμο που έφαγε για το sbh54, να αποφάσισε να διορθώσει τα προβλήματα, που όπως λέγαμε όλοι οι κάτοχοι ήταν κυρίως θέμα software.

Πριν 2 ημέρες ήρθε ένα update για την εφαρμογή του sbh54. Εγώ είχα κάνει downgrade το firmware στο 1.3.x όπως είχε αναφέρει ένας συμφορουμίτης και με τα προβλήματα που είχε η έκδοση εκείνη τουλάχιστον δεν είχα πολλές αποσυνδέσεις και την ξαφνική διακοπή του ήχου την ώρα της κλήσης. Βέβαια μου ζήταγε συνέχεια firmwre update όποτε συνδεόταν.

Με την αναβάθμιση του app αποφάσισα να κάνω και αναβάθμιση του firmware και εδώ και 2 μέρες όλα πάνε ρολόι. ΔΕΝ έφτασε την λειτουργικότητα του sbh50 αλλά τουλάχιστον δεν είναι για πέταμα... κάνεις την δουλειά σου. :cool: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα εξακολουθεί να έχει συνέχεια αποσυνδέσεις. Καμία διαφορά μετα την τελευταία αναβάθμιση

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι με τη τελευταία αναβάθμιση έστρωσε κατά πολύ. Εχθές το βράδυ έκανα τοupdate σήμερα που το δούλεψα δεν έκανε καθόλου αποσυνδέσεις. Το μόνο που μου έκανε σε μια συνομιλία ήταν να κοπεί ο ήχος και επανηλθε μεvol +. Κατά τα άλλα όλα καλά μέχρι στιγμής.
Link to comment
Share on other sites

Σε έμενα με το M70 ειχα συνέχεια παράπονα οτι άκουγαν τους ήχους απο μηχανάκια αυτοκίνητα αέρα και άτομα που μιλούσαν κοντά μου παρά να ακούνε εμένα. Ηταν πολυ ενοχλητικό αυτό, απο περιέργεια το σύνδεσα στο τηλ της συζύγου και κάναμε κλήση, πραγματικά όταν ηταν σε μερος με θόρυβο ηταν πολυ ενοχλητικο, άκουγα πιο δυνατά τους γύρω απο αυτήν, Μετά που πήρα το edge με τα ιδια άτομα που μιλούσα πριν μου λενε με ακούνε μια χαρά, σήμερα όμως άκουγα εγω περίεργους ήχους μέσα και ηχώ απο την φωνη μου. :confused:

Όπως ακριβώς το περιγράφω εγω με τα 500 και 165 (με 2 μικρόφωνα το κάθε ένα)

 

Τελικά είτε 1 είτε 2 μικρόφωνα δυναμώνουν πολύ τους περιφερειακούς θορύβους.

 

Για να δούμε τώρα πόσο δουλειά κάνουν τα 2 μικρόφωνα και πόσο το λογισμικό θυμάσαι η έστω κάποιος άλλος που έχει με ένα μικρόφωνο την συμπεριφορά του σε άνεμο?

Σήμερα το δοκίμασα το 500 με δυνατό σταθερό αέρα και οι άλλοι δεν ακούγανε τίποτα, ηταν μια χαρά.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει,γιατί με ότι plantronics Bluetooth έχω,κάνει επιστροφή ήχου στον συνομιλητή μου;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

υπήρχαν πολλοί με plantronics.

δεν υπάρχει κάποιος να μας πει τι συμβαίνει όταν έχει αέρα?

 

 

 

Μπορεί κάποιος να μου πει,γιατί με ότι plantronics Bluetooth έχω,κάνει επιστροφή ήχου στον συνομιλητή μου;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν το πρόβλημα το έχεις με όλους τότε δοκίμασε να δώσεις το plantronics σε κάποιον δικό σου για 1-2 μέρες να σου πει αν έχει το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, περιμένω να παραλάβω αύριο τα Meizu EP 51, τα οποία φαίνονται αρκετά υποσχόμενα. Θα κάνω ένα mini review σε λίγες μέρες.

http://www.gearbest.com/sports-fitness-headphones/pp_356162.html

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μια περιγραφή του Sony MDR XB70BT έχω εδώ και λίγες μέρες. Σε 6 δευτερόλεπτα από άνοιγμα συσκευασίας άκουγα μουσική: πάτημα Start, πλησίασμα NFC κινητού και ακουστικών, <ΟΚ> και αυτό ήταν*. Μενού Bluetooth δε μπαίνεις.

Ένα μικρό θετικό και η ανθρώπινη και όχι ρομποτικη φωνή που λέει ότι συνδέθηκε, και όχι τα ενοχλητικά μπιπ μπιπ που κάνουν παλιά Bluetooth.

Μουσική: Σαν ενσύρματα noise cancelling ακουστικά με super ήχο δεν είναι. Έχουν ικανοποιητικό ήχο και δυνατό μπάσο, άλλωστε διαφημίζονται σαν extra bass. Η μουσική είναι 'γεμάτη' και όχι τενεκεδένια.

Design: Πολύ πιο ογκώδες φαίνεται στις φωτογραφίες, από κοντά είναι ένα λεπτό μικρό πράγμα. Ακόμα και το χρώμα είναι ένα classy γκρι. Το περίμενα πιο άχαρο. Το υλικό σαν silicone, έχει και ένα clip για να κρατιούνται μαζί τα ακουστικά, και δε γλιστράει από το λαιμό. Τα καλώδια είναι τύπου spaghetti και δε μπερδεύονται. Επειδή όλα τα electronics είναι στις άκρες, οι ψείρες είναι ελαφριες. Τρία κουμπιά για ήχο κάτω, πάνω και pause-start. Μου άρεσε πολύ το design του Sony SBH80, αλλά και αυτά από κοντά είναι μια χαρά.

Ομιλία: Ακόμα και μέτρια ποιότητα ήχου αν είχε (για το άτομο που με άκουγε) θα γινόταν επιστροφή αμέσως, δε δέχομαι να δυσκολεύομαι να με ακούσουν. Εξεπλάγην θετικά, γιατί με άκουγαν πεντακάθαρα. Μια φορά ήμουν σε ποδήλατο και είχε αέρα, και ο συνομιλούντας δεν άκουγε το παραμικρό θόρυβο (εχω Sony κινητό).

 

Θα ήθελα στο κινητό να λέει πόση μπαταρία απομένει όπως σε Bluetooth ηχεία που έχω (μήπως γίνεται;). Λένε για 9 ώρες χρήση αλλά ακόμα δε το τεστάρα + θέλει 2,5 ώρες φόρτιση,αρκετουτσικη. Ένα αρνητικό ότι όταν φορτίζει δε δουλεύει, κλείνει .

 

* Edit Εστω οτι τα ακουστικα ειναι κλειστα (power off). Οταν πλησιαζω το NFC( κινητο ανοιχτη οθονη), τα ακουστικα και κανουν Power On και συνδεονται. Βολευει πολυ αλλα ...πως γίνεται να κάνουν power on?To κανουν αλλα ακουστικα? Με Bluetooth NFC ηχεία δε γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...