Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Μια ερώτηση, έχω το Sony sbh50 και όταν βλέπω βίντεο από το YouTube στο Note 3 ο ήχος δεν μεταφέρεται μέσω του sbh50 αλλά παίζει από το ηχείο του τηλεφώνου ενώ είναι κανονικά συνδεδεμένο το κινητό με το bluetooth headset.

Επίσης έχω κατεβάσει και από το μάρκετ τις έξτρα εφαρμογές αλλά δεν είδα κάποια ρύθμιση για το συγκεκριμένο θέμα.

Πως μπορώ όταν βλέπω βίντεο από το YouTube πχ να ακούω τον ήχο από το sbh50;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θα πας στο μενου του bluetooth του τηλεφώνου σου και θα τικαρεις την επιλογή ηχος πολυμέσων
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο μενου του bluetooth του τηλεφώνου σου και θα τικαρεις την επιλογή ηχος πολυμέσων

 

Σε ευχαριστώ. Το μονο που δεν εψαξα!

Το πρόβλημα είναι πως δεν με αφήνει να τικαρω αυτήν την επιλογή!

Edited by giorgosgeo4

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Το μονο που δεν εψαξα!

Το πρόβλημα είναι πως δεν με αφήνει να τικαρω αυτήν την επιλογή!

 

Κανε καταργηση ζευγους απο το κινητο,απεγκατασταση ολων των εφαρμογων του bt και hard reset του bt.Reboot το κινητο και ξαναπερνα το, θα φιαξει.Μου το ειχε κανει κι εμενα μετα απο καποια αναβαθμιση αλλα τωρα ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Κανε καταργηση ζευγους απο το κινητο,απεγκατασταση ολων των εφαρμογων του bt και hard reset του bt.Reboot το κινητο και ξαναπερνα το, θα φιαξει.Μου το ειχε κανει κι εμενα μετα απο καποια αναβαθμιση αλλα τωρα ολα οκ.

 

Ωραίος, ακολούθησα τα παραπάνω βήματα και δουλεύει κανονικα.

Μια ακόμα ερώτηση, αν συνδέσω στο sbh50 ακουστικά handsfree με μικρόφωνο, τότε ποιο μικρόφωνο λειτουργει; του handsfree ή του sbh50;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, ακολούθησα τα παραπάνω βήματα και δουλεύει κανονικα.

Μια ακόμα ερώτηση, αν συνδέσω στο sbh50 ακουστικά handsfree με μικρόφωνο, τότε ποιο μικρόφωνο λειτουργει; του handsfree ή του sbh50;

 

Του sbh50.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ψάχνω BT με clip και εγγύηση μεγαλύτερη από 1 έτος. Τιμή 30 ευρώ πάνω κάτω.

Καμία ιδέα;;

 

Να σας πω ότι μετά από 10 μήνες χρήσης μου χάλασε το μικρόφωνο στο NOKIA BH-118. Τσαντίστηκα πολύ γιατί η εγγύησή του ήταν μόλις 6 μήνες! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ νομίζω και φυσικά ήμουν μ@...ας που δεν το πρόσεξα κατά την αγορά του, γιατί πέταξα 30 ευρώ...! Αλήθεια, φτιάχνει;;;

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα το πρωι το plantronics 975 αρνειται να ενεργοποιηθει....

Οταν το βαζω σε φορτιστει, το λαμπακι του αναβοσβηνει κοκκινο ανα δευτερολεπτο. Δεν ξερω αν πραγματικα φορτιζει, αλλα δεν αναβει.

Καμια ιδεα;; Θα ειναι το δευτερο που μου χαλαει και αυτο ειναι και εκτος εγγυησης....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα το πρωι το plantronics 975 αρνειται να ενεργοποιηθει....

Οταν το βαζω σε φορτιστει, το λαμπακι του αναβοσβηνει κοκκινο ανα δευτερολεπτο. Δεν ξερω αν πραγματικα φορτιζει, αλλα δεν αναβει.

Καμια ιδεα;; Θα ειναι το δευτερο που μου χαλαει και αυτο ειναι και εκτος εγγυησης....

Δεν έχει λειτουργία hard reset;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει λειτουργία hard reset;

Δεν λέει κάτι στο manual...

http://www.headsetexperts.com/pdf/ug_discovery975.pdf

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 15 μέρες με το sony sbh 80 Ο ήχος καλός στη μουσική αλλά στο τηλ έχει αργή απόκριση στο να ενεργοποιηθεί η κλήση. Επίσης εμένα έχει πίσω 3_4 φορές χωρίς να το καταλάβω και Υπάρχει πιθανότητα να το χάσεις. Τέλος στην κλήση όταν μιλάς ακούγετε ο θόρυβος από τα μαξιλαράκια που ακουμπάνε στα αυτιά....
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει κάτι στο manual...

http://www.headsetexperts.com/pdf/ug_discovery975.pdf

Αστο για ενα 24ωρο χωρίς να το φορτίζεις και βλέπεις.

Μετά από 15 μέρες με το sony sbh 80 Ο ήχος καλός στη μουσική αλλά στο τηλ έχει αργή απόκριση στο να ενεργοποιηθεί η κλήση. Επίσης εμένα έχει πίσω 3_4 φορές χωρίς να το καταλάβω και Υπάρχει πιθανότητα να το χάσεις. Τέλος στην κλήση όταν μιλάς ακούγετε ο θόρυβος από τα μαξιλαράκια που ακουμπάνε στα αυτιά....

 

Να αναφέρω ότι με z2 μου βγάζει εικονίδιο στο notification center όπου σε ενημερώνει για την ένδειξη της μπαταρίας σε πραγματικό χρόνο του sbh80(σε υπολειπόμενες ώρες λειτουργίας κάθε φορά)

Σε κανένα αλλο κινητο που δοκίμασα αυτη η λειτουργία.

Αλλα σε όλα άψογη συνεργασία σε μουσική και ομιλία.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο??? Εγώ το νοτε 3 Είμαι. Με τι προγραμμα

 

Smart connect λέγεται,όπου έρχεται προ εγκατεστημένο στο κινητο.

Και αυτόματα μου το έβγαλε με το που συνδέθηκε το handsfree.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αστο για ενα 24ωρο χωρίς να το φορτίζεις και βλέπεις.

 

 

 

Βρήκα μια παρόμοια περίπτωση.

http://soundingboard.plantronics.com/thread/37354

Πάει για πέταμα...:cry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αγόρασα πρόσφατα το samsung bluetooth headset hm1700, το οποίο είναι συνδεδεμένο στο Galaxy Ace (S5830). Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιείται η λειτουργία επανάκλησης του τελευταίου αριθμού απο το bluetooth όταν πατηθεί το πλήτρο απάντησης στο bluetooth.

Δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να γίνει είτε επεμβαίνοντας στο τηλέφωνο ή στο bluetooth....λέω εγώ τώρα...

 

Συμβαίνει πολλές φορές να είναι το bluetooth στη τσέπη και να πατηθεί κατά λάθος το πλήκτρο απάντησης, και το τηλέφωνο να καλεί χωρίς λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αγόρασα πρόσφατα το samsung bluetooth headset hm1700, το οποίο είναι συνδεδεμένο στο Galaxy Ace (S5830). Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιείται η λειτουργία επανάκλησης του τελευταίου αριθμού απο το bluetooth όταν πατηθεί το πλήτρο απάντησης στο bluetooth.

Δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να γίνει είτε επεμβαίνοντας στο τηλέφωνο ή στο bluetooth....λέω εγώ τώρα...

 

Συμβαίνει πολλές φορές να είναι το bluetooth στη τσέπη και να πατηθεί κατά λάθος το πλήκτρο απάντησης, και το τηλέφωνο να καλεί χωρίς λόγο.

 

Δυστυχώς δεν γίνεται και αυτός είναι ο λόγος που δεν ξανααγόρασα bt της Samsung. Κατέβασε την εφαρμογή call confirm από το Playstore τουλάχιστο να αποφεύγεις τις καταλάθος κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γίνεται και αυτός είναι ο λόγος που δεν ξανααγόρασα bt της Samsung. Κατέβασε την εφαρμογή call confirm από το Playstore τουλάχιστο να αποφεύγεις τις καταλάθος κλήσεις.

 

Κατάλαβα, ευχαριστώ! Μάλλον θα πέσει πωλητήριο...

Ποιά μάρκα συστήνεις σε bt; (και φυσικά να μην έχει ανάλογη λειτουργία)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα,το mw1 αρχισε να δεχεται κλησεις και να μπορω να απαντησω κανονικα, ξαφνικα,χωρις να εχω κανει κατι εγω.

Η πλακα ειναι,οτι εχει ακομη τα τρια μονον εικονιδια,ενω παλια,εβγαζε 6.:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, ευχαριστώ! Μάλλον θα πέσει πωλητήριο...

Ποιά μάρκα συστήνεις σε bt; (και φυσικά να μην έχει ανάλογη λειτουργία)

 

Plantronics in ear ή sony αν θέλεις ραδιόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Plantronics in ear ή sony αν θέλεις ραδιόφωνο.

 

Το "in ear" γενικά βολεύει, ή υπάρχει κίνδυνος πτώσης πχ ή κάποια επιπλέον κούραση στο αυτί?

 

Έχω βάλει στο μάτι το Plantronics Marque 2 (M165)... Αν το έχει κάποιος θα εκτιμούσα 2 λόγια κυρίως για τη μείωση θορύβου για την οποία έχω ακούσει πολύ καλά λόγια...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Καινούριος στο forum. Κ χρειάζομαι την βοήθειά σας. Έχω Galaxy Note3 και χρειάζομαι BT hf με καλώδιο. Τι θα μου προτείνατε; Οι τιμές είναι ebay.

SBH50 στα 43€

MW1 στα 51€

SBH52 στα 56€

Ευχαριστώ!

Edited by Papaioannou
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Καινούριος στο forum. Κ χρειάζομαι την βοήθειά σας. Έχω Galaxy Note3 και χρειάζομαι BT hf με καλώδιο. Τι θα μου προτείνατε; Οι τιμές είναι ebay.

SBH50 στα 43€

MW1 στα 51€

SBH52 στα 63€

Ευχαριστώ!

 

φιλε μου αν εισαι αναμεσα στα 3 μονο, ειναι ξεκαθαρα θεμα προτιμησεων..

εγω εχω το 50αρι και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, αν και στο 1ο τα εφτυσε η μπαταρια αλλα εγινε αντικατασταση αμεσως (ισως φταιω που το αφηνα να αδειαζει).

Απο εκει και περα, το mw1 απλα σου δινει υποδοχη για καρτα μνημης, αν θες να ακους μουσικη mp3 οκ, παω πασο..εγω πχ οταν ειμαι αθηνα δε με νοιαζει γιατι παντα βρισκω σταθμο που να μαρεσει, επαρχια θα ηθελα mp3..

Το 52 ειναι ιδιο με το 50 αλλα μαρκουτσι για να εχει το ηχειο, αν το χρειαζεσαι και δεν σε απασχολει το μεγεθος τοτε πας εκει..

Προσωπικα το 50αρι το θεωρω ιδανικο για τα λεφτα του..

τωρα και το mw1 το βλεπω πολυ πεσμενο σε τιμη, αλλα δεν το υποστηριζει οπως το 50αρι που βγαζει συνεχεια updates..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν εισαι αναμεσα στα 3 μονο, ειναι ξεκαθαρα θεμα προτιμησεων..

εγω εχω το 50αρι και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, αν και στο 1ο τα εφτυσε η μπαταρια αλλα εγινε αντικατασταση αμεσως (ισως φταιω που το αφηνα να αδειαζει).

Απο εκει και περα, το mw1 απλα σου δινει υποδοχη για καρτα μνημης, αν θες να ακους μουσικη mp3 οκ, παω πασο..εγω πχ οταν ειμαι αθηνα δε με νοιαζει γιατι παντα βρισκω σταθμο που να μαρεσει, επαρχια θα ηθελα mp3..

Το 52 ειναι ιδιο με το 50 αλλα μαρκουτσι για να εχει το ηχειο, αν το χρειαζεσαι και δεν σε απασχολει το μεγεθος τοτε πας εκει..

Προσωπικα το 50αρι το θεωρω ιδανικο για τα λεφτα του..

τωρα και το mw1 το βλεπω πολυ πεσμενο σε τιμη, αλλα δεν το υποστηριζει οπως το 50αρι που βγαζει συνεχεια updates..

Φίλε Νίκο σε ευχαριστώ για την βοήθεια. Παρέλειψα να σημειώσω ότι:

Με ενδιαφέρει να έχει καλή ποιότητα ήχου για μουσική και να μην μου κοπούν τα καλώδια στο εξάμηνο... Οπότε με το mw1 έχω πλακέ καλώδιο (θεωρητικά πιο ενισχυμένο), αλλά με το θέμα του ήχου τι γίνεται; Χθες άκουσα ραδιόφωνο από το SBH52 και ο ήχος του ήταν φοβερός (κρύσταλλο, πολύ καλό μπάσο). Αν είναι ευαίσθητα τα καλώδια για να κοπούν και το MW1 έχει την ίδια απόδοση με τα άλλα, θα το προτιμήσω. Εάν πάλι, όλα έχουν καλό ήχο και δεν υπάρχει πρόβλημα με τα καλώδια να κοπούν, θα προτιμήσω το SBH50. Πάνω σε αυτό θα ήθελα πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο σε ευχαριστώ για την βοήθεια. Παρέλειψα να σημειώσω ότι:

Με ενδιαφέρει να έχει καλή ποιότητα ήχου για μουσική και να μην μου κοπούν τα καλώδια στο εξάμηνο... Οπότε με το mw1 έχω πλακέ καλώδιο (θεωρητικά πιο ενισχυμένο), αλλά με το θέμα του ήχου τι γίνεται; Χθες άκουσα ραδιόφωνο από το SBH52 και ο ήχος του ήταν φοβερός (κρύσταλλο, πολύ καλό μπάσο). Αν είναι ευαίσθητα τα καλώδια για να κοπούν και το MW1 έχει την ίδια απόδοση με τα άλλα, θα το προτιμήσω. Εάν πάλι, όλα έχουν καλό ήχο και δεν υπάρχει πρόβλημα με τα καλώδια να κοπούν, θα προτιμήσω το SBH50. Πάνω σε αυτό θα ήθελα πληροφορίες

 

Το sbh50 το έχω αρκετό καιρό. Τα καλώδια του είναι μια χαρά, αλλά να ξέρεις ότι βάζεις ότι καλώδιο θες

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...