Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά για το Plantronics m165 που αναφέρει ο προηγούμενος φίλος έχει κάποιος άποψη ή όποιος το έχει χρησιμοποιήσει ας κάνει ένα κόπο να μας πει εντυπώσεις γιατί το βλέπω αξιόλογο.

Η κύρια ερώτηση μου είναι ακούς δυνατά και καθαρά τον συνομιλητή σου με το συγκεκριμένο;

 

 

 

Εγω το εχω και πριν ειχα το προηγουμενο μοντελο το m155. Τα καλυτερα εχω να πω για την plantronics. Εγω το χρησιμοποιω το m165 με iphone 5 και ακουγεται δυνατα και με ακουν επισης καθαρα.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω iphone5s & samsung core 8262 και ψαχνω ενα multipoint bluetooth, γιατι το itech 301 δεν συνδεεται και στα 2 μαζι

και το platronics back beat2 ειναι για μια συσκευη . Ψαχνω κατι με καλωδιο οπως αυτα και οχι απ αυτα που μαπινουν στα αυτια

σταθερα. Αν μπορειτε να μου προτεινετε κατι .. Ευχαριστω.

 

Αν πάρεις το mw1 που λέει ο φίλος κάτω και τα συνδέσεις και τα 2 με κοινό τηλεφωνικό κατάλογο θα έχεις αναγνώριση κλήσεων με όνομα κανονικά και στο iPhone

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω και πριν ειχα το προηγουμενο μοντελο το m155. Τα καλυτερα εχω να πω για την plantronics. Εγω το χρησιμοποιω το m165 με iphone 5 και ακουγεται δυνατα και με ακουν επισης καθαρα.

Ευχαριστώ φίλε μου να είσαι καλά.

Το παράγγειλα σήμερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το δεύτερο κομμάτι του sbh80 φαίνεται να είναι απόλυτα νορμαλ και φυσιολογικό.:)

Ήδη με την πρώτη φόρτιση το υποβάλω σε test και ήδη συμπλήρωσε 4.5 ώρες συνεχούς αναπαραγωγής μουσικής και συνεχίζεται :)

 

Χτυπά ξύλο να συνεχιστεί έτσι συνέχεια από εδώ και πέρα μην το ματιασουμε μιας και είναι απίστευτα βολικό,πρακτικό με εξαιρετική ποιότητα ήχου.:p

 

Μετά 2-3 μήνες ίσως πάρω και δεύτερο να έχω που θα έχει πέσει η τιμή του.

 

Edit: τελικά κράτησε 6 ώρες και 40 λεπτά η συνεχόμενη αναπαραγωγή μουσικής εώς αδειάσει εντελώς η μπαταρία.

Άψογα δηλαδή.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το δεύτερο κομμάτι του sbh80 φαίνεται να είναι απόλυτα νορμαλ και φυσιολογικό.:)

Ήδη με την πρώτη φόρτιση το υποβάλω σε test και ήδη συμπλήρωσε 4.5 ώρες συνεχούς αναπαραγωγής μουσικής και συνεχίζεται :)

 

Χτυπά ξύλο να συνεχιστεί έτσι συνέχεια από εδώ και πέρα μην το ματιασουμε μιας και είναι απίστευτα βολικό,πρακτικό με εξαιρετική ποιότητα ήχου.:p

 

Μετά 2-3 μήνες ίσως πάρω και δεύτερο να έχω που θα έχει πέσει η τιμή του.

 

Edit: τελικά κράτησε 6 ώρες και 40 λεπτά η συνεχόμενη αναπαραγωγή μουσικής εώς αδειάσει εντελώς η μπαταρία.

Άψογα δηλαδή.

Αντε, επιτελους!

Καλες ακροασεις!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποεί κάποιος bluetooth με το xperia T;

Πήρα το Plantronics M55 κι ενώ είμαι ικανοποιημένος από τα χαρακτηριστικά του όταν το συνδέσω στο τηλέφωνο δεν έχω wifi και δεν ξέρω αν είναι θέμα συσκευής ή bluetooth.

Στο LG G pad πάντως δεν έχει κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω iphone5s & samsung core 8262 και ψαχνω ενα multipoint bluetooth, γιατι το itech 301 δεν συνδεεται και στα 2 μαζι

και το platronics back beat2 ειναι για μια συσκευη . Ψαχνω κατι με καλωδιο οπως αυτα και οχι απ αυτα που μαπινουν στα αυτια

σταθερα. Αν μπορειτε να μου προτεινετε κατι .. Ευχαριστω.

 

και το sbh50 λειτουργει με περιορισμένες δυνατότητες μεν, αψογα δε με το iPhone 5

και φυσικα συνδέεται με 2 συσκευες και στο σαμσουνγκ σαν αντροιντ συσκευη θα εχεις πληρη εκμεταλευση των δυνατοτητων.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Αντε, επιτελους!

Καλες ακροασεις!!

Ευχαριστώ Γαννη.

Τώρα τελευταία όλο με την δεύτερη μου τυχαίνει να έχω την νορμαλ και φυσιολογική παρτίδα,και τα πρώτα να τα επιστρέφω πίσω.

Ελπίζω από εδώ και πέρα πιο τυχερός να είμαι σε αγορές.

 

Ενα καλό που έχει το συγκεκριμένο bt είναι ότι είναι αδιάβροχο,άρα και βροχή να πέσει και να μην έχω ομπρέλα μαζί μου άνετα συνεχίζω να το φοράω :p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Γαννη.

Τώρα τελευταία όλο με την δεύτερη μου τυχαίνει να έχω την νορμαλ και φυσιολογική παρτίδα,και τα πρώτα να τα επιστρέφω πίσω.

Ελπίζω από εδώ και πέρα πιο τυχερός να είμαι σε αγορές.

 

Ενα καλό που έχει το συγκεκριμένο bt είναι ότι είναι αδιάβροχο,άρα και βροχή να πέσει και να μην έχω ομπρέλα μαζί μου άνετα συνεχίζω να το φοράω :p

 

Θα κανει καλη παρεα στο Ζ2 αν και οταν ερθει με το καλο θα ειναι καλοκαιρι πια οποτε δεν θα χεις φοβο βροχης.. :p

 

Ελπιζω το Ζ2 να μην σου κατσει με τη δευτερη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα κανει καλη παρεα στο Ζ2 αν και οταν ερθει με το καλο θα ειναι καλοκαιρι πια οποτε δεν θα χεις φοβο βροχης.. :p

 

Ελπιζω το Ζ2 να μην σου κατσει με τη δευτερη!

 

Θα μπορεί όμως με το που βγει από τη θάλασσα να πιάσει το Bluetooth και το τηλέφωνο του ακόμα και με βρεγμένα χέρια. Μεγάλη υπόθεση οι αδιάβροχες συσκευές. Μακάρι να ακολουθήσουν και οι άλλες εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορεί όμως με το που βγει από τη θάλασσα να πιάσει το Bluetooth και το τηλέφωνο του ακόμα και με βρεγμένα χέρια. Μεγάλη υπόθεση οι αδιάβροχες συσκευές. Μακάρι να ακολουθήσουν και οι άλλες εταιρείες.

 

Συμφωνω και για αυτο το λογο τα τελευταια 2 χρονια εχω και ενα motorola defy.

Οτι πιο βολικο για την παραλια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θα κανει καλη παρεα στο Ζ2 αν και οταν ερθει με το καλο θα ειναι καλοκαιρι πια οποτε δεν θα χεις φοβο βροχης.. :p

 

Ελπιζω το Ζ2 να μην σου κατσει με τη δευτερη!

 

Να ευχόμαστε όχι!

Το BT και φθινόπωρο/χειμώνα θα το έχουμε πέρα από τα μπάνια του λαού, άρα χρήσιμο χαρακτηριστικό είναι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

και το sbh50 λειτουργει με περιορισμένες δυνατότητες μεν, αψογα δε με το iPhone 5

και φυσικα συνδέεται με 2 συσκευες και στο σαμσουνγκ σαν αντροιντ συσκευη θα εχεις πληρη εκμεταλευση των δυνατοτητων.

 

ευχαριστω φιλε θα το βρω να το δοκιμασω

 

Αυτο NOKIA BH-118 BLUETOOTH παιδια λεει κατι ? Επειδη εχω τα αλλα 2 για να παω σε κατι πιο οικονομικο

ξερετε αν συνδεεται με iphone & samsung ?

Edited by reddevils.gr
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Και εγω τα ψαχνα καιρο..τελικα παρηγγειλα sony sbh50 και δεν απογοητευθηκα...

Ανεβασε λιγακι το μπατζετ σου αν μπορεις και χτυπα το.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Την έχω εξετάσει και αυτή την επιλογή αλλά τελικά κατέληξα οτι θα προτιμούσα κάτι που να μπαίνει στο αυτί, χωρίς καλώδιο...
Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/Universal-Xiaomi-M7300-Stereo-Bluetooth-4-0-Wireless-Headset-Earphone-for-Xiaomi-mi2s-mi3-Hongmi-Samsung/1565876252.html

 

Σήμερα το παρέλαβα!

Πρώτες εντυπώσεις:

Όμορφη συσκευασία, συμπαθητική εμφάνιση, μικρό βάρος, κάθεται καλά στο αυτί χωρίς να ενοχλεί, καθαρός ήχος χωρίς παράσιτα, ικανοποιητική ποιότητα & ένταση ήχου!

Συνδέθηκε με το Hongmi μου σχεδόν αμέσως. Στις δοκιμαστικές κλήσεις είδα ότι οι φωνητικές εντολές λειτουργούν καλά. Δηλαδή, με το ΒΤ στο αυτί δέχτηκα κλήση και η κινεζούλα με ρώτησε: 在此输入或复制文本...你好!你会回答这个电话? YES, της είπα και αμέσως συνδέθηκα και μίλησα.

Μετά επαναλήφθηκε η κλήση, αλλά αυτή τη φορά είπα:ΝΟ ! Αμέσως διακόπηκε η επαφή.

Ο συνομιλητής μου με άκουγε δυνατά και καθαρά, καθώς το ίδιο και εγώ!

Τα χαρακτηριστικά του είναι μάλλον εντυπωσιακά αφού δίνει μέγιστο χρόνο ομιλίας 11 ώρες, μέχρι 16 μέρες σε αναμονή, έχει δεύτερο ακουστικό γιά να ακούς στερεοφωνικό ήχο, μουσική, φωνητικές οδηγίες του GPS, έχει Bluetooth 4.0 και είναι συμβατό με όλες τις προηγούμενες εκδόσεις ...

Στη συσκευασία έχει: Φορτιστή με αντάπτορα 220 βολτ, δύο καλύμματα σιλικόνης γιά μέσα στο αυτί, διάφανο γατζάκι στερέωσης, οδηγίες σε simplified Chinese, ενώ η υποδοχή γιά τη φόρτιση είναι micro USB.

 

Δεν έχω δοκιμάσει όλα όσα ισχυρίζεται ο κατασκευαστής γιά να διαπιστώσω τον βαθμό στον οποίο ισχύουν, αλλά με κάτι λιγότερο από 14€ νομίζω ότι είναι καταπληκτικό γκατζετάκι !

 

Σε ευχαριστώ! Μου ήρθε την Παρασκευή, ενώ το είχα παραγγείλει από τις 22/03. Πανάλαφρο και εξαιρετική ποιότητα ήχου!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου να είσαι καλά.

 

Το παράγγειλα σήμερα ;)

 

 

 

Τιποτα. Καλοριζικο! Δεν θα το μετανοιωσεις και αν θες να κρατα μερες οταν μπορεις εχε το κλειστο και οταν δεχεσαι κληση το ανοιγεις απο το διακοπτη και συνδεεται αμεσως (τουλαχιστον σε iphone 5)

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! Μου ήρθε την Παρασκευή, ενώ το είχα παραγγείλει από τις 22/03. Πανάλαφρο και εξαιρετική ποιότητα ήχου!

Moυ ηρθε και μενα σημερα το Xiaomi M7300 (παρολο που το παρηγγειλα μια βδομαδα νωριτερα :mad: )

Πολυ ελαφρυ οντως (7,87gr εναντι 8,5 του PL M1100 :) ), πολυ ομορφο, η συσκευασια με τη γνωστη ποιοτητα Xiaomi, απανταει πολυ ευκολα με το "yes", το κουμπι πατιεται ευκολα, οποτε ειναι σχετικα πιθανο να πατηθει στην τσεπη. Η ενταση δεν ειναι τοσο δυνατη οσο του Plantronics, αλλα μαλλον το Plantronics ειναι που ειναι εξοχως δυνατο..

Εχει το καλο οτι δεχεται ακουστικο με καλωδιο, που υπαρχει και στη συσκευασια. Το λεντακι αναβει σε τακτα χρονικα διαστηματα και ασχετα με το αν υπαρχει αναπαντητη/μηνυμα, κατι που μου αρεσε στο Plantronics που αναβε οταν ειχες αναπαντητη..

Για διαρκεια μπαταριας και απομονωση αερα σε επομενο update

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα ενα ακόμα sbh80 να κάνει παρέα στο πρωτο:p

Από handtec.uk πάλι μιας και λογικά ίδια καλή παρτίδα με το πρώτο που πήρα από αυτός θα είναι.

Πέμπτη θα το έχω.

Το handsfree είναι εξαιρετικό σε υλοποίηση και ποιότητα και διακριτικό παράλληλα μιας και δεν κρέμονται "μανταλάκια" στις μπλούζες όπως με όλη τη προηγούμενη σειρά της Sony :lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει οθόνη, αναγνώριση κλήσης, ραδιόφωνο κλπ.;

 

Αν λες για το Sony όχι τίποτα από αυτά!

Ενα stereo bt handsfree είναι στην ουσία.

Είναι όμως αδιάβροχο και πολύ βολικό,πρακτικό και διακριτικό.

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν τίποτα από τα παραπάνω χαρακτηριστικά(τα είχα στο παρελθόν με παλιότερα της Sony)

 

Από όσα έχω αγοράσει αυτό πιστεύω είναι η καλύτερη υλοποίηση της Sony.

Σε όλα τα αλλα με το αποσπώμενο καλώδιο μετά από πολύμηνη χρήση χάλαγαν,και στα 2 sbh 20 τα ακουστικά από τη μια πλευρά τα έπαιξαν διότι καθημερινά έφευγαν από τη θέση τους όταν τα φόρουςα με αποτέλεσμα συνέχεια να τα τραβάω για να έρθουν στα ίσια τους με αποτέλεσμα να χαλάσουν.

 

Ούτε και θέλω να κουμπώνω πλέον στην μπλούζα μπροστά,θέλω μεγαλύτερη ελευθερία κινήσεων,χωρίς να πρέπει λίγο πολύ να το προσέχω μην μου φύγει και να το ξανά κουμπώνω άπειρες φορές που το έχω κάνει με αυτό το σχεδιασμό της Sony.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Moυ ηρθε και μενα σημερα το Xiaomi M7300 (παρολο που το παρηγγειλα μια βδομαδα νωριτερα :mad: )

 

Πολυ ελαφρυ οντως (7,87gr εναντι 8,5 του PL M1100 :) ), πολυ ομορφο, η συσκευασια με τη γνωστη ποιοτητα Xiaomi, απανταει πολυ ευκολα με το "yes", το κουμπι πατιεται ευκολα, οποτε ειναι σχετικα πιθανο να πατηθει στην τσεπη. Η ενταση δεν ειναι τοσο δυνατη οσο του Plantronics, αλλα μαλλον το Plantronics ειναι που ειναι εξοχως δυνατο..

 

Εχει το καλο οτι δεχεται ακουστικο με καλωδιο, που υπαρχει και στη συσκευασια. Το λεντακι αναβει σε τακτα χρονικα διαστηματα και ασχετα με το αν υπαρχει αναπαντητη/μηνυμα, κατι που μου αρεσε στο Plantronics που αναβε οταν ειχες αναπαντητη..

 

Για διαρκεια μπαταριας και απομονωση αερα σε επομενο update

 

 

Τι γινετε ρε παιδια ;;;

Εγω απο τις 14 Μαρτιου παρηγγειλα και τιποτα ακομη !!!

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...