Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εχω το note 2

Λειτουργει αψογα με το MW600

 

Την λειτουργια που αναφερει το παιδι πιο πανω δεν την εχει το δικο σου, οπως δεν εχει και τις περισσοτερες που υπαρχουν στο mw1 και στο sbh50 οποτε δεν παιζει συγκριση.Το αψογα ειναι σχετικο, εξαρταται τι χρήση του κανεις,ποσο το ζοριζεις και γενικα τι απαιτησεις εχεις απο το bt.

Βtw,το δικο μου το sbh50 απο προχθες που του ξαναφλασαρα ολοκληρο το firm να πω οτι οχι μονο εστρωσε αλλα δουλευει καλυτερα κι απο την πρωτη μερα.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κανένας με sbh52 να μας πει καμιά κουβέντα? alextrela δεν θα το πάρεις αυτό? :p

έδωσα το mw600 στην σύζυγο (το οποίο το έχω 3 χρόνια παρακαλώ) και ψάχνομαι για αγορά.

γενικά δεν χρησιμοποιώ bt για κλήσεις αλλά μόνο για μουσική. ψήνομαι όμως στην ιδέα ότι το συγκεκριμένο μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ως mini handset χωρίς την χρήση καλωδίων για κλήσεις.

αξίζει άραγε τα χρήματα που ζητάει που δεν είναι και λίγα ή να πάρω το sbh50 να τελειώνω?

Link to comment
Share on other sites

εγω προτιμησα το MW1 λογω μεγαλης μπαταριας:)
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Το sbh52 κυκλοφόρησε η ακόμα ;

 

το βλέπω στο site του Γερμανού αλλά δεν ξέρω αν είναι πραγματικά διαθέσιμο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο Plantronics Marque 2 M165 το εχει κανεις βρε παιδια να μας πει την γνωμη του αξιζει ο ηχος ειναι καθαρος και δυνατος? ο αλλος σε ακουει καθαρα και δυνατα? σε σύγκριση δηλαδη με το m975 που εχει και αυτο 2 μικροφωνα, ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Αυτο Plantronics Marque 2 M165 το εχει κανεις βρε παιδια να μας πει την γνωμη του αξιζει ο ηχος ειναι καθαρος και δυνατος? ο αλλος σε ακουει καθαρα και δυνατα? σε σύγκριση δηλαδη με το m975 που εχει και αυτο 2 μικροφωνα, ευχαριστω εκ των προτερων

 

Το εχω περίπου 1 μήνα και είμαι αρκετά ευχαριστημενος από την ποιότητα και την ένταση του ήχου του και οι συνομιλητές μου έχουν πει ότι δεν καταλαβαινουν πότε μιλάω από το κινητό και πότε από το Bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

για λύστε μου μια απορία....

 

Ψάχνομαι τεσπα για ενα BT με καλωδιακι γιατι θελω να το φορω μέσα απο το κράνος. Το SBH50/52 μου αρέσει γενικώς, αλλά...δεν θέλω το καλωδιο με το διπλό ear piece. Υπάρχει περίπτωση να βρω & βάλω καλωδιάκι μονό που να παίζει σωστά?

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπαρχει, ετσι κι αλλιως το μικροφωνο ειναι πανω στο bt και οχι στο καλωδιο.Εκτος αυτου αν στερεωσεις το δευτερο ακουστικο πανω στο κεντρικο καλωδιο οπως το εχω κανει εγω δεν θα εχεις θεμα
Link to comment
Share on other sites

για λύστε μου μια απορία....

 

Ψάχνομαι τεσπα για ενα BT με καλωδιακι γιατι θελω να το φορω μέσα απο το κράνος. Το SBH50/52 μου αρέσει γενικώς, αλλά...δεν θέλω το καλωδιο με το διπλό ear piece. Υπάρχει περίπτωση να βρω & βάλω καλωδιάκι μονό που να παίζει σωστά?

 

κοψε το ενα, κολησε το με μονοτικη, βρες ενα μονο...υπαρχουν λυσεις :P σαν ΒΤ νομιζω οτι αξιζει τα λεφτα του (το 50 εχω εγω)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κανένας με sbh52 να μας πει καμιά κουβέντα? alextrela δεν θα το πάρεις αυτό? :p

έδωσα το mw600 στην σύζυγο (το οποίο το έχω 3 χρόνια παρακαλώ) και ψάχνομαι για αγορά.

γενικά δεν χρησιμοποιώ bt για κλήσεις αλλά μόνο για μουσική. ψήνομαι όμως στην ιδέα ότι το συγκεκριμένο μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ως mini handset χωρίς την χρήση καλωδίων για κλήσεις.

αξίζει άραγε τα χρήματα που ζητάει που δεν είναι και λίγα ή να πάρω το sbh50 να τελειώνω?

 

Μπα....εχω εδω και 4μηνο 2 sbh20 και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος:)

Και με τα προηγουμενα βεβαια δεν ειχα σοβαρα θεματα(mw600-mw1)

Απο τη στιγμη που ακουω περισσοτερο μουσικη απο ομιλια μια χαρα ειμαι τωρα.

Στα συστηνω και για εσενα για τη χρηση που κανεις;)

 

Αν και βλεπω ενα καινουργιο μοντελο απο τη Sony που θα μας απασχολησει μεσα στο επομενο τριμηνο.:lol:

''SBH80 Stereo Bluetooth Headset''

http://www.xperiablog.net/2013/09/27/sony-sbh80-stereo-bluetooth-headset-pictured/

Για να δουμε,οπως το βλεπω απο τις φωτο δεν μου φαινεται καθολου ασχημο θα ελεγα:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια, μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι στα SBH 50 / 52 δεν αποθηκεύονται ραδιοφωνικοί σταθμοί;

 

Είμαι απογοητευμένος απο το HW600 γιατί:

στην ομιλία ειτε μέσω τηλ. Γραμμής είτε μέσω Viber, το αλλο πρόσωπο με άκουγε χαμηλά, με κακή ποιότητα, και μεταφέρονταν ολοι οι θόρυβοι. Δηλαδή η ποιότητα ομιλιας δεν ειναι ανεχτή.

Επίσης δε δουλεύει οταν φορτίζει ( το ήξερα).

Επίσης η οθόνη δε δείχνει καμία πληροφορία, ούτε καν την ώρα.

Επίσης, η σύνδεση του με το κινητό είναι κάπως αλλοπρόσαλλη, αποσυνδεεται μετά άπο αρκετη ώρα.

Και βέβαια, δεν αποθηκεύονται ραδ. σταθμοί.

 

Πολυ παλιότερα, με το Νοκια BH 214 ειχε εξαιρετικό ήχο και δούλευε ενώ φορτιζε- ποιότητα ΝΟΚΙΑ, αλλά μπήκε στο πλυντήριο ( οχι αυτοβούλως:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια, μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι στα SBH 50 / 52 δεν αποθηκεύονται ραδιοφωνικοί σταθμοί;

 

Είμαι απογοητευμένος απο το HW600 γιατί:

στην ομιλία ειτε μέσω τηλ. Γραμμής είτε μέσω Viber, το αλλο πρόσωπο με άκουγε χαμηλά, με κακή ποιότητα, και μεταφέρονταν ολοι οι θόρυβοι. Δηλαδή η ποιότητα ομιλιας δεν ειναι ανεχτή.

Επίσης δε δουλεύει οταν φορτίζει ( το ήξερα).

Επίσης η οθόνη δε δείχνει καμία πληροφορία, ούτε καν την ώρα.

Επίσης, η σύνδεση του με το κινητό είναι κάπως αλλοπρόσαλλη, αποσυνδεεται μετά άπο αρκετη ώρα.

Και βέβαια, δεν αποθηκεύονται ραδ. σταθμοί.

 

Πολυ παλιότερα, με το Νοκια BH 214 ειχε εξαιρετικό ήχο και δούλευε ενώ φορτιζε- ποιότητα ΝΟΚΙΑ, αλλά μπήκε στο πλυντήριο ( οχι αυτοβούλως:)

 

ναι δεν εχω βρει τροπο να αποθηκευονται οι σταθμοι στο 50..οσο το εψαξα δεν ειδα να αποθηκευονται καπως αν και νομιζα πως υπηρχε αντιστοιχο μενου.

οσο για την οθονη και τη συνδεση σε εμενα τουλαχιστον που εχω και σονυ κινητα ειναι σταθεροτατο, τραβαει την ωρα απο τα κινητα και την βλεπεις σταθερα, βασικο πλεονεκτημα οτι μπορεις να καλεσεις καποιον απο το ΒΤ επειδη διαχειριζεται τις κλησεις του κινητου και ετσι, ακομα και να χασεις μια κληση τον παιρνεις πισω, ενημερωσεις fb, Ημερολογιο κτλ βλεπεις αν και δεν τα θεωρω τοσο σημαντικα

τωρα για την ποιοτητα ομιλιας δεν μου εχουν κανει παραπονα οτι δε με ακουνε καλα κτλ, εκτος αν το εχω μακρυα.

αποσυνδεση δεν ειχα, ενω το οτι συνδεεται με nfc το κανεις γελοιο στη συνδεση με συσκευη. απλα το ακουμπας πανω στο κινητο.

οταν φορτιζει δεν το εχω δοκιμασει, γενικα κανω πληρεις φορτισεις σε κινητα/συσκευες ενω ειναι απενεργοποιημενες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η οθόνη δε δείχνει καμία πληροφορία, ούτε καν την ώρα.

Επίσης, η σύνδεση του με το κινητό είναι κάπως αλλοπρόσαλλη, αποσυνδεεται μετά άπο αρκετη ώρα.

Και βέβαια, δεν αποθηκεύονται ραδ. σταθμοί.

 

Πολυ παλιότερα, με το Νοκια BH 214 ειχε εξαιρετικό ήχο και δούλευε ενώ φορτιζε- ποιότητα ΝΟΚΙΑ, αλλά μπήκε στο πλυντήριο ( οχι αυτοβούλως:)

 

- Σε μένα η οθόνη δείχνει ποιός καλεί, ποιό τραγούδι παίζει (με Poweramp) και τις RDS πληροφορίες του σταθμού

- Με τη σύνδεση δεν έχω πρόβλημα

- Η μη αποθήκευση σταθμών είναι πραγματικά σοβαρή έλλειψη. Απορώ πως παρέλειψε τέτοια δυνατότητα η Sony...

Link to comment
Share on other sites

για το note 3, που θελω ακουστικα bt , κυριως για να ακουω ραδιοφωνο το θελω, κανω δουλεια με το mw600 η με το sbh50 καλυτερα? η ποιο αλλο προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

για το note 3, που θελω ακουστικα bt , κυριως για να ακουω ραδιοφωνο το θελω, κανω δουλεια με το mw600 η με το sbh50 καλυτερα? η ποιο αλλο προτεινετε?

 

Πηρες το note 3?

Ειναι καλο?

ΕΙχες το note 2?

Eχει μεγαλες διαφορες σε ταχυτητα?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο τι λεει? https://www.skroutz.gr/s/75534/Omiz-5566.html

αξιζει η πεταμενα λεφτα?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Πηρες το note 3?

Ειναι καλο?

ΕΙχες το note 2?

Eχει μεγαλες διαφορες σε ταχυτητα?

 

εχω το s3 και πηρα το note3. το s3 θα το παρει η γυναικα μου.

δεν το εχω δουλεψει ακομα, οθονη σουπερ .

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν διάβασες μια σελίδα πίσω, ανάρτηση #5264 19/9/2013 που τα είχα πει! Τα φθηνά plantronics δεν αξίζουν, τα ακριβά όμως είναι τέλεια!

 

Νομίζω οτι τόσο το M50 που είχα παλαιότερα όσο και το M55 που έχω τώρα κάνουν πολύ καλή δουλειά στον τομέα αυτό. Όσο καιρό τα χρησιμοποιώ δεν έχω ακούσει κανένα παράπονο οτι δεν με ακούν σωστά ενω παράλληλα η συνομιλία ειναι πολύ καθαρή (ειδικά με το m55)

 

Σίγουρα δεν συγκρίνονται σε ποιότητα και ευκολίες με τα μεγάλα αδέλφια τους τους αλλά πιστεύω οτι ειδικά το m55 αξίζει με τα παραπάνω τα περίπου 25 Ευρώ που κοστίζει.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το αναφέρατε όμως, ποιο θεωρείτε ως το καλύτερο value/money Plαntronics στην μεσαία κατηγορία ;
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το αναφέρατε όμως, ποιο θεωρείτε ως το καλύτερο value/money Plαntronics στην μεσαία κατηγορία ;

 

Plantronics Marque 2 M165

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θελω να μου προτεινετε bluetooth multipoint οσο ποιο οικονομικο γινετε . η συσκευες που εχω ειναι ativ s και nokia , to samsung hm1300 η το Plantronics ML20/R θα με καλυψουν. περιμενω απαντηση ευχαριστω Edited by stg1109
Link to comment
Share on other sites

Εγω του εκανα factory reset,και αφου το αφησα και μερικες μερες,πιστευοντας οτι ταφτυσε,το ξαναεβαλα μπροστα και παιζει κανονικα.:)

Αβυσσος η ψυχη του... ΒΤ.:p

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...