Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Μια ερώτηση. Σε αυτούς που είχαν Plantronics 925 και πήγαν στο 975, άξιζε η μετάβαση. Ποιές διαφορές είδατε?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μια ερώτηση. Σε αυτούς που είχαν Plantronics 925 και πήγαν στο 975, άξιζε η μετάβαση. Ποιές διαφορές είδατε?

 

Αν εχεις χρονο διαβασε τα προηγουμενα post's

αν οχι ρωτα τι αποριες εχεις κ θα σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις χρονο διαβασε τα προηγουμενα post's

αν οχι ρωτα τι αποριες εχεις κ θα σου πω...

Στην ποιότητα ομιλίας ειδικά γι αυτούς που σε ακούνε όταν βρίσκευεσαι σε μέρη με θόρυβο, είδες διαφορά?

 

Τα προηγούμενα σου μνμτ τα διάβασα αλλά να σου πω την αμαρτία μου μου φαίνεται ομορφότερο το 925 και το σκέφτομαι λίγο να τα δώσω...

Link to comment
Share on other sites

Στην ποιότητα ομιλίας ειδικά γι αυτούς που σε ακούνε όταν βρίσκευεσαι σε μέρη με θόρυβο, είδες διαφορά?

 

Τα προηγούμενα σου μνμτ τα διάβασα αλλά να σου πω την αμαρτία μου μου φαίνεται ομορφότερο το 925 και το σκέφτομαι λίγο να τα δώσω...

 

Ομορφότερο το 925 ?? :wacko: γουστα ειναι αυτα ... καλύτερα να τα δεις από κοντά αν μπορείς

το 925 ειναι πιο παχουλο , διαφορα στην ομιλια δεν εχουν τοσο μεγαλη αλλα το 975 για μενα ειναι οτι καλυτερο ... μιλούσα οδηγώντας το αμάξι με ανοιχτό τ παράθυρο (και κάνοντας ποδήλατο) και με καταλάβαιναν οι συνομιλητές μου κανονικά ...

είχα πάρει το 925 , είχα ένα ατυχηματακι .. και μετά πήρα το jawbone 2 ( καλή τιμουλα το συγκεκριμένο) αλλά έκανα @@ επειδή δεν συνδέει 2 κινητά το έδωσα σε μια εβδομάδα, μετά το I-Tech i.Voice Pro (πολύ καλή τιμή στα 40Ε) και μετά πήγα στο 975 ... που θα μείνω για πολύ καιρό ... για εμένα αξίζει κάθε ευρώ του ...

 

Top iPhone Bluetooth Headsets For 2010

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Eνδιαφέρομαι για το sony ericsson ΗΒΗ-PV708 & PV715.

 

Ο λόγος είναι κυρίως η πολύ μεγάλη αυτονομία, αφού μιλάω αρκετά.

Ήθελα όμως να βεβαιωθώ ότι και η ακουστική του είναι οκ και κυρίως αν ο συνομιλητής ακούει δυνατά και όχι τα πάντα γύρω μου εκτός από εμένα, όπως συμβαίνει σε αρκετά, φτηνά bluetooth.

 

Μήπως κάποιος κάτοχος μπορεί να με ενημερώσει;

 

Thank's ...

Edited by nadware
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

όντας Νοκιάς και έχοντας περάσει από bluetooth Nokia και Plantronics στο παρελθόν, έχω καταλήξει απλά στα Nokia για να μην έχω διπλούς φορτιστές.

 

Το ερώτημα που έχω είναι πιο γενικό. Ποιό είναι το νόημα της συμβατότητας των bluetooth ακουστικών ξεχωριστά για κάθε συσκευή, ακόμα και στον ίδιο κατασκευαστή, π.χ. Nokia. Το πρωτόκολλο είναι ανοιχτό.

 

Αν θεωρήσουμε αυστηρές τις λίστες συμβατότητας, τότε ακόμα και στον ίδιο κατασκευαστή, αλλάζεις κινητό και συνήθως αλλάζεις και bluetooth ακουστικό.

 

Πάντως στο υπάρχον κινητό, έχω συνδέσει bluetooth ακουστικό που δεν είναι σε λίστα συμβατότητας και παίζει κανονικά, χεχε.

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ψάχνω για bluetooth ακουστικό που να έχει τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

 

1. μονό ακουστικό

2. όχι καλώδια

3. λουράκι για να το περνάω στον λαιμό (όχι κλιπ, δεν βολεύουν πάντα τα ρούχα)

4. να δουλεύει με iphone (δεν ξέρω αν έχει καμία σημασία αλλά το 4άρι έχω)

5. σχετικά φθηνό γιατί σίγουρα θα το χαλάσω και θα πάρω και δεύτερο

 

όποιος έχει κάτι να προτείνει ευπρόσδεκτος... ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω την επανάκληση του τελευταίου αριθμού στο itech clip;

 

Πατάω κατά λάθος το κουμπάκι που βρίσκετε στο ακουστικό και το κινητό καλεί χωρίς να το πάρω χαμπάρι.

 

Υπάρχει γενικός αυτή η δυνατότητα στα ακουστικά;

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω την επανάκληση του τελευταίου αριθμού στο itech clip;

 

Πατάω κατά λάθος το κουμπάκι που βρίσκετε στο ακουστικό και το κινητό καλεί χωρίς να το πάρω χαμπάρι.

 

Υπάρχει γενικός αυτή η δυνατότητα στα ακουστικά;

 

+1

Και εγώ έχω το ίδιο εκνευριστικό πρόβλημα:mad::mad:

Έχει βρεί κανείς τη λύση;;

 

Είδα ότι η iTech Hellas έχει account στο site.:up:

Μήπως μπορούν να βοηθήσουν σε αυτό το πρόβλημα;

Για να βλέπω απαντήσεις παρακαλώ πολύ.:p

Edited by makis_b
Link to comment
Share on other sites

+1

Και εγώ έχω το ίδιο εκνευριστικό πρόβλημα:mad::mad:

Έχει βρεί κανείς τη λύση;;

 

Είδα ότι η iTech Hellas έχει account στο site.:up:

Μήπως μπορούν να βοηθήσουν σε αυτό το πρόβλημα;

Για να βλέπω απαντήσεις παρακαλώ πολύ.:p

 

Μέχρι να βρω λύση, χρησιμοποιώ τα ακουστικά της ΝΟΚΙΑ, ΒΗ215 που δεν έχουν μικρό κουμπάκι και για να κάνουν κλήση πρέπει να πατήσεις δύο φορές το μεγάλο κουμπί που είναι επάνω στο μανταλάκι....

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς για το Samsung HM1000;

Έχει:

-Noise and Echo Cancellation Technology

-Multipoint

-Αυτόματη Αυξομείωση έντασης

Από προδιαγραφές καλό φαίνεται. Οι εμπειρίες από samsung τι λένε;

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει κανείς άποψη για το καινούριο Jawbone Icon; Έχω δουλέψει το Jawbone 2 στο παρελθόν και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος. Κάποιος που να έχει γνώμη για το καινούριο; Σκέφτομαι να το παραγγείλω.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ σήμερα το ezi 07 και το το σύνδεσα με iphone. Το πρόβλημα είναι ότι έχει πολύ χαμηλό ήχο ενώ στο iphone έχω βάλει τον ήχο στο max. bujinkan έχεις τέτοιο πρόβλημα με το δικό σου? Ακούγεται δυνατά σε εσένα? Απλά αναφέρω ότι το bluetooth δεν έχει volume control.

Αντιθετως θα ελεγα.Αν απο το κουμπι εντασης του τηλεφωνου το βαλω στο φουλ,ακουγεται τοσο δυνατα που παραμορφωνει κιολας,οποτε τοχω παντα 2 κλικ κατω απο την μαξιμουν ενταση

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω ένα bluetooth hands-free από eBay για το Samsung D980. Τι έχετε να μου προτίνετε;

 

Γιατί από το ebay και για τι χρήματα μιλάμε?

(κι εγώ το δικό μου το πήρα από το ebay γιατί ήταν φτηνότερο από την Ελλάδα)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί από το ebay και για τι χρήματα μιλάμε?

(κι εγώ το δικό μου το πήρα από το ebay γιατί ήταν φτηνότερο από την Ελλάδα)

Γιατί είναι φθηνότερα και γιατί θέλω να ανεβάσω τις αξιολογήσεις μου. :rolleyes:

Για χρήματα δεν ξέρω, είναι ένα είδος που δεν το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι φθηνότερα και γιατί θέλω να ανεβάσω τις αξιολογήσεις μου. :rolleyes:

Για χρήματα δεν ξέρω, είναι ένα είδος που δεν το γνωρίζω.

 

Αν θελεις κατι καλο για συνδεση μ ενα κινητο

JAWBONE 2 πχ

Αν θελεις κατι καλυτερο που μπορεις να συνδεσεις και 2 κινητα 975 PLANTRONICS

πχ.

αυτο το εχω κι εγω ... κι ειμαι υπερ ευχαριστημενος (μπορεις να διαβασεις στα πrοηγουμενα post's )

αν θελεις κατι απο Ελλαδα θα σου προτεινω το i voice pro ( το ειχαν 40ευρω και τωρα 50..) οποτε καλυτερα ebay :p

 

απο κει και περα αναλογα με την τσεπη σου... και φυσικα το γουστο σου

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει κανένα από τα τρία.

 

Αυτα για μενα ειναι τα top οπως και για πολλους ακομα εδω μεσα ...

αλλα οπως εγραψα .. ειναι αναλογα τη τσεπη και τα γουστα ...

μπορει να θελεις bluetooth με καλωδιο ... δηλαδη hands free ...

δεν ξερω ... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα...

 

Εγω ενδιαφέρομαι να αγοράσω bluetooth και θέλω ενα που να βγαινουν οι ψείρες του συγκεκριμένα...( θελω να βάλω το δικο μου καλώδιο που μου εδωσαν μαζι με το ακουστικό μου. )

 

Για αρχή βρήκα αυτό

 

Εχετε να μου προτεινετε κανενα άλλο?

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τον τροπο? διαβαζω το manual κανω τις κινησεις οπως λεει, φαινεται η συσκευη και στα 2 κινητα αλλα σε 1 απο τα 2 ειναι αποσυνδεδεμενο! any help please....
Link to comment
Share on other sites

συνήθως στα bluetooth για να τα συνδεσεις με 2 κινητα κανεις τα εξης:

1) κρατας παρατεταμενα το κουμπι να ανοίξει μεχρι να αναβοσβησει λαμπακι συνηθωε λευκο κόκκινο. και κάνεις ζευγοποιηση με το 1ο κινητό

2 Σβήνεις το bluetooth ξανα πατας παρατεταμενα το on μεχρι να αναβοσβησει το λαμπακι πάλι λευκο κοκκινο και κανεις ζευγοποίηση με το 2ο κινητό.

Δοκίμασε και πες μας

Link to comment
Share on other sites

παίδες εγώ αγόρασα το νοκια BH 106!

[ATTACH]17150[/ATTACH]

την πάτησα γιατί το πήρα ακριβούτσικα σε σχέση με το ιντερνετ που το βρήκα και με 17 euro ενώ το πήρα 25.

δουλεύει πολύ καλά μέχρι στιγμής με το HTC desire!

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδιά έχω πάρει το Jawbone 3 prime black και είναι μακράν το καλύτερο. Το έκανα δώρο στη γυναίκα όμως γιατι με είχε φάει την Παρασκευή που γιόρταζε. Αγόρασα το plantronics voyager pro το Σάββατο (ήταν φτηνότερο γι'αυτο το πήρα) και το οποίο είναι καλύτερο απο το 975. Είναι πάρα πολύ καλό και αυτό, μονο που αν είσαι σε μέρος με πολύ θόρυβο ακούγεται λιγο περισσότερο ο θόρυβος σε σύγκριση με το Jawbone. Παρ'ολα αυτά είναι ενα παρα πολυ καλό bluetooth το οποίο με έχει ικανοποιήσει απόλυτα, όπως και το Jawbone φυσικά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...