Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Έκανα την απίστευτη μ.. να ξεχάσω το handsfree στην τσέπη από το μαγιώ μου, και έκανε μπάνιο κ αυτό...Το στέγνωσα, το άφησα χωρίς να το ανοίξω κανένα τετράωρο, αλλά δεν άνοιξε. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?

 

Η εγγύηση φαντάζομαι δεν περιλαμβάνει αντικατάσταση για τέτοια περίπτωση...

 

Πάει ολοκαίνουριο handsfree :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το πρόβλημα είναι το θαλασσινό νερό. Μία λύση αλλά μάλλον δεν σε σώζει ούτε αυτό:

βάλτο σε ένα τάπερ που κλείνει καλά και βάλε μέσα σακουλάκια για την υγρασία ή μπόλικο ρύζι. Άστο εκεί μέσα για 3-4 μέρες. Μην ξεχνάς ότι πρέπει να πέφτει πάνω του και 'λίγος' ήλιος.

Link to comment
Share on other sites

 

Καλούτσικο φαίνεται, αλλά λεπτομέρειες καλύτερα να ψάξεις στο google. Εγώ πάντως θα έλεγα να πάρεις ένα itech λόγω και της ισόβιας εγγύησης που έχουν. Μπορεί να είναι λίγο ακριβότερα αλλά πιστεύω ότι η εγγύηση μετράει!

 

Το πρόβλημα είναι το θαλασσινό νερό. Μία λύση αλλά μάλλον δεν σε σώζει ούτε αυτό:

βάλτο σε ένα τάπερ που κλείνει καλά και βάλε μέσα σακουλάκια για την υγρασία ή μπόλικο ρύζι. Άστο εκεί μέσα για 3-4 μέρες. Μην ξεχνάς ότι πρέπει να πέφτει πάνω του και 'λίγος' ήλιος.

 

Είχα αναφέρει ότι το plantronics 925 μου είχε κάνει μπάνιο μαζί με ένα μπουφάν μου! Τότε είχα κάνει όλα αυτά με το καθαρό οινόπνευμα, το πιστολάκι κτλ και σήμερα μετά από αρκετούς μήνες είπα να το δοκιμάσω ξανά!

 

Δουλεύει τέλεια!

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το Jabra 4010 με την LCD οθονίτσα να μου πει εντυπώσεις από την ποιότητα του ήχου;
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι προτεινετε.BT της νοκια η της i-tech;για ασυρματο μιλαω και ποση εμβελεια εχουν αυτα συνηθως μεταξυ συσκευης και BT;ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι προτεινετε.BT της νοκια η της i-tech;για ασυρματο μιλαω και ποση εμβελεια εχουν αυτα συνηθως μεταξυ συσκευης και BT;ευχαριστω.

 

Όλα τα ακουστικά Bluetooth έχουν εμβέλεια περίπου 10μ ενώ αυτή επηρεάζεται από τα ενδιάμεσα εμπόδια, αν δηλαδή είναι τοίχοι, αντικείμενα, και επιπλέον αν το ακουστικό και το κινητό φοριούνται από την ίδια μεριά.

 

Σχετικά με την σύγκριση μεταξύ των i.Tech προϊόντων και αντιστοίχων προϊόντων άλλης μάρκας, αξίζει να σημειωθεί πως η i.Tech Dynamic είναι μια εταιρία που κατασκευάζει αποκλειστικά προϊόντα Bluetooth και για αυτό το λόγο διαθέτει εξειδίκευση και τεχνογνωσία.

 

Περισσότερα σχετικά με τα προϊόντα μας μπορείτε να δείτε στο http://www.tech4u.gr/pdf/itech_specification_chart.pdf

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα ,ενδιαφερομαι να αγορασω ενα bluetooth το οποιο θα το συνδεσω με το χ1 sony ericsson και με ενδιαφερει να εχει αναγνωρηση κλησης το bluetooth οχι τον αριθμο αλλα το ονομα του καλουντος.ξερεται αν ειναι δυνατο η αν υπαρχει καποιο προγραμμα που να το υποστηριζει σε καποιο bluetooth ασ πουμε στο itech d καθως και πιες συσκευες υποστηριζουν τουλαχιστον αναγνωριση εστω και τον αριθμο.

 

Αγαπητέ IGU

 

Τόσο το i.Tech Clip D όσο και το i.Tech Clip D-Radio προσφέρουν αναγνώριση κλήσεων σε LED display. Για να δείτε το όνομα του καλούντος απαραίτητη προϋπόθεση είναι το address book σας να είναι περασμένο με λατινικούς χαρακτήρες. Σε διαφορετική περίπτωση εμφανίζεται μόνο ο αριθμός.

 

Με εκτίμηση

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας αυτο

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1112171&Manufacturer=Turbo-X&category=69978020&catalog=22&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BE11FC1F00686CD2E10D43958CD838D1CDE67E405E821B3990959EFCA3B8E4BBA4709C4F2F36CC6928BEE76E923782D15CEEBB00D616712BF3B1C9BF15884DF407A2AF77D2C927BC718FAAE4E9592CCD2B3609860F645A46E6A9711B5CB7F29921408DF667CC6E6C969192679CFE40F551A2CDFF080EDCCE78

 

τι λεει? απο παταρια την βγαζει την ημερα? με 20-30 λεπτα χρηση?

απο ηχο ? ευχαριστω

 

Αγαπητέ IGU

 

Τόσο το i.Tech Clip D όσο και το i.Tech Clip D-Radio προσφέρουν αναγνώριση κλήσεων σε LED display. Για να δείτε το όνομα του καλούντος απαραίτητη προϋπόθεση είναι το address book σας να είναι περασμένο με λατινικούς χαρακτήρες. Σε διαφορετική περίπτωση εμφανίζεται μόνο ο αριθμός.

 

Με εκτίμηση

εγω εχω λατινικους τους χαρακτηρες και δεν εμφανιζει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,εχω μια απορια,αν μπορει να μου τη λυσει καποιος.

εχω ενα ασυρματο ακουστικο se HBH712 το οποιο το συνδεω σε ενα

νοκια 6131 και ακουω μουσικη,μεχρι εδω ολα καλα.

οταν ομως το συνδεω σε ενα se w980 δε μπορω να ακουσω μουσικη αλλα μονο να κανω και να δεχομαι κλησεις.

μπορει να μου εξηγησει καποιος τι γινεται?φταιει το ακουστικο?το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το xperia της sony και θελω να αγορασω ενα bluetooth το οποιο να συνδεεται με δυο συσκευες αλλα και το πιο σημαντικο να κανει αναπαραγωγη ηχου οπως ενα mp3 ή κυριως τις φωνητικες οδηγιες του destinator. Αν καποιος γνωριζει καποια που ειναι συμβατα με τη συσκευη μου ας μου απαντησει, γιατι πηγα σημερα σε 2-3 καταστηματα με ηλεκτρονικα και δεν ηξερε κανενας στα σιγουρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το xperia της sony και θελω να αγορασω ενα bluetooth το οποιο να συνδεεται με δυο συσκευες αλλα και το πιο σημαντικο να κανει αναπαραγωγη ηχου οπως ενα mp3 ή κυριως τις φωνητικες οδηγιες του destinator. Αν καποιος γνωριζει καποια που ειναι συμβατα με τη συσκευη μου ας μου απαντησει, γιατι πηγα σημερα σε 2-3 καταστηματα με ηλεκτρονικα και δεν ηξερε κανενας στα σιγουρα.

 

To I-Tech Clip Music 801 συνδέεται με δύο συσκευές ταυτόχρονα και υποστηρίζει A2DP για να ακούς μουσική από το κινητό. Εγώ έτσι το χρησιμοποιώ και το μόνο που χρειάστηκε ήταν να αλλάξω τα ακουστικά (έχει jack υποδοχή) γιατί αυτά που έχει από "τη μάνα του" έχουν κακή απόδοση στη μουσική. Λογικά θα ακούγονται και οι εντολές, ίσως αν κάνεις μια δοκιμή σε κάνα μαγαζί...

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

To I-Tech Clip Music 801 συνδέεται με δύο συσκευές ταυτόχρονα και υποστηρίζει A2DP για να ακούς μουσική από το κινητό. Εγώ έτσι το χρησιμοποιώ και το μόνο που χρειάστηκε ήταν να αλλάξω τα ακουστικά (έχει jack υποδοχή) γιατί αυτά που έχει από "τη μάνα του" έχουν κακή απόδοση στη μουσική. Λογικά θα ακούγονται και οι εντολές, ίσως αν κάνεις μια δοκιμή σε κάνα μαγαζί...

Σε ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω. Μια διευκρινιση μονο αυτο το "A2DP" ειναι το πρωτοκολλο που λενε για να υποστηριζει την αναπαραγωγη ηχου?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω. Μια διευκρινιση μονο αυτο το "A2DP" ειναι το πρωτοκολλο που λενε για να υποστηριζει την αναπαραγωγη ηχου?

 

Ναι, ακριβώς.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας αυτο

http://www.plaisio.gr/product.aspx?p...CDFF080EDCCE78

 

τι λεει? απο παταρια την βγαζει την ημερα? με 20-30 λεπτα χρηση?

απο ηχο ? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας αυτο

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1112171&Manufacturer=Turbo-X&category=69978020&catalog=22&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BE11FC1F00686CD2E10D43958CD838D1CDE67E405E821B3990959EFCA3B8E4BBA4709C4F2F36CC6928BEE76E923782D15CEEBB00D616712BF3B1C9BF15884DF407A2AF77D2C927BC718FAAE4E9592CCD2B3609860F645A46E6A9711B5CB7F29921408DF667CC6E6C969192679CFE40F551A2CDFF080EDCCE78

 

τι λεει? απο παταρια την βγαζει την ημερα? με 20-30 λεπτα χρηση?

απο ηχο ? ευχαριστω

 

 

εγω εχω λατινικους τους χαρακτηρες και δεν εμφανιζει τιποτα

 

Αγαπητέ Χρήστη, πρέπει να φροντίσεις ώστε τα γράμματα που είναι κοινά στα ελληνικά και στα Αγγλικά να είναι γραμμένα στα Αγγλικά. Π.χ. το Ελληνικό Ν και το

Αγγλικό N φαίνονται τα ίδια αλλά είναι διαφορετικοί χαρακτήρες.

 

Παρακαλούμε γράψε ένα όνομα με μόνο λατινικούς χαρακτήρες και κάνε μια δοκιμή. Με ποιο κινητό τηλέφωνο δοκιμάζεις;

 

Έκανα την απίστευτη μ.. να ξεχάσω το handsfree στην τσέπη από το μαγιώ μου, και έκανε μπάνιο κ αυτό...Το στέγνωσα, το άφησα χωρίς να το ανοίξω κανένα τετράωρο, αλλά δεν άνοιξε. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?

 

Η εγγύηση φαντάζομαι δεν περιλαμβάνει αντικατάσταση για τέτοια περίπτωση...

 

Πάει ολοκαίνουριο handsfree :cry:

 

Αγαπητέ χρήστη,

 

Αναφέρεσαι σε προϊόν i.Tech;

 

Ευχαριστώ

 

Σε ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω. Μια διευκρινιση μονο αυτο το "A2DP" ειναι το πρωτοκολλο που λενε για να υποστηριζει την αναπαραγωγη ηχου?

 

Αγαπητέ χρήστη,

 

Μπορείς να μάθεις περισσότερα για το A2DP στο εταιρικό μας blog, www.itech-bluetooth.gr.

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την απίστευτη μ.. να ξεχάσω το handsfree στην τσέπη από το μαγιώ μου, και έκανε μπάνιο κ αυτό...Το στέγνωσα, το άφησα χωρίς να το ανοίξω κανένα τετράωρο, αλλά δεν άνοιξε. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?

 

Η εγγύηση φαντάζομαι δεν περιλαμβάνει αντικατάσταση για τέτοια περίπτωση...

 

Πάει ολοκαίνουριο handsfree :cry:

 

Δυστυχώς δεν καλύπτει τέτοιες περιπτώσεις η ισόβια εγγύηση μας

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Χρήστη, πρέπει να φροντίσεις ώστε τα γράμματα που είναι κοινά στα ελληνικά και στα Αγγλικά να είναι γραμμένα στα Αγγλικά. Π.χ. το Ελληνικό Ν και το

Αγγλικό N φαίνονται τα ίδια αλλά είναι διαφορετικοί χαρακτήρες.

 

Παρακαλούμε γράψε ένα όνομα με μόνο λατινικούς χαρακτήρες και κάνε μια δοκιμή. Με ποιο κινητό τηλέφωνο δοκιμάζεις;

 

 

 

Αγαπητέ χρήστη,

 

Αναφέρεσαι σε προϊόν i.Tech;

 

Ευχαριστώ

 

 

 

Αγαπητέ χρήστη,

 

Μπορείς να μάθεις περισσότερα για το A2DP στο εταιρικό μας blog, www.itech-bluetooth.gr.

 

Αγαπητέ χρήστη,

έχω την εντύπωση ότι ο συγκεκριμένος χώρος που μας φιλοξενεί δεν χρησιμοποιείται ως μέσο διαφήμισης και προώθησης συγκεκριμένων προιόντων εκτός και αν κάνω λάθος...

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους. Έχω ένα bluetooth ακουστικό i.tech το μοντέλο που έχει στο σώμα του ένα στρογγυλό κουμπί και έχει και δόνηση. Επειδή έχασα το manual, ξέρει κανείς πώς γίνεται unpair (εννοώ reset).

 

 

Ευχαριστώ πολύ

Άξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει... (Α. Αλκαίου)
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ χρήστη,

έχω την εντύπωση ότι ο συγκεκριμένος χώρος που μας φιλοξενεί δεν χρησιμοποιείται ως μέσο διαφήμισης και προώθησης συγκεκριμένων προιόντων εκτός και αν κάνω λάθος...

Ο συγκεκριμένος χρήστης πρόκειται σύντομα να ενταχθεί στην κατηγορία Εκπρόσωποι Εταιριών, γι' αυτό και παραμένουν τα μηνύματα που απαντούν σε απορίες χρηστών σχετικά με τα προιόντα της εταιρίας του.

 

Αν παρ' όλα αυτά εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος θεωρεί πως κάποιο από αυτά πρόκειται για διαφήμιση, μπορείτε να κάνετε report.

 

Περεταίρω απορίες/ενστάσεις με PM :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους. Έχω ένα bluetooth ακουστικό i.tech το μοντέλο που έχει στο σώμα του ένα στρογγυλό κουμπί και έχει και δόνηση. Επειδή έχασα το manual, ξέρει κανείς πώς γίνεται unpair (εννοώ reset).

 

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Για να πραγματοποιήσεις reset στο clip vibrate, το βάζεις στον φορτιστή, πατάς το κουμπάκι της φωνής για 10 δεύτερα, αναβοσβήνει εναλλάξ μωβ-κόκκινο, το αφήνεις, το ξαναπατάς μέχρι να αναβοσβήσει μωβ και το αφήνεις.

Το κόκκινο χρώμα στο λαμπάκι θα ξαναγίνει κόκκινο, όπως συμβαίνει κατά την διάρκεια φόρτισης.

Το reset, έχει πραγματοποιηθε ί:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι προτεινετε.BT της νοκια η της i-tech;για ασυρματο μιλαω και ποση εμβελεια εχουν αυτα συνηθως μεταξυ συσκευης και BT;ευχαριστω.

 

Ι-tech, για το design τους, την άμεση αντικατάσταση σε περίπτωση βλάβης και την ισόβια εγγύηση :food:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα,

 

Ποια είναι η επί της ουσίας διαφορά μεταξύ ενός απλού bluetooth και ενός με καλώδιο?

 

Εκπέμπει λιγότερη ακτινοβολία, είναι πιο πρακτικό ή χρησιμεύει σε κάτι άλλο?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Νους Υγιής εν Σώματι Υγιεί
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...