Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Γεια σας παιδιά από έναν άσχετο με το θέμα.

Διάβασα, προσεκτικά πιστεύω, τις τελευταίες 20 σελίδες του θέματος και πρόσεξα ότι αναγράφετε συχνά για τους καλούς χρόνους αναμονής των Sony Ericsson, αλλά κανένας δεν προτείνει κάποιο από αυτά. Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος; Υστερούν εμφανώς σε κάτι άλλο;

Θα με ενδιέφερε να μου προτείνετε και κάποιο συγκεκριμένο από αυτά.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τελικα προς I.TECH I.VOICEPRO BLUETOOTH HEADSET καταλήγω, αν και δεν ξερω το κατα πόσο συμβατό είναι με το ιPhone, γιατι κατα κορον με αυτο θα χρησιμοποιήτε ..

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Τελικα προς I.TECH I.VOICEPRO BLUETOOTH HEADSET καταλήγω, αν και δεν ξερω το κατα πόσο συμβατό είναι με το ιPhone, γιατι κατα κορον με αυτο θα χρησιμοποιήτε ..

 

από το iphone μου έχουν περάσει 2-3 της εταιρείας itech δεν είχα ποτέ πρόβλημα.. μια φορά τα έκανα pair κ τέλος.. Τώρα για να ακούς και ήχο από το menu ipod του iphone θυμάμαι (τουλάχιστον όσο ήμουν στην 1.1.4) ότι έκανες μια πατέντα με τις ρυθμίσεις κ λειτουργούσε μέχρι κι αυτό .. αλλά τώρα στη 2.2. δεν ξέρω τι παίζει.. ψάξτο πάντως. σίγουρα κάποιος θα έχει μεριμνήσει..!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Θα το ψάξω λιγάκι αν και τελικα κατεληξα στο i.Tech i.VoicePro ..

Πρεπει να το παρω για να ξεφύγω οπωσδήποτε απο την κουμούτσα που έχω τώρα Jabra BT500v .. :P LOL !

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω για ένα πολύ μικρό bt. Μήπως ξέρετε πιο είναι το πιο μικρό που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή στην ελληνική αγορά;

Βρήκα αυτό στο πλαίσιο:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=954810&MOBBLUETOOTHHEADSETVAROS=8%2c0+g&category=69978020&catalog=22&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BEE2D54AD9490151DF9A66CB9305B001FA8B670038B62B1D9319AD0D97FB34844951150CC0673538E907DF8FC5E58729CF3EA96FB5C39F5981AAE5CC936D34CC5DCD15067142C36D7AF772A573E8EA0A0A3AC287E36E4158FD15524E07FDA626BE2514D0322A01C2D603162D5912F1BAE9775FF2B83EEA7802

είναι πράγματι το πιο μικρό που κυκλοφορεί ή υπάρχει κανένα μικρότερο; Δυστυχώς δεν γράφει πουθενά τις διαστάσεις του και δεν μπορώ να τις βρω πουθενά στο ίντερνετ για να τις συγκρίνω με άλλα μοντέλα.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

παιδες θα ηθελα την γνωμη σας.ψαχνω bluetooth ακουστικα in ear για να ακουω μουσικη μεσω bluetooth,με την καλητερη δυνατον ποιοτητα ηχου,αλλα και να ειναι με καλωδιο που κρεμετε στο λαιμο για να απανταω στις κλησεις οταν βρισκομαι πανω στη μηχανη.παρα πολλες φορες τυχαινει να οδηγω και να με περνουν τηλεφωνο...
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά από έναν άσχετο με το θέμα.

Διάβασα, προσεκτικά πιστεύω, τις τελευταίες 20 σελίδες του θέματος και πρόσεξα ότι αναγράφετε συχνά για τους καλούς χρόνους αναμονής των Sony Ericsson, αλλά κανένας δεν προτείνει κάποιο από αυτά. Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος; Υστερούν εμφανώς σε κάτι άλλο;

Θα με ενδιέφερε να μου προτείνετε και κάποιο συγκεκριμένο από αυτά.

Ευχαριστώ

 

Δεν υπαρχει sony ericsson με multipoint ακομα...εγω μονο αυτο το αρνητικο τους βρισκω...

:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι.

Έχω συνδέσει μια χαρά το bt ακουστικό μου (Nokia Bluetooth Headset BH-102) αλλά σήμερα που με πήραν τηλέφωνο ενώ πάτησα το κουμπί από το τηλέφωνο για να μιλήσω στο hands-free ακούγοταν ένα ''μπιπ,μπίπ'' και ο συνομιλητής μου δεν με άκουγε και χρειάστηκε να μιλήσω από το τηλέφωνο,ενώ όταν έκανα μια κλήση μίλησα κανονικά από το hands-free.Τι παίζει;:worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

πηρα το itech D clip radio με το οποιο μπορεις να βαλεις δικα σου ακουστικα,και εχει και ενσωματωμενο ραδιοφωνο.το περιμενω να μου ερθει.το εχει κανενας να πει εντιπωσεις?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Το εχω εγώ και είμαι γενικά ευχαριστημένος. Έχει πολύ καλή ποιότητα ήχου και ισχυρό δέκτη ραδιοφώνου. Το μόνο αρνητικό ότι δεν μπορώ να συνδέσω 2 κινητά ταυτόχρονα
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο περιπου 2 χρονια παρεα με το plantronics 650 ειπα να το αλλαξω.Πηρα το 925.Κατεληξα σε αυτο αν και ζαχαρωνα πολυ και το jawbone απλα δεν το πηρα γιατι ελεγα μηπως δεν εφαρμοζει καλα στο αυτι.

Πολυ καλυτερο σε σχεση με το 650 παρολο που το 650 ειναι παρα πολυ καλο.Συγκεκριμενα ενω στο αυτοκινητο με ανοικτο παραθυρομε το 650 υπηρχε δυσκολια να με ακουσουν με το 925 με ακουν πολυ καλα.Γενικα πολυ καλη αμφιπλευρη ακουστικη.

Μαλλον θα το παρω.Ειμαι κατοχος του 640 3 χρονια τωρα οποτε το 925 θα ναι το επομενο.Απο Ελλαδα πιο μαγαζι το εχει?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

εγώ το πήρα από plus4u. Ήρθε με μια μέρα καθηστέρηση βέβαια, αλλά έμεινα ευχαριστημένος γενικά. Το BT είναι άριστο αν και μεγαλύτερο από ότι πίστευα πριν το παραγγείλω. Ήδη κλείνω σχεδόν ένα μήνα καθημερινής χρήσης και δεν έχω αρνητικό να πω εκτός από ένα που όμως δεν έχει σχέση με το ακουστικό. Είμαι γενικά αντίθετος με πρόιόντα που έχουν δικό τους βίσμα φορτωτή. Περίμενα να έχει mini usb βίσμα για φόρτηση και έτσι να μπορείς να το φορτήσεις με κοινό καλώδιο, όμως έχει μια τύπου mini usb υποδοχή που δέχεται μόνο το δικό του καλώδιο και έτσι πρέπει να έχεις το δικό του πχ. σε ταξίδια ή όταν ξεμείνεις από μπαταρία. Βέβαια αυτά είναι ψιλά γράμματα, γιατί πέρα από αυτό το ακουστικό αυτό είναι απίθανο.

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ BLUETOOTH HEADSET ΠΟΥ ΝΑ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΜΕ 2 ΣΥΣΚΕΥΕΣ Κ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ???

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βρει κανένας bluetooth με καλώδιο αλλά αυτό να "μαζεύει"? Νομίζω θα είναι "ιδανικό".
Link to comment
Share on other sites

γεια σας θελω να παρω ενα bluetooth αυτο χωρης καλωδιο γιατι μπερδευομαι στο αμαξι.και αν μπορει να με απαντησει καπιος πιο εχει πιο πολυ ακτινοβολια το bluetooth h το hands-free.και αν εχει και δεκτη για ραδιο εχει μεγαλητερη ακτινιβολια.και αν εχετε να με προτηνετε κατι μεχρη 50€ εχω ενα νοκια κινητο και ενα sony π1ι;) ευχαρηστω.
Link to comment
Share on other sites

Το bluetooth έχει λιγότερο από το handsfree. Ακόμα λιγότερο αν δεν κάνω λάθος έχει το bluetooth με καλωδιάκι.

Αν κάνω λάθος για το δεύτερο ή ξέρει κάποιος περισσότερα ας με διορθώσει.

Link to comment
Share on other sites

Το bluetooth έχει λιγότερο από το handsfree. Ακόμα λιγότερο αν δεν κάνω λάθος έχει το bluetooth με καλωδιάκι.

Αν κάνω λάθος για το δεύτερο ή ξέρει κάποιος περισσότερα ας με διορθώσει.

Παιδια αυτα ειναι λεπτομερειες.Και διαφορα να υπαρχει ειναι αμελητεα.Οποτε μη κοιτατε να ειναι με καλωδιο.Κοιταξτε να ειναι καλο bluetooth με καλη ακουστικη και καλη αναμονη και ολα τα αλλα εχουν πολυ μικρη σημασια.Γνωμη μου επισης ειναι να μην υπαρχει τσιγκουνια στο κοστος.Πολλες φορες συμφερει να δωσουμε εστω και 100 ευρω(jawbone2,plantronics925) παρα λιγοτερα και να μη κανουμε τη δουλεια μας.Α και μακρια απο Νοκια.Ακομα και τα ακριβα οπως το 703 που ηταν στη συσκευασια του carbon arte και το δοκιμασα και δεν ειναι καθολου καλο!Απο design φοβερο αλλα απο ολα τα αλλα μαπα!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω συσκευή SE W800i και εδώ και 10 μέρες χρησιμοποιώ το ακουστικο Samsung WEP200.

 

Το βρίσκω πολύ καλό ακουστικό, με καλή ακουστική και αναμονή αλλά ορισμένες φορές το κινητό κολλάει.

Δηλ. παγώνει η οθόνη, δεν μπορώ να το κλείσω από το power button και μόνο με βγάλσιμο της μπαταρίας και επανεκίνηση ξεκολλάει.

 

Επίσης, ενώ είναι "παγωμένο/κολλημένο", αν τηελφωνήσει κάποιος του δείχνει ότι χτυπάει αλλά εγώ φυσικά δεν καταλαβαίνω κάτι τέτοιο.

 

Επίσης, παρατήρησα ότι όταν κολλάει ακούγεται στο ακουστικό ένα διπλό ηχητικό σήμα.

 

 

Τι μπορεί να φταίει? Καμιά ιδέα?

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε για αναβάθμιση software. Λογικά ακούγεται ο ήχος από το ακουστικό λόγω αποσύνδεσης με τη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Έχω συσκευή SE W800i και εδώ και 10 μέρες χρησιμοποιώ το ακουστικο Samsung WEP200.

 

Το βρίσκω πολύ καλό ακουστικό, με καλή ακουστική και αναμονή αλλά ορισμένες φορές το κινητό κολλάει.

Δηλ. παγώνει η οθόνη, δεν μπορώ να το κλείσω από το power button και μόνο με βγάλσιμο της μπαταρίας και επανεκίνηση ξεκολλάει.

 

Επίσης, ενώ είναι "παγωμένο/κολλημένο", αν τηελφωνήσει κάποιος του δείχνει ότι χτυπάει αλλά εγώ φυσικά δεν καταλαβαίνω κάτι τέτοιο.

 

Επίσης, παρατήρησα ότι όταν κολλάει ακούγεται στο ακουστικό ένα διπλό ηχητικό σήμα.

 

 

Τι μπορεί να φταίει? Καμιά ιδέα?

 

Θα σε στενοχωρησω, αλλα υπαρχει προβλημα ασυμβατοτητας με τα παλια Se και το Samsung WEP 200. Ειχα παθει κι εγω με το W810 μου ακριβως αυτο που περιγραφεις, το εψαξα παρα πολυ, αλλαξα και το bluetooth μεσα στην εγγυηση με καινουριο, αναβαθμιζα το κινητο και τελικα τιποτα. Το WEP 200 το εδωσα στην γυναικα μου....

 

ΥΓ Το θεμα ειχε συζητηθει παλια στο φορουμ, εχει συμβει σε πολλους.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

Θα ηθελα να μαθω αν ξερει καποιος..Υπαρχει καποιο φτηνο bluetooth που το πληκτρο του να ΜΗΝ κανει επανακληση ή αναζητηση επαφης (φωνητικα) οταν πατιεται;

Ειναι πολυ εκνευριστικο να το εχω στην τσεπη και με το παραμικρο να καλει κοσμο..

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε για αναβάθμιση software. Λογικά ακούγεται ο ήχος από το ακουστικό λόγω αποσύνδεσης με τη συσκευή.

Μπήκα να κάνω online αναβάθμιση από το site της αλλά είχα την τελευταία έκδοση. Οπότε δεν είναι αυτό.

 

Θα σε στενοχωρησω, αλλα υπαρχει προβλημα ασυμβατοτητας με τα παλια Se και το Samsung WEP 200. Ειχα παθει κι εγω με το W810 μου ακριβως αυτο που περιγραφεις, το εψαξα παρα πολυ, αλλαξα και το bluetooth μεσα στην εγγυηση με καινουριο, αναβαθμιζα το κινητο και τελικα τιποτα. Το WEP 200 το εδωσα στην γυναικα μου....

 

ΥΓ Το θεμα ειχε συζητηθει παλια στο φορουμ, εχει συμβει σε πολλους.

Όταν το πήρα από τα multirama μου είπαν ότι δεν τίθεται θέμα συμβατότητας.

Οπότε τώρα μπορώ να το επιστρέψω?

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

Θα ηθελα να μαθω αν ξερει καποιος..Υπαρχει καποιο φτηνο bluetooth που το πληκτρο του να ΜΗΝ κανει επανακληση ή αναζητηση επαφης (φωνητικα) οταν πατιεται;

Ειναι πολυ εκνευριστικο να το εχω στην τσεπη και με το παραμικρο να καλει κοσμο..

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

 

e ma ki esy .. to akoustiko to exeis stin tsepi... afou to pires gia na to exeis sto ayti... :lol::lol::p

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε το itech clip D radio, και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος!!! ακούγεται και καθαρά ο άλλος με τον οποίο μιλάς και σε ακούει πολύ καλά.το ράδιο έχει αρκετά καλό σήμα,και η ένταση του ήχου είναι ικανοποιητική! για να μην αναφέρω ότι βάζεις και δικά σου ακουστικά! και ακούς μουσική σαν άρχοντας!! επίσης μου αρέσει και το ledaki που έχει μπλε και κοκκινο,και η ένδιξη μπαταρίας και άλλα πολλά....το μόνο μειονέκτημα είναι ότι δεν συνδέεται με 2 συσκευές ταυτόχρονα αλλά δεν με νοιάζει καθόλου!!!
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...