Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Είχα την εντύπωση ότι έχει 3 μικρόφωνα όπως και το 3200. Κάνω λάθος;

 

Το 3200 έχει όντως τρία, το edge δυο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το 3200 έχει όντως τρία, το edge δυο.
Και όμως εδώ λέει για 3.

https://www.poly.com/au/en/support/product/voyager-edge

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωση: Τα Edge και 3200 διαθέτουν από 3 μικρόφωνα. Βασικά το 3200 είναι μια βελτιωμένη έκδοση του Edge, χωρίς διαφορές σε βασικούς τομείς του hardware. Μόνο κάποια επιπλέον features προσφέρει, όχι τίποτα θεαματικό.

Το 5200 διαθέτει 4 μικρόφωνα, συν επιπλέον windsmart technology, για εξάλειψη του ανέμου.

 

Poly (Plantronics) Voyager Edge tech specs:

https://www.poly.com/au/en/support/product/voyager-edge

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Και όμως εδώ λέει για 3.

https://www.poly.com/au/en/support/product/voyager-edge

 

Κοίταξε να δεις που τόσα χρόνια τα χρησιμοποιούσα και νόμιζα ότι είχαν δυο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι να προτιμήσω για την γυναίκα μου;

Από σχετική έρευνα είμαι μεταξύ των δύο:

Plantronics M70 και Plantronics Explorer 55

Δουλειά γραφείου, δύο κινητά (προσωπικό και εταιρικό), γενικά όχι πολλές ώρες ομιλίας αλλά περιστασιακά μπορεί να μιλήσει και μία ώρα συνεχόμενη, δεν θα το έχει συνέχεια στο αυτί αλλά μόνο όταν δέχεται (ή κάνει) κλήση.

Τα ζητούμενα είναι αξιοπιστία, γρήγορη σύνδεση, ποιότητα ήχου, προφανώς αναλόγως του budget (γύρω στα 30 ευρώ).

Ευχαριστώ!

Edited by Skakinen
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι να προτιμήσω για την γυναίκα μου;

Από σχετική έρευνα είμαι μεταξύ των δύο:

Plantronics M70 και Plantronics Explorer 55

Δουλειά γραφείου, δύο κινητά (προσωπικό και εταιρικό), γενικά όχι πολλές ώρες ομιλίας αλλά περιστασιακά μπορεί να μιλήσει και μία ώρα συνεχόμενη, δεν θα το έχει συνέχεια στο αυτί αλλά μόνο όταν δέχεται (ή κάνει) κλήση.

Τα ζητούμενα είναι αξιοπιστία, γρήγορη σύνδεση, ποιότητα ήχου, προφανώς αναλόγως του budget (γύρω στα 30 ευρώ).

Ευχαριστώ!

 

 

Δυστυχως δεν είχα κάποιο από αυτά τα 2, αλλά από το plantronics explorer 500 δηλώνω κατευχαριστημένος!! (Και χρήση με 2 κινητά).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για το Μ70 δηλώνω απογοητευμένος, το έχω δώσει στη γυναίκα μου,αλλά όποτε μιλάω μαζί της ακούω περίεργα, ξαφνικά ακούγεται δυνατά, ξαφνικά κάνει κάτι τσικ τσικ ενοχλητικά..

Αποτυχία αγορά νομίζω.

Το mi Bluetooth των 10€ έχει καλύτερη ποιότητα ομιλίας και μπαταρία.

 

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν χρονια το xiaomi που ειχα παρει ειχε χαμηλο ηχο και ολοι αυτο ελεγαν.

 

ενα αλλο που αγορασα πριν ενα χρονο δεν ειχε τον κρυσταλλινο ηχο του Μ70

και φιλος που το πηρε τα ιδια ελεγε.

κατι blueadio και κατι awei εχουν καλυτερο ηχο.

 

Τωρα βλεπω αυτο το xiaomi και αναρωτιεμαι https://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Pro-bluetooth-Earphone-Wireless-Earbuds-QCC3020-APT-DSP-CVC-Noise-Reduction-Dual-Mic-HD-Call-Earhooks-Headphone-with-Charging-Box-p-1699823.html?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα να αγοράσω τα Huawei freebuds 3 και έχασα το αριστερό ακουστικό

 

Έλα ρε φίλε. άτυχο.

Πως έγινε;

Ούτε σπασμένο δε το βρήκες;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα και το είχε πατήσει αμάξι..

 

Αν λειτουργεί υπάρχουν θήκες να το βάλεις.

Τώρα αν δε σώζεται, ψάξε υπάρχουν πολλοί που έχουν χάσει το ζευγάρι τους, μπορεί να βρεις να κάνεις τη μοντα

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όσους πήραν τα tronsmart, σας δουλεύει κανονικά για συνομιλία το αριστερό ακουστικό; με το δεξί μόνο του όλα καλά. Το αριστερό μόνο του περνάει ήχους του κινητού multimedia κτλ αλλά δεν μου δίνει ήχο σε κλήση, δεν μπορώ να ακούσω τον συνομιλητή μου. Δεν είναι θέμα έντασης, δεν περνάει καθόλου ήχος. Το έχει και άλλος αυτό το πρόβλημα; Δεν είναι θέμα ρυθμίσεων, έχω ενεργοποιήσει όλες τις επιλογές

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όσους πήραν τα tronsmart, σας δουλεύει κανονικά για συνομιλία το αριστερό ακουστικό; με το δεξί μόνο του όλα καλά. Το αριστερό μόνο του περνάει ήχους του κινητού multimedia κτλ αλλά δεν μου δίνει ήχο σε κλήση, δεν μπορώ να ακούσω τον συνομιλητή μου. Δεν είναι θέμα έντασης, δεν περνάει καθόλου ήχος. Το έχει και άλλος αυτό το πρόβλημα; Δεν είναι θέμα ρυθμίσεων, έχω ενεργοποιήσει όλες τις επιλογές

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδή το αριστερό ακουστικό ρυθμίζει την μείωση της έντασης του ήχου, δες μήπως η ένταση είναι στο μηδέν. Την πάτησα έτσι εγώ πριν μια εβδομάδα. Και αυτό γιατί στην τοποθέτηση στο αυτί κάθε φορά πατούσα κατά λάθος το σημείο επαφής και μείωνα την ένταση.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλα ακουστικα για τρεξιμο και premium, τι προτεινετε; Προφανως να εχουν καποια αδιαβροχοποιηση και να μην πεφτουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλα ακουστικα για τρεξιμο και premium, τι προτεινετε; Προφανως να εχουν καποια αδιαβροχοποιηση και να μην πεφτουν.

 

https://www.skroutz.gr/s/13261069/Huawei-%CE%91%CE%9C61-Sport-Headphones-Lite-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html?from=best_picks

 

Φίλε, έχω δοκιμάσει αρκετά και τα συγκεκριμένα είναι απτά τοπ της κατηγορίας. Κρατιούνται πολύ καλά λόγω της σχεδίασης με το ελαστικό στήριγμα για το εσωτερικό του αυτιού και από ποιότητα μουσικής τέλεια. Μέτρια προς καλή η συνομιλία σε κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/13261069/Huawei-%CE%91%CE%9C61-Sport-Headphones-Lite-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html?from=best_picks

 

Φίλε, έχω δοκιμάσει αρκετά και τα συγκεκριμένα είναι απτά τοπ της κατηγορίας. Κρατιούνται πολύ καλά λόγω της σχεδίασης με το ελαστικό στήριγμα για το εσωτερικό του αυτιού και από ποιότητα μουσικής τέλεια. Μέτρια προς καλή η συνομιλία σε κλήσεις.

Εγω σκεφτομουν για τιμες 150+ ευρω. Θελω καλη ποιοτητα στη μουσικη.
Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομουν για τιμες 150+ ευρω. Θελω καλη ποιοτητα στη μουσικη.

 

Φίλε ειδικά για μουσική είναι σούπερ. Σα να φοράς κανονικά over the ear ακουστικά. Αν έχεις κάπου δυνατότητα να τα δοκιμάσεις, δε θα χάσεις. Άλλωστε, μπορείς να διαβάσεις και τις κριτικές στο Σκρουτζ

Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομουν για τιμες 150+ ευρω. Θελω καλη ποιοτητα στη μουσικη.

 

Εδώ εγώ, ο άνθρωπος σου.

Πες μερικά χαρακτηριστικά, θες να χει καλώδιο, να χει γατζο για να μη πέφτουν; Θες περισσότερο μπάσο ή να μη σου μένει το αυτί από τα treble ; Αυτονομία;

 

Τρέχεις σε δρόμο; Δλδ να ακούς τα αμάξια ή να είσαι εσύ και ο κόσμος σου;

 

Βοηθά λίγο και θα το σκάσεις το 200ρι μη στεναχωριέσαι :p

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το αριστερό ακουστικό ρυθμίζει την μείωση της έντασης του ήχου, δες μήπως η ένταση είναι στο μηδέν. Την πάτησα έτσι εγώ πριν μια εβδομάδα. Και αύριο γιατί επειδή στην τοποθέτηση στο αυτί κάθε φορά πατούσα κατά λάθος το σημείο επαφής και μείωνα την ένταση.
Πω πω αδερφέ ναι... Μεγάλη χαζομάρα και πολύ εύκολο να γίνει. Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ εγώ, ο άνθρωπος σου.

Πες μερικά χαρακτηριστικά, θες να χει καλώδιο, να χει γατζο για να μη πέφτουν; Θες περισσότερο μπάσο ή να μη σου μένει το αυτί από τα treble ; Αυτονομία;

 

Τρέχεις σε δρόμο; Δλδ να ακούς τα αμάξια ή να είσαι εσύ και ο κόσμος σου;

 

Βοηθά λίγο και θα το σκάσεις το 200ρι μη στεναχωριέσαι :p

Δεν έχω θέμα με το καλώδιο, γενικά βάζω υψηλή ένταση αλλά τρέχω σε γήπεδο. Δεν νομίζω να έχω δοκιμάσει ποτέ ακουστικά με noise cancelation. Δλδ και σε χαμηλή ένταση να τα έχεις πάλι δεν ακούς εξωτερικούς ήχους; Μια έμφαση στο μπάσο θα ήθελα. Και προφανώς in ear. Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω θέμα με το καλώδιο, γενικά βάζω υψηλή ένταση αλλά τρέχω σε γήπεδο. Δεν νομίζω να έχω δοκιμάσει ποτέ ακουστικά με noise cancelation. Δλδ και σε χαμηλή ένταση να τα έχεις πάλι δεν ακούς εξωτερικούς ήχους; Μια έμφαση στο μπάσο θα ήθελα. Και προφανώς in ear.

 

Δύο επιλογές

1. https://www.skroutz.gr/s/19110872/Bose-SoundSport-Free-%CE%9C%CF%80%CE%BB%CE%B5.html?from=sku_color_variations

Στα προτείνω για πολλούς λόγους, σε πρώτη φάση δε παίζει να βγουν ποτέ απ τα αυτιά σου όπως και να ναι το σχήμα τους, τρελά μπάσα, λόγο του σχεδιασμού καλή απομόνωση .

Αν διαλέξεις το μπλε το έχει σε προσφορά στα 155€

Στα αρνητικά το σχήμα τους που όταν τα φοράς πραγματικά νιώθεις σαν να σαι σε ταινία επιστημονικής φαντασίας , μικρή αυτονομία.

 

2. https://www.skroutz.gr/s/19934906/Beats-by-Dr-Dre-Powerbeats-Pro-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

Το μεγαθήριο όλων των αθλητών, τρελός ήχος και μπάσο λόγο του οτι κλείνει εντελώς το αυτί, τρελή απομόνωση η καλύτερη εφαρμογή που είναι πραγματικά κόσμημα, αυτονομία 9 ώρες με 24 ώρες συνολικά απο τη θήκη και σύστημα 5 λεπτών που προσφέρει 1.5 ώρες (πες 1 ώρα να μαστε μέσα) ακρόασης.

 

3. Anker Soundcore Spirit X2

τα επιλέγεις μόνο αν πονάει η τσέπη σου για τα παραπάνω και θεωρούνται καλύτερα απο τα powerbeats , πολλοί δεν τα διαλέγουν γιατί Ελλάδα έχουν 121 ευρώ και προτιμούν να πάνε στα bose, αν και τα θεωρώ καλύτερα και των δυο και στα 75 ευρώ απο amazon για μένα ήταν πρώτη επιλογή (συνήθως περνούν τελωνείο, εγώ το ρίσκαρα και ήμουν τυχερός ) επίσης είναι πλήρως αδιάβροχα και έχουν cVc 8.0 που σου προσφέρει και υπέροχες κλήσεις.

 

Έβαλα πρώτα τα bose επειδή έβαλες το 150ρι σαν στόχο και 3α τα anker που σου προτείνω σαν πρώτη σου επιλογή αλλά δεν υπάρχουν Ελλάδα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...