Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Κάποιο στερεοφωνικό bluetooth που να συνδέεται ταυτόχρονα με 2 κινητά που μπορώ να βρω ρε παιδιά; Είχα το i-teck music 802

που ήταν τέλειο αλλά χάλασε και τώρα δεν υπάρχει πουθενά. Μονοφωνικά έχει πάρα πολλά αλλά στερεοφωνικά τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλησπέρα σε όλους έχω ένα xperia ray κ θέλω να πάρω ενα bluetooth τώρα έχω ενα wewp 850 k ena clip D radio, ανάμεσα σ αυτό: http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/Plantronics-Bluetooth-Headset-M1100-84000-26.htm και σ αυτό: http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/Plantronics-Bluetooth-Headset-M155-Black-86230-05.htm πιο λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα! Βluetooth hands free με ακουστικο , για το galaxy S , δεν υπάρχει κανένα πέραν αυτου;

http://www.amazon.co.uk/Samsung-HM1500-RODIN-Bluetooth-Handsfree/dp/B003FST6HW/ref=sr_1_2?s=electronics&ie=UTF8&qid=1326293782&sr=1-2

 

Θελω αποκλειστικά blue-tooth με ακουστικό,οπότε αν έχετε κάποιο άλλο υπόψιν σας, προτείνετε ! ευχαριστώ εκ των προτέρων !

[url=http://www.amazon.co.uk/Samsung-HM1500-RODIN-Bluetooth-Handsfree/dp/B003FST6HW/ref=sr_1_2?s=electronics&ie=UTF8&qid=1326293782&sr=1-2][/url]

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχει παρει κανεις αυτο το bluetooth . Εψαχνα bluetooth χωρις καλωδιο και πηρα το samsung HM 1200 αποτυχια με εχει κατα χρεωση γιατι κανει συνεχεια επανακληση με ενα πατημα για αυτο πρεπει να το κλεινεις συνεχεια απο το κουμπακι. Τελως παντων τελικα ειπα να παρω με καλωδιο μηπως και αποφυγω οσο μπορω την ακτινοβολια. Γνωριζει κανεις αν το bluetooth της sony ericcson που εχω επισυναψει παραπανω κανει επανακληση με ενα πατημα?? Edited by aleka_0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες,

 

έχω το bluetooth M50 της plantronics που βλέπετε εδώ συνδεδεμένο με το κινητό μου τηλέφωνο.

Αυτό το bluetooth, όπως και άλλα βέβαια, έχει τη γελοία δυνατότητα αν πατήσεις δύο φορές το πάνω μέρος του να κάνει επανάκληση του τελευταίου αριθμού.

 

Κάθε φορά που θα το βάλω στη τσέπη μου ή στο τσαντάκι μου, με το παραμικρό πατιέται και καλεί το τελευταίο αριθμό που έχω μιλήσει. Έτσι κάνω κλήσεις χωρίς να το παίρνω είδηση και ο άλλος έχει τη δυνατότητα να ακούει οτιδήποτε συμβαίνει στο χώρο μου.

 

Όπως καταλαβαίνεται κάποια στιγμή θα πάθω ζημιά:wacko:

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσω τη δυνατότητα αυτή;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε android μπορείτε να βάλετε μία εφαρμογή τύπου call confirm ώστε να περιορίσετε λίγο αυτό το πρόβλημα με την επανάκληση. Ξέρω δεν είναι και ότι καλύτερο σαν λύση, αλλά αν έχετε μεγάλο πρόβλημα και κάνει εύκολα κλήση το κινητό, βοηθάει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους έχω ένα xperia ray κ θέλω να πάρω ενα bluetooth τώρα έχω ενα wewp 850 k ena clip D radio, ανάμεσα σ αυτό: http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/Plantronics-Bluetooth-Headset-M1100-84000-26.htm και σ αυτό: http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/Plantronics-Bluetooth-Headset-M155-Black-86230-05.htm πιο λέτε?

 

Αν είναι να πας σε καλό plantronics θα σου πρότεινα το Voyager Pro+. Είναι μεγάλο σχετικά, αλλά μακράν το πιο άνετο, και με πραγματική αυτονομία 6 ώρες χρόνο ομιλίας.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε android μπορείτε να βάλετε μία εφαρμογή τύπου call confirm ώστε να περιορίσετε λίγο αυτό το πρόβλημα με την επανάκληση. Ξέρω δεν είναι και ότι καλύτερο σαν λύση, αλλά αν έχετε μεγάλο πρόβλημα και κάνει εύκολα κλήση το κινητό, βοηθάει.

Σωστός φίλε μου:) Πιστεύω πως θα βοηθήσει.

Σε συνδυασμό και με κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Σωστός φίλε μου:) Πιστεύω πως θα βοηθήσει.

Σε συνδυασμό και με κάτι τέτοιο

 

Ένα τέτοιο είχα πάρει πριν από χρόνια από το ebay σε πολύ καλύτερη τιμή. Ποτέ δεν το χρησιμοποίησα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός φίλε μου:) Πιστεύω πως θα βοηθήσει.

Σε συνδυασμό και με κάτι τέτοιο

μπορει να χρησιμοποιηθει και για το se mw600?

Link to comment
Share on other sites

μπορει να χρησιμοποιηθει και για το se mw600?

 

Μπαίνει σε όλες τις συσκευές που έχουν micro usb θύρα.

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολύ μεγάλο δε μ'αρέσει

 

Plantronics 975 ,

Άριστο , συνδέει 2 συσκευές , έχει και θήκη-φορτιστή .... 2+ χρόνια το έχω , κανένα απολύτως πρόβλημα , το φοράω ακόμα κι ενώ ποδηλατώ και μένει εκεί ... θα το ξανααγόραζα άνετα,

Link to comment
Share on other sites

Plantronics 975 ,

Άριστο , συνδέει 2 συσκευές , έχει και θήκη-φορτιστή .... 2+ χρόνια το έχω , κανένα απολύτως πρόβλημα , το φοράω ακόμα κι ενώ ποδηλατώ και μένει εκεί ... θα το ξανααγόραζα άνετα,

 

αυτο τ ακουστικό πάντα το ήθελα όπως κ το 925 πολύ καλό,το βρήκα 60 στο e-bay να το χτυπήσω ή να ψάξω να το βρώ πιο φθηνά?

Link to comment
Share on other sites

αυτο τ ακουστικό πάντα το ήθελα όπως κ το 925 πολύ καλό,το βρήκα 60 στο e-bay να το χτυπήσω ή να ψάξω να το βρώ πιο φθηνά?

 

Αν είναι το 975 είναι καλή τιμή. Εδώ έχει γύρω στα 80. Το 925 είναι παλιό πλέον αλλά κάνει άριστα τη δουλειά του.

Να ρωτήσω κάτι. Έχει παραγγείλει κάποιος bluetooth αξίας 60-80 ευρώ από Αμερική, να μας πει αν πλήρωσε τέλη; Έχουν αρκετά καλές τιμές οι Αμερικάνοι και το σκέφτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Τα bluetooth των 10€ κατα ποσο καλα ειναι;Εχω βρει απο το γερμανο (μοτορολα)και κατι itec.Δεν με ενδιαφερει η αποσταση-εμβελεια αλλα αν θα ακουω-ακουγομαι καλα(Το κινητο μου διπλα θα ειναι).Επισης εχω νοκια, πειραζει αν εχω bluetooth αλλης μαρκας;
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι το 975 είναι καλή τιμή. Εδώ έχει γύρω στα 80. Το 925 είναι παλιό πλέον αλλά κάνει άριστα τη δουλειά του.

Να ρωτήσω κάτι. Έχει παραγγείλει κάποιος bluetooth αξίας 60-80 ευρώ από Αμερική, να μας πει αν πλήρωσε τέλη; Έχουν αρκετά καλές τιμές οι Αμερικάνοι και το σκέφτομαι.

 

το 975 βρήκα στα 60€

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι θα βρεις bt με κόστος κάτω από 20€ κ καλή ποιότητα κλήσεων...

 

Αν βρεις πάντως, ενημέρωσε μας. Θα είναι είδηση!

Link to comment
Share on other sites

έχει στο media markt με 9.90€ κάτι ακουστικά,στην Θεσσαλονίκη τουλάχιστον βάζουν κατα καιρούς

 

Ναι. Και για τα λεφτά τους δεν είναι καθόλου μα καθόλου άσχημα !!!

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Έχετε υπόψιν κάποιο bluetooth headset που να έχει ενσωματωμένο και Mp3 player με Microsd κάρτα;;

Το μόνο που βρήκα είναι αυτό...

Επίσης καλά θα ήταν να είχε και multipoint:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας για το mw600 όταν λέει myltipoint εννοεί ότι δεν χρειάζεται να κάνετε άλλη συσκευή ξανά σύζευξη κ ανακάλυψα ότι η αλλαγή του τηλεφώνου που δέχεται κλήσεις αλλάζει με το κουμπάκι το ακουστικό απαντήσεις... αν το πατήσετε χωρίς να το αφήσετε σού λέει ποιο από τ δυο θέλετε έτσι απλά.
Link to comment
Share on other sites

Έχει συζητηθεί εκτενώς το περί multipoint για το mw600.

 

Η αλήθεια είναι ότι όσο αφορά 2 κινητά τηλέφωνα δεν είναι multipoint, τουλάχιστον όχι πραγματικό multipoint με την έννοια που το προσφέρουν άλλα bluetooth. Αυτό σημαίνει ότι χρειάζεται να επιλέγεις κάποιο από τα κινητά με τα οποία έχει γίνει pair.

 

Το multipoint από την άλλη είναι πραγματικό για συσκευές multimedia. Πχ εάν είναι συνδεμένο ένα pc και ένα κινητό, εκεί υπάρχει πραγματικό multipoint και δε χρειάζεται να επιλέξεις κάποιο από τα δύο. Εάν το έχεις συνδεμένο με pc και σε πάρουν στο κινητό δε χρειάζεται να επιλέξεις, κόβεται το pc και μπαίνει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...