Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Το wm600 δεν εχει αναγνωριση κλησεων στην οθονη του.

Κριμα.

Και δεν εχει κ buzzer απο οτι λενε οι αλλοι.

Αυτα τα δυο ειναι πολυ σημαντικα. Εως ακρως απαραιτητα.

 

Εχει αναγνωριση αλλα σε αλλα τηλεφωνα.Στο C905 που το βαζω βγαζει.Μαλλον δεν το υποστηριζουν τα android.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εχει αναγνωριση αλλα σε αλλα τηλεφωνα.Στο C905 που το βαζω βγαζει.Μαλλον δεν το υποστηριζουν τα android.
.

 

 

Καλησπερα

Ισως με τα android να εχει προβλημα γενικα. Εχω το Sony Ericsson MW600 και με το desire HD δεν συνδεονται καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Το wm600 δεν εχει αναγνωριση κλησεων στην οθονη του.

 

Αναγνώριση έχει. Όταν συνδέεται όμως σε Android κινητά δεν δουλεύει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οποτε για windows mobile εχει τα παντα?

Και αναγνωριση κλησεων στην οθονη του και συνδεση σε 2 κινητα?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

SOS... βοηθηστε ρε παιδια σας παρακαλω πολυ. δεν ξερω πως να συνδεσω το bluetooth (bh-904) με το n900 και μια αλλη συσκευη νοκια. το προβλημα ειναι οτι οταν συνδεω την μια η αλλη μετα μου λεει σφαλμα. τι συμβαινει? οι οδηγιες χρησης ειναι χαλια. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγίες χρήσης γράφει ότι αν θέλειςνα συνδέσεις δυο συσκεύες τότε:

Απενεργοποιείς το hands free, πατάς το κουμπί για να ανοίξει και το κρατάς πατημένο και ταυτόχρονα πατάς και κρατάς πατημένο για 5 δεύτερα το κουμπί που ανεβάζει την ένταση του ακουστικού.

Θα σου αναβοσβήσει το μπλε led δυο φορές σε περίπτωση επιτυχίας.

Για να το αποσυνδέσεις το σβήνεις και το ξανά ανοιγείς με κανονικό τρόπο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εφαγε χτες το 925 μου ενα σαβουρι απο υψος αυτιου ενω ημουν ορθιος και εσκασε κατω και αναποδογυριζε μεχρι να σταθεροποιηθει. Μετα ο ηχος ακουγοταν τελειως ηλεκτρονικος. Το εκλεισα τελειως το χαιδεψα λιγο του πα και κανα δυο καλα λογια και τωρα λιγο βελτιωθηκε αλλα παλι σαν να τρικλιζει λιγο ο ηχος. Επαθα ζημια? :(

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εφαγε χτες το 925 μου ενα σαβουρι απο υψος αυτιου ενω ημουν ορθιος και εσκασε κατω και αναποδογυριζε μεχρι να σταθεροποιηθει. Μετα ο ηχος ακουγοταν τελειως ηλεκτρονικος. Το εκλεισα τελειως το χαιδεψα λιγο του πα και κανα δυο καλα λογια και τωρα λιγο βελτιωθηκε αλλα παλι σαν να τρικλιζει λιγο ο ηχος. Επαθα ζημια? :(

Δεν του παίρνεις κανένα γλειφιτζούρι? :lol:

 

Δεν νομίζω ότι μπορείς να του κάνεις κάτι. Πάντως το δικό μου έχει φάει ουκ ολίγες σαβούρες και ακόμα κρατάει το σκυλί... :p

Link to comment
Share on other sites

Και εσυ 925 εχεις? Εμενα ειχε φαει καποτε μια ηπια, και απλα ξεβαψε λιγο χρωματακι στις γωνιες, αλλα αυτη η προσφατη μαλλον ηταν σημαντικη. Κριμα, τι να πεις :(

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Και εσυ 925 εχεις? Εμενα ειχε φαει καποτε μια ηπια, και απλα ξεβαψε λιγο χρωματακι στις γωνιες, αλλα αυτη η προσφατη μαλλον ηταν σημαντικη. Κριμα, τι να πεις :(

Ναι και εγώ 925 έχω. Απλά το έχω ερωτευθεί...

 

Περιμένω το επόμενο plantronics για να το αντικαταστήσω, μιας και που το 975 δεν με τρελαίνει εμφανισιακά. Προτιμώ την ποιο space εμφάνιση του 925... :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ηρθε η ωρα να κανω και τη πρωτη μου διαφήμιση ,μιας και τα παιδια απο την iTech με εξυπηρετησαν υπεραψογα! ειχε χαλασει ενα ναρο 601 που ειχα και ταυτοχρονα εκλεισε και το μαγαζι που το ειχα αγορασει!παρολαυτα εβγαλα ακρη ευκολα και γρηγορα!το καινουριο ναρο 601 που πηρα ειναι ενα ασπρο,κοιταξα εδω και χαρηκα

http://www.itechdynamic.com/iPhone-Special-Edition-Headsets/mainproduct/view/17

αλλα τελικα δεν ειναι αυτο!

ξερετε αν υπαρχει καποιο firmware upgrade που να γινεται στο απλo ναρο 601 και να το κανει πληρως συμβατο με το iphone?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

έχω παρατηρήσει το εξής κ αν μπορείτε πείτε μου αν μπορεί να διορθωθεί:

Έχω το DS205 της SE και έχω 2 κινητά...

1. Κάνω pair με το ένα τηλέφωνο (ενα Ν97)

2. Το ακουστικό μπορεί να συνδεθεί - αυτόματα, μή αυτόματα - λειτουργεί μια χαρά.

3. Κάνω pair με άλλο κινητό (ένα Ε52)

4. Το ακουστικό ΕΠΙΣΗΣ μπορεί να συνδεθεί - αυτόματα, μή αυτόματα - λειτουργεί μια χαρά.

5. Κλείνω το Ε52 - προφανώς το ακουστικό αποσυνδέεται.

6. Ανοίγω το Bluetooth στο πρώτο κινητο (Ν97) και προσπαθώ χειροκίνητα να συνδέσω το ακουστικό.

7. Restart το ακουστικό...

8. Restart το τηλέφωνο...

9. Επαναφορά ρυθμίσεων ακουστικού και pairing στις 2 συσκευές...

10. Το ακουστικό ΔΕΝ συνδέεται με τίποτα - ούτε αυτόματα ούτε χειροκίνητα.

11. Φαίνεται οτι μπορεί να συνδεθεί ΜΟΝΟ στη συσκευή που έχει γίνει pair τελευταία φορά.

12. Το ίδιο συμβαίνει κ με άλλες συσκευές (π.χ. bluetooth σε PC).

 

Δεν υπάρχει δυνατότητα να "κρατείται" στη μνήμη το pairing για 2 συσκευές?!?

είναι σωστός ο τρόπος λειτουργίας του DS205 όπως τον περιγράφω?!?

Μπορώ να κάνω κάτι? π.χ. service SonyEricsson ακουστικού? μήπως γνωρίζει κανείς αν αναβαθμίζεται το firmware του?!?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω ενα Bluetooth της nokia το hs-21w αλλα δε μπορω να το συνδεσω με το Samsung Galaxy 3...Το εχω κανονικα ορατο το Bluetooth του κινητου.κανω σαρωση βρισκω το ακουστικο στην λιστα αλλα μενει απλα στο "δημιουργια ζευγους με αυτην την συσκευη"...καμια βοηθεια plz..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα μεγάλο θέμα με τα bluetooth, που τραβάει πολύ καιρό. Έχω ένα HTC desire και έψαχνα ένα bluetooth που να έχει αναγνώριση εισερχομένων κλήσεων και mobile-away alert. Μετά από ένα γρήγορο ψάξιμο είδα ότι κανένα δεν υποστηρίζει και τα 2. Αποφάσισα ότι επειδή δεν βρήκα κάποιο που να υποστηρίζει και τα 2, τότε καλύτερα να δω μόνο για αναγνώριση κλήσεων. Από τα μοντέλα που υπάρχουν στην αγορά μόνο το mw600 sony ericsson είναι διαθέσιμο. Και ενώ είμουν έτοιμος να το πάρω πριν λίγο (καθ'οτι μου είχαν πει οι πωλητές σε 2 από τις μεγαλύτερες αλυσίδες στην ελλάδα ότι με το htc android δεν έχει πρόβλημα) βλέπω ότι με android δεν παίζει!!!!

 

Σας παρακαλώ εάν μπορεί να βοηθήσει κάποιος για ένα bluetooth με αναγνωριση κλήσεων (και εαν υποστηρίζεται mobile-away alert) για το HTC desire θα είμουν υποχρεος!!!!

Link to comment
Share on other sites

SOS... βοηθηστε ρε παιδια σας παρακαλω πολυ. δεν ξερω πως να συνδεσω το bluetooth (bh-904) με το n900 και μια αλλη συσκευη νοκια. το προβλημα ειναι οτι οταν συνδεω την μια η αλλη μετα μου λεει σφαλμα. τι συμβαινει? οι οδηγιες χρησης ειναι χαλια. ευχαριστω.

επειδη σκεφτομαι να παρω το ιδιο, μπορεις να μου πεις τι παιζει απο θεμα ποιοτητας συνομιλιας

 

Το Nokia BH-218 τι λεει το εχει κανεις;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά :)

 

Ψάχνω και εγώ για την αγορά ενός καλού bluetooth. Έχω καταλήξει στο mw600 αλλα θα ήθελα μια διευκρίνιση από αυτούς που το κατέχουν ήδη.

 

Μπορεί τελικά να δεχτεί κλήσεις ταυτόχρονα από 2 τηλέφωνα;

 

Ευχαριστώ πολύ και καλές γιορτές :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά :)

 

Ψάχνω και εγώ για την αγορά ενός καλού bluetooth. Έχω καταλήξει στο mw600 αλλα θα ήθελα μια διευκρίνιση από αυτούς που το κατέχουν ήδη.

 

Μπορεί τελικά να δεχτεί κλήσεις ταυτόχρονα από 2 τηλέφωνα;

 

Ευχαριστώ πολύ και καλές γιορτές :)

 

καλημερα χρονια πολλα κι εγω θελω την ιδια απαντηση ας μας πει καποιος

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να δεχτείς κλήσεις απο 2 τηλέφωνα αλλά εσύ θα πρέπει να πατάς ένα κουμπάκι και να κάνεις εναλλαγή. Μπορείς να έχεις 2 τηλέφωνα ταυτόχρονα συνδεδεμένα, να ακούς μουσική από όποιο θέλεις χωρίς να χρειάζεται να κάνεις κάτι αλλά για τις κλήσεις η εναλλαγή γίνεται απο το ακουστικό και είναι πανέυκολο. επίσης αν την ώρα που μιλάς χτυπήσει το άλλο κινητό πολύ απλά πατάς το κουμπάκι διαλέγεις τη συσκευή 2 και απαντάς. Παιδιά εγώ εχθές το πήρα και είναι άψογο. Αναγνώριση και με όνομα, όπως το έχω στην ατζέντα.
:cry: :whip:
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να δεχτείς κλήσεις απο 2 τηλέφωνα αλλά εσύ θα πρέπει να πατάς ένα κουμπάκι και να κάνεις εναλλαγή. Μπορείς να έχεις 2 τηλέφωνα ταυτόχρονα συνδεδεμένα, να ακούς μουσική από όποιο θέλεις χωρίς να χρειάζεται να κάνεις κάτι αλλά για τις κλήσεις η εναλλαγή γίνεται απο το ακουστικό και είναι πανέυκολο. επίσης αν την ώρα που μιλάς χτυπήσει το άλλο κινητό πολύ απλά πατάς το κουμπάκι διαλέγεις τη συσκευή 2 και απαντάς. Παιδιά εγώ εχθές το πήρα και είναι άψογο. Αναγνώριση και με όνομα, όπως το έχω στην ατζέντα.

 

Με ποια κινητά το δουλεύεις?

Link to comment
Share on other sites

το δουλέυω με Iphone 3GS ios 4.2, iphone 4 ios 4.2, nokia x3, htc hd7. όλα ρολόι εκτός από το nokia x3 που στην αναγνώριση βγάζει μονο τον αριθμό Edited by zxr
:cry: :whip:
Link to comment
Share on other sites

Οποτε εγω που που θελω να του βαλω ενα galaxy tab και ενα zte blade περα απο το προβλημα με την αναγνωριση κλησεων θα ειμαι οκ.
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...