Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Παιδια εχετε να μου προτεινετε κανενα καλο bluetooth ακουστικο με καλωδιο,αλλα να ειναι και In ear???

εχω βρει τα εξης:

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003906

http://www.emmoni.gr/index.php?co=products&cat_id=67&prod_id=673

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1085921

και

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=10386

 

εχει δοκιμασει κανενας καποιο απο αυτα?Η ξερει κανενα αλλο ??

THANX

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καθώς η συζήτηση μακραίνει, μήπως είναι καλύτερα να γράφουμε τις εμπειρίες μας από κάποιο bluetooth σε σχέση με τη συγκεκριμένη συσκευή τηλεφώνου που χρησιμοποιούμε?

Για παράδειγμα, απογοητεύθηκα από τη χρήση των ΝΟΚΙΑ hs-12w και BH-903 της ΝΟΚΙΑ όταν αυτά δεν δούλεψαν σωστά (καθόλου δλδ) ούτε με το ΝΟΚΙΑ Ε90 communicator αλλά ούτε με τα iPhone (απλό ή 3G). επιπλέον, το ΗΣ-12w αρνούνταν μια σωστή συνεργασία γενικά με όλες τις S60 συσκευές με τις οποίες το δοκίμασα...

 

Επιπλέον, έχει κανείς άποψη για το Plantronics Discovery 925? Θα δούλευε με το iPhone 3G? Και σχετικά με αυτό, πού το βάζεις όταν δεν το έχεις στο αυτί? υπάρχει κάποιο clip κάποιο, κάτι, κάπως?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αγοράσω ενα BT που να εχει multipoint δυνατοτητα (2 συσκευες ταυτοχρονα). Με λιγο ψάξιμο βρηκα τις 2 παρακατω:

1. JABRA BT530 http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003914

 

2. Jabra Bluetooth JX-10 Series II http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=978914&Manufacturer=Jabra&category=69978020&catalog=22

 

Τα εχει δοκιμάσει κανεις?

Εχετε να προτείνετε κατι αλλο, αλλα σε κατι επωνυμο -οχι turbox ή i-tech- ?

 

Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το 530 νομίζω είναι καλύτερο από το jx10. Είναι και πιο καινούργιο. Η jabra βγάζει επίσης και το 8040 που απ'όσο εχω διαβάσει θεωρείται πολύ καλό. Κοίτα και το plantronics 650. Το εχω περίπου ένα χρόνο και είναι πολύ καλό.
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να βρεις plantronics στη τιμή των jabra προτίμησε τα πρώτα.

 

Και με διαφορά μπορώ να πώ με σιγουριά....:D

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις!

Το Plantronics 650 δεν το βρισκω κάπου (υπάρχει το 815 με 62 ευρώ ή το 520 με 45 ευρώ )...Πάντως με άγγιστρο όπως το 520 θα το προτιμούσα, μιας και μου κανει πιο βολικό.... Μήπως να πάρω αυτό?

Το κακό ειναι πως δεν νομίζω να τα πετύχω σε κανονικό κατάστημα και θα παραγγείλω απο site , με την φωτογραφια και μονο....:(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παράγγειλα από eshop προχθες και το περιμένω... Πάντως στο eBay το βρήκα 30 USD + 25 USD μεταφορικά... Not bad :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παράγγειλα από eshop προχθες και το περιμένω... Πάντως στο eBay το βρήκα 30 USD + 25 USD μεταφορικά... Not bad :)

 

Για το Plantronics 650 λες? Τιμή?

Περιμενω και εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Για το Plantronics 650 λες? Τιμή?

Περιμενω και εντυπώσεις!

 

Το 520 παράγγειλα γιατί ήθελα άγκιστρο.. Το 650 νομίζω δεν έχει, σωστά?? Το 520 το έχει παρει ένα φίλος απο αμερική και είναι τρομερό.. Και σαν εξωτερική εμφάνιση, και πρακτικότητα και ποιότητα ήχου..

Link to comment
Share on other sites

Το 520 παράγγειλα γιατί ήθελα άγκιστρο.. Το 650 νομίζω δεν έχει, σωστά?? Το 520 το έχει παρει ένα φίλος απο αμερική και είναι τρομερό.. Και σαν εξωτερική εμφάνιση, και πρακτικότητα και ποιότητα ήχου..

 

Το χτυπησα και εγω το 520! :)

Μια χαρα φαινεται στις φωτος, και πολυ καλη τιμη (45 ευρω)! :)

Καλωριζικο και στους 2 μας λοιπον!

Link to comment
Share on other sites

...Επιπλέον, έχει κανείς άποψη για το Plantronics Discovery 925? Θα δούλευε με το iPhone 3G? Και σχετικά με αυτό, πού το βάζεις όταν δεν το έχεις στο αυτί? υπάρχει κάποιο clip κάποιο, κάτι, κάπως?

 

Έχω το Plantronics 925 εδώ και περίπου 10 ημέρες και μπορώ να πω ότι είναι από τα καλύτερα bluetooth headset που είχα.

Έχει τρομερή αυτονομία μπαταρίας (με ομιλία περίπου 1.5ώρα/ημέρα κρατάει 3 ημέρες ), πολύ ωραίο design, πολύ καλή ακουστική αλλά και μικρόφωνο, κανένα παράσιτο (το χρησιμοποιώ με Nokia E71 και Nokia N95), κανένα disconnect.

Η θήκη που το φορτίζει κιόλας είναι τρομερά εύχρηστη σε ολιγοήμερα συχνά επαγγελματικά ταξίδια.

Το μόνο "αρνητικό" είναι ότι δεν έχει κάποιο clip όπως το BlueAnt Z9 για να τοποθετείται στο πουκάμισο.

Link to comment
Share on other sites

χωρις το αγκιστρο μπορει να χρησιμοποιηθει?

 

OXI!

Το παρελαβα σημερα, πολυ καλη συσκευσια, ωραια η βασουλα φορτισης, καθαρος και δυνατος ηχος, 2 συσκευες πανω του, ωραιο και πολυτελες design....

Στα πλην μονο οτι ειναι λιγο μεγαλουτσικο...Και οτι το αγκιστρο θελει μια συνηθεια στην αρχη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω για ένα bluetooth hands free και διαβάζω για Τεχνολογία Bluetooth 2.0 και Τεχνολογία Bluetooth 1.2 :worry:

Θα ήθελα να μάθω τις διαφορές τους έτσι ώστε να καταλήξω σε αγορά.

Πχ βρίσκω το SE HBH-PV705 με 10 ώρες ομιλία και 300 αναμονή αλλά bt 1.2 (33 ευρώ)

και το SE HBH-PV708 με 15 ομιλία και 500 αναμονή και bt 2.0 (38 ευρώ)

Eυχαριστώ

Θα ’θελα να ’μουνα παιδί…
Link to comment
Share on other sites

OXI!

Το παρελαβα σημερα, πολυ καλη συσκευσια, ωραια η βασουλα φορτισης, καθαρος και δυνατος ηχος, 2 συσκευες πανω του, ωραιο και πολυτελες design....

Στα πλην μονο οτι ειναι λιγο μεγαλουτσικο...Και οτι το αγκιστρο θελει μια συνηθεια στην αρχη...

 

μπα οχι,θελω κατι σχετικα μικρο κ προτιμω να μην ειναι με αγκιστρο..να ειναι δλδ ψιλοδιακριτικο...:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παρω καποια stereo bluetooth για το Ν95,ΤΟ ΠΟΛΥ ΜΕΧΡΙ 100 ΕΥΡΩ,ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ?Εχω δει τα Νοκια ΒΗ-500 και τα ΒΗ-103,αν και τα πρωτα ειναι ακριβα θελω να ακουσω αποψεις αξιζουν τα λεφτα τους η με τα δευτερα οσον αφορα τις μουσικες επιδοσεις που με ενδιαφερει περισσοτερο θα ειμαι καλλυμενος?ΠΙΣΤΕΥΩ οτι επειδη ειναι της ιδιας εταιρειας δεν θα εχω προβληματα συμβατοτητας,ολες οι αποψεις και για αλλες μαρκες δεκτες
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω τα ΒΗ-500 εδώ και πάρα πολύ καιρό. Τα έχω χρησιμοποιήσει με πάρα πολλά μοντέλα (Ν95, Ν95 8GB, 6210, 7373, 6131, N82, N78, E51, E90) και παίζαν με όλα απροβλημάτιστα. Έχουν πολύ δυνατό ήχο, πολύ καλή αυτονομία, είναι αδιάβροχα και δεν τίθεται κανένα θέμα περι συμβατότητας (τουλάχιστον με μοντέλα Nokia). Στα προτείνω.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα τα ΒΗ-500,ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΩ
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To HBH-PV708 εχει γιγαντιους χρονους αναμονης...δεν κλεινει με τπτ το ρημαδι...

Όσα SE bt έχω δοκιμάσει έχουν απλά τεράστιους χρόνους...

 

Τώρα έχω ένα GV-435 το οποίο κρατάει 10+ μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...