Jump to content

Moto One Vision


billstamaniac
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχει ένας φίλος μου πέρα από αυτονομία (2 φορές την μέρα το φορτίζει) άλλο παράπονο δεν έχει

 

ευχαριστω για την απαντηση.

δεν με πειραζει να το φορτιζω συχνα. οποτε οκ. Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 227
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω για την απαντηση.

δεν με πειραζει να το φορτιζω συχνα. οποτε οκ. Thanks :)

«Ψάχνομαι» και εγώ για ένα android one smartphone. Έχω το Xiaomi Mi A2, από το οποίο μπορώ να πω πως εδώ και 1 χρόνο που το έχω είμαι πολύ ευχαριστημένος. Παίζω ανάμεσα στο Motorola One Vision και στο επόμενο android one της Xiaomi, το Mi A3 128GB. Αυτό που ίσως με ενοχλήσει λίγο στο Motorola, έχω την εντύπωση πως είναι η οθόνη (21:9) που είναι πιο μακρόστενη και σε landscape θα είναι λίγο ενοχλητική ειδικά όταν θα προσπαθώ να γράψω κάτι. Επίσης δεν ξέρω τι συμπεριφορά και σβελτάδα θα έχει «φορώντας» τον Exynos της Samsung σε σχέση με Snapdragon. Από την άλλη το Mi A3 έχει χαμηλότερη ανάλυση οθόνης, αλλά τεχνολογίας amoled που απ' ότι έχω διαβάσει σε νορμάλ χρήστες όπως είμαι εγώ δεν προβληματίζει. Θα ήθελα πάντως τη γνώμη σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Χρησιμοποιούσα το Μι Α2 Xiaomi 6GB/128GB. Μία χαρά κινητό, απλά ήμουν σε φάση να το αλλάξω και σκεφτόμουνα μεταξυ one vision και Mi A3. Πήγα σε αλυσιδα και έπιασα το mi A3 αλλά η οθόνη είναι ντεφό....Επίσης πάντα μου ελεγαν οι συνομιλητές ότι δεν με ακούνε και αν κουνιέμαι κτλ....δεν έδινα σημασία καθώς και θεωρώ ότι το σήμα μία είναι μία δεν είναι...Επειδή είχα xiaomi και επιεδή δεν μου άρεσε η οθόνη του A3 αποφάσισα στο one vision σε καφέ που είναι πάρα πολύ όμορφο.

1. Μπαίνοντας στο μετρό και καθώς το τρένο είχε ξεκινήσει άρχισε να χτυπάει το τηλέφωνο, με καλούσαν, στην ασρχή λέω κάποιου άλλου είναι δεν παίζει...αλλά ήταν το δικό μου - Με το xiaomi Μόλις κατέβαινα τις σκάλες από το Μετρό - τέρμα το σήμα. (Vodafone συμβόλαιο, τώρα εδώ είναι ένα θέμα με το sar - μάλλον του one vision πρέπει να είναι στον θεό, δεν ξέρω πάντως από σήμα καμπάνα παντού σε σχέση μετο mi a2.

2. τα 4gb ram δεν δείχνουν να είναι λίγα - στοκ android δουλεύει καλά

3. Εντυπωσιασμένος πολύ με την ποιότητα κατασκευής - πολύ solid σαν κατασκευσή - π.χ. δεν τρέμει η πίσω κάμερα αν χτυπήσεις την πλάτη.

4. Ήχος από ακουστικά όχι τόσο καλός, με bluetoth καλύτερος, ενώ το ηχείο φανταστικό.

5. Φωτογραφίες καλες δεν είμαι γκουρού νομίζω πολύ καλές το night vision καλό αλλά θέλει ο άλλος να μην κουνιέται καθόλου.

6. Αυτό που μου αρέσει πάρα πολύ είναι το 21/9 στο χέρι που είναι πιο στενό και μπορεις να το δουλέψεις στο ένα χέρι.

Αυτά προς το παρόν, μου αρέσει πολύ καλύτερα από το Α3, θεωρώ ότι για τα λεφτά του (200 ευρώ) είναι vfm.

Edited by KofoE
Συντακτικά λάθη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Χρησιμοποιούσα το Μι Α2 Xiaomi 6GB/128GB. Μία χαρά κινητό, απλά ήμουν σε φάση να το αλλάξω και σκεφτόμουνα μεταξυ one vision και Mi A3. Πήγα σε αλυσιδα και έπιασα το mi A3 αλλά η οθόνη είναι ντεφό....Επίσης πάντα μου ελεγαν οι συνομιλητές ότι δεν με ακούνε και αν κουνιέμαι κτλ....δεν έδινα σημασία καθώς και θεωρώ ότι το σήμα μία είναι μία δεν είναι...Επειδή είχα xiaomi και επιεδή δεν μου άρεσε η οθόνη του A3 αποφάσισα στο one vision σε καφέ που είναι πάρα πολύ όμορφο.

1. Μπαίνοντας στο μετρό και καθώς το τρένο είχε ξεκινήσει άρχισε να χτυπάει το τηλέφωνο, με καλούσαν, στην ασρχή λέω κάποιου άλλου είναι δεν παίζει...αλλά ήταν το δικό μου - Με το xiaomi Μόλις κατέβαινα τις σκάλες από το Μετρό - τέρμα το σήμα. (Vodafone συμβόλαιο, τώρα εδώ είναι ένα θέμα με το sar - μάλλον του one vision πρέπει να είναι στον θεό, δεν ξέρω πάντως από σήμα καμπάνα παντού σε σχέση μετο mi a2.

2. τα 4gb ram δεν δείχνουν να είναι λίγα - στοκ android δουλεύει καλά

3. Εντυπωσιασμένος πολύ με την ποιότητα κατασκευής - πολύ solid σαν κατασκευσή - π.χ. δεν τρέμει η πίσω κάμερα αν χτυπήσεις την πλάτη.

4. Ήχος από ακουστικά όχι τόσο καλός, με bluetoth καλύτερος, ενώ το ηχείο φανταστικό.

5. Φωτογραφίες καλες δεν είμαι γκουρού νομίζω πολύ καλές το night vision καλό αλλά θέλει ο άλλος να μην κουνιέται καθόλου.

6. Αυτό που μου αρέσει πάρα πολύ είναι το 21/9 στο χέρι που είναι πιο στενό και μπορεις να το δουλέψεις στο ένα χέρι.

Αυτά προς το παρόν, μου αρέσει πολύ καλύτερα από το Α3, θεωρώ ότι για τα λεφτά του (200 ευρώ) είναι vfm.

πες για την μπαταρία πως σου φαίνεται. δεν είναι λίγη; και εγώ είμαι μεταξύ α3 και vision και θα ήθελα επιτέλους ένα κινητό με amoled γιαυτό κοιτάω το α3

 

α και που το πήρες 200 ευρώ;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σκέφτομαι το A3, αλλά με προβληματίζει η μικρή ανάλυση της οθόνης.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πες για την μπαταρία πως σου φαίνεται. δεν είναι λίγη; και εγώ είμαι μεταξύ α3 και vision και θα ήθελα επιτέλους ένα κινητό με amoled γιαυτό κοιτάω το α3

 

α και που το πήρες 200 ευρώ;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Κοίτα εγώ βγάζω άνετα την ημέρα. Δεν παίζω παιχνίδια καθόλου αλλά έχω πολύ email, exchange, google, social full Facebook Twitter Instagram LinkedIn. Στο τέλος της ημέρας μπαίνω σπίτι με 30-40%. Μπορεί να είναι αρχή ακόμα οπότε μην το δένεις σχοινί κορδόνι. 200 τιμολόγιο. Το είχανε προσφορά για 6 ώρες 250 και βγήκε 200

 

 

Sent from my motorola one vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βασικά και εγώ δεν παίζω παιχνίδια καθόλου, ούτε fb έχω. μόνο email μέσω της εφαρμογής Aquamail, 7 λογαριασμοί, Tapatalk και σερφαρισμα. αυτά μόνο.

το μόνο που του λείπει του vision είναι η amoled. και αυτό για να μπορούσαμε να έχουμε ειδοποιήσεις με εφαρμογές που ανάβουν κάποια led γύρω από την κάμερα η όλη την οθόνη, αφού δεν έχει led το κινητό

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βασικά και εγώ δεν παίζω παιχνίδια καθόλου, ούτε fb έχω. μόνο email μέσω της εφαρμογής Aquamail, 7 λογαριασμοί, Tapatalk και σερφαρισμα. αυτά μόνο.

το μόνο που του λείπει του vision είναι η amoled. και αυτό για να μπορούσαμε να έχουμε ειδοποιήσεις με εφαρμογές που ανάβουν κάποια led γύρω από την κάμερα η όλη την οθόνη, αφού δεν έχει led το κινητό

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Έχει αυτό της Motorolla για τις ειδοποιήσεις. Μόλις κουνήσεις το κινητό ίσα που, σου δείχνει η οθόνη τα notifications.

 

Sent from my motorola one vision using Tapatalk

Edited by KofoE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Χρησιμοποιούσα το Μι Α2 Xiaomi 6GB/128GB. Μία χαρά κινητό, απλά ήμουν σε φάση να το αλλάξω και σκεφτόμουνα μεταξυ one vision και Mi A3. Πήγα σε αλυσιδα και έπιασα το mi A3 αλλά η οθόνη είναι ντεφό....Επίσης πάντα μου ελεγαν οι συνομιλητές ότι δεν με ακούνε και αν κουνιέμαι κτλ....δεν έδινα σημασία καθώς και θεωρώ ότι το σήμα μία είναι μία δεν είναι...Επειδή είχα xiaomi και επιεδή δεν μου άρεσε η οθόνη του A3 αποφάσισα στο one vision σε καφέ που είναι πάρα πολύ όμορφο.

1. Μπαίνοντας στο μετρό και καθώς το τρένο είχε ξεκινήσει άρχισε να χτυπάει το τηλέφωνο, με καλούσαν, στην ασρχή λέω κάποιου άλλου είναι δεν παίζει...αλλά ήταν το δικό μου - Με το xiaomi Μόλις κατέβαινα τις σκάλες από το Μετρό - τέρμα το σήμα. (Vodafone συμβόλαιο, τώρα εδώ είναι ένα θέμα με το sar - μάλλον του one vision πρέπει να είναι στον θεό, δεν ξέρω πάντως από σήμα καμπάνα παντού σε σχέση μετο mi a2.

2. τα 4gb ram δεν δείχνουν να είναι λίγα - στοκ android δουλεύει καλά

3. Εντυπωσιασμένος πολύ με την ποιότητα κατασκευής - πολύ solid σαν κατασκευσή - π.χ. δεν τρέμει η πίσω κάμερα αν χτυπήσεις την πλάτη.

4. Ήχος από ακουστικά όχι τόσο καλός, με bluetoth καλύτερος, ενώ το ηχείο φανταστικό.

5. Φωτογραφίες καλες δεν είμαι γκουρού νομίζω πολύ καλές το night vision καλό αλλά θέλει ο άλλος να μην κουνιέται καθόλου.

6. Αυτό που μου αρέσει πάρα πολύ είναι το 21/9 στο χέρι που είναι πιο στενό και μπορεις να το δουλέψεις στο ένα χέρι.

Αυτά προς το παρόν, μου αρέσει πολύ καλύτερα από το Α3, θεωρώ ότι για τα λεφτά του (200 ευρώ) είναι vfm.

Καλοριζικο!

..για το SAR που ελεγες βρηκα αυτο

https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/c8d9502e

 

επισις τα 200 ΕΥΡΩ ειναι λογικα με τιμολογιο χωρις το ΦΠΑ 24?

..αν οχι ποιο μαγαζι ειχε την προσφορα?

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!

 

..για το SAR που ελεγες βρηκα αυτο

 

https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/c8d9502e

 

 

 

επισις τα 200 ΕΥΡΩ ειναι λογικα με τιμολογιο χωρις το ΦΠΑ 24?

 

..αν οχι ποιο μαγαζι ειχε την προσφορα?

Ναι το είχα δει και εγώ για το sar αυτό αλλά γράφει USA όχι Europe. Μπορεί να είναι κοντά και το Europe. Το Lenovo exclusive το είχε. Ναι τιμολόγιο. Τώρα που γράφω το έχει 258 https://www.e-lenovo.gr/motorola-one-vision-6-3in-fhd-4gb-128gb-4g-lte-dualsim-bronze-gr.html?skr_prm=WyJmNWI2NWI0Yi00OTUxLTQwMTctODMwMi1hYjcwODI4YjM3OWUiLDE1Njk2MTc2MzA5MjIseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsInRhZ3MiOiIifV0

Πάντως σήμερα ξανά επιβεβαιώθηκα για το καλό σήμα. Χαλάνδρι σε συγκεκριμένο μέρος το mi a2 μίλαγα με διακοπές, το one vision καμπάνα ο συνομιλητής μου είπε.

 

Sent from my motorola one vision using Tapatalk

Edited by KofoE
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις για όσους το έχουν: 4G+ δείχνει το κινητό; Η οθόνη είναι φωτεινή; Στον ήλιο φαίνεται καλά;
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις για όσους το έχουν: 4G+ δείχνει το κινητό; Η οθόνη είναι φωτεινή; Στον ήλιο φαίνεται καλά;
Για εμένα ναι σε όλα. Vodafone συμβόλαιο. Λέω για εμένα γιατί με την φωτεινότητα δεν ξέρω τα κριτήρια καθενός. Τα δικά μου είναι να βλέπω καθαρά τι γίνεται.

 

Sent from my motorola one vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα ναι σε όλα. Vodafone συμβόλαιο. Λέω για εμένα γιατί με την φωτεινότητα δεν ξέρω τα κριτήρια καθενός. Τα δικά μου είναι να βλέπω καθαρά τι γίνεται.

 

Sent from my motorola one vision using Tapatalk

 

Από μπαταρία τι λέει;;;

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα ναι σε όλα. Vodafone συμβόλαιο. Λέω για εμένα γιατί με την φωτεινότητα δεν ξέρω τα κριτήρια καθενός. Τα δικά μου είναι να βλέπω καθαρά τι γίνεται.

 

Sent from my motorola one vision using Tapatalk

 

Φαίνεται πραγματικά πολύ καλό και μου αρέσει πολύ και ο σχεδιασμός του. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ο επεξεργαστής του.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πραγματικά πολύ καλό και μου αρέσει πολύ και ο σχεδιασμός του. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ο επεξεργαστής του.
Εγώ μετά από χρήση 9 ημερών τώρα, θα πω ότι ο Snapdragon στο mi a2 και συγκεκριμένα το 6gb/128gb που είχα ήταν πιο γρήγορο. Αλλά να σου πω με έχει εκπλήξει το σήμα που είναι καμπάνα. Και στην τελική τηλέφωνο παίρνεις όχι psp....και αυτό το μέγεθος του είναι για εμένα σούπερ.....+ Το καφέ χρώμα...

 

Sent from my motorola one vision using Tapatalk

Edited by KofoE
Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα και εγώ στα 258€ από Ελλάδα...

Το μόνο που φοβάμαι είναι η μπαταρία και η πολιτική της εταιρείας σε σχέση με τις αναβαθμίσεις...

Πιστεύω ότι σε σχέση με το ΜΙ Α3 είναι πιο καλή συσκευή...

Με το που έρθει έχει φύγει το Redmi Note 7,μιας και πραγματικά το MIUI δυστυχώς δεν παλεύεται...

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα και εγώ στα 258€ από Ελλάδα...

 

Το μόνο που φοβάμαι είναι η μπαταρία και η πολιτική της εταιρείας σε σχέση με τις αναβαθμίσεις...

 

Πιστεύω ότι σε σχέση με το ΜΙ Α3 είναι πιο καλή συσκευή...

 

Με το που έρθει έχει φύγει το Redmi Note 7,μιας και πραγματικά το MIUI δυστυχώς δεν παλεύεται...

Εχθές εμένα πήρε security update Σεπτεμβρίου. Δηλ τέλος του μήνα.

 

Sent from my motorola one vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχθές εμένα πήρε security update Σεπτεμβρίου. Δηλ τέλος του μήνα.

 

Sent from my motorola one vision using Tapatalk

 

Γενικά είσαι ευχαριστημένος από την συσκευή;;;

Και κάτι άλλο...Δεν έχω βρει και πολλές θήκες,εγώ ας πούμε που περνώ Spigen δεν έχω βρει για το κινητό...Έχεις να προτείνεις κάποια καλή θήκη;;;Όχι βιβλίο όμως...

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είσαι ευχαριστημένος από την συσκευή;;;

 

Και κάτι άλλο...Δεν έχω βρει και πολλές θήκες,εγώ ας πούμε που περνώ Spigen δεν έχω βρει για το κινητό...Έχεις να προτείνεις κάποια καλή θήκη;;;Όχι βιβλίο όμως...

Έχει μέσα θήκη διάφανη σούπερ. Αυτήν έχω βάλει. Απίθανη. Δεν φεύγει με τίποτα, με το το ένα χέρι. Ναι είμαι ευχαριστημένος. Θέλει καμία εβδομάδα το pie να καταλάβει ποιες εφαρμογές χρησιμοποιείς για να στηθεί. Τώρα είναι πιο γρήγορο και πιο solid μετά από 10 ημέρες. Μπαταρία γυρνάω σπίτι με 30 %. Ξαναλέω για τα λεφτά του είναι σούπερ. Και πανέμορφο. Σήμερα που έπρεπε να βλέπω YouTube περ μια ώρα με 4g το έβαλα 15 λεπτά να φορτίσει. Πολύ γρήγορη η φόρτιση. Τι να πω τώρα αν παρουσιάσει τίποτα θα δείξει. ....προς το παρόν όλα καλά.

 

Sent from my motorola one vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει μέσα θήκη διάφανη σούπερ. Αυτήν έχω βάλει. Απίθανη.

Sent from my motorola one vision using Tapatalk

 

προστατεύει τις κάμερες; έχει εξόγκωμα;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Θα το είχα σήμερα αλλά η απεργία έπιασε και τα καράβια,με αποτέλεσμα να έρθει ελπίζω αύριο...Κανένα τζαμακι καλό έχει κάποιος να προτείνει;;;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εχθές εμένα πήρε security update Σεπτεμβρίου. Δηλ τέλος του μήνα.

 

Sent from my motorola one vision using Tapatalk

 

Εμένα πριν λίγο πήρε το security patch του Αυγούστου...Άρα λογικά θα περιμένω άλλο ένα... Σωστά;;;

Θα το δουλέψω μερικές μέρες και θα γράψω εντυπώσεις...Παντος μέχρι στιγμής είναι θετικές...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto One Vision

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...