Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα OnePlus


Tasos19s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ ευχαριστώ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ε

Μήπως είναι λίγο μάταιη η συζήτηση; Γιατί το λέω.

Μπήκα μπαταρία πριν και βλέπω τελευταίο κάτω κάτω 1% το Hangouts,το οποίο φυσικά δεν χρησιμοποιώ κ έχω restrict background data.Αρα;;;;

Αν το κάνω force stop όταν κάνει restart το κινητό θα ξανά ανοίξει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και το Bugreportlite εμφανίζει σε μένα αυξημένη κατανάλωση.

 

Υπάρχουν και άλλες εφαρμογές συστηματος που συνδέονται όμως. Και όλες μου δείχνουν το ίδιο ποσοστό κατανάλωσης.

Αυτό μπορεί να συμβαίνει και λόγωbeta

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Το Hangouts το έχω κάνει disable. Δεν μου εμφανίζεται καν στην κατανάλωση.

Όταν κάνεις restart ναι, λογικά θα ανοίξει πάλι. Αλλά κάνεις restart ;

 

Κάνω μόνο όταν θέλω να μπω recovery για να περάσω άλλη έκδοση. Κατά τα άλλα είναι συνέχεια ανοιχτό.

 

Αυτό για την έκδοση beta ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Ε μωρέ έχω βάλει την αυτόματη απενεργοποίηση το βράδυ κ να ανοίγει το πρωί.τεσπα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σχετικά με αυτό που λέγαμε πιο πριν, εάν κανείς force close στα services, αυτά με το reboot δεν επανέρχονται. Παραμένουν αδρανή. Το τσέκαρα πριν λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν πολύ καλό αν μπορούσε κάποιος να συγκεντρώσει όλες τις ρυθμίσεις που βελτιώνουν την αυτονομία στο Opening post αυτού θέματος ως λίστα ας πούμε

 

1)

2)

3)

 

γιατί τώρα προσπαθώ να ψάξω όλα αυτά που λέτε στα άλλα πιο μεγάλα ποστ και μπερδεύομαι , φαντάζομαι θα είναι και άλλοι έτσι

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν πολύ καλό αν μπορούσε κάποιος να συγκεντρώσει όλες τις ρυθμίσεις που βελτιώνουν την αυτονομία στο Opening post αυτού θέματος ως λίστα ας πούμε

 

1)

2)

3)

 

γιατί τώρα προσπαθώ να ψάξω όλα αυτά που λέτε στα άλλα πιο μεγάλα ποστ και μπερδεύομαι , φαντάζομαι θα είναι και άλλοι έτσι

 

Ναι καλή ιδέα μπορούμε να κάνουμε έναν οδηγό αν και υπάρχουν παρά πολλά στο YouTube

 

Αυτό το νήμα φτιάχτηκε από διαφορά σχόλια μέσα από αλλά θέματα για να μην χαλάμε εκείνα και να μπορούμε να κάνουμε μια συζήτηση στο συγκεκριμένο πρόβλημά μόνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν πολύ καλό αν μπορούσε κάποιος να συγκεντρώσει όλες τις ρυθμίσεις που βελτιώνουν την αυτονομία στο Opening post αυτού θέματος ως λίστα ας πούμε

 

1)

2)

3)

 

γιατί τώρα προσπαθώ να ψάξω όλα αυτά που λέτε στα άλλα πιο μεγάλα ποστ και μπερδεύομαι , φαντάζομαι θα είναι και άλλοι έτσι

 

 

Δεν ειναι ευκολο γιατι αλλες ρυθμισεις εχει ο καθενας αναλογα με το τι χρησιμοποιει και τι ζηταει απ το τηλεφωνο του. Παρολα αυτα αν αυτο το νημα συγκεντρωσει αρκετες αποψεις, υπαρχουν εδω αρκετοι ικανοι να βγαλουν ενα γενικο συμπερασμα και να το δωσουν μετα και σ εμας τους τεχνολογικα αναλφαβητους.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες εχω καποια screenshots να παραθεσω και να μου πειτε γνωμες. Εγω ειμαι υπερευχαριστημενος με την αυτονομια της συσκευης και οι τοσο καλες αυτονομιες ειναι κατι που δεν το βρισκεις ευκολα σε ναυαρχιδες την σημερον ημερα.

 

Να μπω στο ψητο λοιπον! Εχω ενεργοποιημενη μονο την λειτουργια υπνου (απλο doze) απο τα developer options και εχω απενεργοποιησει τα δεδομενα παρασκηνιου απο τις εφαρμογες οπως ειχε προταθει στο αλλο νημα της συσκευης μας. Δεν ξερω κατα ποσο επαιξε ρολο αυτο, απλα το αναφερω. Να προσθεσω επισης οτι αυτες τις μερες ασχοληθηκα λιγο με την συσκευη (μετρια χρηση) με μπολικο wifi οσο ειμαι στο σπιτι, 1,5 ωρα περιπου σε καθημερινη βαση ανοικτα δεδομενα οταν φευγω απο το μαγαζι και γυρναω με τα ΜΜΜ, καθολου παιχνιδια, λιγο Tapatalk τωρα, Viber, BBM, browsing και την φωτεινοτητα της οθονης μονιμως στο αυτοματο.

 

Νομιζω οτι οι χρονοι αναμονης σε συνδυασμο με το SOT ειναι πολυ καλοι! Εχω κανει φυσικα και πιο βαρια χρηση σε αλλες περιπτωσεις με αλλα αποτελεσματα αλλα και παλι κινειται σε παραπανω απο ικανοποιητικα επιπεδα η αυτονομια του!

Εδω και τα screens

https://onedrive.live.com/?cid=61185E4436927884&id=61185E4436927884%211471&parId=61185E4436927884%21317&o=OneUp

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Η απόδοση της μπαταρίας σου αγγίζει το τέλειο με σχεδόν 4 μέρες αναμονής έχεις 6 ώρες sot πραγματικά απίστευτο :o

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η απόδοση της μπαταρίας σου αγγίζει το τέλειο με σχεδόν 4 μέρες αναμονής έχεις 6 ώρες sot πραγματικά απίστευτο :o

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι και πριν απο μιση ωρα περιπου με ειδοποιησε για "χαμηλ μπαταρ" και αν θελω να ενεργοποιησω την εξοικονομηση.

Πραγματικα τετοια αυτονομια δε νομιζω οτι θα συναντησω πουθενα σε ναυαρχιδα ξανα! Μονο σε κανενα Redmi Note 3 μπορεις να συναντησεις τετοιους χρονους αλλα εκει μιλαμε για τελειως διαφορετικη συσκευη και mid κατηγοριας.

 

Καποια στιγμη στο μελλον οταν θα βρω χρονο να ασχοληθω περισσοτερο με την συσκευη και να την ξεζουμισω, θα ανεβασω και τα αναλογα αποτελεσματα. Ειμαι με την τελευταια 4.1.3, κατι που ξεχασα να αναφερω πριν. Οποτε μελλοντικα δεν ξερω με αλλες εκδοσεις αν θα εχω τα ιδια αποτελεσματα. Ισως να ειναι καλυτερα ισως λιγο χειροτερα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

@baiosss, εξαιρετικός ο χρόνος πραγματικά. Χρησιμοποιείς social εφαρμογές ;

 

Οχι καθολου. Δεν τα θελω καθολου ολα αυτα στην ζωη μου. Μεχρι πριν μερικους μηνες ειχα twitter, αλλα το εκλεισα και αυτο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι καθολου. Δεν τα θελω καθολου ολα αυτα στην ζωη μου. Μεχρι πριν μερικους μηνες ειχα twitter, αλλα το εκλεισα και αυτο.

Γι' αυτό ρώτησα. Φαίνεται στην κατανάλωση σου. Όλες οι social είναι ενεργοβόρες. Πλέον στις πιο πολλές μπαίνω από chrome και έχω απενεργοποίησει τα δεδομένα παρασκηνίου.

 

Έτσι βελτιώνεται κάπως :cool:

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/0B4YNJhla88c3SEYxNTBvX2Y2ZEU/view?usp=drivesdk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://drive.google.com/file/d/0B4YNJhla88c3OEsyLW1wdWdoSmM/view?usp=drivesdk

Πως τα βλεπετε?

Link to comment
Share on other sites

Βαιε και όλοι είναι σημαντικό να μην χρησιμοποιείτε ενεργοβορες εφαρμογές όπως παιχνίδια.εγω που παίζω είμαι 4 με 4μιση ώρες.Οταν το έκοψα έφτανα για πλάκα 6 με 7. Η ρομ τα σπάει.

Οφφ τοπικ: Βαϊε είσαι ευχαριστημένος από την Snapdragon camera? Την έχω κι εγώ κ βλέπω πολύ καλύτερη απόδοση χρωμάτων και λεπτομέρειες

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαιε και όλοι είναι σημαντικό να μην χρησιμοποιείτε ενεργοβορες εφαρμογές όπως παιχνίδια.εγω που παίζω είμαι 4 με 4μιση ώρες.Οταν το έκοψα έφτανα για πλάκα 6 με 7. Η ρομ τα σπάει.

Οφφ τοπικ: Βαϊε είσαι ευχαριστημένος από την Snapdragon camera? Την έχω κι εγώ κ βλέπω πολύ καλύτερη απόδοση χρωμάτων και λεπτομέρειες

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

στο θέμα της Snapdragon camera , η selfie σε εμένα κολλάει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Η beta 14 κάνει ξεκάθαρα καλύτερη διαχείριση από την προηγούμενη. Το φόρτιση στο 100 και περιμένω αποτελέσματα.

 

Με τα παιχνίδια όντως λιώνει. Το hungry shark world μου την καθαρίζει για πλάκα χαχα.

 

Πέρα από αυτά είμαστε πολύ καλά πιστεύω πλέον. Το κινητό φυσάει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ΜΟΝΙΜΩΣ με τα play services στην κορυφή της λίστας. Εδώ και 2 μέρες έχω απενεργοποιήσει το Google backup αλλά δεν είδα διάφορα. Πάλι στην κορυφή είναι. Τι άλλο προτείνετε να κάνω?b949e720e5b1198da1c638781c124886.jpgbd60503396a89dc9a8d8869a20ac6b89.jpg2571feaf804d4bba5252fd67519f30ee.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις εφαρμογές θα βρεις τα services και θα κάνεις καθαρισμό δεδομένων της εφαρμογής και μετά reboot

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαιε και όλοι είναι σημαντικό να μην χρησιμοποιείτε ενεργοβορες εφαρμογές όπως παιχνίδια.εγω που παίζω είμαι 4 με 4μιση ώρες.Οταν το έκοψα έφτανα για πλάκα 6 με 7. Η ρομ τα σπάει.

Οφφ τοπικ: Βαϊε είσαι ευχαριστημένος από την Snapdragon camera? Την έχω κι εγώ κ βλέπω πολύ καλύτερη απόδοση χρωμάτων και λεπτομέρειες

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ναι και γω έχω παρατηρήσει καλύτερες και πιο καθαρές ίσως φώτο με την snap camera. Θέλει λίγο ψάξιμο και με τις ρυθμίσεις γιατί εκτός από πολλές δε ξέρω και τι ρόλο παίζουν κάποιες απ αυτές. Για τις νυχτερινές λήψεις τουλάχιστον. Η ταχύτητα κλείστρου ας πούμε δεν κατάλαβα ποια επιλογή είναι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την Snapdragon κάμερα απογοητευτικά στις indoor και lowlight

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα OnePlus
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...