Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο το mocolo αξίζει σαν οικονομική λύση εφόσον το τοποθετήσεις σωστά και αποφύγεις κακοτυχία με την υγρή κόλλα.

 

Όλα τα άλλα έχουν διάφορα κουσούρια δεξιά αριστερά.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

άλλη ασχολία δεν υπάρχει ακόμα κ σήμερα πως φαίνεται σε κάποια άτομα

ζωή μηδέν

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

άλλη ασχολία δεν υπάρχει ακόμα κ σήμερα πως φαίνεται σε κάποια άτομα

ζωή μηδέν

 

Καλά εντάξει δε θα έλεγα ότι δεν έχεις ζωή απλά επειδή κάθε λίγες μέρες μπαίνεις στο thread και σχολιάζεις ότι οι υπόλοιποι στο νήμα δεν έχουν ζωή...

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, υπάρχει κάποιος που να δίνει το one plus 7 pro γύρω στα 450-500?

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα. Χρόνια πολλά!. Εάν ενδιαφέρεσαι, το πουλάω εγώ ( OP7 PRO 8/256) μπλέ επίσημο.

Edited by giannishalde
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ευτυχισμένος κάτοχος από σήμερα με το κτηνάκι. Υπέροχη υλοποίηση μαζεμένες διαστάσεις και εξαιρετική οθόνη. Ευχαριστώ τον φίλο Γιάννη (από πάνω ποστ) για το άριστο τηλεφωνάκι του.

Την ραμ βλέπω την "γλεντάει" πάντως μόλις 1,5 γιγα ελεύθερη απ'τα 8. Δύο ερωτήσεις αν μπορεί κάποιος...

Screen shot πώς παίρνουμε; Και για ακουστικά ποια θα διαλέγατε? Τα Samsung buds plus ή τις καινούργιες "σφαίρες" της σειράς Ζ ?

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Three fingers swipe down gesture παίρνεις screenshot.

Πάτα στην αναζήτηση μενού ρυθμίσεων και θα στο βγάλει κατευθείαν.

 

Ακουστικά τα ολοκαίνουρια της OnePlus θα πρότεινα αν σου αρέσει neckband στυλ, προσωπικά μόνο αυτο το στυλ με βολεύουν.

 

Btw Καλορίζικο το θηρίο!!

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ευτυχισμένος κάτοχος από σήμερα με το κτηνάκι. Υπέροχη υλοποίηση μαζεμένες διαστάσεις και εξαιρετική οθόνη. Ευχαριστώ τον φίλο Γιάννη (από πάνω ποστ) για το άριστο τηλεφωνάκι του.

Την ραμ βλέπω την "γλεντάει" πάντως μόλις 1,5 γιγα ελεύθερη απ'τα 8. Δύο ερωτήσεις αν μπορεί κάποιος...

Screen shot πώς παίρνουμε; Και για ακουστικά ποια θα διαλέγατε? Τα Samsung buds plus ή τις καινούργιες "σφαίρες" της σειράς Ζ ?

 

Μεγειά το θηρίο συνάδελφε!

Απο ακουστικά εγώ κατέληξα στα freebuds 3, δεν ήθελα in ear. Απόλυτα ικανοποιημένος μέχρι στιγμής, καμία αποσύνδεση, ήχος κρύσταλλο κ ικανοποιητική μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά... περισσότερο για καλό ήχο με ενδιαφέρει κι όχι για ομιλία για αυτό ρωτάω
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο! Ειναι απολαυαυστικο αν και καποια στιγμη με κουρασε ο ογκος οποτε και του ξαναεβγαλα τη θηκη και το ξαναερωτευθηκα. Και το 8 με την τρυπα στην οθονη δεν με συγκινει καν.

Η ΒΕΤΑ 12 λιγο αργησε να μου ρθει

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο χορταστικό παραμετροποίηση φουλ και φυσικά ούτε Νοτς ούτε δάκρυα ούτε τρύπες... απόλαυση!

@alex είμαι κομπλέ piece of cake ήταν απλά ο ενθουσιασμός της πρώτης μέρας και μιας και έγραφα είπα να ρωτήσω για το στιγμιότυπο της οθόνης. Ωραία του έχει κάτσει και το δεκαρι το android. Ο ήχος πολύ καλός!! Απλά από αυτά που είχα διαβάσει και δεί περίμενα ακόμη περισσότερα... και το s9 plus που είχα είχε εξίσου καλό ήχο από τα ηχεία απλά εδώ μέσω ρουτ παίζεις όπως θέλεις όταν το βαρεθείς κι όχι μόνο...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο! Ειναι απολαυαυστικο αν και καποια στιγμη με κουρασε ο ογκος οποτε και του ξαναεβγαλα τη θηκη και το ξαναερωτευθηκα. Και το 8 με την τρυπα στην οθονη δεν με συγκινει καν.

 

Η ΒΕΤΑ 12 λιγο αργησε να μου ρθει

Δεν θα σου έρθει διότι την απέσυρε διότι κάποιοι χρήστες έκαναν παράπονα για σοβαρό bug όπου άπαξ και κάνεις επανεκκίνηση δεν μπουταρε καθόλου μετά.

 

Κάτσε με την 11 και έως έρθει η επόμενη Beta.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες..αξίζει η μετάβαση από mi9 σε oneplus 7pro?το σκέφτομαι πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες..αξίζει η μετάβαση από mi9 σε oneplus 7pro?το σκέφτομαι πολύ!
Ένα μεγάλο Ναι από μένα, τα είχα και τα δυο.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα και από εμένα.

Κάτοχος πλέον και εγω της κινητήρας αυτής.

 

Εχω μια ερώτηση.

Γίνετε οταν το κινητό είναι κλειδωμένο και πατάς το powe button να μη βγάζει με το μενού ωστε να μη μπορείς να το κλείσεις κτλπ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χριστος Ανεστη!!! Εχει κανει καποιος μεταβαση απο OP6???? Μπορω να το παρω απο Skroutz με επαγγελματικο φπα γυρω στα 500 ευρω. Αξιζει πιστευετε??
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα και από εμένα.

Κάτοχος πλέον και εγω της κινητήρας αυτής.

 

Εχω μια ερώτηση.

Γίνετε οταν το κινητό είναι κλειδωμένο και πατάς το powe button να μη βγάζει με το μενού ωστε να μη μπορείς να το κλείσεις κτλπ?

Αν δεν απατώμαι δεν πρέπει να υπάρχει τέτοια επιλογή σε stock rom, μόνο με root και χρήση renovate ice module η και custom rom που όλες έχουν τέτοια επιλογή.

 

Ας πει κάποιος άλλος με σιγουριά που είναι σε stock rom διότι δεν είμαι εγώ για να πω με σιγουριά.

Καλησπερα και Χριστος Ανεστη!!! Εχει κανει καποιος μεταβαση απο OP6???? Μπορω να το παρω απο Skroutz με επαγγελματικο φπα γυρω στα 500 ευρω. Αξιζει πιστευετε??

 

Για εμένα αξίζει η μετάβαση ειδικά αν το πάρεις σε αυτά τα λεφτά είναι εξαιρετικη περίπτωση.

 

Προηγούμενο OnePlus που είχα ήταν το 5T αλλά και στο 6 να ήμουν θα έκανα την μετάβαση.

 

Βέβαια θα χάσεις θύρα ακουστικών και αν προτιμάς flat οθόνη όπως έχει το 6 ίσως σου κακοφανει η πολύ ανώτερη μεν αλλά και curved παράλληλα με όλα τα μείον συνεπάγεται αυτό.

 

Στα υπόλοιπα σαφώς το 7 Pro είναι εξίσου πιο προικισμένο από τεχνολογική πλευρά.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα και από εμένα.

Κάτοχος πλέον και εγω της κινητήρας αυτής.

 

Εχω μια ερώτηση.

Γίνετε οταν το κινητό είναι κλειδωμένο και πατάς το powe button να μη βγάζει με το μενού ωστε να μη μπορείς να το κλείσεις κτλπ?

Για ποιο μενου μιλάς; Δεν λες την "κουρτίνα" με τις γρήγορες ρυθμίσεις.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο μενου μιλάς; Δεν λες την "κουρτίνα" με τις γρήγορες ρυθμίσεις.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Αυτό μάλλον εννοεί που το έχω σε custom εδώ που είμαι με msm xtended

 

Disable power menu on lockscreen

 

 

Εγώ πάντως δεν το έχω ενεργό και ουδέποτε έχει τύχει πατήσω κατά λάθος power button και να κλείσει η κανει επανεκκίνηση η μπω σε recovery ενώ πχ είναι τσέπη η τσάντα, άρα δεν θα με προβληματιζε.

 

4cf7eb2a6482c65aee50427fbbcb6c45.jpg

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

@flandra ...όπως τα έγραψε ο alextrela με βρίσκει απολύτως σύμφωνο. Εμένα το μόνο που μου λείπει ερχόμενος από samsung κινητά (s9 plus, note8 & s8+) είναι η θύρα audio Jack όπου τα AKG των σαμμυ έπαιζαν εξαιρετικά για τα γούστα μου ενώ εδώ αναγκαστικά θα πρέπει να δώσω έξτρα χρήματα και μάλιστα σημαντικό ποσό θα έλεγα.... Επειδή είχα κι ένα mate 20 pro για κάνα δίμηνο περίπου το oxygen δεν παίζεται, αυτό όμως το ξέρεις μιας και έχεις κινητά της 1+.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλλον εννοεί που το έχω σε custom εδώ που είμαι με msm xtended

 

Disable power menu on lockscreen

 

 

Εγώ πάντως δεν το έχω ενεργό και ουδέποτε έχει τύχει πατήσω κατά λάθος power button και να κλείσει η κανει επανεκκίνηση η μπω σε recovery ενώ πχ είναι τσέπη η τσάντα, άρα δεν θα με προβληματιζε.

 

4cf7eb2a6482c65aee50427fbbcb6c45.jpg

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Υπάρχει και σε stock εδώ και λίγο καιρό.

Να μην κατεβαίνει η κουρτίνα δηλαδή στην οθόνη κλειδώματος.

 

Edit: άλλο εννοείτε μάλλον και οι δύο σας

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μπερδεύτηκα... πάντως όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο μέσω δακτυλικού για παράδειγμα, πατώντας παρατεταμένα το power button δεν βγαίνει η επιλογή στην οθόνη για κλείσιμο επανεκκίνηση κλπ όπως στα σαμμυ...Ίσως μπορεί να το επιλέξεις να γίνεται μέσα από το μενού δεν το χω ψάξει μιας και δεν μ'απασχολεί κάτι τέτοιο.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...