Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρες pixel 4 xl ρε θηρίο???

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Ε είπα να πάρω και κάτι αλλο :p

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικά απο realme θα θυμάμαι την απίστευτη γρήγορη φόρτιση η κάμερα δεν με εντυπωσίασε στο mi 9t pro ήμουν πιο ικανοποιημένος βέβαια αυτο που θέλει βελτίωση πολυ ειναι το ui παρολα αυτα ομως για τα λεφτά του είναι αξιοπρεπέστατο.
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει σε κανέναν άλλο?

 

Πρέπει συνέχεια να κλείνω τις εφαρμογές με force και να τις ξανανοιγω.

 

Και με γκαζετα το κάνει. Και χαφινγκτον.

 

Υγ:Δε ξέρω ποτε θα το σπάσω...το 3 δεν έκανε ποτέ τέτοια θέματα.55216c14141d23fe7307c0336c92e354.jpg99bb582a53e67c0e1b33e2b4df2d4cc7.jpg

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αποδεκτή αυτή η αναμονή με δυο καρτες sim? Και σεις σε αυτα τα επίπεδα είστε? έχει περαστεί ήδη η 10.03

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Sot απο πληρη φορτιση 3 ωρες κ 58 λεπτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναμονή 30 ωρες

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αποδεκτή αυτή η αναμονή με δυο καρτες sim? Και σεις σε αυτα τα επίπεδα είστε? έχει περαστεί ήδη η 10.03

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Sot απο πληρη φορτιση 3 ωρες κ 58 λεπτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναμονή 30 ωρες

 

Εγώ έχω μόνο μία κάρτα sim οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για την απόδοση με dual sim, αλλά γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από την μπαταρία του.

Αυτή τη σιγμή φαντάσου έχει σε 25 ώρες αναμονή 40% υπόλοιπο με περίπου 5 ώρες οθόνη με τα πάντα όλα ανοιχτά και χθες το πρωί επειδή είχα ξεχάσει να το φορτίσω το προηγούμενο βράδυ, το έβαλα στην πρίζα στο 1% και είχε 60 ώρες αναμονή με 7 ώρες οθόνη.

 

Το κάνει σε κανέναν άλλο?

 

Πρέπει συνέχεια να κλείνω τις εφαρμογές με force και να τις ξανανοιγω.

 

Και με γκαζετα το κάνει. Και χαφινγκτον.

 

Υγ:Δε ξέρω ποτε θα το σπάσω...το 3 δεν έκανε ποτέ τέτοια θέματα.55216c14141d23fe7307c0336c92e354.jpg99bb582a53e67c0e1b33e2b4df2d4cc7.jpg

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

Δεν ξέρω με ποιον φυλλομετρητή δουλεύεις, αλλά και με chrome και με FF Preview και με Samsung Internet που δοκίμασα μου εμφανίζει και τα τρία sites κανονικά...

Edited by tsamo
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγαζει καθολου ειδοποιησεις για τα sms ενω mου ερχονται κανονικα πρεπει να μπω μεσα στην εφαρμογη να δω αν ηρθε καποιο sms. Ξερετε τι μπορει να φταιει?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγαζει καθολου ειδοποιησεις για τα sms ενω mου ερχονται κανονικα πρεπει να μπω μεσα στην εφαρμογη να δω αν ηρθε καποιο sms. Ξερετε τι μπορει να φταιει?

 

Δοκίμασε άλλη εφαρμογή SMS.

Προσωπικά βαζω σε όλες τις συσκευές μου textra SMS και πάντα δουλεύει αξιόπιστα,είναι και πολύ ελαφριά εφαρμογή έχει και πληθως παράμετροποίηση και υποστηρίζει και 160 χαρακτήρες που stock SMS δεν υποστηρίζει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά.

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει το παιχνίδι top eleven να μου πει άμα ακούγεται σωστά η μουσική??

Ειμαι στην 10.0.3 και η μουσική του ακούγεται σαν μασημένη κασέτα....

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά.

Θα ήθελα να μεταφέρω μια προσωπική εμπειρία από την συσκευή και από την εταιρεία (Oneplus)...

Το καλοκαίρι αγόρασα στην Γαλλία από κατάστημα κινητής το 7Pro 6/128.

Επιστρέφοντας Ελλάδα, το τηλέφωνο βραχηκε ( δεν θα μπω σε λεπτομέρειες πώς...) και έφυγε για το σέρβις στην Πολωνία. Το κόστος επισκευής ήταν 650 ευρώ και φυσικά το αρνήθηκα. Έστειλα κάποια μηνύματα στο customer support της εταιρείας παραπονούμενος για το μέγεθος της ζημιάς και το κόστος. Φυσικά μου απάντησαν ότι η συσκευή δεν είναι αδιάβροχη και δεν καλύπτεται οποιαδήποτε ζημιά από υγρά....

Στο μεταξύ παρήγγειλα νέα συσκευή ακριβώς ίδια από το site. Πριν λίγες μέρες έλαβα μήνυμα ότι μου προσφέρουν 10% έκπτωση σε περίπτωση νέας συσκευής. Απάντησα ότι ήδη είχα αγοράσει από το site και την επόμενη μέρα πιστώθηκε ποσό 70 € στην κάρτα με την οποία έκανα την αγορά!!

Δεν περίμενα ότι μετά από ένα μήνα θα επέστρεφαν στο ζήτημα μου, ούτε και ότι θα επέστρεφαν οποιοδήποτε ποσό.

Οφείλω να αναγνωρίσω στην OnePlus την πολύ θετική ανταπόκριση τους. ( Έπειτα βέβαια από πολλά παράπονα που εξέφρασαν στα μηνύματα μου).

Συγγνώμη για το μέγεθος του μηνύματος , αλλά θεωρώ πως και τα καλά πρέπει να λέγονται ....

 

Καλή χρονιά σε όλους!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος 5Τ εδω και πανω απο 2 χρονια και σκέφτομαι να τσιμπήσω το 7 pro οσο ακομα υπαρχει σε αποθεμα. Εχει μόνο το 6/128 στα $499 (μενω Αμερικη). Τι λέτε;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος 5Τ εδω και πανω απο 2 χρονια και σκέφτομαι να τσιμπήσω το 7 pro οσο ακομα υπαρχει σε αποθεμα. Εχει μόνο το 6/128 στα $499 (μενω Αμερικη). Τι λέτε;
Εύκολα. Έχω το 8/256 και το κινητό απλά πετάει και είναι πανέμορφο. Δε ξέρω για τη διαφορά στη ram αλλά τα 256 σίγουρα δε τα χρειάζομαι και δε νομίζω να υπάρχουν πολλοί που τα χρειάζονται.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εύκολα. Έχω το 8/256 και το κινητό απλά πετάει και είναι πανέμορφο. Δε ξέρω για τη διαφορά στη ram αλλά τα 256 σίγουρα δε τα χρειάζομαι και δε νομίζω να υπάρχουν πολλοί που τα χρειάζονται.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

Καλά μην είσαι τόσο σίγουρος. Εμένα από τα 256 μου έμειναν 56 μόνο διαθέσιμα....χαχααα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους!!!

 

Εχει κανεις link για κατεβασμα της 10.0.3.GM21. Στο site εχει ακομα την 10.0.2 αλλα στο κινητο μου βγαζει update για την 10.0.3.

Ειμαι rooted με TWRP και θελω να κανω clean install με TWRP (ειμαι σε Android 9). Μονο το file θελω να κατεβασω, ολη τη διαδικασια θα την κανω με TWRP.

Αν πατησω 'Download & Install' απο το κινητο θα μου κανει αυτοματο install η θα κανει download πρωτα και μετα θα με ρωτησει για install;

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους!!!

 

 

 

Εχει κανεις link για κατεβασμα της 10.0.3.GM21. Στο site εχει ακομα την 10.0.2 αλλα στο κινητο μου βγαζει update για την 10.0.3.

 

Ειμαι rooted με TWRP και θελω να κανω clean install με TWRP (ειμαι σε Android 9). Μονο το file θελω να κατεβασω, ολη τη διαδικασια θα την κανω με TWRP.

 

Αν πατησω 'Download & Install' απο το κινητο θα μου κανει αυτοματο install η θα κανει download πρωτα και μετα θα με ρωτησει για install;

 

https://otafsg1.h2os.com/patch/amazone2/GLO/OnePlus7ProOxygen/OnePlus7ProOxygen_21.E.23_GLO_023_1912061919/OnePlus7ProOxygen_21.E.23_OTA_023_all_1912061919_76654d2e45325.zip

 

Εδώ κατέβασε.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με την μπαταρία να σας ρωτήσω κάτι. Το καλοκαίρι του 18 είχα το 5Τ και ξαφνικά άρχισε να έχει drain η μπαταρία μεγάλο όταν το τηλέφωνο ήταν σε αναμονή. Δηλαδή κοιμόμουν με 100% και μου έτυχε μια φορά μετά από 7 ώρες να πέσει στο 68%! Κατανάλωνε περισσότερο και από τον είχα τα δεδομένα ανοιχτά και χρησιμοποιούσα το τηλέφωνο. Δοκίμασα τα πάντα και το πρόβλημα ήταν το ότι το είχα σε 4g. Όταν το γυρνούσα σε 2g, όταν δε χρησιμοποιούσα τα δεδομένα, δε μου κατανάλωνε την μπαταρία. Συνέχισα να αλλάζω το 4g σε 2g και στα άλλα δύο τηλέφωνά μου, 6T και 7pro. Αυτές τις μέρες σκέφτηκα να μην αλλάζω σε 2g και είδα ότι δεν έχω τρομερό draining. Για παράδειγμα το 7 pro (με paranoid) εχτές το βράδυ με 42 έπεσε σε 7 ώρες σε 38%. Πώς το βλέπετε; Αντίστοιχα στο 6Τ με oxygen 10.3.0 από 42 έπεσε στο 40%, πάντα μετά από 7 ώρες. Εσείς τι κάνετε; Το αλλάζετε σε 2g όταν δεν χρησιμοποιείτε δεδομένα ή όχι; Επίσης παίζει κανένα ρόλο στο draining ή όχι; Edited by ostvarivanje
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Με την 10.0.3 υπάρχει ένα bug και όταν ψάχνεις με κείμενο εφαρμογή στο app drawer είναι τα γράμματα μαύρα και δεν φαίνονται. :mad:
nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Βeta 8 εσκασε.

2139 ΜΒ με camera fix, bug fix,security patch 12.2019

Tωρα γιατι τετοιο μεγεθος,δεν ξερω... Ή τοσα πολλα πραγματα διορθωνουν ή και αλλο παζει.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Βeta 8 εσκασε.

2139 ΜΒ με camera fix, bug fix,security patch 12.2019

Tωρα γιατι τετοιο μεγεθος,δεν ξερω... Ή τοσα πολλα πραγματα διορθωνουν ή και αλλο παζει.

Αν είσαι root τόσο βγαίνει αφού πρέπει κατεβάσεις full rom.

Αλλιώς πρέπει να είναι πολύ μικρότερο μέγεθος στιλ 100-300mb το πιο συνηθισμένο σε oneplus.

 

 

Σε σχέση με την μπαταρία να σας ρωτήσω κάτι. Το καλοκαίρι του 18 είχα το 5Τ και ξαφνικά άρχισε να έχει drain η μπαταρία μεγάλο όταν το τηλέφωνο ήταν σε αναμονή. Δηλαδή κοιμόμουν με 100% και μου έτυχε μια φορά μετά από 7 ώρες να πέσει στο 68%! Κατανάλωνε περισσότερο και από τον είχα τα δεδομένα ανοιχτά και χρησιμοποιούσα το τηλέφωνο. Δοκίμασα τα πάντα και το πρόβλημα ήταν το ότι το είχα σε 4g. Όταν το γυρνούσα σε 2g, όταν δε χρησιμοποιούσα τα δεδομένα, δε μου κατανάλωνε την μπαταρία. Συνέχισα να αλλάζω το 4g σε 2g και στα άλλα δύο τηλέφωνά μου, 6T και 7pro. Αυτές τις μέρες σκέφτηκα να μην αλλάζω σε 2g και είδα ότι δεν έχω τρομερό draining. Για παράδειγμα το 7 pro (με paranoid) εχτές το βράδυ με 42 έπεσε σε 7 ώρες σε 38%. Πώς το βλέπετε; Αντίστοιχα στο 6Τ με oxygen 10.3.0 από 42 έπεσε στο 40%, πάντα μετά από 7 ώρες. Εσείς τι κάνετε; Το αλλάζετε σε 2g όταν δεν χρησιμοποιείτε δεδομένα ή όχι; Επίσης παίζει κανένα ρόλο στο draining ή όχι;

Εγώ όταν είμαι σπίτι ή εργασία που έχω WiFi το γυρνάω σε 2g.

Έξω πάλι το βάζω αυτόματο συνήθως αν και έχω παρατηρήσει έχω καλύτερο σήμα σε 2g σκέτο όταν είμαι σε σημεία με κακό σήμα από ότι αν το έχω αυτόματο.

 

Το αυτόματο έχει την τάσει μόνο 3 και 4g να επικεντρώνει και σε όχι σε 2g και να ζορίζεται μπαταρία ψάχνοντας σήμα.

 

Ειδικά αν είναι να κάτω χρήση data αποκλειστικά για texting μέσω social app και το 2g μου αρκεί ειδικά όταν είμαι σε δυσπρόσιτες μέρη πχ μετρό μέσα η και αλλού εντός πόλης ή κτιρίων.

 

Και το κακό σήμα επηρεάζει μπαταρία ακόμα και όταν δεν κάνεις χρήση δεδομένα ή ομιλία να έχεις υπόψη.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

Σε προετοιμασια να βαλω την 10.0.3 (ειμαι στην 9 τωρα), ειπα να βαλω πρωτα το τελευταιο TWRP 3.3.1.74. Φλασαρα λοιπον απο το TWRP που εχω το 3.3.1.74 και μετα φλασαρα Magisk. Εκανα wipe cache και restart. Μετα το restart το τηλεφωνο τα επαιξε. Καμια εφαρμογη δεν ανοιγει. Εκανα 1-2 restart ακομα αλλα τιποτα. Ακομα στο Android 9 ειμαι.

Εκανα κατι λαθος; Μηπως η ζημια εγινε γιατι δεν εκανα πρωτα disable τα magisk modules;

Λεω να κανω nandroid restore αλλα στα partitions εκτος απο το system image και vendor image που ειχα κανει backup μου βγαζει και τα system & vendor. Να τα κανω restore ολα;

Edited by crapatzi
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root τόσο βγαίνει αφού πρέπει κατεβάσεις full rom.

Αλλιώς πρέπει να είναι πολύ μικρότερο μέγεθος στιλ 100-300mb το πιο συνηθισμένο σε oneplus.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Δεν ειμαι root και ουτε εχω βαλει ποτε με το Oxygen Updater.

Παντα ηταν το πολυ ως 400 ΜΒ τα updates.

Τωρα εχει μεγεθος ολοκληρης rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι root και ουτε εχω βαλει ποτε με το Oxygen Updater.

 

Παντα ηταν το πολυ ως 400 ΜΒ τα updates.

 

Τωρα εχει μεγεθος ολοκληρης rom

Δεν θα έπρεπε έτσι να συμβαίνει σε καμία περίπτωση εκτός έμπλεξε τα μπούτια της oneplus και server τρελάθηκε και άρχισε διανομή full rom ανεξάρτητα root η όχι είσαι.

 

Σε προετοιμασια να βαλω την 10.0.3 (ειμαι στην 9 τωρα), ειπα να βαλω πρωτα το τελευταιο TWRP 3.3.1.74. Φλασαρα λοιπον απο το TWRP που εχω το 3.3.1.74 και μετα φλασαρα Magisk. Εκανα wipe cache και restart. Μετα το restart το τηλεφωνο τα επαιξε. Καμια εφαρμογη δεν ανοιγει. Εκανα 1-2 restart ακομα αλλα τιποτα. Ακομα στο Android 9 ειμαι.

Εκανα κατι λαθος; Μηπως η ζημια εγινε γιατι δεν εκανα πρωτα disble τα magisk modules;

Λεω να κανω nandroid restore αλλα στα partitions εκτος απο το system image και vendor image που ειχα κανει backup μου βγαζει και τα system & vendor. Να τα κανω restore ολα;

 

Οταν φλασαρεις νέα twrp πρώτο βήμα κάνεις επανεκκίνηση twrp και μετά οτιδήποτε άλλο.

 

Και γενικά εγκατάσταση rom πρέπει να κάνεις 2 φορές σε oneplus με A/B partition.

 

Δεν παίζουν ρόλο τα magisk module συνήθως αν και δεν αποκλείεται σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις σε αναβάθμιση μόνο (δεν μου έχει τύχει ποτέ σε εμένα και έχω κάνει δεκάδες των δεκάδων αναβάθμιση rom) τα magisk module τα αφήνω ανέπαφα.

 

Και γενικά δεν μας είπες αναβάθμιση ήθελες να κάνεις η καθαρή εγκατάσταση?

 

Σε backup τικαρεις όλα εκτός system και vendor σκέτο.

Σε επαναφορά δεν πειράζεις τίποτα απλά επιλέγεις τη rom που πήρες backup και swipe to restore slide.

 

 

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε έτσι να συμβαίνει σε καμία περίπτωση εκτός έμπλεξε τα μπούτια της oneplus και server τρελάθηκε και άρχισε διανομή full rom ανεξάρτητα root η όχι είσαι.

 

 

 

Οταν φλασαρεις νέα twrp πρώτο βήμα κάνεις επανεκκίνηση twrp και μετά οτιδήποτε άλλο.

 

Και γενικά εγκατάσταση rom πρέπει να κάνεις 2 φορές σε oneplus με A/B partition.

 

Δεν παίζουν ρόλο τα magisk module συνήθως αν και δεν αποκλείεται σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις σε αναβάθμιση μόνο (δεν μου έχει τύχει ποτέ σε εμένα και έχω κάνει δεκάδες των δεκάδων αναβάθμιση rom) τα magisk module τα αφήνω ανέπαφα.

 

Και γενικά δεν μας είπες αναβάθμιση ήθελες να κάνεις η καθαρή εγκατάσταση?

 

Σε backup τικαρεις όλα εκτός system και vendor σκέτο.

Σε επαναφορά δεν πειράζεις τίποτα απλά επιλέγεις τη rom που πήρες backup και swipe to restore slide.

 

 

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Μπλεξαμε τωρα, παω να κανω restore (ολα τα partitions) και παιρνω error 'extractTarFork() process ended with ERROR: 255'. Το παιρνω μετα το Restoring Vendor.

Τι κανω;

Λετε να φταιει που το backup το ειχα παρει με το προηγουμενο TRRP; Το 3.3.1.65 ειχα νομιζω.

 

Καθαρη εγκατασταση ηθελα να κανω. Απλα ειπα να περασω πρωτα νεο TWRP, να μπουταρω, να παρω τα backup μου με titanium backup και μετα factory reset, install anroid 10 και restore apps απο titanium.

Edited by crapatzi
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...