Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ εγώ 50% με 2 ώρες οθόνη μόνο σοσιαλ. Data χρήση! Μέτρια. Είχα μια βδομάδα το Mate 20 pro. Στο 50% ήμουν 4 ωρες. Σε άλλο επίπεδο.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα ανεβασει και screenshot πριν 3-4 σελιδες..σε abdroid pie εβγαζα με μικτη χρηση 50% 4 ωρες οθονη..με εβγαλε βεβαια 9 ωρες οθονη και εμεινα με 3%μπαταρια και το φορτισα..αλλα το εκανα μονο μια φορα!συνηθως μεχρι 20% με εβγαζε 6.30 με 7 ωρες με 9 ωρες 4g και περιπου 7 ωρες wifi ..πολυ καλη μπαταρια!

Τωρα με android 10 ιδια χρηση με πριν εχω 2 ωρες μειον οθονη μεσο ορο!

Κλαιω που αναβαθμισα σε 10..

Περιμενω να δοθει αναβαθμιση μπας και στρωσει παλι η μπαταρια!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Καραμουφα αναβάθμιση το 7t pro.

Χάχαχα.

85mah παραπάνω μπαταρία, λίγο πιο γρήγορη φόρτιση και τον 855+....

Παραμένουμε στο θηρίο μας.

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καραμουφα αναβάθμιση το 7t pro.

Χάχαχα.

85mah παραπάνω μπαταρία, λίγο πιο γρήγορη φόρτιση και τον 855+....

Παραμένουμε στο θηρίο μας.

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Ε το αυτονόητο ήταν. Για τρία χρόνια καλά είμαστε.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω απορία αν θα κάνει η νεα θήκη στο 7pro

 

ολοιδιο ειναι.. μια χαρα θα κανει..!! αλλα το θεμα ειναι δεν νομιζω να πουλιεται χωριστα..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Χρήση social με data! Μέτρια δυστυχώς. Για να βγάλω εγώ 7 ωρες πρέπει να είμαι με WiFi κ να βλέπω μόνο YouTube ή Netflix. Γιατί με Facebook, instagram, messenger η μπαταρία κατεβαίνει. Το μοναδικό σοβαρό μειονέκτημα. Περίμενα ότι θα έχει μέτρια μπαταρία, αλλά ηλπιζα να είναι ανώτερη από το note 9 που είχα. 433a7fb7cb9809e98ceb6c4619d51d89.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι περίεργο, θα ήταν βέβαια καλύτερα αν έβαζες και τις καταναλώσεις από τις εφαρμογές. Πάντως με σοβαρή χρήση σαν smartphone δηλαδή τα πάντα όλα ανοιχτά με data Bluetooth αυτοκίνητο ρολόι συγχρονισμους GPS κτλ(εννοείται 2k ανάλυση) θεωρώ ότι θα είσαι ακόμα ποιο κάτω. Όπου ακούς 6 και 7 ώρες οθόνη είναι χρήση ταμπλετ. WiFi και τίποτα περισσότερο από σερφαρισμα YouTube και καμιά κλήση. Οπότε μην σε προβληματίζει καθόλου.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Χρήση social με data! Μέτρια δυστυχώς. Για να βγάλω εγώ 7 ωρες πρέπει να είμαι με WiFi κ να βλέπω μόνο YouTube ή Netflix. Γιατί με Facebook, instagram, messenger η μπαταρία κατεβαίνει. Το μοναδικό σοβαρό μειονέκτημα. Περίμενα ότι θα έχει μέτρια μπαταρία, αλλά ηλπιζα να είναι ανώτερη από το note 9 που είχα.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με τις πλέον κακογραμενες και ενεργοβορες εφαρμογές μην περιμένεις θαύματα εδώ που τα λέμε.

Ούτε και στο σήμα κινητής σε βλέπω καλά,μέτρια σήμα που και αυτό επηρεάζει απόδοση μπαταρίας.

 

Μια εβδομάδα είχα το note 9 με την δικιά μου χρήση ξεκάθαρα ανώτερο το oneplus.

 

Ανώτερη μπαταρία από oneplus μόνο με p30 pro συνάντησα όπως και Vivo Nex S που και αυτά χαμηλότερη ανάλυση οθόνης είχαν και φυσικά απουσία 90hz οθόνη.

 

Με καμία άλλη συσκευή ούτε καν 855 s10 plus.

 

Αν θες καλύτερη επίδοση θα πρέπει αφήσεις stock rom/kernel και να κάνεις βόλτα σε custom λύσεις :p

Πχ εγώ είμαι με crdroid με smurf kernel και μπαταρία σίγουρα ανώτερη από Oxygen κάνα 8-10%

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω απορία αν θα κάνει η νεα θήκη στο 7pro

 

Δυστυχώς δε θα κάνει φίλε μου. Ενώ θα ταιριάζει και θα μπορεί να μπει κανονικά στη συσκευή, μετέφεραν το laser autofocus από κάτω από τις κάμερες δίπλα μόνο του.

 

gsmarena_004.jpg

 

Οπότε οι θήκες για το One Plus 7 Pro δε θα αφήνουν να λειτουργεί το autofocus.

Αναρωτιέμαι αν αυτό εξυπηρετεί κάποιο σκοπό ή αν απλά το έκαναν για να αγοράζουν οι κάτοχοι νέες θήκες...

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε θα κάνει φίλε μου. Ενώ θα ταιριάζει και θα μπορεί να μπει κανονικά στη συσκευή, μετέφεραν το laser autofocus από κάτω από τις κάμερες δίπλα μόνο του.

 

 

 

gsmarena_004.jpg

 

 

 

Οπότε οι θήκες για το One Plus 7 Pro δε θα αφήνουν να λειτουργεί το autofocus.

 

Αναρωτιέμαι αν αυτό εξυπηρετεί κάποιο σκοπό ή αν απλά το έκαναν για να αγοράζουν οι κάτοχοι νέες θήκες...

Μάλλον το 2ο...

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε θα κάνει φίλε μου. Ενώ θα ταιριάζει και θα μπορεί να μπει κανονικά στη συσκευή, μετέφεραν το laser autofocus από κάτω από τις κάμερες δίπλα μόνο του.

 

 

Οπότε οι θήκες για το One Plus 7 Pro δε θα αφήνουν να λειτουργεί το autofocus.

Αναρωτιέμαι αν αυτό εξυπηρετεί κάποιο σκοπό ή αν απλά το έκαναν για να αγοράζουν οι κάτοχοι νέες θήκες...

Βασικά λέω για την θήκη του 7t pro mclaren αν θα κάνει στο 7pro και όπως φαίνεται θα κάνει αλλά δεν την πουλάνε ξεχωριστά δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά λέω για την θήκη του 7t pro mclaren αν θα κάνει στο 7pro και όπως φαίνεται θα κάνει αλλά δεν την πουλάνε ξεχωριστά δυστυχώς.

 

Θα κάνει την εμφάνιση του σε κανένα ebay λογικά, αλλά τώρα για την τιμή...

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έτσι από περιέργεια..... Αξίζει το πρόγραμμα ανταλλαγής της one plus?

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι από περιέργεια..... Αξίζει το πρόγραμμα ανταλλαγής της one plus?

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το maximum ποσό για Oneplus 7 Pro (υποθέτω για το 12gb/256gb) είναι 410€ οπότε θα έλεγα μάλλον όχι...

 

Edit: Άκυρο. Δικο μου λάθος. Δεν λειτουργεί το σύστημα όπως νόμιζα. Δεν έχει τη δυνατότητα να κανεις trade in τη σειρά 7 πρπς το παρόν αλλά για 6T σε τέλια κατάσταση έκδοση 256gb δίνουν 180€,

Edited by tsamo
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Να δώσεις δηλαδή το 6t και να πάρεις 180€? Ρεεεεε? Είστε τρελοί ρεεεε! Ρε κάντε άκρη ρε.! 180€? Που το δίνεις στη ξεφτίλα 350€?
Link to comment
Share on other sites

Νέο έκδοση του launcher με καινούργια animations!

 

Και εικονίδια McLaren. Περιμένουμε κάνα θέμα - wallpapers McLaren.....πιστεύω σύντομα θα βγουν

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

7t Pro McLaren wallpapers από την εφαρμογή abstruct wallpapers.

 

Μόλις τα ανέβασα.

 

https://drive.google.com/folderview?id=11My6NWV54tVTyD69Sdpe4aDItHHlmb86

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το warp charge 30t είναι ένας νέος φορτιστής που θα μπορούμε να τον χρησιμοποιήσουμε και στο 7pro ή είναι κάποια τεχνολογία που υπάρχει μέσα στην συσκευή του 7τ 7τpro?
Link to comment
Share on other sites

Και φτάσαμε στο σημείο που είχα αποφασίσει πριν λιγο καιρό, να περιμένω την παρουσίαση του 7t pro. Αξίζει η αγορα του 7t pro έναντι του 7 pro; Αν η αγορά γίνει σε καινούργιο τότε μικρή η διαφορά οπότε πας στο 7t. Λογικά θα υπάρξουν και αγγελίες σε καλή τιμή για το 7 pro.Σε αυτή την περίπτωση τι αξίζει κατά τη γνώμη σας πάντα;
Link to comment
Share on other sites

7t Pro McLaren wallpapers από την εφαρμογή abstruct wallpapers.

 

Μόλις τα ανέβασα.

 

https://drive.google.com/folderview?id=11My6NWV54tVTyD69Sdpe4aDItHHlmb86

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Αυτά είναι φωτό. Δεν είναι τα live wallpapers.. πιστεύω θα τα βγάλουν ..όπως και την γραμματοσειρά και το ρολογακι.. θα τα δώσουν με κάποιον mods

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι φωτό. Δεν είναι τα live wallpapers.. πιστεύω θα τα βγάλουν ..όπως και την γραμματοσειρά και το ρολογακι.. θα τα δώσουν με κάποιον mods
Τα live wallpapers τα είδα σε group στο telegram.

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τα live wallpapers τα είδα σε group στο telegram.

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

 

Στείλε μου το group

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...