Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ορίστε και επίσημες θήκες για την συσκευή

https://www.gizmochina.com/2019/05/11/official-case-renders-for-oneplus-7-and-oneplus-7-pro-leaked/

 

The popular Karbon case is making a comeback again this year for the OnePlus 7 Pro. There will be two variants – Black and Gray. There will also be a Sandstone case for the Pro model.

 

e8afef65a90e81b28fed9a8e342a0acd.jpg

 

508c0408ed2a2b1327b577eca3db39cf.jpg

 

928d6b9e53b3d5da655966b1a7460b62.jpg

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Karbon και red silicon για μένα σίγουρα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

OnePlus will have open OnePlus 7 Pro launch events in 39 cities all around the world next week

https://www.notebookcheck.net/OnePlus-will-have-open-OnePlus-7-Pro-launch-events-in-39-cities-all-around-the-world-next-week.420498.0.html

Είμαι σίγουρος η μισοί και πλέον που θα παρευρεθούν θα είναι για τη μάσα.:lol::lol:

Τζάμπα ποτό,τζάμπα γλυκάκια,τζάμπα σνακ κλπ:D

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρουμε μια γεύση για τη διαδικασία ενσωμάτωσης νέων features σε Oxygen ενώ πλέον μετράμε λιγότερο από 36 ώρες για τα επίσημα αποκαλυπτηρια σειράς 7 :p

 

How OnePlus Builds OxygenOS Around User Feedback

https://www.xda-developers.com/oneplus-oxygenos-user-feedback/

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρουμε μια γεύση για τη διαδικασία ενσωμάτωσης νέων features σε Oxygen ενώ πλέον μετράμε λιγότερο από 36 ώρες για τα επίσημα αποκαλυπτηρια σειράς 7 :p

 

How OnePlus Builds OxygenOS Around User Feedback

https://www.xda-developers.com/oneplus-oxygenos-user-feedback/

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

 

Αλεξ, αυτα τα ξερουμε. Ποτε θα ειναι διαθεσιμο για αγορα δεν ξερουμε. 17/05 ή και πιο μετα? Εδω σε θελω... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Προβλεπω να αλλαζω το 6 οπως αλλαξα και το 5 που ειχα. Πως;; Λιγο πριν βγει το 7t η τιμη στα κινεζομαγαζα θα ειναι κατω απο 400€. Τοτε θα συμφερει η αλλαγη του. Εφτασε πλεον στις τιμες του ανταγωνισμού μην το ξεχναμε αυτο. Και με καμερα υποδιεστερη samsung και huawei. Βαρυ ελαφρυντικο η oxygen βεβαια.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προβλεπω να αλλαζω το 6 οπως αλλαξα και το 5 που ειχα. Πως;; Λιγο πριν βγει το 7t η τιμη στα κινεζομαγαζα θα ειναι κατω απο 400€. Τοτε θα συμφερει η αλλαγη του. Εφτασε πλεον στις τιμες του ανταγωνισμού μην το ξεχναμε αυτο. Και με καμερα υποδιεστερη samsung και huawei. Βαρυ ελαφρυντικο η oxygen βεβαια.

 

Μην είσαι σίγουρος ότι θα βγεί t για το Pro.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ, αυτα τα ξερουμε. Ποτε θα ειναι διαθεσιμο για αγορα δεν ξερουμε. 17/05 ή και πιο μετα? Εδω σε θελω... :lol:
Παίζει δυνατά και αργότερα 20-22 Μαΐου.

Μας γκάστρωσε κοινός :p

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε τι hype δημιούργησε τόσο καιρό παντού η One plus!

Ελπίζω να μην απογοητεύσει τελικά, τα χαρακτηριστικά από ότι έχουμε δει σε σχέση με την τιμή έχουν καλή σχέση/αναλογία κατά την άποψη μου και το φέρνουν ως την απόλυτη εναλλακτική για όσους δεν επιθυμούν καθόλου Samsung / Huawei .

Αν προσθέσουμε μάλιστα και την απουσία εναλλακτικής και από την πλευρά της Xiaomi καθώς το Mi9 λόγω notch δεν συγκρίνεται ενώ το Mi Mix 3 ... πάλιωσε , τότε προβλέπω μεγάλη επιτυχία.

Το μόνο που θέλω να δω είναι πως θα είναι εμφανισιακά η συσκευή στα χέρια κάποιου reviewer ως προς την καμπυλότητα της οθόνης αλλά και άλλες λεπτομέρειες της σχεδίασης.

Με έχει κεντρίσει πραγματικά το γεγονός πως αυτή την φορα δεν θα είναι μια συσκευή rebrand της Oppo ως προς το θέμα της σχεδίασης.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίζει δυνατά και αργότερα 20-22 Μαΐου.

Μας γκάστρωσε κοινός :p

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Ναι και εγώ εκεί το βλέπω. Μιας και τα event είναι την Παρασκευή, πάντα δίνει μια εβδομάδα μετά τις παραλαβές/προπαραγγελειες.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε τι hype δημιούργησε τόσο καιρό παντού η One plus!

Ελπίζω να μην απογοητεύσει τελικά, τα χαρακτηριστικά από ότι έχουμε δει σε σχέση με την τιμή έχουν καλή σχέση/αναλογία κατά την άποψη μου και το φέρνουν ως την απόλυτη εναλλακτική για όσους δεν επιθυμούν καθόλου Samsung / Huawei .

Αν προσθέσουμε μάλιστα και την απουσία εναλλακτικής και από την πλευρά της Xiaomi καθώς το Mi9 λόγω notch δεν συγκρίνεται ενώ το Mi Mix 3 ... πάλιωσε , τότε προβλέπω μεγάλη επιτυχία.

Το μόνο που θέλω να δω είναι πως θα είναι εμφανισιακά η συσκευή στα χέρια κάποιου reviewer ως προς την καμπυλότητα της οθόνης αλλά και άλλες λεπτομέρειες της σχεδίασης.

Με έχει κεντρίσει πραγματικά το γεγονός πως αυτή την φορα δεν θα είναι μια συσκευή rebrand της Oppo ως προς το θέμα της σχεδίασης.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Μόνο στην κυρτή οθόνη θα διαφέρει από το αντίστοιχο Oppo, σε κάποια features της οθόνης και άλλων τεχνικων χαρακτηριστικών. Και εγώ θέλω να πιστεύω πως η συσκευή θα είναι αν οχι διαμάντι, κάτι ανώτερο από τα προηγούμενα μοντέλα της.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

μεγαλο κακο οτι δεν πεφτουν οι τιμες τους οπως στις αλλες ναυαρχιδες που λες αν δεν εχω λεφτα, θα περιμενω λιγο..
Link to comment
Share on other sites

μεγαλο κακο οτι δεν πεφτουν οι τιμες τους οπως στις αλλες ναυαρχιδες που λες αν δεν εχω λεφτα, θα περιμενω λιγο..
Το καλό σε αυτό είναι ότι δύσκολα χάνει μεταπωλητικη αξία!!

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το καλό σε αυτό είναι ότι δύσκολα χάνει μεταπωλητικη αξία!!

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

ναι αν το αγορασεις τελικα :p

Link to comment
Share on other sites

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το πίσω μέρος χάλια... Ειδικά αυτό το 48mp μου θυμίζει κάτι αυτοκίνητα που γράφουν από πίσω turbo... Επίσης είχα την εντύπωση ότι θα ήταν γυαλιστερό από πίσω... Αυτό μάλλον πάει προς το frosted

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Gran
Link to comment
Share on other sites

FB-IMG-1557775035086.jpg

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

FB-IMG-1557776285876.jpg

 

FB-IMG-1557776300685.jpg

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τι ώρα είναι αύριο η παρουσίαση;;;Να κανονίσω την δουλειά να τελειώσω νωρίς μην την χάσω...

Όσο και αν το έχω αποκλείσει,δεν παύει ποτέ η 1+ να είναι στις αγαπημένες μου εταιρίες...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η κυρτότητα της οθόνης, από όσο φαίνεται στις φωτογραφίες, θα είναι πολύ μεγάλη. Θα περιμένω να το δω και σε video και σε πιο υψηλής ανάλυσης φωτογραφίες, αλλά αν είναι τόσο πολύ, τότε είναι deal breaker. Κρίμα γιατί ήθελα επιτέλους ένα oneplus με qhd οθόνη. Με βλέπω να συμβιβάζομαι με την fhd οθόνη του απλού, αλλά τουλάχιστον δεν θα βλέπω την αηδία του edge, που απορώ τι του έχουν βρει τόσες εταιρίες.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η κυρτότητα της οθόνης, από όσο φαίνεται στις φωτογραφίες, θα είναι πολύ μεγάλη. Θα περιμένω να το δω και σε video και σε πιο υψηλής ανάλυσης φωτογραφίες, αλλά αν είναι τόσο πολύ, τότε είναι deal breaker. Κρίμα γιατί ήθελα επιτέλους ένα oneplus με qhd οθόνη. Με βλέπω να συμβιβάζομαι με την fhd οθόνη του απλού, αλλά τουλάχιστον δεν θα βλέπω την αηδία του edge, που απορώ τι του έχουν βρει τόσες εταιρίες.
Σε αυτό συμφωνώ κι εγώ. Και το θέμα είναι ότι ξεπεραστεί κιόλας αυτή η μόδα των edge οθονών.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας τις φωτογραφίες δεν διακρίνω μεγάλη κυρτότητα.

Στα επιπεδα S10 plus και P30 Pro που σημαινει κομπλε ειμαστε.

 

Μεγάλη κυρτότητα έχουν Mate 20 Pro και προηγούμενα Samsung πχ S8 plus.

 

Βέβαια κρατάω μια πολυ μικρή επιφύλαξη να δούμε hands on video που θα σκάσουν με το κιλό με το τελος παρουσίασης να κρίνω καλύτερα.

 

Παχουλουλι θα ειναι(8.5-με 9nm) αλλα λογο κυρτότητας θα βοηθάει πολύ στο πιάσιμο,χειρισμό στο χέρι.

 

Μακάρι η πλάτη να ειναι frosted glass να γλιτώνουμε αποτυπώματα,γλίτσα και καθρέπτη ειδικά για εμένα που τα δουλεύω πάντα γυμνά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...