Jump to content

Redmi 7


scorpios44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως να γίνεται, δεν το έχω ψάξει προσωπικά αλλά το κινητό δεν έχει κάποιο θέμα για να παίξεις με αυτό

Πχ στο RN7 από ότι είδα έχουν θέμα με την μπαταρία

Στο xda έχει ξεκινήσει ήδη το development και όταν θα έχουν, πολύ σύντομα, όλα τα sources, θα γίνει χαμός από Rom

Ότι υπάρχει για την ώρα είναι πειραματισμός που τους έχει κάτσει, ή cgi ROM

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 183
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρέλαβα και γω,τώρα κάνω τις ρυθμίσεις.Νιώθω ότι με την οθόνη θα έχω θέμα κάτω από τον ήλιο,το σύγκρινα με ένα Meizu m6 note το οποίο οριακά φαίνεται με τέρμα φωτεινότητα στο ήλιο και το Redmi είχε ακόμα πιο χαμηλή.Κατα τ άλλα δεν πρόλαβα να του βάλω τζαμακι και οι δαχτυλιές φαίνονται πολύ έντονα στην οθόνη.Κατα τ άλλα καλά προς το παρόν
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το έχω απ' τον Απρίλη και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος απ' το τηλέφωνο (3/64).

Τις τελευταίες ημέρες έχει αρχίσει η μπαταρία και εξαντλείται πολύ γρήγορα μέσα στην ημέρα, συγκριτικά με το αρχικό χρονικό διάστημα που το έχω. Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει? Με χρήση δεδομένων βέβαια και wifi σε social media κλπ, η μόνη νέα εφαρμογή που έχω κατεβάσει και χρησιμοποιώ σε σχέση με παλιότερα είναι ο Poco launcher.

Επίσης τελευταία λόγω τρεξίματος αντί να φορτίζω 20% - 80% φορτίζω στο 17% περίπου με 94%, παίζει να είναι κι αυτός ένας λόγος?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά κάνω φόρτιση 60-100 που υποτίθεται ότι δεν είναι καλό, παρόλα αυτά και ενώ κάνω συνέχεια χρήση μουσικής μέσω bt , η μπαταρία με βγάζει παλικάρι

Λογικά κάποια εφαρμογή στην τρώει, δες στο ανάλογο μενού ή βάλε για λίγες μέρες το accubatery να σου μετρήσει

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει στα 105€ που έχει από Banngood?

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο σε αυτή την τιμή και όχι μόνο

Το mi5s το έδωσα στον υιό για χρήση tablet και δεν μου λείπει τίποτα από αυτό

Αντιθέτως ζηλεύουν όλοι την τεράστια αυτονομία του

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο σε αυτή την τιμή και όχι μόνο

Το mi5s το έδωσα στον υιό για χρήση tablet και δεν μου λείπει τίποτα από αυτό

Αντιθέτως ζηλεύουν όλοι την τεράστια αυτονομία του

Mολις το παρήγγειλα

 

Βελτιώνεται καθόλου η κάμερα με κάποια έκδοση GCAM?

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά βελτιώνεται, λες και είναι άλλο κινητό, βάλε και το xml αρχείο που έχει στο ποστ

Λειτουργεί και το nightsite για εκπληκτικές βραδινές ακόμα και με κράτημα στο χέρι

Για βίντεο χρησιμοποίησε την μαμά που έχει και 1080/60fps

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=79546258

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά βελτιώνεται, λες και είναι άλλο κινητό, βάλε και το xml αρχείο που έχει στο ποστ

Λειτουργεί και το nightsite για εκπληκτικές βραδινές ακόμα και με κράτημα στο χέρι

Για βίντεο χρησιμοποίησε την μαμά που έχει και 1080/60fps

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=79546258

Πώς περνάει το XML?

 

Φοβερή η βελτίωση λες ε;

 

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Κάτω κάτω στο ποστ έχει σύνδεσμο που αναλύει

Το βάζεις στον φάκελο που λέει, και μετά στο πρόγραμμα κάνεις double tap δίπλα από το κουμπί του κλείστρου και επιλέγεις το xml

 

Εγώ ξαναλέω, είναι το κερασάκι στην τούρτα για αυτό το κινητό, δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από αλλά με τριπλάσια τιμή

Link to comment
Share on other sites

Κάτω κάτω στο ποστ έχει σύνδεσμο που αναλύει

Το βάζεις στον φάκελο που λέει, και μετά στο πρόγραμμα κάνεις double tap δίπλα από το κουμπί του κλείστρου και επιλέγεις το xml

 

Εγώ ξαναλέω, είναι το κερασάκι στην τούρτα για αυτό το κινητό, δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από αλλά με τριπλάσια τιμή

Σ'Ωραιος.....

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

μήπως είναι εύκολο να κάνετε μια μικρή περιγραφή πως γίνεται η εγκατάσταση αυτού του αρχείου xml (και από που το κατεβάζουμε) στο τηλέφωνο, (ή αν χρειάζεται χρήση υπολογιστή), βήμα βήμα. Είμαι εντελώς άσχετος με το πως μπορεί να επέμβει κάποιος σε ένα κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει καθόλου υπολογιστή

Αν πατήσεις στον σύνδεσμο που έδωσα, κάτω κάτω έχει άλλο σύνδεσμο με οδηγίες

 

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/settings09/

Link to comment
Share on other sites

Στα 113€ που το έκλεισα από σκρουτζομάγαζο μου φαίνεται πολύ τίμια αγορά. Εξαιρετικό vfm

Η τελευταία αναβάθμιση άλλαξε τίποτα; Να την κάνω ή θα γίνει χειρότερο;

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ενημέρωση Miui 10.3 Σταθερή.Να την εγκαταστήσω ή να περιμένω;Τι πρέπει να κάνω όταν έρχονται τέτοιες ενημερώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά υποτίθεται πρέπει να τις κάνεις. Βέβαια ουκ ολίγες φορές έχει βγάλει υποβάθμιση αντί αναβάθμιση η Xiaomi οπότε δική σου η επιλογή.

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαλτην, άνοδο στην αυτονομία ειδικά αν έχεις και Bluetooth
Η 10.3.1 είναι η τελευταία που έχει λάβει;

 

Update κρίμα που για ένα τόσο vfm κινητό το νήμα δεν έχει κίνηση. Άκουσα τον φίλο τον οποίο και ευχαριστώ. Την κατέβασα και όλα είναι εξαιρετικά και η μπαταρία ακόμη καλύτερη.

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως είναι κρίμα που δεν έχει κίνηση, η Ελληνική αγορά είναι μικρή και οι κύριες επιλογές πολύ λίγες, μιλάμε για 1-2 κινητά ανά κατηγορία

Οι περισσότεροι παίρνουν note 7, όμως πλέον μιλάμε για διαφορά τιμής 40% κάτω, τεράστια διαφορά

Το κινητό σχεδιάστηκε παντού με στόχο την τεράστια αυτονομία, για μένα είναι η πρώτη υλοποίηση που δεν βάλανε απλά μια μεγάλη μπαταρία

Chipset με στόχο την αυτονομία, επεξεργαστής υποχρονισμενος, οθόνη πιο χαμηλής ανάλυσης

Το οποίοι σημαίνει όχι μόνο υψηλή αυτονομία σε standby αλλά και σε χρήση

Καλά τα specs αλλά αν είναι να κουβαλάς μαζί φορτιστές και power pack, να μου λείπει

 

 

Με την τελευταία αναβάθμιση ύστερα από 8+ ώρες συνεχόμενης μουσικής μέσω bt(10 λεπτα διαλείμματα ανά μισή ώρα) , συν κλήσεις, browsing, Viber, msg, η μπαταρία είναι στο 85%, με την προηγούμενη rom ήταν στο 75% που και πάλι ευχαριστημένος ήμουν

 

Δεν αγόρασα το note 7 επίτηδες διότι ήθελα αυτονομία, ακόμα και στην ίδια τιμή να μου το έδιναν πάλι το 7 το απλό θα έπαιρνα

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης, κάτι το οποίο το έχουν περάσει στο ντουκου, για όσους ανησυχούν για υγρασίες και νερά, ας δούνε το παρακάτω βίντεο

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταφέρει να κάνω ολοκληρωμένη μέτρηση, απλά χονδρικά 10-11 ώρες sot με την μπαταρία ακόμα πάνω από 15% , standby με μικρή χρήση, 3+ μέρες
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κλείσει μέρα με 6 ώρες ανοιχτή οθόνη και είμαι στο 47% . Με δύο κάρτες ανοιχτές και Bluetooth , WiFi συνεχώς ανοιχτά...

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, χτες δοκιμασα να εγκαταστησω την εφαρμογη youtube vanced αλλα δεν γινοταν να εγκατασταθει με τιποτα. Κατεβασα την non-root εκδοση αλλα ματαια. Εσβησα το youtube και το chrome αλλα και παλι δεν γινοταν εγκατασταση. Εχετε να προτεινετε καποια λυση;

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...