Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχει καταφέρει κανείς με Vodafone cu να ενεργοποιησει το vowifi?

Το έχω βάλει να είναι ενεργό αλλά δεν δουλεύει.

Χρειάζεται κάτι άλλο?

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

 

Πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά και μου είπαν ότι απλά ενεργοποίησαν το button για την ενεργοποίηση μέσα από το μενού και πως δεν υποστηρίζεται ακόμα η συσκευή. Μόνο το p20 και p20 pro έχουν μέχρι στιγμής την δυνατότητα για VoWifi. Για την σειρά P30 θα ενεργοποιηθεί σύντομα.

Edited by Cris4524
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά και μου είπαν ότι απλά ενεργοποίησαν το button για την ενεργοποίηση μέσα από το μενού και πως δεν υποστηρίζεται ακόμα η συσκευή. Μόνο το p20 και p20 pro έχουν μέχρι στιγμής την δυνατότητα για VoWifi. Για την σειρά P30 θα ενεργοποιηθεί σύντομα.
Εγώ έστειλα μνμ τελικά στο viber στην εξυπηρέτηση της Vodafone είπα ότι έχω iPhone και θελω ενεργοποιήση του WiFi calling.

Μετά από λίγο ήρθε SMS ότι ενεργοποίηθηκε και τώρα δουλεύει άψογα μέχρι στιγμής

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

By the way μόλις μου ηρθε κ μένα η 153 κ την κάνω εγκατασταση. Vodafone κ plaisio .
Link to comment
Share on other sites

By the way μόλις μου ηρθε κ μένα η 153 κ την κάνω εγκατασταση. Vodafone κ plaisio .
Και το δικό μου από πλαίσιο με Vodafone και τπτ ακόμη..

Έκανες χειροκίνητη αναζήτηση?

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου από πλαίσιο με Vodafone και τπτ ακόμη..

Έκανες χειροκίνητη αναζήτηση?

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Μία από τα ίδια κ εδώ. Μάλλον μείναμε τελευταίοι :lol::lol::lol:

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Σε Vodafone CU

1. Aν έχεις συσκευή που υποστηρίζει την λειτουργία Wifi Calling

Συσκευές που υποστηρίζουν αυτόματα τη λειτουργία:

Huawei: P20 / P20 Pro, P30 / P30 Pro

 

Ενεργοποίησε την υπηρεσία Wifi Calling μέσω των Ρυθμίσεων της συσκευής σου

 

1. Πήγαινε στο Τηλέφωνο (...εκεί που κάνεις τις κλήσεις σου)

2. Πάτα Ρυθμίσεις (μοιάζει με τρεις κάθετες τελείες)

3. Ενεργοποίησε το WiFi Calling

Αναλυτικα https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/wifi-calling/

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου από πλαίσιο με Vodafone και τπτ ακόμη..

Έκανες χειροκίνητη αναζήτηση?

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

 

Όχι είχα πάψει να ασχολούμαι και εκεί έσκασε απο μόνη της.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από you.gr και με Vodafone ακόμα τίποτα το update! (μήπως κάνω κατι λάθος?) Επίσης όταν μπαίνω στο HiCare μου λέει συνδεθεί λτε με τοπικό ID για περισσότερες λειτουργίες..
HUAWEI P30 PRO (Breathing Crystal)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από you.gr και με Vodafone ακόμα τίποτα το update! (μήπως κάνω κατι λάθος?) Επίσης όταν μπαίνω στο HiCare μου λέει συνδεθεί λτε με τοπικό ID για περισσότερες λειτουργίες..

Και εμένα με Vodafone που πήρα την 153 το ίδιο μου βγάζει στο Hicare...

Παιδιά μην τρελαίνεστε αν κοιτάξετε τα θέματα από mate 8 και όλες τις συσκευές της Huawei μετά θα δείτε ότι σε κάθε Update συμβαίνει το ίδιο πράγμα σε κάθε συσκευή... Άλλος το παίρνει σήμερα και άλλος μπορεί και μετά από 1,5 μηνα.... Χωρίς καμία λογική εξήγηση... Θυμάμαι στο P20 pro ειχαν πάρει όλοι την αναβαθμηση και εγω την πήρα 3 εβδομάδες μετά... Και την επόμενη την είχα πάρει 1η μέρα που βγήκε και άλλοι περίμεναν 2 και 3 εβδομάδες... Δεν υπάρχει λογική στην διανομή των Update της Huawei δυστυχώς...

Οποίος βιάζετε δεν έχει παρά να πάρει ενα ωραίο backup και να περάσει την 153 με usb OTG χωρίς κανένα πρόβλημα αλλα με υποχρεωτική επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οσοι έχετε Vodafone όταν πρώτοβαλατε την Σιμ σας είχε βγάλει ενημέρωση περί Vodafone?

Δείτε λίγο το δικό μου..

Vodafone Cu έχω. f6877be91bcd06e364b0f5c646855218.jpg

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οσοι έχετε Vodafone όταν πρώτοβαλατε την Σιμ σας είχε βγάλει ενημέρωση περί Vodafone?

Δείτε λίγο το δικό μου..

Vodafone Cu έχω.

P30 Pro 256gb Aurora Power

Όχι έτσι ακριβώς... Και μάλιστα ίσως είναι και ενας λόγος που δεν έχεις πάρει ακόμα την αναβάθμιση... Αλλα τι φάση είναι πάλι αυτό... Λες επειδή έχεις CU... Εγω έχω εταιρική σύνδεση.... Έτσι ηταν ακριβως και με την 124...

Για μπες μέσα εκεί στο βελάκι της έκδοσης της Vodafone να μπω και εγώ να δω τι δείχνει και ανέβασε screenshot...

Screenshot-20190510-233912-com-huawei-android-hwouc.jpg"]Screenshot-20190510-233912-com-huawei-android-hwouc.jpg[/url]

Screenshot-20190510-234657-com-huawei-android-hwouc.jpg"]Screenshot-20190510-234657-com-huawei-android-hwouc.jpg[/url]

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όχι έτσι ακριβώς... Και μάλιστα ίσως είναι και ενας λόγος που δεν έχεις πάρει ακόμα την αναβάθμιση... Αλλα τι φάση είναι πάλι αυτό... Λες επειδή έχεις CU... Εγω έχω εταιρική σύνδεση.... Έτσι ηταν ακριβως και με την 124...

 

Για μπες μέσα εκεί στο βελάκι της έκδοσης της Vodafone να μπω και εγώ να δω τι δείχνει και ανέβασε screenshot...

 

http://Screenshot-20190510-233912-com-huawei-android-hwouc.jpg

 

http://Screenshot-20190510-234657-com-huawei-android-hwouc.jpg

Αυτό βγάζει μέσα στο βελάκι. Μου είχε βάλει κάτι εφαρμογές της Vodafone και τις έβγαλα μετά

Φίλος που έχει κοσμοτε τον έβγαλε επίσης update για την κοσμοτε.

f5da44b7de97bef5c8f791e3cd913b2a.jpgc0b70ed313f6d47b7e38afdcd4984943.jpg

 

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

35b52946a35d6bd42fbb9d168356ba46.jpg

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τώρα είδα στο firmware finder μου βγάζει approved την 156 για το imei μου.

Ειναι ιδια με την 153 αλλά με patch Μαΐου.

Wtf.. efda9651ce914e64ccbe6695f441ee3e.jpg

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πάντως μετά την αναβάθμιση βλέπω και μια διαφορά στο fingerprint scanner. Μου φαίνεται οτι ξεκλειδώνει πιο γρήγορα απο πριν.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με συμβόλαιο cote δεν ήρθε ακόμη.. Αγορασμένο από Γερμανό..

Ε θα έρθει κάποια στιγμή.. Το κινητό τι μπαταρία έχει όμως.. Άλλο πράγμα..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μιας κ δεν έλεγε να έρθει ota, την πέρασα με otg κ ησύχασα... :lol::lol::lol:
Καλό το otg αλλά το factory reset δεν το παλεύω πλέον...

Στο mi8 που είχα πριν 2 μήνες είχα ξεσκιστεί με επαναφορες λόγω custom rom κτλ..

Τωρα θέλω ησυχία πλέον...

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μιας κ δεν έλεγε να έρθει ota, την πέρασα με otg κ ησύχασα... :lol::lol::lol:

 

Το ίδιο και εδώ και τελος

ΟTG... Τα λέμε στο επόμενο update παίδες

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Το πήρες κανένας άλλος το update? Εδώ με Vodafone τπτ ακομη. c77537fdb915ce0aa7edd739ae70ff93.jpg

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξέρει κανείς αν θα δουλέψει ποτέ το cloud της huawei? Γενικά νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια να σωζω κι εκεί αλλά εδώ κι ένα μήνα που προσπαθώ να αναβαθμίσω τον χώρο μου από τα 5gb που δίνει μου γράφει ότι δεν είναι ακόμα διαθέσιμο.

Έχει κανείς κάποια πληροφορία?

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξέρει κανείς αν θα δουλέψει ποτέ το cloud της huawei? Γενικά νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια να σωζω κι εκεί αλλά εδώ κι ένα μήνα που προσπαθώ να αναβαθμίσω τον χώρο μου από τα 5gb που δίνει μου γράφει ότι δεν είναι ακόμα διαθέσιμο.

Έχει κανείς κάποια πληροφορία?

 

Μιλα με το HiCare support μεσα απο την εφαρμογη !

Γιατι δεν κανεις backup μεσο του Drive της google ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Το πήρες κανένας άλλος το update? Εδώ με Vodafone τπτ ακομη. c77537fdb915ce0aa7edd739ae70ff93.jpg

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

 

Υπομονή έτσι είναι τα Χαβάη κι εγώ στο Mate 20 pro ένα μήνα αργότερα κατά μ.ο.πήρα το τελευταίο υποτίθεται update με επίπεδο ασφαλείας του Μαρτίου ακόμα...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...