Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χειροκίνητο έλεγχο έχω για τις ενημερώσεις. Τώρα πριν λίγο ενημέρωσα όλες τις εφαρμογές που μου έβγαλε αλλά δύο ενημερώσεις δεν τις προχωράει. Το Google Chrome και μια άλλη που την ονομάζει σύστημα Android webview! Τι γίνεται?

 

Αναγκαστική διακοπή και στα 2 και στο playstore, καθαρισμό cache και στα 3 κι έπειτα πάτα να κάνει μόνο σε ένα από τα 2.

Οταν το έχεις χειροκίνητο απλά δεν θα σου κάνει την ενημέρωση, αυτό όμως θα συνεχίσει να ψάχνει για νέες εκδόσεις.

 

Πάντως χτες είχε και θέμα η Google κι είχαν πέσει πολλές υπηρεσίες της.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Και μένα κάτι δε πάει καλά στην κατανάλωση ξαφνικά.

ΣΥΝ ότι νοιώθω τη συσκευή πιο ζέστη.

Κάτι γίνεται με το store

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστική διακοπή και στα 2 και στο playstore, καθαρισμό cache και στα 3 κι έπειτα πάτα να κάνει μόνο σε ένα από τα 2.

Οταν το έχεις χειροκίνητο απλά δεν θα σου κάνει την ενημέρωση, αυτό όμως θα συνεχίσει να ψάχνει για νέες εκδόσεις.

 

Πάντως χτες είχε και θέμα η Google κι είχαν πέσει πολλές υπηρεσίες της.

 

ΤΑ έκανα όλα. Δυστυχώς οι δύο εφαρμογές δεν ενημερώνονται!

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ έκανα όλα. Δυστυχώς οι δύο εφαρμογές δεν ενημερώνονται!

 

Μπορείς να δοκιμάσεις διαγραφή δεδομένων στις εφαρμογές αλλά καλύτερα περίμενε μερικές μέρες μήπως ξεκολλήσει.

Restart στην συσκευή να φανταστώ έκανες.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις διαγραφή δεδομένων στις εφαρμογές αλλά καλύτερα περίμενε μερικές μέρες μήπως ξεκολλήσει.

Restart στην συσκευή να φανταστώ έκανες.

 

Ναι έκανα restart. Θα περιμένω μια δυο μέρες και βλέπουμε. Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

clear cache ενος app που κανουμε γιατι δεν το βρισκω στο emui 10

 

Ρυθμίσεις/εφαρμογές/εφαρμογές επιλέγεις την εφαρμογή και μετά αποθηκευτικό χώρος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι δυο εφαρμογες που δεν ενημερωνονται στο play store(chrome-webview) παθαινουν το ιδιο και σε ενα xiaomi mi A3.

Εχω δοκιμασει να πατησω και χειροκινητα ενημερωση, αλλα δεν συμβαινει τιποτα.

Δεν ειναι συγκεκριμενο προβλημα μονο στο huawei p30 pro.

Θα δοκιμασω κι εγω clear cache σε αυτες τις 2 εφαρμογες και θα ποσταρω απο κατω με edit.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί ενημερώθηκαν χειροκίνητα και οι δύο εφαρμογές, Chrome και webview. Το PlayStore εξακολουθεί να καταναλώνει μπαταρία. Σταθερά πρώτο με ποσοστό 21%. Το sot από 6 με 6.5 ώρες έχει πέσει κατά μία ώρα.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί ενημερώθηκαν χειροκίνητα και οι δύο εφαρμογές, Chrome και webview. Το PlayStore εξακολουθεί να καταναλώνει μπαταρία. Σταθερά πρώτο με ποσοστό 21%. Το sot από 6 με 6.5 ώρες έχει πέσει κατά μία ώρα.

 

καλά εισαι εμένα βγάζει 4.

 

σε 8ωρο ύπνου εμένα χάνει 6-7% περίπου, εσάς πόσο;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί ενημερώθηκαν χειροκίνητα και οι δύο εφαρμογές, Chrome και webview. Το PlayStore εξακολουθεί να καταναλώνει μπαταρία. Σταθερά πρώτο με ποσοστό 21%. Το sot από 6 με 6.5 ώρες έχει πέσει κατά μία ώρα.

 

Μια από τα ίδια αλλά στο 12%.

Πρώτο και μενα.

Έκανα και clear cache.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Τυχαία κοίταξα το forum του s20+ και γράφουν τα ίδια για την υψηλή κατανάλωση μπαταρίας του Playstore. Άρα είναι γενικό το πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι κανει χρηση CPU ενω δεν τρεχει και γι'αυτο αυτη η σταθερη καταναλωση.

Εγω ειμαι στην 22.0.16 ενω εχει βγει 22.0.17 και 22.0.18

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι κανει χρηση CPU ενω δεν τρεχει και γι'αυτο αυτη η σταθερη καταναλωση.

Εγω ειμαι στην 22.0.16 ενω εχει βγει 22.0.17 και 22.0.18

 

Μήπως έκανε κάποιο update το store στο παρασκήνιο και είναι buggy η έκδοση αυτή;

Ποτέ δεν είχα θέματα κατανάλωσης με τι p30.

Παρόλα αυτά είναι πρώτο σε κατανάλωση αλλά σαν να είναι καλύτερα από χθες.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενημερώθηκα από την eurobank ότι τα Huawei κινητά εξαιρέθηκαν από το wallet της eurobank app λόγω προβλημάτων που προκαλεί το λογισμικό της Huawei...Τι συμβαίνει τελικά ρε παιδιά με την εταιρεία???
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενημερώθηκα από την eurobank ότι τα Huawei κινητά εξαιρέθηκαν από το wallet της eurobank app λόγω προβλημάτων που προκαλεί το λογισμικό της Huawei...Τι συμβαίνει τελικά ρε παιδιά με την εταιρεία???

 

Εμένα το masterpass wallet της Πειραιώς δουλεύει άψογα!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενημερώθηκα από την eurobank ότι τα Huawei κινητά εξαιρέθηκαν από το wallet της eurobank app λόγω προβλημάτων που προκαλεί το λογισμικό της Huawei...Τι συμβαίνει τελικά ρε παιδιά με την εταιρεία???

 

Μήπως εννοούσαν για τις συσκευές εκτός Google services (p40, mate 30 κτλ);

Γιατί εμένα μέχρι και χθες που το χρησιμοποίησα λειτουργεί κανονικά το wallet με eurobank.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενημερώθηκα από την eurobank ότι τα Huawei κινητά εξαιρέθηκαν από το wallet της eurobank app λόγω προβλημάτων που προκαλεί το λογισμικό της Huawei...Τι συμβαίνει τελικά ρε παιδιά με την εταιρεία???

 

Και εμενα απο εχτες εξαφανιστηκε το wallet να πληρωνω μεσω κινητου μεσω Eurobank την εφαρμογη...τι καρναβαλια ειναι αυτα ?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοούσαν για τις συσκευές εκτός Google services (p40, mate 30 κτλ);

Γιατί εμένα μέχρι και χθες που το χρησιμοποίησα λειτουργεί κανονικά το wallet με eurobank.

 

Παρασκευή πρωί λειτουργούσε, Παρασκευή μεσημέρι όχι. Καμία σχέση με GMS

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε ρε παίδες ότι εξαφανίστηκε;

Δεν υπάρχει σαν επιλογή καθόλου;

Στο δικό μου υπάρχει κανονικά.

Όταν βγω αργότερα θα το δοκιμάσω να το επιβεβαιώσω και γω.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε ρε παίδες ότι εξαφανίστηκε;

Δεν υπάρχει σαν επιλογή καθόλου;

Στο δικό μου υπάρχει κανονικά.

Όταν βγω αργότερα θα το δοκιμάσω να το επιβεβαιώσω και γω.

 

Μπες στο eurobank app ,πάρα νέα συναλλαγή και δες αν θα βγει η επιλογή wallet. Δεν χρειάζεται να βγεις έξω!!

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο eurobank app ,πάρα νέα συναλλαγή και δες αν θα βγει η επιλογή wallet. Δεν χρειάζεται να βγεις έξω!!

 

Υπάρχει κανονικά και στην αρχική οθόνη της εφαρμογής η επιλογή πριν μπεις και έτσι όπως το λες αφού μπω στις επιλογές της νέας συναλλαγής.

Επειδή έκατσα και διάβασα τις κριτικές στο play store το wallet δεν λειτουργεί ως γνωστόν στις νέες συσκευές της huawei.

Πρόβλημα υπήρχε προχθές με συγκεκριμένα τερματικά άλλων τραπεζών.

Ως λύση έδιναν να απενεργοποιησετε την wallet επιλογή από τη κάρτα που έχει το θέμα και ξανά ενεργοποίηση.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει πλεον η επιλογη wallet στο application τις Eurobank..τι λεμε τοση ωρα...απλα η επιλογη να εισελθεις στους λογαριασμους σου....αυτο μονο !!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει πλεον η επιλογη wallet στο application τις Eurobank..τι λεμε τοση ωρα...απλα η επιλογη να εισελθεις στους λογαριασμους σου....αυτο μονο !!

 

Και εγώ λέω ότι υπάρχουν κανονικα.

Δοκίμασε τη λύση που αναφέρω παραπάνω. Η υποστήριξη της τράπεζας τη προτείνει.

Αλλιώς επικοινώνησε με τη eurobank

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...