Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ηρθε και εμενα η 11 μεσω του support

Ενταξει ολα καλα...μην τρελαθειτε και ολας ετσι !

Link to comment
Share on other sites

P30 pro new edition

8/256

495€ από ΑΜΑΖΟΝ ΙΤ

 

Αξίζει;

 

Υποστήριξη;

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και εμενα η 11 μεσω του support

Ενταξει ολα καλα...μην τρελαθειτε και ολας ετσι !

 

 

από όσα έχω διαβάσει έχει αρκετά καλούδια σε γενικές γραμμές όμως ε?

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενδιαφέρει ένας που πήρε το emui 11 να μου πει αν έχει βελτίωση η κάμερα (και αν μπορεί ένα συγκριτικό) και αν η ηχογράφηση κλήσεων συνεχίζει να λειτουργεί.
Link to comment
Share on other sites

από όσα έχω διαβάσει έχει αρκετά καλούδια σε γενικές γραμμές όμως ε?

 

Νομιζω οτι ειναι στα καλυτερα του απο θεμα smooth feeling...παει βουτυρο ...και το εννοω

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα.και.πιο πανω

 

Αξίζει στα 500€ το new.edition 8/256?

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα.και.πιο πανω

 

Αξίζει στα 500€ το new.edition 8/256?

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε αυτά τα λεφτά όχι βάζεις λίγο ακόμη πας σε κάτι φρέσκο
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο επισκευαστικό κέντρο να στείλω το κινητό για μια επισκεύη που θέλει στα volume buttons?

https://imgur.com/gallery/gZZFO6V

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο επισκευαστικό κέντρο να στείλω το κινητό για μια επισκεύη που θέλει στα volume buttons?

https://imgur.com/gallery/gZZFO6V

 

συλλυπητήρια αν το στείλεις στο επίσημο θα χρεωθείς αλλαγη οθονης μόνο καποιος με πατέντα αν βγαλει τα κουμπιά και με τροχακι φτιάξει λίγο της βάσεις θα το κάνει φτηνά (αν ειναι εφικτό αφαίρεση κουμπιών σε αυτό το πλαίσιο εγώ προσωπικά δεν θυμάμαι)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να καταργήσεις τελειώς τα πλαϊνά κουμπιά;

Πιστεύω πως γίνεται κάπως να τραβήξεις τα πλαϊνά προς τα έξω

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο επισκευαστικό κέντρο να στείλω το κινητό για μια επισκεύη που θέλει στα volume buttons?

https://imgur.com/gallery/gZZFO6V

 

Δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις, κυρίως αν είσαι εντός εγγύησης.

 

https://consumer.huawei.com/gr/support/service-center/

 

2170007575

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναγράφω επειδή απάντηση δε πήρα, και αναφέρομαι σε αυτούς που είπαν ότι πήραν την 11.

 

Εμένα με ενδιαφέρει ένας που πήρε το emui 11 να μου πει αν έχει βελτίωση η κάμερα (και αν μπορεί ένα συγκριτικό) και αν η ηχογράφηση κλήσεων συνεχίζει να λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα αυτό με ενδιαφέρει! Αν μπορεί κάποιος φίλος να μας πει τη γνώμη του για την κάμερα. Και αν υπάρχει και κάποιο συγκριτικό με προηγούμενες φωτογραφιες θα μας βοηθούσε ακόμη περισσότερο. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είπε ένας πιο πάνω ότι η κάμερα είναι αισθητά καλύτερη. Σήμερα μου ήρθε εμένα η αναβάθμιση. Αλλά θα κάνω μπακ απ πρώτα στο pc για να κάνω clean install. Ξέρει κάποιος την διαδικασία; πρώτα περνάω την αναβάθμιση και κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή το ανάποδο;

 

Στάλθηκε από το VOG-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,μου ηρθε το 11 κ ειπα να κανω φορματ αφου πρωτα εκανα μπακ απ στο hisuite,ολα καλα μεχρι εδω,αφου λοιπον ηταν ολα ετοιμα για την επαναφρα στο hisuite παω για ανακτηση μου ζηταει τον κςδικο <τον οποιο κανει κ υποδειξη απο κατω>κ μου βγαζει εσφαλμενος κωδικος με συνεπεια να μην μπορω να κανω ανακτηση,ειχε καποιος ιδιο θεμα υπραχει λυση,η τα χανω ολα? Edited by teo_notis
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,μου ηρθε το 11 κ ειπα να κανω φορματ αφου πρωτα εκανα μπακ απ στο hisuite,ολα καλα μεχρι εδω,αφου λοιπον ηταν ολα ετοιμα για την επαναφρα στο hisuite παω για ανακτηση μου ζηταει τον κςδικο <τον οποιο κανει κ υποδειξη απο κατω>κ μου βγαζει εσφαλμενος κωδικος με συνεπεια να μην μπορω να κανω ανακτηση,ειχε καποιος ιδιο θεμα υπραχει λυση,η τα χανω ολα?

 

3 fields εχει εκει από ότι θυμάμαι / τουλάχιστον όταν είναι να πάρει το backup. Στο restore δεν θυμάμαι

 

1) κωδικος

2) επιβεβαίωση κωδικού

3) υπόδειξη

 

το 3ο συνήθως δεν φαίνεται καλά / καλύπτεται από τα "κουμπιά"

μήπως εκεί μπερδεύτηκες;

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναγράφω επειδή απάντηση δε πήρα, και αναφέρομαι σε αυτούς που είπαν ότι πήραν την 11.

 

Εμένα με ενδιαφέρει ένας που πήρε το emui 11 να μου πει αν έχει βελτίωση η κάμερα (και αν μπορεί ένα συγκριτικό) και αν η ηχογράφηση κλήσεων συνεχίζει να λειτουργεί.

Η ηχογράφηση δουλευει. Καμερα δε μπορω να σου πω γιατι και πριν εμενα μια χαρα μου φαινοταν. Απλα το κινητό φαίνεται πιο γρήγορο και με καλυτερα οπτικα εφε.

Link to comment
Share on other sites

Η ηχογράφηση δουλευει. Καμερα δε μπορω να σου πω γιατι και πριν εμενα μια χαρα μου φαινοταν. Απλα το κινητό φαίνεται πιο γρήγορο και με καλυτερα οπτικα εφε.

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Με την 11 προστέθηκε και η επιλογή "χωρητικότητα έξυπνης μπαταρίας".

Αναφέρει πως όταν είναι ενεργοποιημενο αυτή η επιλογή η φόρτιση θα σταματάει πριν το 100% ώστε να πετύχουμε μέγιστη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

Δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω η αλήθεια είναι μιας και πριν λίγο έκανα το update.

Επίσης άλλη μια γρήγορη παρατήρηση είναι ότι έχει γίνει λίγο πιο σβέλτο στο άνοιγμα των εφαρμογών.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

λοιπον τσεκαρα το κινιτ του φιλου μου μετα το Update στην 11 (προιν δικηα μου συσκευη)

 

εχει διαφορά καλούδια καινούργια τα περισσότερα βέβαια δεν ειναι χρήσιμα αντε το aod εκεί ναι ειναι χρήσιμες αλλαγές

εχει διαφορετικά transitions ετσι άνοιγμα εφαρμογών πχ φαινεται ποιο γρήγορο

σε γενικές γραμμές σταθερό και ανανεωμένο

camera ακριβός ίδια με πριν (μπήκα να δω και camera api κλπ ειναι ακριβός ίδια )

 

με λίγα λόγια ένα φρεσκάρισμα στο interface ειναι ποιο πολύ παρα καποια αλλαγη εισ βαθος

όσο αφορά την camera μην τρέφετε ελπίδες για αλλαγη καθώς αυτό που έγινε δεν ειναι bug αλλά απλά στροφή προς έτοιμες φώτο για social media κλπ (κύρια χρήση συσκευής αυτή ειναι εξάλλου στους περισσότερους)

 

για την εκδοση 11.0.0.138 μηλαω

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

λοιπον τσεκαρα το κινιτ του φιλου μου μετα το Update στην 11 (προιν δικηα μου συσκευη)

 

εχει διαφορά καλούδια καινούργια τα περισσότερα βέβαια δεν ειναι χρήσιμα αντε το aod εκεί ναι ειναι χρήσιμες αλλαγές

εχει διαφορετικά transitions ετσι άνοιγμα εφαρμογών πχ φαινεται ποιο γρήγορο

σε γενικές γραμμές σταθερό και ανανεωμένο

camera ακριβός ίδια με πριν (μπήκα να δω και camera api κλπ ειναι ακριβός ίδια )

 

με λίγα λόγια ένα φρεσκάρισμα στο interface ειναι ποιο πολύ παρα καποια αλλαγη εισ βαθος

όσο αφορά την camera μην τρέφετε ελπίδες για αλλαγη καθώς αυτό που έγινε δεν ειναι bug αλλά απλά στροφή προς έτοιμες φώτο για social media κλπ (κύρια χρήση συσκευής αυτή ειναι εξάλλου στους περισσότερους)

 

για την εκδοση 11.0.0.138 μηλαω

 

Θα συμφωνήσω και εγώ πέρα από κάποια animations και κάποιες αλλαγές σε interface δε βλέπω κάτι ουσιαστικό.

Πιστεύω όταν και αν πάρουμε το Android 11 θα δούμε διάφορες.

Εντωμεταξύ τα στατιστικά της μπαταρίας γιατί τα μπέρδεψαν έτσι;

Ωραία τα έδειχναν πριν τώρα τα μαμησαν τελείως μου φαίνεται

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ πέρα από κάποια animations και κάποιες αλλαγές σε interface δε βλέπω κάτι ουσιαστικό.

Πιστεύω όταν και αν πάρουμε το Android 11 θα δούμε διάφορες.

Εντωμεταξύ τα στατιστικά της μπαταρίας γιατί τα μπέρδεψαν έτσι;

Ωραία τα έδειχναν πριν τώρα τα μαμησαν τελείως μου φαίνεται

 

android 11 απο ότι κατάλαβα δεν θα πάρει αυτή η συσκευη

 

οσο για τα στατιστικά το εκαναν και άλλες εταιρείες (τον λόγο τον ξέρετε όλοι......... υποτίθεται για να βλέπουμε αυτό που πραγματικά πρέπει και όχι το sots κλπ ναι μεν έχουν δίκαιο το έλεγα και εγώ αυτό παλαιότερα αλλά μερικοί που έχουν ψύχωση με αυτό θα απογοητευτούν πολύ)

πχ sot δεν αντιπροσωπεύει την αυτονομία (ξεκάθαρα ) (τι να πω και εγω που ουτε 3 ώρες δεν είχα δει ποτέ σε αυτή την συσκευή σηνηθος 2:40 2:45 ήταν στα 6 7%)

Link to comment
Share on other sites

android 11 απο ότι κατάλαβα δεν θα πάρει αυτή η συσκευη

 

οσο για τα στατιστικά το εκαναν και άλλες εταιρείες (τον λόγο τον ξέρετε όλοι......... υποτίθεται για να βλέπουμε αυτό που πραγματικά πρέπει και όχι το sots κλπ ναι μεν έχουν δίκαιο το έλεγα και εγώ αυτό παλαιότερα αλλά μερικοί που έχουν ψύχωση με αυτό θα απογοητευτούν πολύ)

πχ sot δεν αντιπροσωπεύει την αυτονομία (ξεκάθαρα ) (τι να πω και εγω που ουτε 3 ώρες δεν είχα δει ποτέ σε αυτή την συσκευή σηνηθος 2:40 2:45 ήταν στα 6 7%)

 

Συμφωνώ με αυτό που λες αλλά το sot η κατανάλωση οθόνης δηλ είναι το πιο ενεργοβο στις συσκευές μας.

Με την προηγούμενη έκδοση ήταν ακριβεστατες οι μετρήσεις.

Τώρα σου βγάζει αποτελέσματα ανα ώρα ή συνολικά δηλ π. χ εμένα τα στατιστικά μετράνε είδα από τότε που άναψε η συσκευή μετά την αναβάθμιση το δούλεψα μιας κ ήταν στο 55% και μετά το μπριζωσα στο 25.

Εε αυτό μετράει στο σύνολο από τότε που άναψε η συσκευή και όχι από τότε που βγήκε από το φορτιστή.

Δε βρήκα αν αλλάζει αυτό...

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με αυτό που λες αλλά το sot η κατανάλωση οθόνης δηλ είναι το πιο ενεργοβο στις συσκευές μας.

 

Με την προηγούμενη έκδοση ήταν ακριβεστατες οι μετρήσεις.

 

Τώρα σου βγάζει αποτελέσματα ανα ώρα ή συνολικά δηλ π. χ εμένα τα στατιστικά μετράνε είδα από τότε που άναψε η συσκευή μετά την αναβάθμιση το δούλεψα μιας κ ήταν στο 55% και μετά το μπριζωσα στο 25.

 

Εε αυτό μετράει στο σύνολο από τότε που άναψε η συσκευή και όχι από τότε που βγήκε από το φορτιστή.

 

Δε βρήκα αν αλλάζει αυτό...

Ότι είναι είναι -(όχι πάντα) πχ άλλο τρώει με 100 άλλο με 10

Άλλο sot βγάζει κάποιος που ανεβάζει κατεβάζει αρχεία απειρων gb και άλλο αυτός που μήλαει chat αλλά sot βγάζει κάποιος που μήλαει κάνα webex κάνα δυο ώρες και άλλο κάποιος που απλά βλέπει video στο YouTube για αυτό έβλεπες κάτι 7 8 ώρες και νωμιζες ότι έχεις χαλασμένη συσκευή καιβο άλλος το έβγαλε με ελάχιστο φωτισμό με WiFi κλπ μόνο και μόνο να δει το νούμερο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...