Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει πλέον τρόπος αναβάθμισης σε 10.1. Δείτε εδώ τις οδηγίες: https://forum.xda-developers.com/huawei-p30-pro/how-to/guide-how-to-flash-approved-fullota-zip-t4112775

Πραγματικά είναι πάρα πολύ απλό κ εύκολο.

 

Εαν το εκανες φιλε μου στο preload και στο cust τα αφησες τελικα αδεια τα κουτια;

 

Edit: Το έκανα και πέρασα και τα 2 patches 2, 5.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, θα τα αφήσεις εντελώς κενά. Θα σβήσεις ότι έχει γραμμένα ήδη. Νομίζω έχει κ screenshot στο νήμα στο xda που δείχνει πως πρέπει να είναι.
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, θα τα αφήσεις εντελώς κενά. Θα σβήσεις ότι έχει γραμμένα ήδη. Νομίζω έχει κ screenshot στο νήμα στο xda που δείχνει πως πρέπει να είναι.

Ευχαριστώ φίλε μου

Το έκανα αφού πρώτα έκανα update στη 10αρα, μετά πέρασα με τον τρόπο που λένε τα παιδιά στους xda την 10.1 και τα 2 πατσάκια του. Το 2 ήρθε μόνο του ΟΤΑ το 5 το πέρασα με τη διαδικασία πάλι.

 

Η μπάρα με τις εφαρμογές για πολλαπλά παράθυρα υπάρχει και δουλεύει.

Το AOD υπάρχει με επιλογές διαμόρφωσης είναι πολύ καλό.

Meetime δεν το βρήκα δεν ξέρω εάν υπάρχει.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ευχαριστώ.

Με κάλυψες.

Και κάτι άλλο αν γνωρίζεις..

Κάποια huawei είχαν μια επιλογή να εναλλάσσονται τα δεδομένα ανολογα με τη ποιότητα του δικτύου της κάθε κάρτας.

Αυτό το ονομάζει smart data switch.

Υπάρχει σαν επιλογή στο p30 αυτό;

 

Δεν νομίζω, δεν έχω δει κάτι τέτοιο.. πάντως εάν το βρεις εσύ, ενημέρωσε γιατί με ενδιαφέρει :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω, δεν έχω δει κάτι τέτοιο.. πάντως εάν το βρεις εσύ, ενημέρωσε γιατί με ενδιαφέρει :D:D:D

 

Ρίξε μια ματιά εδώ

https://consumer.huawei.com/en/support/content/en-us00754164/

 

Το αναφερει ως Smart Data switch αλλά δεν διευκρινίζει ποιες συσκευές το υποστηρίζουν.

 

Για να προωθείται η κλήση από τη μια sim στην άλλη όταν δε πιάνει για παράδειγμα πέρα από την ενεργοποίηση της επιλογής που υπάρχει θα πρέπει να μιλήσω και με το παροχο ώστε να ζητήσω προώθηση από τον ένα αριθμό στον άλλο ή το κάνει η συσκευή αυτόματα;

 

Sorry για το πρήξιμο..

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ

https://consumer.huawei.com/en/support/content/en-us00754164/

 

Το αναφερει ως Smart Data switch αλλά δεν διευκρινίζει ποιες συσκευές το υποστηρίζουν.

 

Για να προωθείται η κλήση από τη μια sim στην άλλη όταν δε πιάνει για παράδειγμα πέρα από την ενεργοποίηση της επιλογής που υπάρχει θα πρέπει να μιλήσω και με το παροχο ώστε να ζητήσω προώθηση από τον ένα αριθμό στον άλλο ή το κάνει η συσκευή αυτόματα;

 

Sorry για το πρήξιμο..

 

Όχι, δεν νομίζω, μόνο από το σετάρισμα του τηλεφώνου είσαι οκ.

Για το smart data switch, το έψαξα αλλά δεν υπάρχει ως επιλογή στο μενού του P30.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Για όποιον ενδιαφέρεται Πουλάω 400€ P30 Pro Dual (256GB) Breathing Crystal, εντός εγγύησης, σε άριστη κατάσταση, το έχω μόνιμα σε θήκη, τζαμακι οθόνης και τζαμακι στην κάμερα! Μόνο σοβαρές προτάσεις. Αγορασμένο από You.gr
HUAWEI P30 PRO (Breathing Crystal)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πλέον τρόπος αναβάθμισης σε 10.1. Δείτε εδώ τις οδηγίες: https://forum.xda-developers.com/huawei-p30-pro/how-to/guide-how-to-flash-approved-fullota-zip-t4112775

Πραγματικά είναι πάρα πολύ απλό κ εύκολο.

 

Καλησπέρα, επειδή χάθηκα λιγο...

1) Δεν υπάρχει τρόπος αναβαθμισης αλλιώς , γιατι πρέπει να γίνει έτσι ?

2) χρειάστηκε να κάνεις hard reset για καθαρισμό καλύτερη απόδοση οπως κάνουμε μετα απο μεγάλες αναβαθμίσεις ??

3) τι διαφορές εχεις δει σε κάμερα, μπαταρία ή γενικα ?

4) αυτην την έκδοση κατέβασες Version 10.1.0.126 , διοτι vog L-29 εχει και 123

5) FOR VOG devices use as bellow: ή αυτό έκανες FOR other devices ALLREADY on EMUI 10 / 10.1 use as bellow

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σου

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως έβαλα την 123. Η 126 δεν ειναι για τα δικα μας (c431) αλλά για άλλες περιοχές.

Δεν έκανα κανένα hard reset. Δεν σβήνει τίποτα, είναι σαν να την πέρασες ota.

Εννοείται δεν είναι κ ο μοναδικός τρόπος για την αναβάθμιση, μπορείς να περιμένεις να σου έρθει κανονικά από μόνη της.

Δεν ασχολήθηκα με την κάμερα σε βαθμό που να μπορώ να πω διαφορές κτλ.

Στις διαφορές η έξυπνη φόρτιση κ η λειτουργία aod. Επίσης υπάρχει στο πλαι κατι σαν συρτάρι συχνών εφαρμογών.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως έβαλα την 123. Η 126 δεν ειναι για τα δικα μας (c431) αλλά για άλλες περιοχές.

Δεν έκανα κανένα hard reset. Δεν σβήνει τίποτα, είναι σαν να την πέρασες ota.

Εννοείται δεν είναι κ ο μοναδικός τρόπος για την αναβάθμιση, μπορείς να περιμένεις να σου έρθει κανονικά από μόνη της.

Δεν ασχολήθηκα με την κάμερα σε βαθμό που να μπορώ να πω διαφορές κτλ.

Στις διαφορές η έξυπνη φόρτιση κ η λειτουργία aod. Επίσης υπάρχει στο πλαι κατι σαν συρτάρι συχνών εφαρμογών.

 

Έτσι ακριβώς. Όσο για την κάμερα δεν έχει επιλογή 40 px αλλά κάτι σαν 4:3

Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/BcDWSqt

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και αεροπλάνο να περνούσε θα φαινόταν.

 

Ήταν τελείως σκοτάδι

Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να το βαζουμε σε σκοτεινη λειτουργια αναλογα με την ωρα της ημερας? δηλαδη απο το δυση του ηλιου να ενεργοποιειται αυτοματα το σκουρο θεμα?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/BcDWSqt

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και αεροπλάνο να περνούσε θα φαινόταν.

 

Ήταν τελείως σκοτάδι

 

Άψογη...Για τελείως σκοτάδι μια χαρά. Ο μόνος λόγος που δεν κάνω το update είναι τα όσα διαβάζω για την κάμερα κ ειδικά το night mode. Θεωρώ ότι μόνοι όσοι έχουν κάνει την πλήρη "διαδρομή" 9-10-10.1 μπορούν να κρίνουν βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους. Θα ηθελα να ρωτησω όσους βαλανε την 10.1 αν συνεχιζει να λειτουργεί η ηχογραφησει κλήσεων ή αν υπαρχει κάποιος τροπος να συνεχισει να λειτουργει;
Link to comment
Share on other sites

Και πριν δεν λειτουργούσε
Την ηχογράφηση την έχω από την 9. Είμαι με 10.0 (χωρίς στήσιμο από την αρχή ) και λειτουργεί. Αν βάλω την 10.1 ομοίως χωρίς στήσιμο από την αρχή θα λειτουργεί;

Αυτό νομίζω ρωτάει και ο φίλος MARIOSVRS παραπάνω.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην 10 δούλευε κανονικά (αν την είχες περασμένη από την 9 και δεν έκανες καθαρή εγκατάσταση την 10) ενώ στην 10.1 δεν λειτουργεί. Υπάρχει σαν επιλογή στο μενού του τηλ αλλά δεν δουλεύει.
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διάβασα ότι η Huawei κατάφερε να πάρει την πρώτη θέση σε πωλήσεις υποσκελίζοντας την Samsung.Ενώ όλοι οι άλλοι είχαν πτώση στις πωλήσεις λόγω του ιού,αυτή είχε 6% αύξηση!

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Στην 10 δούλευε κανονικά (αν την είχες περασμένη από την 9 και δεν έκανες καθαρή εγκατάσταση την 10) ενώ στην 10.1 δεν λειτουργεί. Υπάρχει σαν επιλογή στο μενού του τηλ αλλά δεν δουλεύει.
Ευχαριστώ πολύ!!!!

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...