Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει χρησιμοποιήσει κανένας τον browser της Huawei ? Λεω να του δώσω ευκαιρία

 

Και επίσης κάτι που παρατήρησα. Μου έχει τύχει στο multitasking να παταω τον κάδο για το κλείσιμο εφαρμογών και μετά να συνδεθώ στο Bluetooth του αυτοκινήτου και να ανοίξει το YouTube στο βίντεο που έπαιζα τελευταία, στο σημείο που το άφησα. Το ίδιο και στο Spotify πχ. Νομίζω με το προηγούμενο Huawei δεν το έκανε. Καμία ιδέα άποψη?

Edited by dyannisb
Link to comment
Share on other sites

@kostasSC

Με το καλο να σου ερθει φιλε, το κινητο εχει προεγκατεστημενη μεμβρανη πανω και προσωπικα μετα απο 2 μηνες με εχει βολεψει και δεν σκεφτομαι για να βαλω κατι αλλο.

Μονο στην καμερα σκεφτηκα να βαλω γιατι ειναι ο λογος που αγορασα το κινητο και δεν θελω να γρατσουνιστει αλλα μαλλον δε θα βαλω κατι και θα το προσεχω πιο πολυ ( οχι κλειδια σε τσεπες κτλπ)

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι ουτε σε μενα το κανει, βαλε καποιο απο τα effects δεν ειναι τοσο εντονα και φαινεται καλα το θολωμα αν το θες.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ακόμα για την σελφι κάμερα;;έχω 13 τις εκατο μπαταρια και είμαι σε ένα σκοτεινό δωμάτιο και βάζω την σελφι και ασπριζει όλη η οθόνη και δείχνει μόνο την φατσα μου ένα μικρό τετράγωνο αλλά όταν πάω σε φως την δείχνει κανονικα.ξερει κανείς γιατί γίνετε αυτό;;;;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ακόμα για την σελφι κάμερα;;έχω 13 τις εκατο μπαταρια και είμαι σε ένα σκοτεινό δωμάτιο και βάζω την σελφι και ασπριζει όλη η οθόνη και δείχνει μόνο την φατσα μου ένα μικρό τετράγωνο αλλά όταν πάω σε φως την δείχνει κανονικα.ξερει κανείς γιατί γίνετε αυτό;;;;
χρησιμοποιεί την οθόνη σαν φλας? Το κάνει μόνο σε χαμηλή μπαταρία ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, κάτοχος S7 edge κοντά στα 3 χρόνια, αποφάσισα κι εγώ να αναβαθμιστώ. Έτσι περιμένω το P30 pro αφού έκανα παραγγελία από best price το 256gb, από 505€ στα 400€ χωρίς ΦΠΑ. Δεν είναι η πρώτη μου επαφή με huawei καθώς είχα το honor 6 παλιά, αγορασμένο από κίνα. Βέβαια από τότε η huawei έχει κάνει άλματα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν το κινητό έρχεται με μεμβράνη στην οθόνη ή όχι ? Και τι προτείνετε εσείς ? tempered glass ή μεμβράνη ? Από θήκη σκέφτομαι για κάποια spigen...

 

Είσαι σίγουρος ότι θα παραλάβεις? Δεν υπάρχει μαγαζί τύπου σκρουτζ που να κόβει τιμολόγιο.. Εκτός αν πας ψηλά σε τιμή..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι θα παραλάβεις? Δεν υπάρχει μαγαζί τύπου σκρουτζ που να κόβει τιμολόγιο.. Εκτός αν πας ψηλά σε τιμή..

 

Σίγουρος δεν είμαι για τίποτα σε αυτή τη ζωή. Δεν ξέρω αν μπορώ να αναφέρω όνομα καταστήματος, αλλά το συγκεκριμένο:

1) έχει φυσικό κατάστημα

2) έχει 168 κρητικές στο Skroutz με ελάχιστες αρνητικές, σε κάποιες λένε ότι παρέλαβαν και χωρίς ΦΠΑ συσκευή με τιμολόγιο και όλα καλά

3) έκανε μια εβδομάδα να ελέγξει τα δικαιολογητικά και να μου δώσει τιμή με απαλλαγή

οπότε ελπίζω να πάνε όλα καλά...

 

δεν καταλαβαίνω όμως γιατί λες ότι δεν υπάρχει μαγαζί τύπου σκρουτζ που να κόβει τιμολόγιο...υπάρχει κάποιο θέμα ? οι τιμές που πουλάνε δεν είναι με ΦΠΑ ? γιατί να μην μπορεί να κόψει τιμολόγιο ?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρος δεν είμαι για τίποτα σε αυτή τη ζωή. Δεν ξέρω αν μπορώ να αναφέρω όνομα καταστήματος, αλλά το συγκεκριμένο:

1) έχει φυσικό κατάστημα

2) έχει 168 κρητικές στο Skroutz με ελάχιστες αρνητικές, σε κάποιες λένε ότι παρέλαβαν και χωρίς ΦΠΑ συσκευή με τιμολόγιο και όλα καλά

3) έκανε μια εβδομάδα να ελέγξει τα δικαιολογητικά και να μου δώσει τιμή με απαλλαγή

οπότε ελπίζω να πάνε όλα καλά...

 

δεν καταλαβαίνω όμως γιατί λες ότι δεν υπάρχει μαγαζί τύπου σκρουτζ που να κόβει τιμολόγιο...υπάρχει κάποιο θέμα ? οι τιμές που πουλάνε δεν είναι με ΦΠΑ ? γιατί να μην μπορεί να κόψει τιμολόγιο ?

 

Πες μας ποιο είναι αν θες.

Το λέω γιατί έχω κάνει 10 παραγγελίες γοα αγορά χωρίς φπα και κανένα δεν μου έστειλε ενώ είχα σωστά χαρτιά, λογιστής είμαι. Άσε που δεν πρέπει να ζητάνε τόσα χαρτιά. Ο λόγος που το κάνουν είναι γιατί το κέρδος τους είναι ο ΦΠΑ οπότε αν δεν τον πληρωθούν δεν έχουν λόγο για πώληση. Το πιο φθηνό που είχα βρει που έκοψε τιμολόγιο μετά από σπάσιμο νεύρων ήταν ο καραβασιλης

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πες μας ποιο είναι αν θες.

Το λέω γιατί έχω κάνει 10 παραγγελίες γοα αγορά χωρίς φπα και κανένα δεν μου έστειλε ενώ είχα σωστά χαρτιά, λογιστής είμαι. Άσε που δεν πρέπει να ζητάνε τόσα χαρτιά. Ο λόγος που το κάνουν είναι γιατί το κέρδος τους είναι ο ΦΠΑ οπότε αν δεν τον πληρωθούν δεν έχουν λόγο για πώληση. Το πιο φθηνό που είχα βρει που έκοψε τιμολόγιο μετά από σπάσιμο νεύρων ήταν ο καραβασιλης

 

Από το Mobilepoint.gr από bestprice, το είχε 505€ και μου έδωσε τιμή 407€, οπότε κρατάει και ένα 20ρικο από το φπα... παράδοση έλεγε 4-10 μέρες. Εγώ πάντως το έχω πληρώσει το κινητό με κάρτα. Αν θέλουν ας μη το στείλουν... Εδώ θα είμαστε, να δούμε τις εξελίξεις...

Link to comment
Share on other sites

Το νήμα άρχισε να αποκτά απρόσμενο ενδιαφέρον!

Επειδή το θέμα σκρουτζ και άρθρο 39α είναι για ποπ κορν,

 

Παίρνω ποπ κορν και αράζω!

Link to comment
Share on other sites

Το νήμα άρχισε να αποκτά απρόσμενο ενδιαφέρον!

Επειδή το θέμα σκρουτζ και άρθρο 39α είναι για ποπ κορν,

 

Παίρνω ποπ κορν και αράζω!

 

το ενδεχομενο να την εχει πατησει ενα μελος και απο ενδιαφερον να του πουμε να εχει το νου του δε νομιζω οτι σηκωνει γελια παντως.

Απο την αλλη αν υπαρχει μαγαζι με χαμηλες τιμες που κοβει τιμολογιο, να το ξερουμε να ψωνιζουμε και εμεις..

 

Οσο για το μαγαζι, στο bestprice δεν εχει καν αξιολογηση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το ενδεχομενο να την εχει πατησει ενα μελος και απο ενδιαφερον να του πουμε να εχει το νου του δε νομιζω οτι σηκωνει γελια παντως.

Απο την αλλη αν υπαρχει μαγαζι με χαμηλες τιμες που κοβει τιμολογιο, να το ξερουμε να ψωνιζουμε και εμεις..

Οσο για το μαγαζι, στο bestprice δεν εχει καν αξιολογηση

 

Γι΄αυτό είναι τα φόρουμ, ανταλλαγή απόψεων και ενημέρωση, ώστε να μην την πατήσουν κι άλλοι.. εγώ θα ενημερώσω πάντως για την εξέλιξη.. μακάρι το μαγαζί να είναι σωστό και να ψωνίσουν και άλλοι... πάντως επειδή δεν ήξερα για το θέμα σκρουτζομάγαζα και άρθρο 39α, το έψαξα τώρα και ενημερώθηκα...ευχαριστώ... στο skroutz ψάξε για αξιολογήσεις, έχει 168...

Edited by kostasSC
Link to comment
Share on other sites

πάντως επειδή δεν ήξερα για το θέμα σκρουτζομάγαζα και άρθρο 39α, το έψαξα τώρα και ενημερώθηκα...ευχαριστώ...

 

Παρακαλώ και καλή επιτυχία

 

https://mrminaras.wordpress.com/2019/02/02/%CF%80%CE%BF%CE%BB-1150-2017-39%CE%B1-%CF%80-5-%CF%806-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CE%BA%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%B6-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-clickbait/

 

Διαβάστε το άρθρο. Είναι μια ιστορία θλιβερή

Edited by atsimeri
Link to comment
Share on other sites

Γι΄αυτό είναι τα φόρουμ, ανταλλαγή απόψεων και ενημέρωση, ώστε να μην την πατήσουν κι άλλοι.. εγώ θα ενημερώσω πάντως για την εξέλιξη.. μακάρι το μαγαζί να είναι σωστό και να ψωνίσουν και άλλοι... πάντως επειδή δεν ήξερα για το θέμα σκρουτζομάγαζα και άρθρο 39α, το έψαξα τώρα και ενημερώθηκα...ευχαριστώ... στο skroutz ψάξε για αξιολογήσεις, έχει 168...

 

τα φορουμ υπαρχουν για να δινουν πραγματικες λυσεις, οχι κονσερβες των σερβις, του τυπου καντε ρεσετ κλπ.

Εδω λοιπον λεμε αληθειες και το να μην λεμε για τετοια θεματα αναιρει τον ρολο του φορουμ. Αυτο βεβαια παντα στα πλαισια της αληθειας και της βοηθειας του ενος προς τον αλλο, οχι για διαφημιση/δυσφημιση κλπ.

Μου κανει εντυπωση για το μαγαζι αυτο που εψαξα 5-6 απο τα πιο γνωστα κινητα, και το δικο σου, και δεν μου το εμφανιζει στο σκρουτζ το ιδιο το μαγαζι, γιαυτο νομιζα πως οι αξιολογησεις που ανεφερες νωριτερα ηταν καποιο λαθος σου.

ΕΚανα αναζητηση μαγαζιου για να το βρω..

Επισης στο best price δεν εχει καμια και ειναι επισης υποπτο.

 

Τελος, πιθανον να στο δωσουν με απαλλαγη και το ευχομαι, αλλα γενικα ψαξε οποιο μαγαζι θες απο τα φθηνα και δες τις αρνητικες κριτικες! ολοι τους κραζουν για αυτο..

Εμενα οπως εχω ξανα πει την ιστορια, ο καραβασιλης, κανω παραγγελια ΠΕΡΙΣΥ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ και στο καπακι με παιρνει τηλ ενα παλικαρι απο κινητο και μου λεει, ξερεις το κινητο ειναι αγγλικο και δεν εχει εγγυηση...

Του λεω, γιατι?

μου λεει: Γιατι η αγγλια βγηκε απο ΕΕ (περισυ το καλοκαιρι που ηταν μεσα) και ειναι κλειδωμενο κλπ κλπ κλπ

Του λεω, σοβαρα μιλας? ποτε βγηκε και δεν το ξξερω? τελλος παντων του λεω ασε να το δω καιι σε ξανα κανω.

Το ψαχνω ως προς το κλειδωμενο branded Που μου ειπε επισης σαν δικαιολογια, βλεπω οτι μπουρδες δεν παιζουν τετοια. μιλησα και με samsung Κια μου ειπε κανενα θεμα..

ξανα κανω παραγγελια, με παιρνει παλι, μου λεει τα ιδια, του λεω δεν πειραζει στειλε το.

Αργω να στειλω χαρτια-δε θυμαμαι κατι μαλλον εγινε. νομιζω ανεβασε την τιμη ενα 30αρι και ξενερωσα, αλλα τελος παντων, αργω και μου ακυρωνει παραγγελια.

Κανω 3η παραγγελια μετα απο 15 μερες και αφου ειχα κανει αλλες 10, ειχε περασει μηνας απο την αρχικη μου παραγγελια απο ολα (εκανα μαζικη απο πολλα μαγαζια γιατι ηξερα οτι σχεδον κανεις δεν θα πουλησει και περιμενα εστω ενα να με εγκρινει) και κανενα αλλο μαγαζι απο οσα εχει το σκρουτζ δε μου δεχοταν ουσιαστικα παραγγελια(αν και μου ελεγαν βαλε τα λεφτα και θα δουμε), με παιρνει νευριασμενος και μου λεει, δεν το εχω καθολου το κινητο, εχω μονο απο Κινα, κλειδωμενο, χωρις εγγυηση κλπ.

Του απανταω: και απο τον Αρη να ειναι το θελω, θα εχει και snapdragon ακομα καλυτερα.

Μου λεει, οκ την βαζω την παραγγελια.

Με παιρνει μετα απο 3 μερες απο αποθηκη και καλα ενας αλλος, μου λεει μολις παρελαβα 6 συσκευες, ευρωπαικες..θες μια τετοια με εγγυηση κλπ στην ιδια τιμη οπως εχεις συμφωνησει να μην παρεις το κινεζικο?

Ωωωωω, τι τυχερος που ειμαι του λεω, και τι φοβεροι που ειστε λεω επισης..βαλε το αφου ειμαι τοσο φαρδυκωλος.

 

Και να ξερετε το οτι δεν λεει EU ο καραβασιλης οφειλεται σε μενα γιατι του ελεγα, παραπλανας τον κοσμο με το EU Που λες, και το αφαιρεσε περισυ τον ιουλιο περιπου που πηρα το s10+

 

Το λοιπον, τα παλικαρια εκαναν το παν να με πεισουν να μην το παρω, αν δειτε κριτικες θα δειτε πολλες θετικες που λενε οτι ευτυχως μου τονισαν οτι το κινητο δεν ειχε εγγυηση και με απετρεψαν να το παρω, ολες αυτες οι κριτικες αφορουν κινητα με τιμολογιο κλπ

 

Προσωπικα θα ξανα επαιρνα απο το συγκεκριμενο μαγαζι γιατι πουλαει ευρωπαικα με τιμολογιο απλα σε δυσκολευει και σε αποτρεπει γιατι χανει...

 

Οποτε θα ελεγα στο φιλο να εχει το νου του,οπως και ολοι σας, και ποτε προπληρωμη.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στη δέκατη παραγγελία και αφού τα νεύρα σου γίνουν κουρέλια, αφού σε στείλουν στα χάπια με απίθανες δικαιολογίες ΝΑΙ θα παραλάβεις χωρίς ΦΠΑ. Μιλάμε για δεκαπέντε μέρες τουλάχιστον μετά με καθημερινά τηλεφωνήματα στο μαγαζί και άγχος και αϋπνίες.

Αλλά ρε φίλοι ειλικρινά αν το ζήσετε θα καταλάβετε αν αξίζει η όχι

Από μένα είναι ΜΑΚΡΙΆ επειδή τα έζησα

Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω ότι κι εμένα το συγκεκριμένο κατάστημα με απέτρεψε να αγοράσω κινητό με τιμολόγιο πριν 20 ημέρες.

Χωρίς πολλά πολλά και αναλύσεις μου είπε ψάξε αλλού...

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στη δέκατη παραγγελία και αφού τα νεύρα σου γίνουν κουρέλια, αφού σε στείλουν στα χάπια με απίθανες δικαιολογίες ΝΑΙ θα παραλάβεις χωρίς ΦΠΑ. Μιλάμε για δεκαπέντε μέρες τουλάχιστον μετά με καθημερινά τηλεφωνήματα στο μαγαζί και άγχος και αϋπνίες.

Αλλά ρε φίλοι ειλικρινά αν το ζήσετε θα καταλάβετε αν αξίζει η όχι

Από μένα είναι ΜΑΚΡΙΆ επειδή τα έζησα

 

15 μέρες αναμονή είναι τίποτα. Εμένα 1 μήνα έκαναν να μου πουν αν εγκρίνουν χαρτιά μου και άλλον 1 μήνα αναμονή με παραγγελία με κατάθεση που δεν έκανα φυσικά, άρα 2 μήνες σύνολο και με τιμή αυτή που είχε αρχικά ώστε να καλύψουν τυχόν χαδουρα αν τι πήγαινα μέχρι τέρμα αλλά οκ 2 μήνες δεν αξίζει. Απλά πας στο πιο φτηνό λιανική. Δυστυχώς στην Ελλάδα μια ζωή είμαστε των άκρων, ή μες τη Λαμογια ή τιμές στο Θεό από αλυσίδες που σίγουρα έχουν κόστη λόγω βιτρίνας, υπαλλήλων κλπ αλλα οι διαφορές είναι χαοτικες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω ότι κι εμένα το συγκεκριμένο κατάστημα με απέτρεψε να αγοράσω κινητό με τιμολόγιο πριν 20 ημέρες.

Χωρίς πολλά πολλά και αναλύσεις μου είπε ψάξε αλλού...

 

Πάντως αν επιμένεις ίσως είναι οι πιο φθηνοι με τιμολόγιο..απλά να φανεις σίγουρος ότι και σκατα να σου δώσουν θα τα πάρεις. Εγώ εκεί κατέληξα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αν και θα ηθελα να στηριξω και να επιβιωσουν τα μικρης κλιμακας καταστηματα νομιζω οτι ολη αυτη η κατασταση με τους πολλους αστερισκους (αναμονη, χωρις εγγυηση κλπ) δεν αξιζει...

παντως το Ρ30 pro μπορεις να το βρεις απο eshop - θεωρω με 2ετης εγγυηση κ ευκολια στην εκδοση τιμολογιου

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση για το μαγαζι αυτο που εψαξα 5-6 απο τα πιο γνωστα κινητα, και το δικο σου, και δεν μου το εμφανιζει στο σκρουτζ το ιδιο το μαγαζι, γιαυτο νομιζα πως οι αξιολογησεις που ανεφερες νωριτερα ηταν καποιο λαθος σου.

ΕΚανα αναζητηση μαγαζιου για να το βρω..

Επισης στο best price δεν εχει καμια και ειναι επισης υποπτο.

 

Τελος, πιθανον να στο δωσουν με απαλλαγη και το ευχομαι, αλλα γενικα ψαξε οποιο μαγαζι θες απο τα φθηνα και δες τις αρνητικες κριτικες! ολοι τους κραζουν για αυτο..

 

Ναι έχεις δίκιο, πλεόν στο σκρουτζ το μαγαζί αυτό,δεν έχει το p30 pro αλλά και άλλα δυνατά κινητά. Επειδή όμως παρακολουθώ τις τιμές συγκεκριμένων συσκευών εδώ και καιρό, γιατί δεν βιαζόμουν να αγοράσω, το συγκεκριμένο μαγαζί είχε και το p30 pro στο σκρουτζ, αλλά ακριβότερα από το best price, γύρω στα 30€. Μετά ξαφνικά δεν το είχε στο skroutz και σε άλλες συσκευές που κοίταζα.. μήπως δεν τον συνέφερε? δεν ξέρω.

Στο best κανονικά όμως. Επίσης είδα άλλα μαγαζιά που είχαν διπλές τιμές για να μη συμφέρει να πάρεις με το άρθρο 39α και κάτι είχα ψυλιαστεί... αυτοί πάντως που το παρήγγειλα δεν μου είπαν ιστορίες κτλ, ούτε μου ζήτησαν πολλά χαρτιά κτλ για να κάνουν τη ζωή μου δύσκολη.. ταυτότητα και αντίγραφο από το taxis...και μου είπαν μπορώ να πληρώσω από οποιονδήποτε λογαριασμό και να παραλάβει οποιοσδήποτε κτλ.. κανένα πρόβλημα δηλ. όπως διάβασα σε άλλες περιπτώσεις...

Κοντός ψαλμός που λένε..στην 11η μέρα αν δεν έρθει πάντως, εγώ είμαι κοντά στη Γλυφάδα, οπότε θα τα πούμε από κοντά...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι κοντά και έχουν φυσικό κατάστημα οπότε αρκεί. Τουλάχιστον να μη χάσεις λεφτά. Εγώ που είμαι επαρχία ρισκάρω πχ. Αν και προτιμώ αγγελίες πάρα τιμολόγια, μια φορά το χρόνο οκ τιμολόγιο αλλά αλλάζω πιο συχνά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

και μου είπαν μπορώ να πληρώσω από οποιονδήποτε λογαριασμό

 

Παρεμπιπτόντως αν το ποσό είναι 500+ και δεν πληρώσεις από τον επαγγελματικό λογαριασμό στην επωνυμία του οποίου θα εκδοθεί το τιμολόγιο, πρόβλημα δε θα έχει το κατάστημα αλλά ο πελάτης με την εφορία...

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως αν το ποσό είναι 500+ και δεν πληρώσεις από τον επαγγελματικό λογαριασμό στην επωνυμία του οποίου θα εκδοθεί το τιμολόγιο, πρόβλημα δε θα έχει το κατάστημα αλλά ο πελάτης με την εφορία...

 

Νομίζω ότι τα ποσά των παραστατικών που πρέπει να καταθετονται ηλεκτρονικά είναι από 500 και πάνω αλλά στη καθαρή αξία άνευ ΦΠΑ δηλ.

Στη περίπτωση εδώ του φίλου είναι πιο κάτω.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...