Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέσα στο σπίτι η λύση είναι μία. Το απομακρύνεις από τέκνα.:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψάχνω για θήκη για εντός σπιτιού χρήση.

 

Με λίγα λόγια το κινητό τρώει σούπες μόνο μέσα στο σπίτι,οπότε θέλω μια θήκη που να μπαινοβγαίνει καθημερινά άνετα χωρίς να γρατζουναει και χωρίς να κάνει και άβολο το κινητό, να είναι δηλαδή τεράστια, καθώς το χρησιμοποιώ αρκετά εντός σπιτιού.

 

Εκτός σπιτιού έχω το pouch της mediadevil, και γενικά δεν παίζει να μου πέσει,οπότε δεν θέλω μόνιμα την θήκη πάνω.

 

Έχω παραγγείλει ήδη tempered glass btw,αλλά για θήκη δυσκολεύομαι να αποφασίσω

 

η λυση γι αυτο που θες ειναι σιλικονατη θηκη κατα προτιμηση διαφανη.και γω για τον ιδιο λογο την εχω.μπαινοβγαινει χωρις να φοβαμαι γρατζουνιες

 

απο που πηρες την mediadevil?κουκλα φαινεται

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Χάθηκα μέσα στο θέμα! :lol:

Τη βοήθειά σας λοιπόν: Θέλω μια flip θήκη, αλλά με το καπάκι να κουμπώνει κάπως. Έχω δυο ζιζάνια και θα μου το ρίξουν κάτω σίγουρα.

Όσες θήκες είχα, από άλλα κινητά, αν το flip δεν κούμπωνε ήταν άχρηστο και άνοιγε κατά την πτώση.

Ιδανική θα ήταν αυτή: Nexus 5 Case Slim Armor View αλλά μου φαίνεται πολύ μεγάλη και υπερβολική. Άσε που είναι και πανάκριβη...

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Χάθηκα μέσα στο θέμα! :lol:

Τη βοήθειά σας λοιπόν: Θέλω μια flip θήκη, αλλά με το καπάκι να κουμπώνει κάπως. Έχω δυο ζιζάνια και θα μου το ρίξουν κάτω σίγουρα.

Όσες θήκες είχα, από άλλα κινητά, αν το flip δεν κούμπωνε ήταν άχρηστο και άνοιγε κατά την πτώση.

Ιδανική θα ήταν αυτή: Nexus 5 Case Slim Armor View αλλά μου φαίνεται πολύ μεγάλη και υπερβολική. Άσε που είναι και πανάκριβη...

 

μια άλλη πρόταση είναι αυτή http://www.amazon.co.uk/Cruzerlite-Bugdroid-Circuit-Intelligent-Wallet/dp/B00HIW5UZS/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1400668103&sr=8-1&keywords=Bugdroid+Circuit+Intelligent+Wallet+for+LG+Nexus+5

 

κουμπώνει με μαγνητάκι και το υλικό του είναι σα ψεύτικο δέρμα. μέσα έχει κολλημένη μια TPU θήκη.

γενικά είναι αρκετά καλή θήκη και προστατεύει καλά τη συσκευή, έχω την ίδια για το N7 2013!

αα, και έχει πολλούς χρωματικούς συνδυασμούς :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για θήκη για εντός σπιτιού χρήση.

 

Με λίγα λόγια το κινητό τρώει σούπες μόνο μέσα στο σπίτι,οπότε θέλω μια θήκη που να μπαινοβγαίνει καθημερινά άνετα χωρίς να γρατζουναει και χωρίς να κάνει και άβολο το κινητό, να είναι δηλαδή τεράστια, καθώς το χρησιμοποιώ αρκετά εντός σπιτιού.

 

Εκτός σπιτιού έχω το pouch της mediadevil, και γενικά δεν παίζει να μου πέσει,οπότε δεν θέλω μόνιμα την θήκη πάνω.

 

Έχω παραγγείλει ήδη tempered glass btw,αλλά για θήκη δυσκολεύομαι να αποφασίσω

 

 

Δοκιμασε την θηκη σιλικονης απο το πλαισιο... 3.90ε εχει..

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε την θηκη σιλικονης απο το πλαισιο... 3.90ε εχει..

 

Αυτό θα σου έλεγα και εγώ. Την πήρα όταν πήρα το κινητό ως λύση μέχρι να μου έρθει ταχυδρομικώς μια από eBay αλλά θέλω να διαβεβαιωσω την πολύ καλή εφαρμογή της.

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

η λυση γι αυτο που θες ειναι σιλικονατη θηκη κατα προτιμηση διαφανη.και γω για τον ιδιο λογο την εχω.μπαινοβγαινει χωρις να φοβαμαι γρατζουνιες

 

απο που πηρες την mediadevil?κουκλα φαινεται

 

Από amazon uk. Ακριβουτσικη, αλλά δωρεάν μεταφορικά από το καταστημα τους. Αξίζει τα λεφτά της.

 

Θα δοκιμάσω του πλαισίου που προτείνατε.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από amazon uk. Ακριβουτσικη, αλλά δωρεάν μεταφορικά από το καταστημα τους. Αξίζει τα λεφτά της.

 

Την έχεις δοκιμάσει με ασύρματο φορτιστή;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Αυτή του πλαισίου είναι καλή, αλλά πολύ σφιχτή και μπορεί να σηκώνει την μεμβράνη μερικές φορές.
Link to comment
Share on other sites

θέλω να πάρω μια θήκη για την ταμπλέτα μου αλλά δεν ξέρω που θα βρώ αν ξέρει κανείς να με βοηθήσει θα με διευκόλυνε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα !Εχεις κανεις το meenova na ρωτησω κάτι ??

 

Εγώ έχω.Ρώτα.

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω.Ρώτα.

 

Απο που το πήρες ??Και γενικά αξίζει η να καλυτερα να πάρεις ενα otg flashaki που συνδέεται και με το pc??Έχω μια καρέτα microsd που κάθεται και δεν ξέρω τι να την κάνω :)

Link to comment
Share on other sites

Απο που το πήρες ??Και γενικά αξίζει η να καλυτερα να πάρεις ενα otg flashaki που συνδέεται και με το pc??Έχω μια καρέτα microsd που κάθεται και δεν ξέρω τι να την κάνω :)

Από το επίσημο site της meenova. Σου βγαίνει 15$ και το στέλνει από Hong Kong συστημένο. Εγώ έχω και το meenova και αυτό που συνδέεται και στο κινητό και στο PC. Καλύτερο ποιοτικά εννοείται πως είναι το meenova αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί και στο PC. Έχει βέβαια μαζί έναν adaptor για το PC που μετατρέπει το micro-usb σε usb αλλά σαν την ευκολία του άλλου δεν έχει. Επίσης, αυτό που με νευριάζει στο meenova είναι ότι όταν το βάζουμε στο κινητό ανάβει ένα μπλε φωτάκι και το βράδυ όποτε θέλω να δω καμιά σειρά με ενοχλεί πολύ ενώ το άλλο δεν έχει φωτάκια. Το μόνο αρνητικό του άλλου είναι ότι βγαίνουν υπερβολικά δύσκολα κάποιες microsd από μέσα. Σε προηγούμενη σελίδα έχω ξαναμιλήσει γι' αυτό.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω ξαναδεί αυτό που λες και σκεφτόμουν να το πάρω !!Απλα βρήκα στα public ενα 16 otg flasaki sta 17 ευρώ όσο βγαίνουν και τα δυο μαζί mrenova και το φλασακι που ειπες πιο πανω και δεν ξέρω πιο να πάρω !!
Link to comment
Share on other sites

Απο που το πήρες ??Και γενικά αξίζει η να καλυτερα να πάρεις ενα otg flashaki που συνδέεται και με το pc??Έχω μια καρέτα microsd που κάθεται και δεν ξέρω τι να την κάνω :)

 

Είχα πάρει δυο από εδώ http://www.meenova.com/ ένα μαύρο και ένα πορτοκάλι πριν ακόμα βγει το Nexus 5 για το Nexus 10. Το πορτοκάλι ούτε που το έχω ανοίξει καν. Στη θέσει σου θα έπαιρνα αυτό που είναι ποιο πρακτικό:

 

http://www.e-shop.gr/kingston-dtduo-32gb-datatraveler-microduo-32gb-usb20-flash-drive-p-PER.552795

 

Μόλις είδα την τιμή παράγγειλα ένα τώρα!!!!!!!!!!!!

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

otg flasaki

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με αυτό. Είναι δηλαδή στικάκι χωρητικότητας 16GB και μπαίνει κατευθείαν σε θύρα micro USB; Στα άλλα όμως μπορείς να βάλεις μέχρι 128GB microSD. Εγώ έχω την 64άρα Sandisk.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με αυτό. Είναι δηλαδή στικάκι χωρητικότητας 16GB και μπαίνει κατευθείαν σε θύρα micro USB; Στα άλλα όμως μπορείς να βάλεις μέχρι 128GB microSD. Εγώ έχω την 64άρα Sandisk.

 

Ναι Και σε micro και σε usb κανονική

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα πάρει δυο από εδώ http://www.meenova.com/ ένα μαύρο και ένα πορτοκάλι πριν ακόμα βγει το Nexus 5 για το Nexus 10. Το πορτοκάλι ούτε που το έχω ανοίξει καν. Στη θέσει σου θα έπαιρνα αυτό που είναι ποιο πρακτικό:

 

http://www.e-shop.gr/kingston-dtduo-32gb-datatraveler-microduo-32gb-usb20-flash-drive-p-PER.552795

 

Μόλις είδα την τιμή παράγγειλα ένα τώρα!!!!!!!!!!!!

 

Ενδιαφέρον αυτό

Link to comment
Share on other sites

Ναι Και σε micro και σε usb κανονική

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ενδιαφέρον αυτό

 

Και σε καλές τιμές.

 

http://www.e-shop.gr/search_main.phtml?table=PER&category=%CC%CD%C7%CC%C5%D3+USB&filter-1515=1&filter-9203=1

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

http://www.public.gr/product/perifereiaka/usb-flash-disk/kingston-datatraveler-microduo-16gb-usb-20-and-micro-asimi/prod6011084pp/

 

Τα public το 16αρι 15 ευρώ :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λέω να τσιμπισω το 32αρι στα 13,83 θα θέλει ροοτ η κάποιο άλλο app??

Link to comment
Share on other sites

θα θέλει ροοτ η κάποιο άλλο app??

 

Αν κάνεις root, θέλει το Stickmount αλλιώς χωρίς root, θέλει το Nexus media importer.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις root, θέλει το Stickmount αλλιώς χωρίς root, θέλει το Nexus media importer.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις !!!Λογικά θα κανει και σς Νεξους 7 σωστα ??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...