Jump to content

Online αναβάθμιση του K750i: Προβλήματα, απορίες


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;  

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;

    • ΝΑΙ
      0
    • ΟΧΙ
      0
    • Δεν ασχολούμαι με τα updates
      0


Recommended Posts

Άντε να το βάλουν στο Ελληνικό site της Sony Ericsson να το κατεβάσουμε και εμείς. Υπομονή :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

re paidia paw na kanw mia anaba8misi apo to site tis SE

to site anagnorizei tis ri8miseis mou malon kai mou ta bgazei ellinika (i ta link pou pataw einai etoima apo esas me epilogi ellada)

 

anyway....

 

 

ta kanw OLA swsta! OLA telionoun kai mou leei na patisw OK kai na to aposindesw,

to anoigo kai ti na dw! to kinito anepafo san na min piraxtike!!!! den allakse i ekdwsi logismikou tou !!

 

ofilo na omologisw oti to kinito einai agorasmeno apo to eksoteriko kai den exei allinka mesa!! (mipos den dexete anaba8miseis otan pas na tou baleis tin elliniki sw enw den exei ellinika to kinito sou !?)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπηκε και στο Ελληνικο η καινουργια αναβαθμιση?

Ναι, και δουλεύει μια χαρά μέχρι στιγμής. Τουλάχιστον το video είναι αρκετά καλύτερο απο πριν

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την εγκατέστησα και εγώ. Το μόνο που κοίταξα είναι οτι ακόμα δεν υπάρχει το τελικο ς. Κατα τα άλλα όλα καλά, και το video πλέον έχει βελτιωθεί πολύ. :)
Link to comment
Share on other sites

Ωραια... :) Αρκει να με αφησει να κανω γιατι κατι εχει ο ΣΕΡΒΕΡ τους οταν παω να μπω εκει.. εγω εχω w800.. ιδια ααβαθμιση δεν εχει με το k750?
Link to comment
Share on other sites

Paidia, apo taxythta pos paei? Kammia veltiosi? Battery exei kaneis idea an exoume kammia veltiosi?

Την μπαταρία ακόμα δεν μπορώ να την τσεκάρω, αλλα σύμφωνα με ξένα forums υπάρχει περίπτωση να διαρκεί λιγότερο τώρα. Οσο για την ταχύτητα, νομίζω οτι είναι ελάχιστα πιο γρήγορο αν δεν είναι η ιδέα μου

Link to comment
Share on other sites

re paidia paw na kanw mia anaba8misi apo to site tis SE

to site anagnorizei tis ri8miseis mou malon kai mou ta bgazei ellinika (i ta link pou pataw einai etoima apo esas me epilogi ellada)

 

anyway....

 

 

ta kanw OLA swsta! OLA telionoun kai mou leei na patisw OK kai na to aposindesw,

to anoigo kai ti na dw! to kinito anepafo san na min piraxtike!!!! den allakse i ekdwsi logismikou tou !!

 

ofilo na omologisw oti to kinito einai agorasmeno apo to eksoteriko kai den exei allinka mesa!! (mipos den dexete anaba8miseis otan pas na tou baleis tin elliniki sw enw den exei ellinika to kinito sou !?)

 

δοκίμασε εδώse update en

να ρωτήσω κάτι όμως;

1.ποιά έκδοση έχεις τώρα;

2.περιμένεις τα 20+ δευτ. πρίν το ξανασυνδέσεις (κλειστό και με πατημένο το "c") στο usb καλώδιο

.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου έδωσε την εντύπωση το κινητό, ότι είναι λίγο ποιο γρήγορο με το τελευταίο update.
Link to comment
Share on other sites

εμενα γιατι μου λεει αυτο..? Your device is not permitted to use this service

// //We look forward to assist you again soon.

Thank you for using Sony Ericsson Update Service!"); else document.write("Please try again. If the problem persists, please contact support."); //]]>Your operator does not approve the usage of this service for this device.

We look forward to assist you again soon.

Thank you for using Sony Ericsson Update Service!

 

w800 exv.

Link to comment
Share on other sites

Το firmware που βγήκε είναι για το unbranded k750 μονο. Δεν κάνει για Vodafone Live Κ750, ούτε για W800.

 

Ευχαριστω!Εχω ενα κ750 που ηταν Βονταφον και το εκανα σκετο..αλλα απο το 9βολτο μου ειχαν πεο ιτο θα γινεται κανονικα αναβαθμιση.Και ενα w800 που νομιζα οτι θα ειναι το ιδιο με το κ750 στην αναβαθμιση :)

Link to comment
Share on other sites

μολις αναβαθμισα και εγω και το τηλ.εγινε πιο γρηγορο

επισης το βιντεο ειναι απαιχτο !

μη δισταζετε ,προχωρηστε στην αναβαθμιση

 

οχι VLive και οχι W800 κινητα

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση να πετύχει αναβάθμιση απο το site της SE σε debranded VLIVE από το davinci, με αλλαγμένο το CDA (102337/3)?

 

Αγαπητέ φίλε η αναβάθμιση επέτυχε στο δικό μου Κ750i με αλλαγμένο CDA (βλ. DaVinci) και βεβαίως ξηλωμένο VL !.- :w00t:

Link to comment
Share on other sites

μόλις έκανα κι εγώ την αναβάθμιση,το βίντεο επιτελους ξαναέγινε αξιοπρεπέστατο,αν προσέξατε αυξήθηκε και το μέγεθός του,φυσιολογική εξέλιξη βέβαια, παλια βίντεο με διάρκεια 1:04 ειχε μέγεθος περίπου 650kb,τώρα τράβηξα 38 δευτερόλεπτο και το μέγεθός του ήταν 811kb
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι... επιτέλους βίντεο ...

 

Μόλις την πέρασα κ είμαι πολύ ευχαριστημένος με μία πρώτη ματιά που έριξα...

 

Δοκίμασα κ τεάβηξα ένα βιντεάκι σε παρόποιες συνθήκες με άλλο ένα που είχα τραβήξει με την R1L . Το avg bitrate έχει ανέβει από τα 75 στα 112 kbps , ενώ οι φωτογραφίες έχουν λιγότερο θόρυβο σε χαμηλό φωτισμό :D :D :D :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια!σημερα προσπαθησα να κανω για πρωτη φορα pdate το κινητο απο το σπιτι ακολουθωντας ολα τα βηματα που εχουν αναφερθει εδω και στο f.a.q.Αφου λοιπον κατεβασα και το seus μου ζητησε να κλεισω οτι εφαρμογη ετρεχε,εβγαλε μια φορμα με ορους την οποια αποδεχτηκα και μετα...κενο!Περασε σε μια αλλη σελιδα η οποια ηταν κενη και δεν εκανε τιποτα.Επισης μετα απο 5 λεπτα αδρανειας μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι δεν βρεθηκε το usb καλωδιο,ενω ειχα περασει τους drivers στην αρχη και ενω το κινητο συνδεεται κανονικα με το pc..Καμια ιδεα κανεις?(sorry για το μεγαλο post)
VaiosZ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια!σημερα προσπαθησα να κανω για πρωτη φορα pdate το κινητο απο το σπιτι ακολουθωντας ολα τα βηματα που εχουν αναφερθει εδω και στο f.a.q.Αφου λοιπον κατεβασα και το seus μου ζητησε να κλεισω οτι εφαρμογη ετρεχε,εβγαλε μια φορμα με ορους την οποια αποδεχτηκα και μετα...κενο!Περασε σε μια αλλη σελιδα η οποια ηταν κενη και δεν εκανε τιποτα.Επισης μετα απο 5 λεπτα αδρανειας μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι δεν βρεθηκε το usb καλωδιο,ενω ειχα περασει τους drivers στην αρχη και ενω το κινητο συνδεεται κανονικα με το pc..Καμια ιδεα κανεις?(sorry για το μεγαλο post)

Φίλε ποιον web browser έχεις στο PC?

Και εμένα μου έκανε κάτι παρόμια κουλά ο Firefox!!

Δοκίμασε με τον κλασικό internet explorer!

Μάλλον θα δουλέψει!!!

http://img371.imageshack.us/img371/8670/abarth8pf.jpg

click me....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...