Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γίνεται, όταν βγάζω μια φωτογραφία να πηγαίνει κατεθείαν στον φάκελο εικόνες; (δεν θέλω να πηγαίνουν στο "απο κάμερα"). Ε; :worry:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ανανεωμένο (ψιλοδιορθώσεις) αρχείο ελληνικών για το MyPhoneExplorer. Ευχαριστώ τους φίλους beta testers. :D

Greek.rar

Link to comment
Share on other sites

Ανανεωμένο (ψιλοδιορθώσεις) αρχείο ελληνικών για το MyPhoneExplorer. Ευχαριστώ τους φίλους beta testers. :D

Teacher μιας και κατέχεις το θέμα του MyPhoneExplorer πολύ καλά , και έκανες και σπουδαίο εξελληνισμό του προγράμματος , θα σε παρακαλούσα να με βοηθήσεις λιγάκι στο εξής : κράτησα αντίγραφο των επαφών (240 επαφές !!!) , ύστερα τις έσβησα από το Κ750 (ο αθεόφοβος) και όταν πήγα να επαναφέρω το αντίγραφο του αρχείου τρώω ένα ωραίο : OBEX ERROR NO CARRIER , το πρωτόκολλο Οbex δεν είναι ρυθμισμένο !!!!!! :alien: , και φυσικά πρασίνισααααα.

Ευτυχώς είχα τυπώσει όλες τις επαφές στον printer.

Τί φταίει ? ( ξέρω , ξέρω το ξερό μου το κεφάλι :wacko: ) Υπάρχει σωτηρία ?

ή θα κάτσω να περάσω μία - μία τις επαφές (γκλούπ) :cry:

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Teacher μιας και κατέχεις το θέμα του MyPhoneExplorer πολύ καλά , και έκανες και σπουδαίο εξελληνισμό του προγράμματος , θα σε παρακαλούσα να με βοηθήσεις λιγάκι στο εξής : κράτησα αντίγραφο των επαφών (240 επαφές !!!) , ύστερα τις έσβησα από το Κ750 (ο αθεόφοβος) και όταν πήγα να επαναφέρω το αντίγραφο του αρχείου τρώω ένα ωραίο : OBEX ERROR NO CARRIER , το πρωτόκολλο Οbex δεν είναι ρυθμισμένο !!!!!! :alien: , και φυσικά πρασίνισααααα.

Ευτυχώς είχα τυπώσει όλες τις επαφές στον printer.

Τί φταίει ? ( ξέρω , ξέρω το ξερό μου το κεφάλι :wacko: ) Υπάρχει σωτηρία ?

ή θα κάτσω να περάσω μία - μία τις επαφές (γκλούπ) :cry:

 

Δεν ξέρω πώς έχεις συνδέσει το τηλέφωνο. Με καλώδιο ή bluetooth; Με το καλώδιο δεν είχα πρόβλημα στην επαναφορά του αντιγράφου. Με bluetooth δεν το έχω συνδέσει. Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το τηλέφωνο και να το ενεργοποιήσεις πάλι.

 

Μη νομίζεις ότι ξέρω περισσότερα από εσάς για το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,οταν παω να βγαλω φωτογραφια με το κ750ι,μολις πατησω το κουμπι ,κιτρινιζει λιγο ,ξερετε γιατι?? Μπορω να το διορθοσω?? Ευχαριστω :D
Link to comment
Share on other sites

Teacher μιας και κατέχεις το θέμα του MyPhoneExplorer πολύ καλά , και έκανες και σπουδαίο εξελληνισμό του προγράμματος , θα σε παρακαλούσα να με βοηθήσεις λιγάκι στο εξής : κράτησα αντίγραφο των επαφών (240 επαφές !!!) , ύστερα τις έσβησα από το Κ750 (ο αθεόφοβος) και όταν πήγα να επαναφέρω το αντίγραφο του αρχείου τρώω ένα ωραίο : OBEX ERROR NO CARRIER , το πρωτόκολλο Οbex δεν είναι ρυθμισμένο !!!!!! :alien: , και φυσικά πρασίνισααααα.

Ευτυχώς είχα τυπώσει όλες τις επαφές στον printer.

Τί φταίει ? ( ξέρω , ξέρω το ξερό μου το κεφάλι :wacko: ) Υπάρχει σωτηρία ?

ή θα κάτσω να περάσω μία - μία τις επαφές (γκλούπ) :cry:

 

Λοιπόν άκουσε τι θα κάνεις. Κάποιο απ' αυτά ίσως είναι περιττό, αλλά για καλό και για κακό, κάντα όλα.

 

Κλείσε και άνοιξε το τηλέφωνο.

Φτιάξε μια επαφή (στο τηλέφωνο) όπως να 'ναι.

Σύνδεσέ το τώρα με το καλώδιο USB.

Τρέξε το πρόγραμμα. Αρχείο --> Επιλογές --> Ταχύτητα: 9600 --> ΟΚ.

Επαφές τηλεφώνου --> Λήψη όλων (θα σου εμφανίσει μόνο την επαφή που έφτιαξες στο τηλέφωνο) --> Δεξί κλικ --> Εισαγωγή (βάζεις το αρχείο backup) --> Άνοιγμα.

Τέλος πατάς το κουμπί Ανανέωση και ΛΟΓΙΚΑ θα φορτωθούν όλες οι επαφές σου στο τηλέφωνο.

 

Πες μου αν τα κατάφερες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν άκουσε τι θα κάνεις. Κάποιο απ' αυτά ίσως είναι περιττό, αλλά για καλό και για κακό, κάντα όλα.

 

Κλείσε και άνοιξε το τηλέφωνο.

Φτιάξε μια επαφή (στο τηλέφωνο) όπως να 'ναι.

Σύνδεσέ το τώρα με το καλώδιο USB.

Τρέξε το πρόγραμμα. Αρχείο --> Επιλογές --> Ταχύτητα: 9600 --> ΟΚ.

Επαφές τηλεφώνου --> Λήψη όλων (θα σου εμφανίσει μόνο την επαφή που έφτιαξες στο τηλέφωνο) --> Δεξί κλικ --> Εισαγωγή (βάζεις το αρχείο backup) --> Άνοιγμα.

Τέλος πατάς το κουμπί Ανανέωση και ΛΟΓΙΚΑ θα φορτωθούν όλες οι επαφές σου στο τηλέφωνο.

 

Πες μου αν τα κατάφερες.

 

ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ !!! ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ !!! :lol: Με γλείτωσες από μεγάλο κόπο Δάσκαλε . Δεν μπορώ όμως να καταλάβω τί έφταιξε (κάποιον του χαρίζανε ένα γάιδαρο .....κ.λ.π., κ.λ.π. :rolleyes: ). Όσα μου είπες να κάνω τα είχα κάνει 1000 φορές . Η μόνη αλλαγή ήτανε στην ταχύτητα , που την είχα στο 57600 (ο πλεονέκτης ;) ).

Τέσπα. Τέλος καλό όλα καλά . Ευτυχώς που υπάρχει και αυτό το προγραμματάκι , γιατί με το FMA δεν είχα δεί χαϊρι !!!!

tnx 4 erything Teacher :)

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,οταν παω να βγαλω φωτογραφια με το κ750ι,μολις πατησω το κουμπι ,κιτρινιζει λιγο ,ξερετε γιατι?? Μπορω να το διορθοσω?? Ευχαριστω :D

Πιθανά να "φταίει" η ισοροπία του λευκού (white balance). Δοκίμασε να βάλεις κάποια πιο "σωστή" τιμή, ανάλογα με το περιβάλλον που βρίσκεσαι ή να το βάλεις στο auto.

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Ενα προβλημα που εχω συναντησει εγω στο κινητο ειναι οτι οταν βγαζω video, πολλες φορες ο ηχος ακουγεται πιο πριν απο την εικονα...

Τι φταιει? Τι πρεπει να κανω??

Link to comment
Share on other sites

re paides....exw to eksis provlima.giati oti apothikeuw(efarmoges-paixnidia) ta kanei save stin mnimi tou kinitou kai oxi sto memory stick ? :/

Έτσι γίνεται. Στην συνέχεια αν θέλεις τα μεταφέρεις εσύ.

Πατας πρόσθετα-->μετακίνηση εξωτ. μνήμη :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνεται. Στην συνέχεια αν θέλεις τα μεταφέρεις εσύ.

Πατας πρόσθετα-->μετακίνηση εξωτ. μνήμη :)

Παιδιά συγνώμη που θα επιβαρίνω το forum όμως έχω καποιες σοβαρές απορίες/παρατηρήσεις που θα ήθελα να μου απαντηθούν από κάποιους πιο ειδικούς από μένα.

1ο πρόβλημα είναι στο θέμα της φωτ/ας. Αν επιλέξω την μέγιστη ανάλυση και ποιότητα και τραβήξω μια φωτ. ακούγεται ο ήχος του κλείστρου αλλά η φωτ. αποθανατίζεται μερικά δευτερόλεπτα αργότερα με αποτέλεσμα να βγαίνει κουνημένη φυσικά, αφού κουνιέμαι είτε εγώ είτε το αντικείμενο που προσπαθώ να φωτ/σω. Δεν ξέρω τι να κάνω εκτ΄ς απ'το να χαμηλώσω την ανάλυση ή να μένω για περισσότερη ώρα ακίνητος.

2ο πρόβλημα είναι το "κιτρίνισμα" μετά την λήψη μιας φωτ. Κατά την λήψη δείχνει τέλεια αλλά με το που σταθεροποιήται κιτρινιζει. Διαβασα ότι μπορεί να φταίει η ισοροπία του λευκού αλλά την έχω στο αυτόματο από default και πάλι τα ίδια.

3ο πρόβλημα είναι ότι στην αναπαργωγή βίντεο προηγείται ο ήχος από την εικόνα (Συνίθος Στα Μεγάλα Σε Διάρκεια) και πολλές φορές μόλις ο ήχος τελειώσει σταματάει και η εικόνα χωρίς να εμφνίζεται και το τελείωμά της όπως θα έπρεπε βάση αυτών που ακούγονται. Το πιο τρελό είναι ότι η αναπαραγωγή δεν σταματάει και ο μετρητής των δευτερολέπτων συνεχίζει να μετράει επ άπειρον!

4ο και τελευταίο μου πρόβλημα είναι ότι αν ασχολείσαι με τις multimedia εφαρμογές του τηλεφώνου η μπαταρία αδειάζει σε 1 μέρα. Πράγμα πολύ απογοητευτικό.

 

Υπάρχουν κι άλλα μικροπροβληματάκια όπως η κακή λήψη του ραδιοφώνου, το χαμηλής έντασης ακουστικό ή τα ψηλοκολύμματα που τρώει όταν χειρίζεσαι γρήγορα το μενού αλλά αυτά λίγο πολύ τα έχουμε αναφέρει εκατοντάδες φορές γι'αυτό δεν θα μπώ σε παραπάνω λεπτομέριες.

 

Προσωπικά δεν έχω συναντήσει την παραμικρή επανεκίνηση ή κάποιο κόλυμμα αλλά θέλω να μάθω πιο πολλά για τις αναβαθμίσεις που υπάρχουν και τι προσφέρει/διορθώνει η καθε μιά.

Επίσης θα ήθελα να μάθω το πώς μπορώ να δώ την έκδοση του λογισμικού και αν το τηλέφωνο δέχεται symbian εφαρμογές.

 

Συγνώμη για την έκταση του post αλλά πραγματικά με καίνε οι απορίες μου.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

....

Επίσης θα ήθελα να μάθω το πώς μπορώ να δώ την έκδοση του λογισμικού και αν το τηλέφωνο.....

 

Το εχουμε πει αρκετες φορες αλλα μια και το εχω προχειρο.

Σε κατασταση αναμονης >*<<*<* Επιλεγης "Πληροφ.Λογισμ." και βλεπεις αυτο που θες.. ;)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Chaos3X συμφωνω σε πολλα απο αυτα που ειπες!

Το 1ο προβλημα σου εγω το λυνω με το να καθομαι ακινητος περισσοτερο..

Το 2ο και το 3ο δεν τα εχω συναντησει..

Στο 4ο συμφωνω.

Η ενταση του ακουστικου εγινε μεγαλυτερη με την τελευταια αναβαθμιση (R1L), η οποια ομως κανει χειροτερη την ποιοτητα του βιντεο (pixelιαζει). Επισης η R1L σου δινει καλυτερα αποτελεσματα στα java benchmarks (2D και 3D). Οι πιο πολλοι λενε οτι καλυτερη ειναι η R1J. Εσυ ποια εχεις; Αν δεν θες να σου χαλασει το βιντεο μεινε στην R1A ή στην R1J...

 

Οσο για το τελευταιο που ρωτησες, ΔΕΝ δεχεται symbian εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

1. Μπορείς να μπείς στο site της SonyEricsson να διαλέξεις το κινητό & να δώσεις το νουμερό σου και να σου έρθουν οι ρυθμίσεις!

 

2. Μπορείς να στείλεις ένα μήνυμα στο 1651 γράφοντας MMS E (κεφαλαία λατινικά) για να σου στείλει η Cosmote τις ρυθμίσεις!

 

:alien:

Thanks a lot :)

Link to comment
Share on other sites

kalyt3ra na exo kalh piotita sto videaki kai sti foto para sta 3d games.... R1A 4 Ev3r :D

Δεν το κατάλαβα αυτό. Όλοι μας εδω μέσα, δώσαμε τόσα λεφτά. Η SE είναι υποχρεωμένη να τα έχει όλα στην εντέλεια :mad: . Όσο είναι εφικτό αυτό βέβαια ;)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε κάποιον ήχο για το ξυπνητήρι; Κάποιον που να ακούγεται δυνατά ώστε να ξυπνάω... :O

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε κάποιον ήχο για το ξυπνητήρι; Κάποιον που να ακούγεται δυνατά ώστε να ξυπνάω... :O

Βαλε το ραδιο ειναι πολυ καλο ;)

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το ραδιο ειναι πολυ καλο ;)

Θα προτιμούσα κάποιον ήχο :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα κάποιον ήχο :)

Ειχα καποτε ενα πολυ δυνατο σαν alarm πολυ δυνατο θα κοιταξω να το βρω να στο στειλω :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

[Please open the Windows-Charmap (on my PC:

Start>Programme>Zubehör>Systemprogramme>Zeichentabelle ) and set the Font to

"Microsoft Sans Serif"

Then you set the charset to greek. Now you can see that the chars Ã, È are

missing in the greek charset. It would be possible to set the charset to

"Westlich","western". Now there are Ã, È in the charset, but much greek

letters will be missing. I cannot use both charsets, but if the western

charset would be better in greek, let me know.]

 

μεταφράζω τι κατάλαβα:

 

λέει ότι εφόσον στο προγραμμά του δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει Unicode, σε προτρέπει να δείς στο Start->all programs->accesories->system->character map

 

ότι επιλέγοντας western, με sans serif, τα ελληνικά εμφανίζονται σωστά, αλλά λείπουν κάποιοι χαρακτήρες(των αγγλικών, νομίζω)

 

αν επιλέξεις άλλη γραμματοσειρά δεν θα σου εμφανίζονται σωστά τα ελληνικά

τέλος το πρόγραμμά του ως default ρύθμιση έχει να "βλέπει" την γλώσσα του συστήματος, και να επιλέγει αυτήν για την προβολή

 

-------------------

Η απορία μου είναι η εξής, γιατί αυτό δεν το κάνει και στις επαφές, αλλα μόνο στα sms?

----

ζητάει να του απαντήσεις ανα θεωρείς ότι δουλεύει καλύτερα το πρόγραμμα με την western

Link to comment
Share on other sites

ego exo na prosthesw oti apo tin mpataria den eixa kanena provlima...

krataei 3-4 meres me poli kali xrisi...(tilefona/minimata/games)

tora oson anafora tin camera...

re paidia to eipame polles fores...kinito pirate oxi psifiaki...gia na vgazeis kammia photo kathimerina einai ipervolika kali i camera...an thes kati parapanw pare psifiaki...

ELEOS dld

A kai kati akoma...Kana theme gia tin PAOKARA re paidia pou tha vroume...?iparxei?

kammia kali efarmogi exei na protinei kanenas?

auta :D

Link to comment
Share on other sites

Ειχα καποτε ενα πολυ δυνατο σαν alarm πολυ δυνατο θα κοιταξω να το βρω να στο στειλω :rolleyes:

Περιμένω, γιατί όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κάτι καλό

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...