Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kalhmera paidia!

mia erothsh sas parakalo.uparxei tropos na doume ta periexomena ths kartas (memory stick) apo to menou tou kinhtou?euxaristo pragmatika!

 

Για να τα δεις καπου μαζεμενα δεν υπαρχει.Ειναι διασπαρτα.

Απλα οταν ενα αρχειο ειναι αποθηκευμενο στο Memory Stick σου βγαζει το εικονιδιο διπλα απο το αρχειο.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

H erwthsh apef8unetai se opoion exei cosmote pageio kai mporei na voh8hsei.Edwsa to K750 pou eixa me vodafone sthn kopela mou alla afth exei cosmote.Tis ru8miseis gia mms/gprs tis vazw xeirokinhta apo to site ths comsote h xrhsimopoiw to site ths sonyericsson gia na mhn mple3w ?

Efxaristw ek twn proterwn!!!!

Link to comment
Share on other sites

H erwthsh apef8unetai se opoion exei cosmote pageio kai mporei na voh8hsei.Edwsa to K750 pou eixa me vodafone sthn kopela mou alla afth exei cosmote.Tis ru8miseis gia mms/gprs tis vazw xeirokinhta apo to site ths comsote h xrhsimopoiw to site ths sonyericsson gia na mhn mple3w ?

Efxaristw ek twn proterwn!!!!

 

Απο το site της SonyEricsson δουλεύουν μια χαρά!!

Link to comment
Share on other sites

@argiris77

Πρόγραμμα για το κινητό (σε μορφή jar) που να κάνει resize δεν υπάρχει (από όσο γνωρίζω πάντως), αν εννοείς αυτό.!Υπάρχουν όμως πολλά προγραμμάτα επεξεργασίας εικόνας ( photoshop κλπ) ή ακόμη και ενσωματωμένα σε σουίτες όπως το MS Picture manager που υπάρχει στο MS Office που κάνουν την δουλειά σου μια χαρά.

Από την άλλη ποιότητα στην απεικόνιση αποκλείεται να χάνεις απο την στιγμή που η οθόνη σου (Κ750) έχει ανάλυση απεικόνισης 220*176=0,039 Μpixels !!!

Το μόνο που θα χάσεις είναι σε ανάλυση του αρχείου που πρόκειται να μεταφέρεις, αν χρησιμοποιήσεις γιαυτό το σκοπό την MSDUO σου.

 

@oxima

Δεν υπάρχει κανένας απολύτως τρόπος να λειτουργήσει το τηλέφωνο σαν file browser. Ο σχεδιασμός του κινητού περιορίζει το browsing, και μάλιστα υπο συνθήκες περιορισμού, ΜΟΝΟ στα αρχεία που διαχειρίζεται (εικόνες, ήχους κλπ)

 

Το κινητό έχει ενσωματομένη υποστήριξη resize... απλά οι προγραμματιστές φρόντισαν να την κρύψουν καλά για να μην την βρίσκει κανείς...

 

Βρείτε την φωτογραφία που θέλετε, γυρίστε σε horizontal mode και πατήστε μια φορά το κουμπί του ΖΟΟΜ. Μετά πατήστε save και θα σας βγάλει επιλογές: Actual Picture, Large, Medium και Small ;)

 

Επιπλέον, άμα κάνετε ΖΟΟΜ στην εικόνα μπορείτε να φυλάξετε μόνο μέρος αυτής! Καλό έ; Κατά τύχη το βρήκα :)

Link to comment
Share on other sites

H erwthsh apef8unetai se opoion exei cosmote pageio kai mporei na voh8hsei.Edwsa to K750 pou eixa me vodafone sthn kopela mou alla afth exei cosmote.Tis ru8miseis gia mms/gprs tis vazw xeirokinhta apo to site ths comsote h xrhsimopoiw to site ths sonyericsson gia na mhn mple3w ?

Efxaristw ek twn proterwn!!!!

 

Μπορεις ακόμα, να στειλεις MMS E ή WAP E , στο 1651 και θα σου αποσταλούν οι ρυθμίσεις για mms & wap αντίστοιχα

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΠΗΡΑ ΣΤΗΝ SΟΝΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ SITE ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΚΑΝΑΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΤΕ ΕΩΣ ΝΑ ΦΤΙΑΧΤΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

UNDEAD IS HERE

DISCIPLES 2

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, εαν ειχες κανει ερευνα αγοράς δε θα μας ρώταγες, αλλα θα είχες αποφασίσει θετικά ή αρνητικά. Μία πρώτη συμβουλή είναι να το ψάξεις αρκετά πριν σκάσεις τα όποια πολλά ευρώ. Ίσως κάποια άλλη συσκευή σε καλύπτει περισσότερο. Ισως το κ750 έχει κάτι που ξερεις οτι θα σε ξενερώσει. Εμείς το πήραμε άρα είμαστε περισσότερο θετικοί ως προς την επιλογη της συσκευής αυτής. Αυτό δε σημαίνει οτι ξέρουμε και τι ζητάς.

Έχουν αναφερθεί διάφορα προβλήματα που παρουσιάζονται σε διάφορες συσκευές και μεχρι τώρα δε νομιζω οτι έχει υπάρξει κ750 που να συγκεντρώνει όλα τα ελαττώματα ταυτόχρονα. Όπως με κάθε τηλεφωνική συσκευή, είναι να μη σου τύχει. Λάβε υπόψιν σου και το δυστροπο σερβις της Sony ericsson, αλλα μην ξεχάσεις να τσεκάρεις και λοιπές εταιρείες.

Εαν τελικώς επιλέξεις κ750, τότε κάνε το βήμα. Ναι μεν θα έχεις κάποια ρίσκα, αλλα θα είναι ενα μεγάλο βήμα.

Εκανα ερευνα αγοράς αλλά θέλω και την γνώμη τρίτων.Είμαι ανάμεσα σε 3...

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ Κ ΜΟΥ ΕΠΕΣΑΝ 2 ΠΟΤΗΡΙΑ ΝΕΡΟ Κ ΧΑΛΑΣΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ...ΤΟ ΠΗΓΑ 9ΒΟΛΤΟ Κ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΟ ΠΗΓΑ ΓΕΡΜΑΝΟ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΚΑΕΙ ΚΑΤΙ ΜΙΚΡΑ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΑ..ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?300 ΕΥΡΩ ΧΑΜΕΝΑ :( :( :( :( ...Κ ΤΟ ΘΕΛΩ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΧΟΡΤΑΣΕΙ... :(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ερευνα αγοράς αλλά θέλω και την γνώμη τρίτων.Είμαι ανάμεσα σε 3...

pantos na ksereis oti stin othoni toy v802 i foto tha fenontai poli kalitera apo oti sto k750i logo analiseis othonis!alla i kamera toy k750i einia klasis anoteri!!

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι εδώ (και εγώ) θα σου πρότειναν το 750. Οπότε δεν χρειάζεται να ρωτάς. Θα μπορούσες να το βάλεις σαν θέμα στους διαξιφισμούς αν ήθελες και τις γνώμες των υπολοίπων.
Link to comment
Share on other sites

Re paidia bika sto http://www.cnn.cn kai eida oti exei sxedon ola ta exartimata gia to k750!!! Lete na symferei na agorazoume monoi mas ta exartimata kai na ta sinarmologoume??? :)

 

Epishs mia erotisi na kano. Diavasa merikes selides pio piso oti kapoios metetrepse olo to k750i se w800! Ginete na valo sto k750 mou mono to joystick tou w800?To exei dokimasi kanenas?To joy tou w800 Einai pio voliko kai den mazeyei tosi skoni osi mazeyei tou k750.

Link to comment
Share on other sites

Re paidia bika sto http://www.cnn.cn kai eida oti exei sxedon ola ta exartimata gia to k750!!! Lete na symferei na agorazoume monoi mas ta exartimata kai na ta sinarmologoume??? :)

 

Epishs mia erotisi na kano. Diavasa merikes selides pio piso oti kapoios metetrepse olo to k750i se w800! Ginete na valo sto k750 mou mono to joystick tou w800?To exei dokimasi kanenas?To joy tou w800 Einai pio voliko kai den mazeyei tosi skoni osi mazeyei tou k750.

Μπορείς να αλλάξεις όποιο εξάρτημα θέλεις, αλλα πρέπει να σου πώ οτι δεν είναι original και ας λένε ότι θέλουν αυτοί. Εγώ πήρα ολόκληρο το housing για το w800 αλλα μου βγήκαν προβληματικά το πληκτρολόγιο, μερικά κουμπιά και το τζαμάκι της οθόνης ήταν γρατζουνισμένο.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω ένα κ750 αλλά εχω μερικές απορίες...

 

α)στο πακέτο του τηλεφώνου περιλαμβάνεται κάποια μνήμη;

β)Υπάρχει κάποιος τρόπος να αποθηκεύεις τα sms στην μνήμη;

γ)με Τ9 βγαίνει το τελικό "ς" στα μηνυματα; Αν αποθηκέυσω ένα τηλ στον καταλογο θα μπορώ να του βάλω τελικό "ς"

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω ένα κ750 αλλά εχω μερικές απορίες...

 

α)στο πακέτο του τηλεφώνου περιλαμβάνεται κάποια μνήμη;

β)Υπάρχει κάποιος τρόπος να αποθηκεύεις τα sms στην μνήμη;

γ)με Τ9 βγαίνει το τελικό "ς" στα μηνυματα; Αν αποθηκέυσω ένα τηλ στον καταλογο θα μπορώ να του βάλω τελικό "ς"

 

α)Περιλαμβάνεται μια MSDUO στα 64MB

β)Απο ότι ξέρω όχι

γ)Ναι βγαίνει.Όχι εκτός και αν το όνομα που θα βάλεις συμπεριλαμβάνεται στη λίστα λέξεων του Τ9 ή εάν βάλεις το αγγλικό ς

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αλλάξεις όποιο εξάρτημα θέλεις, αλλα πρέπει να σου πώ οτι δεν είναι original και ας λένε ότι θέλουν αυτοί. Εγώ πήρα ολόκληρο το housing για το w800 αλλα μου βγήκαν προβληματικά το πληκτρολόγιο, μερικά κουμπιά και το τζαμάκι της οθόνης ήταν γρατζουνισμένο.

 

Ox!Πώς δεν τις μπορώ αυτές τις μλκες! Τέλος Πάντων, επειδή φαντάζομαι το έχεις ανοίξει, μπορείς να μου πείς τι κατσαβιδάκι θα χρησιμοποιήσω για να το ανοίξω? Έχει γεμίσει το Joystick σκόνες και κολλάει συνέχεια. Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Και τα κολοπροτέκτορς δεν προστατεύουν την περιοχή του.

 

Ευχαρτιστώ

Link to comment
Share on other sites

α)Περιλαμβάνεται μια MSDUO στα 64MB

β)Απο ότι ξέρω όχι

γ)Ναι βγαίνει.Όχι εκτός και αν το όνομα που θα βάλεις συμπεριλαμβάνεται στη λίστα λέξεων του Τ9 ή εάν βάλεις το αγγλικό ς

 

Σε ευχαριστώ. Πάντως πολύ με ξενερώνει αυτή η απουσία τελικού "ς"

Link to comment
Share on other sites

paidia exv parei tis rythmiseis apo tin se(sony ericsson.gr) gia ta mms alla den mporv na steilo mipws prepei na rythmisw tipota kai stin syskevi.exw cosmote alla kai o filos mou pou exei vodafone tipota.kanoume kati lathos?
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Πάντως πολύ με ξενερώνει αυτή η απουσία τελικού "ς"

 

Όσο αφορα το τελικό ς, ήταν λάθος η πληροφόρηση. Σε ονόματα μπορείς να πληκτρολογήσεις τελικό ς, με την χρήση του T9. Αρκεί να πατήσεις μία φορά το 7, σου βγάζει μία λίστα με πιθανά γράμματα που θες να χρησιμοποιήσεις (σ, π, ρ, ς, 7). Το τρίτο στην σειρά είναι το ς.

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορα το τελικό ς, ήταν λάθος η πληροφόρηση. Σε ονόματα μπορείς να πληκτρολογήσεις τελικό ς, με την χρήση του T9. Αρκεί να πατήσεις μία φορά το 7, σου βγάζει μία λίστα με πιθανά γράμματα που θες να χρησιμοποιήσεις (σ, π, ρ, ς, 7). Το τρίτο στην σειρά είναι το ς.

Οκ ευχαριστώ... κάτι ακόμα τότε... Έχω ένα t610 όπου έχω κάνει sync με το outlook. Όταν λοιπόν κάνω search με "Μ" βγάζει όλα τα ονοματα με αγγλικό "Μ" αλλά όχι αυτά με το ελληνικό! Υπάρχει αυτό το πρόβλημα στο κ750;

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ 44 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ΣΤΗΝ ΣΟΝΥ ΕΡΙΚΣΟΝ...ΤΙ ΛΕΤΕ ΠΟΛΛΑ???

Εγγύηση; :worry:

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου...

 

Πως όχι; Τι επαθε το μικρόφωνο και βγήκε απο την εγγύηση;

Δοκίμασε να το πας και σε άλλο κατάστημα. Μπορεί αλλού να είσαι 'εντός εγγύησης. Είναι θέμα καλής διαθεσης απο πλευρας τεχνικού. Οι περισσότεροι θελουν να τσεπώσουν ότι κατσει και σου ξεγράφουν την εγγύηση με το καλημέρα (βλέπε απατεώνες του 'Omnitech' της οδού Τζωρτζ στην Κανιγγος)

 

Κοίτα λίγο στο http://cnn.cn/shop/sonyericsson-k750i-c-28_105.html

 

Δεν ξερω αν έχει το μικρόφωνο που λες. Αλλα 44€ δεν ειναι υπερβολικό ποσό αν δεν εχεις εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...