Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν το κ750 είναι πιο αργό από το W800? Επίσης ποια είναι η μέγιστη χωρητικότητα μνήμης που μπορεί να σηκώσει το Κ750? Κάποιος στο Γερμανο μου είπε ότι πάνω από 128 κολλάει..

 

Εγώ έχω 256 (αυτή τη στιγμή 70 ελεύθερα) και ούτε κολλάει ούτε αργεί. Εδώ κάποια παιδιά έχουν βάλει 2G...

Πάνε βόλτα σε άλλο Γερμανό !!! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς αν το κ750 είναι πιο αργό από το W800? Επίσης ποια είναι η μέγιστη χωρητικότητα μνήμης που μπορεί να σηκώσει το Κ750? Κάποιος στο Γερμανο μου είπε ότι πάνω από 128 κολλάει..

Στο Γερμανό δεν ξέρουν τι τους γίνεται! Ό,τι τους κατέβει λένε...

Μέχρι 2GB παίνρει.

Τώρα για το ποιο γρήγορο, εξαρτάται τι εννοείς. Γενικά στη λειτουργία τους η απόκριση είναι η ίδια, απειροελάχιστες διαφορές υπάρχουν από firmware σε firmware και στα δύο κινητά.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Tha symfwnhsw me ton fillo mou ton multiPetros.

Oti theloun lene sto Germano.Akou ekei mexri 128.

Egw exw 1GB kai paei mia xara.

Me to w800 exoun apeiroelaxistes diafores.Se leitourgeies akrivws to idio.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί το w800 είναι ακριβότερο... Αυτό δεν έχω καταλάβει. Πάντως το κ750 φαίνεται πιο σοβαρό τηλέφωνο...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, λίγες μέρες πρίν απέκτησα και εγώ το πολύ καλο κ750.

το πήγα το 9βολτο για μετατροπή σε w800, ολα οκ!

επίσης έκανα και τη μετατροπή όπως διαφημίζει για τα απεριόριστα sms όχι μόνο εγώ αλλά και ο κολλητός μου.

όμως και στους 2 το κινητό ΔΕΝ τα αποθηκεύει τα sms παρα μόνο στη σιμ, όπου φυσικά είναι γεμάτη και δεν αποθηκεύει..

ότι εισερχόμενο έχουμε μας το πάει αυτόματα αφού το διαβάσουμε στη σιμ..:cry:

τη τρίτη θα τα ξαναπάμε εκεί μήπως κάτι δεν ''περάστηκε'' καλά..:wacko:

το έχει πάθει κανείς αυτό, η μήπως έχετε κάποια ιδεά? :!:

 

ευχαριστώ και συγνώμη αν πλατύασα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

 

Κάνε τις κινήσεις που σου είπα και μην κοιτάς στην οθόνη τι βγάζει ( σαν να μην υπάρχει :) ) και θα δείς το κρυφό μενού .

 

 

OK migel my friend!!! Το βρηκα τελικα.Το λαθος γινοτανε επειδη το joystick κολλουσε!!!Τελικα δεν ειμαι και τοσο ασχετος!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το κ750 είναι πιο αργό από το W800? Επίσης ποια είναι η μέγιστη χωρητικότητα μνήμης που μπορεί να σηκώσει το Κ750? Κάποιος στο Γερμανο μου είπε ότι πάνω από 128 κολλάει..

 

έχω ένα memory stick 2GB αρκετό καιρό και το μόνο κόλλημα που έχω είναι με τα mp3 στα ταξίδια....:) :) :)

μιλάμε για ώρες μουσικής έτσι......τρελό κόλλημα............

Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί το w800 είναι ακριβότερο... Αυτό δεν έχω καταλάβει. Πάντως το κ750 φαίνεται πιο σοβαρό τηλέφωνο...

Γιατί στη συκευασία υπάρχει μια καρτούλα Memory Stick DUO 512ΜΒ (το K750 έρχεται με 64ΜΒ κάρτα), ένα ζευγάρι απίστευτων ακουστικών (καμία σχέση με του Κ750), και επίσης το κινητό φέρει ορισμένες επιπλέον walkman λειτουργίες και λογισμικό, όπως flight mode, Disk2Phone...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, λίγες μέρες πρίν απέκτησα και εγώ το πολύ καλο κ750.

το πήγα το 9βολτο για μετατροπή σε w800, ολα οκ!

επίσης έκανα και τη μετατροπή όπως διαφημίζει για τα απεριόριστα sms όχι μόνο εγώ αλλά και ο κολλητός μου.

όμως και στους 2 το κινητό ΔΕΝ τα αποθηκεύει τα sms παρα μόνο στη σιμ, όπου φυσικά είναι γεμάτη και δεν αποθηκεύει..

ότι εισερχόμενο έχουμε μας το πάει αυτόματα αφού το διαβάσουμε στη σιμ..:cry:

τη τρίτη θα τα ξαναπάμε εκεί μήπως κάτι δεν ''περάστηκε'' καλά..:wacko:

το έχει πάθει κανείς αυτό, η μήπως έχετε κάποια ιδεά? :!:

 

ευχαριστώ και συγνώμη αν πλατύασα.

 

Καλησπέρα .

 

Remove the SMS-storage limit from Sony-Ericsson's

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

Κι'αλλα προβληματα δυστυχως:angry: :angry:

1)ωρες ωρες χανονται τα themes και οταν μπαινω στο μενου και παω να κοιταξω το οτιδηποτε χανεται.Ανοιγω π.χ. τις ρυθμισεις και οπου εστιαζει το joystick αυτο εξαφανιζεται.

2)Οταν μιλαω στο τηλ ακουω καθε 4-5 δευτερολεπτα εναν ηχο μεσα απο το ακουστικο κατι σαν τρυπανι.

 

Το firmware που εχω ειναι το r1aa008.

Εχει τυχει σε κανεναν αλλο αυτο και αν ναι τι να κανω???????????

 

Υ.Γ. Ολα αυτα λυνονται μονο με restart του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα επίσκεψη σε service.

Δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.:O

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το πας

και εκει που το πηρες..

στις 7 μερες δικαιουσαι αντικατασταση..

(αν οντως δεν δουλευει..)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα τα προηγουμενα post για τα εγκατεστημενα προγραμματα και παιχνιδια....και εγω δεν εχω τιποτα απο αυτα...περα απο καποια πραγματα που εχω περασει στο κινητο, οπως πχ φωτογραφιες καιποια θεματα και καμια εφαρμογη η παιχνιδι..

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι γιατι κανει τοση πολυ ωρα, μιλαμε πανω απο 6-7 δευτερα, να αποθηκευσει μια φωτογραφια στην καρτα 512sony με την τελευταια εκδοση λογισμικου...

οεο ε? για πειτε μου οεο

R U MAD

"http://www.milka-home.gr"

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται απ' το μέγεθος της φωτογραφίας. Μιλάμε για αποθήκευση φωτογραφίας στη μέγιστη ανάλυση;

Άλλη πιθανή αιτία είναι το ότι δεν ξέρουμε που βρίσκεται η γυάλα.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

μιλαμε ναι για αποθηκευση στη μεγιστη αναλυση...

παλια που ειχα την μνημη την 64 δεν αργουσε τοσο πολυ, τυχαιο ισως.

Παντως δεν ξερουμε τιποτα αλλο ε?

R U MAD

"http://www.milka-home.gr"

Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγη ώρα πέρασα κ εγώ την R1BC002. :) :) :) :)

Τώρα είμαι στο ψάξιμο.

 

Μέχρι αυτή τη στιγμή κυριότερη αλλαγή που έχω βρεί είναι η ταυτόχρονη λήψη της φωτογραφίας με τον ήχο............

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγη ώρα πέρασα κ εγώ την R1BC002. :) :) :) :)

Τώρα είμαι στο ψάξιμο.

 

Μέχρι αυτή τη στιγμή κυριότερη αλλαγή που έχω βρεί είναι η ταυτόχρονη λήψη της φωτογραφίας με τον ήχο............

 

Στα MMS εννοείς?!!

Link to comment
Share on other sites

Στα MMS εννοείς?!!

Εννοώ στην κάμερα όταν τραβάω φωτογραφίες.

(παλιότερα άκουγες τον ήχο και μετα από λιγο τράβαγε την φωτογραφία. Τώρα τραβά την στιγμή που ακούς τον ήχο)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγη ώρα πέρασα κ εγώ την R1BC002. :) :) :) :)

Τώρα είμαι στο ψάξιμο.

 

Μέχρι αυτή τη στιγμή κυριότερη αλλαγή που έχω βρεί είναι η ταυτόχρονη λήψη της φωτογραφίας με τον ήχο............

 

Αν ρίξεις μια ματιά σε αυτήν την σελίδα (προς το τέλος, στο post του φίλου fet) θα δεις τις διαφορές!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν ρίξεις μια ματιά σε αυτήν την σελίδα (προς το τέλος, στο post του φίλου fet) θα δεις τις διαφορές!! ;)

Ναι , τις έχω διαβάσει τις αλλαγές.

Απλώς πριν δεν είχα προβλήματα σταθερότητας, κτλ, ώστε να δω σημαντική βελτίωση. Οσο αφορά τις φωτογραφίες μεγαλύτερες από 1632Χ1224 δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται. Του έχω περάσει κάποιες γύρω στα 2000Χ1500 και όταν τις ανοίγω φαίνονται σα να είναι φωτογραφίες πολύ χαμηλής ανάλυσης και δεν μπορώ να κάνω zoom. Στις πληροφορίες όμως δείχνει τα κανονικά χαρακτηριστικά τους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ να σβήνω τις επαφές από τη λίστα του MyPhoneExplorer, ώστε την επόμενη φορά που θα ανοίξω την εφαρμογή (χωρίς να συνδέσω το τηλέφωνο) να μην φαίνονται;Τώρα μπορεί οποιοσδήποτε να δει όλα τα δεδομένα του κινητού μου ανοίγοντας το MyPhoneExplorer.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ να σβήνω τις επαφές από τη λίστα του MyPhoneExplorer, ώστε την επόμενη φορά που θα ανοίξω την εφαρμογή (χωρίς να συνδέσω το τηλέφωνο) να μην φαίνονται;Τώρα μπορεί οποιοσδήποτε να δει όλα τα δεδομένα του κινητού μου ανοίγοντας το MyPhoneExplorer.

Kai giati den xrisimopoieis tin dynatotita tou MyPhone Explorer na exeis password??? Anti na ta svineis ola ka8e fora...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω,

αλλαζει μονο του στην θερινη ωρα;;..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...