Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτησω,

αλλαζει μονο του στην θερινη ωρα;;..

Ναι! Σε ειδοποιεί κιόλλας έαν δέχεσαι την αλλαγή.

Πρέπει όμως να το έχεις ρυθμίσεις στην αυτόματη ζώνη ώρας, όπου παίρνει την ώρα από το δίκτυο GPRS :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι! Σε ειδοποιεί κιόλλας έαν δέχεσαι την αλλαγή.

Πρέπει όμως να το έχεις ρυθμίσεις στην αυτόματη ζώνη ώρας, όπου παίρνει την ώρα από το δίκτυο GPRS :)

 

Εμενα μου το έκανε σήμερα...πολύ χρήσιμο όντως!! :happy: (αν και αυτό είναι υπηρεσία δικτύου περισσότερο παρα της συσκευής)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου το έκανε σήμερα...πολύ χρήσιμο όντως!! :happy: (αν και αυτό είναι υπηρεσία δικτύου περισσότερο παρα της συσκευής)

Φυσικά και πρέπει να υπάρχει GPRS δίκτυο, αλλά ο συγχρονισμός της ώρας λειτουργία της συσκευής είναι. Δεν το υποστηρίζουν αυτό όλες οι συσκευές. Π.χ. το Sharp GX25 που ξέρω δεν υποστιρίζει κάποια τέτοια λειτουργία.

Επίσης δεν αλλάζουν όλα τα κινητά αυτόματα Χειμρινή\Θερινή ώρα. Τα Sagem ας πούμε που υποστηρίζουν το συγχρονισμό δεν κάνουν αυτόματη αλλαγή...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

re paidia kserei kanenas pou mporoume na broume to se tool?

Εάν μιλάς για την "επίσημη έκδοση" είναι στο σύνδεσμο που σου έγραψε ο φίλος geofil.

Ειδάλως θα πρέπει να σηκώσεις της κάτω γης τα μαμούνια... λέγε με P2P networks...

Α! Με την απαραίτητη προσοχή πάντα!

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και πρέπει να υπάρχει GPRS δίκτυο, αλλά ο συγχρονισμός της ώρας λειτουργία της συσκευής είναι. Δεν το υποστηρίζουν αυτό όλες οι συσκευές. Π.χ. το Sharp GX25 που ξέρω δεν υποστιρίζει κάποια τέτοια λειτουργία.

Επίσης δεν αλλάζουν όλα τα κινητά αυτόματα Χειμρινή\Θερινή ώρα. Τα Sagem ας πούμε που υποστηρίζουν το συγχρονισμό δεν κάνουν αυτόματη αλλαγή...

Έτσι ακριβώς είναι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω, μια και μιλαμε για GPRS..

το χρησιμοποιει κανεις ως modem για pc/ppc/palm?..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ να σβήνω τις επαφές από τη λίστα του MyPhoneExplorer, ώστε την επόμενη φορά που θα ανοίξω την εφαρμογή (χωρίς να συνδέσω το τηλέφωνο) να μην φαίνονται;Τώρα μπορεί οποιοσδήποτε να δει όλα τα δεδομένα του κινητού μου ανοίγοντας το MyPhoneExplorer.

 

Καλησπέρα .

 

Μπορείς να σβύσεις τις επαφές σου και οτι άλλο θέλεις απο την διαδρομή

C:\Program Files\MyPhoneExplorer\Sony Ericsson K750 ?????????????

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω, μια και μιλαμε για GPRS..

το χρησιμοποιει κανεις ως modem για pc/ppc/palm?..

Για ψυχαγωγικούς λόγους το αποκλείω, για επαγγελματική χρήση και μόνο όταν είναι απόλυτη ανάγκη μπορεί...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Για ψυχαγωγικούς λόγους το αποκλείω, για επαγγελματική χρήση και μόνο όταν είναι απόλυτη ανάγκη μπορεί...

 

και τότε ως εσχατη λύση γιατί...θα τσούξει!! :devil:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα.

 

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί ξανά (στις προηγούμενες 284 σελίδες!!), αλλά μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πώς γίνεται να αποθηκεύσω τις επαφές του τηλ. καταλόγου του κινητού στο PC μου??

Γίνεται μέσω της εφαρμογής Sony Ericsson File Manager, την οποία εγκατέστησα στον υπολογιστή από το συνοδευτικό CD του κινητού?? Διότι την έψαξα την εφαρμογή, και δεν βρήκα κάτι.....

 

Thanx in advance.

Σόλων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα.

 

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί ξανά (στις προηγούμενες 284 σελίδες!!), αλλά μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πώς γίνεται να αποθηκεύσω τις επαφές του τηλ. καταλόγου του κινητού στο PC μου??

Γίνεται μέσω της εφαρμογής Sony Ericsson File Manager, την οποία εγκατέστησα στον υπολογιστή από το συνοδευτικό CD του κινητού?? Διότι την έψαξα την εφαρμογή, και δεν βρήκα κάτι.....

 

Thanx in advance.

Σόλων

Με το λογισμικό που υπάρχει στο συνοδευτικό δισκάκι μπορείς να συγχρονίσεις τις επαφές σου με το Outlook, αλλά είναι δύσχρηστο και συναντώνται πολλά προβλήματα στη χρήση του.

 

Ένα πάρα πολύ καλό και δωρεάν διανεμόμενο πρόγραμμα είναι το MyPhoneExplorer, που αποτελεί ολοκληρωμένη σουίτα διαχείρισης των κινητών της Sony Ericsson.

Θα το βρεις στη διεύθυνση http://members.aon.at/fwechsel/en/index.html

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση???Τελικα το καινουργιο firmware διορθωνει αυτη την ενοχλητικη μ@@@κ@@!!*** που παθαινε με το μαυρο εικονιδιο και που εμπαινε στην δονηση απο μονο του????Παρακαλω οποιος το εχει τεσταρει ας απαντησει γιατι ειμαι στα προθυρα νευρικης κρισης!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

@multiPetros, fostirop και geofil

 

ευχαριστω..

μονο τον καιρο - στο palm - θελω να κατεβαζω 150 ΚΒ περιπου.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..

γνωρίζει κανείς τι έκδοση λογισμικού θα έχει το κινητό αν το αγοράσει κανείς τώρα από την Vodafone???

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει παίδες θα απαντήσει καποιος αν διορθώνεται το πρόβλημα του μαύρου κουτιού με την R1B.... γιατί αλλιώς θα το πετάξω !!!!! Μου έχει σπάσει τα νεύρα κάθε δύο τρεις μέρες reset. Βέβαια για να μην χάνεις κλήσεις μπορείς να βάλεις τα ringtones της μάνας του για ήχο κλήσης.
The city never sleeps...
Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει παίδες θα απαντήσει καποιος αν διορθώνεται το πρόβλημα του μαύρου κουτιού με την R1B.... γιατί αλλιώς θα το πετάξω !!!!! Μου έχει σπάσει τα νεύρα κάθε δύο τρεις μέρες reset. Βέβαια για να μην χάνεις κλήσεις μπορείς να βάλεις τα ringtones της μάνας του για ήχο κλήσης.

 

Εγώ με την τελευταία έκδοση δεν αντιμετώπισα κανένα τέτοιο πρόβλημα ;)

Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει παίδες θα απαντήσει καποιος αν διορθώνεται το πρόβλημα του μαύρου κουτιού με την R1B.... γιατί αλλιώς θα το πετάξω !!!!! Μου έχει σπάσει τα νεύρα κάθε δύο τρεις μέρες reset. Βέβαια για να μην χάνεις κλήσεις μπορείς να βάλεις τα ringtones της μάνας του για ήχο κλήσης.

Συγκεκριμένα έκανα πρώτα master reset και μετά έδωσα την αναβάθμιση. Είμαι χωρίς το παραμικρο πρόβλημα εδώ και 2 εβδομάδες. Λύθηκε και το πρόβλημα του μαύρου κουτιού και κάτι χαζοκολλήματα και κάτι καθυστερήσεις στο αναβόσβημα της συσκευής. Τέλος καλό έστω και καθυστερημένα.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

exei orio poses fores tha kaneis anavatmisi to 750i apo to net? giati pao na kano kai meta pou leei afise to C me xanapaei piso sthn arxi...

 

kai ego afto re gamwto!! xoris logo.. kai me egatestimenous tous drivers..

tha anagastw na paw stous fostires tis se.. kai ade na do poso tha mou to kratisoun..:cry:

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..

γνωρίζει κανείς τι έκδοση λογισμικού θα έχει το κινητό αν το αγοράσει κανείς τώρα από την Vodafone???

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

Φίλε fragman ένας φίλος λίγο πιο πίσω μας έχει δώσει !!!

ελπίζω να σου αρκεί ;)

Link to comment
Share on other sites

kai ego afto re gamwto!! xoris logo.. kai me egatestimenous tous drivers..

tha anagastw na paw stous fostires tis se.. kai ade na do poso tha mou to kratisoun..:cry:

 

Φίλε μου καλησπέρα!

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα! Κάνε uninstall ότι έχει να κάνει με Sony Ericsson στο PC σου! (Update center, PC suite, ακόμα και το theme creator αν έχεις).

Διέγραψε τον φάκελο Program files\Sony Ericsson!

Γενικά καθάρισε όσο καλήτερα μπορείς τα αρχεία της Ericsson από το PC σου και μετά ξανακάνε εγκατάσταση τα πάντα!

Εμένα μόνο έτσι δούλεψε!

Καλή τύχη!:)

http://img371.imageshack.us/img371/8670/abarth8pf.jpg

click me....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...