Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω φιλε raver αλλα που τα κανω αυτα?

Στην κατασταση αναμονης?:confused:

 

Καλησπέρα .

 

Στην πρώτη οθόνη του κινητού σου ( στην κατασταση αναμονης ) ισχύουν οι κινήσεις για να βγάλεις το κρυφό μενού .

 

>*<<*<* ( Δεξιά-αστέρι / αριστερά , αριστερά-αστέρι / αριστερά-αστέρι ) εμφανίζει ένα κρυφό μενού με διάφορες επιλογές .

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέμα: ΕΛΥΣΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ CRASHΑΡΙΣΜΑΤΟΣ ΤΟΥ Κ750ι

 

Καλησπερα παιδια ! ειμαι νεος στο χωρο των κινητων, αλλα ισως να σας βοηθησω για να εχετε πολλες εφαρμογες μαζι στο κινητο σας χωρις να κολλαει και χωρις να αργαει οταν κανετε boot to κινητο σας! (Κ750ι).

Αγορασα το κινητο τα χριστουγεννα και συντομα καταλαβα οτι ειναι ενα καλο κινητο με πολλα δυνατα σημεια, αλλα το μονο που με χαλασε ηταν οτι οταν εβαλα καμμια 100 java εφαρμογες , το κινητο αργουσε τρομερα στην επανεκκινηση του, σε σημειο που να ηθελε εως και 10 λεπτα τη φορα, Επισης οταν εσβηνα μια εφαρμογη εκανε αρκετα δευτερα (καμμια 30 με 60sec ) καποιες φορες κολλουσε και το κινητο. Ρωτησα απο εδω και απο κει αλλα τιποτα. Μαλιστα οι εξυπνοι των site με παραπεμπανε λεει να σβησω τις εφαρμογες και να μην εχω πολλα πολλα στην chip memory.........Το δεχτηκα αυτο αλλα το μυαλο μου , ως ανησυχο πνευμα δεν ηθελε να τα παρατησει..... Ωσπου ΤΟ ΒΡΗΚΑ!!!!!!

 

Ακουστε προσεκτικα, τωρα εχω 300+ java , μνημη chip ελευθερη ~8ΜΒ αλλα και με 150 ΚΒ το κινητο δουλευε περιφημα , εβγαζα εως και φωτο στις αποκριες με κανενα προβλημα. Ολα οφειλονται (καθυστερησεις, κολληματα εφαρμογων στα σβησιματα κ.α.) στο οτι οταν μεταφερουμε μια εφαρμογη στο κινητο αυτο κανει την εφαρμογη εγκατασταση. Τι σημαινει αυτο???

 

Ξαφνικα το κινητο αποκταει γυρω στα 5-6 αρχεια στο file cache toy τα οποια πρεπει να εχει ανα πασα στιγμη ετοιμα. Φανταστειτε τωρα 200 java posa αρχεια στο καταλογο των ονοματων του ειναι (~1200). Αν εχετε ΒΤ θα τα δειτε τα αρχεια να ανοιγουν μεσα στον καταλογο του κινητου στην chip).

 

TI EKANA ΤΩΡΑ..?

 

Σκεφτηκα πως να γινει να μην γινετε εγκατασταση αμεσα, και βρηκα οτι αν τα εστελνα πρωτα στο φακελο Other του κινητου (Μemory Card) εβλεπα οτι εκει να κρατουσα συμπιεσμενα οπως ηταν αρχικα σε μορφη .jar. Αχα ειπα και το ωραιο τησ υποθεσης ειναι οτι οχι μονο τα κραταει εκει αλλα εκανα και φακελους εκει με το ειδος της εφαρμογης π.χ. 2d games, 3d games, mind, xxx, εφαρμογες κτ.λ.

 

Το συμπερασμα , το κινητο τρεχει ακαριαια τα παντα , εχω ολα τα java στο κινητο μου, και οποτε θελω να παιξω πχ κατι απλα παω στο φακελο Other παταω σε μια εφαρμογη και αυτο ΤΟΤΕ κανει την εγκατασταση. Ετσι αναλογως τα κεφια μου κανω εγκατασταση οποια θελω και μετα οταν τα τελειοσο απλα τα σβηνω απο τον φακελο Games ή Εφαρμογες οπου γινεται η εγκατασταση τους!!!!!

 

Αυτα και ελπιζω να βοηθησα!

 

ΥΓ> Τωρα μαλλον δεν θα λενε και πολυ οτι κολλαει το K750i !!!!!

--------------------

 

ALTUS

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

@ALTUS:

 

Σωστός και ωραίος!! :up:

Πες μου όμως σε παρακαλώ από περιέργεια και μονο...θα 300+java που έχεις τι είναι?!!! Τι έχεις περάσει πια στο κινητό σου?!! :cry: :p

Link to comment
Share on other sites

@ALTUS:

 

Σωστός και ωραίος!! :up:

Πες μου όμως σε παρακαλώ από περιέργεια και μονο...θα 300+java που έχεις τι είναι?!!! Τι έχεις περάσει πια στο κινητό σου?!! :cry: :p

Και εγώ αυτό αναρωτήθηκα. 300 java εφαρμογές είναι πολλές. Πάρα πολλές. Εκτος αν είναι τρόπος του λέγειν.

Link to comment
Share on other sites

Αν αποφασίσω να κάνω την αναβάθμιση, επειδή έχω Vodafone Live κινητό θα μπορέσω να την κάνω ή έχει κάποιο κόλπο??? Και ποια έκδοση πρέπει να βάλω??? Την τελευταία που λέει unbranded UK????
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αν αποφασίσω να κάνω την αναβάθμιση, επειδή έχω Vodafone Live κινητό θα μπορέσω να την κάνω ή έχει κάποιο κόλπο??? Και ποια έκδοση πρέπει να βάλω??? Την τελευταία που λέει unbranded UK????

1 Δεν έχει κανένα κόλπο. Εκτός αν θες να το κάνεις non live.

2 Η έκδοση που αναφέρεις σαν unbranded UK δεν είναι για το δικό σου που δεν είναι unbranded.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα: ΕΛΥΣΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ CRASHΑΡΙΣΜΑΤΟΣ ΤΟΥ Κ750ι

 

Καλησπερα παιδια ! ειμαι νεος στο χωρο των κινητων, αλλα ισως να σας βοηθησω για να εχετε πολλες εφαρμογες μαζι στο κινητο σας χωρις να κολλαει και χωρις να αργαει οταν κανετε boot to κινητο σας! (Κ750ι).

Αγορασα το κινητο τα χριστουγεννα και συντομα καταλαβα οτι ειναι ενα καλο κινητο με πολλα δυνατα σημεια, αλλα το μονο που με χαλασε ηταν οτι οταν εβαλα καμμια 100 java εφαρμογες , το κινητο αργουσε τρομερα στην επανεκκινηση του, σε σημειο που να ηθελε εως και 10 λεπτα τη φορα, Επισης οταν εσβηνα μια εφαρμογη εκανε αρκετα δευτερα (καμμια 30 με 60sec ) καποιες φορες κολλουσε και το κινητο. Ρωτησα απο εδω και απο κει αλλα τιποτα. Μαλιστα οι εξυπνοι των site με παραπεμπανε λεει να σβησω τις εφαρμογες και να μην εχω πολλα πολλα στην chip memory.........Το δεχτηκα αυτο αλλα το μυαλο μου , ως ανησυχο πνευμα δεν ηθελε να τα παρατησει..... Ωσπου ΤΟ ΒΡΗΚΑ!!!!!!

 

Ακουστε προσεκτικα, τωρα εχω 300+ java , μνημη chip ελευθερη ~8ΜΒ αλλα και με 150 ΚΒ το κινητο δουλευε περιφημα , εβγαζα εως και φωτο στις αποκριες με κανενα προβλημα. Ολα οφειλονται (καθυστερησεις, κολληματα εφαρμογων στα σβησιματα κ.α.) στο οτι οταν μεταφερουμε μια εφαρμογη στο κινητο αυτο κανει την εφαρμογη εγκατασταση. Τι σημαινει αυτο???

 

Ξαφνικα το κινητο αποκταει γυρω στα 5-6 αρχεια στο file cache toy τα οποια πρεπει να εχει ανα πασα στιγμη ετοιμα. Φανταστειτε τωρα 200 java posa αρχεια στο καταλογο των ονοματων του ειναι (~1200). Αν εχετε ΒΤ θα τα δειτε τα αρχεια να ανοιγουν μεσα στον καταλογο του κινητου στην chip).

 

TI EKANA ΤΩΡΑ..?

 

Σκεφτηκα πως να γινει να μην γινετε εγκατασταση αμεσα, και βρηκα οτι αν τα εστελνα πρωτα στο φακελο Other του κινητου (Μemory Card) εβλεπα οτι εκει να κρατουσα συμπιεσμενα οπως ηταν αρχικα σε μορφη .jar. Αχα ειπα και το ωραιο τησ υποθεσης ειναι οτι οχι μονο τα κραταει εκει αλλα εκανα και φακελους εκει με το ειδος της εφαρμογης π.χ. 2d games, 3d games, mind, xxx, εφαρμογες κτ.λ.

 

Το συμπερασμα , το κινητο τρεχει ακαριαια τα παντα , εχω ολα τα java στο κινητο μου, και οποτε θελω να παιξω πχ κατι απλα παω στο φακελο Other παταω σε μια εφαρμογη και αυτο ΤΟΤΕ κανει την εγκατασταση. Ετσι αναλογως τα κεφια μου κανω εγκατασταση οποια θελω και μετα οταν τα τελειοσο απλα τα σβηνω απο τον φακελο Games ή Εφαρμογες οπου γινεται η εγκατασταση τους!!!!!

 

Αυτα και ελπιζω να βοηθησα!

 

ΥΓ> Τωρα μαλλον δεν θα λενε και πολυ οτι κολλαει το K750i !!!!!

--------------------

 

ALTUS

 

Φίλε ALTUS, αν σου πήρε απ΄τα χριστούγεννα μέχρι τώρα να το καταλαβεις, μάλλον αργησες! Αυτο εννοούσαμε οταν σου λέγαμε να σβήσεις κανα αρχείο. Και εγώ έχω καμια 100αρια παιχνίδια αλλα τόσα θέματα και καμιά 200αρια φωτο στο M.S. αλλα εγκατεστημένα μόνο 4 παιχνίδια!;)

Link to comment
Share on other sites

Πάρε και μία Sony στα 170€!!!
Και γιατί να μην την πάρετε από εδώ με 123€ τελική ???

:D :D :D

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Αν ρίξετε μιά ματιά σε προηγούμενα post μου π.χ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1146424#post1146424

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1146430#post1146430

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1147494#post1147494

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1147770#post1147770

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1158452#post1158452

 

αναγράφω ότι το κινητό μου με τίποτα δεν έκανε αναβάθμιση σε καινούργιο λογισμικό και μου έλεγε ότι η R1L που είχα ήταν η τελευταία.

 

Εεεε.... λοιπόν λέω και εγώ θα του το βάλω με το ζόρι. Πάω στο DaVinciTeam και πληρώνω τα 10€ μου και παίρνω ένα credit. Πάω να ξεκινήσω και μου λέει.... "ώπα μάστορα... το κινητό σου δεν είναι red (retail versions), αλλά είναι brown (development editions)"...

 

Τώρα μου λέτε εμένα πώς βρέθηκε στα χέρια μου κινητό development ???

 

Anyway, το πάω και εγώ στην Omnitech (που οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν ευγενικότατοι, εξυπηρετηκότατοι και γρηγορότατοι - τατοι, τατοι...) και τους ζητάω να μου το κάνουν αναβάθμιση. Μου απαντάνε ότι δεν μπορούν και ότι θα μου κάνουν αντικατάσταση το κινητό και σε λιγότερο από 5 μέρες .....

 

ΕΙΧΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΟΥ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ !!!!!

 

Με την ολοκαίνουργια R1BC002... Και είναι αστέρι. Πολύ καλήτερη ποιότητα φωτογραφίας, οθόνης, χωρίς μαύρα κουτάκια στο μενού.... Απλά ΤΕΛΕΙΟ !!!

 

Όσοι έχετε παρόμοια προβλήματα, πηγαίνετε το να σας το αλλάξουν όσο έχετε ακόμα εγγύηση.

 

Και πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Omnitech.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα απ το ebay την 1GB Sony highspeed Magicgate απ το Hong Kong μεριά (14 μέρες) 40 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά.

Η τιμή της 1GB έχει πέσει στον Γερμανό στα 80 ευρώ (της Sandisk όχι της sony)

 

Και γιατί να μην την πάρετε από εδώ με 123€ τελική ???

:D :D :D

 

Ερώτηση. Γιατί μετά την αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση R1BC002 κάθε φορά που ανοίγω το κινητό έχω χάσει και πρέπει να ξαναρυθμίσω τις συντομεύσεις του μοχλού?

 

Καμία λύση?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα απ το ebay την 1GB Sony highspeed Magicgate απ το Hong Kong μεριά (14 μέρες) 40 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά.

Η τιμή της 1GB έχει πέσει στον Γερμανό στα 80 ευρώ (της Sandisk όχι της sony)

 

 

 

Ερώτηση. Γιατί μετά την αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση R1BC002 κάθε φορά που ανοίγω το κινητό έχω χάσει και πρέπει να ξαναρυθμίσω τις συντομεύσεις του μοχλού?

 

Καμία λύση?

Δοκίμασε να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (όχι διαγραφή δεδομένων)...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας καλως σας βρηκα .Ειμαι καινουργιος στο χωρο της sony και γιαυτο θα ηθελα να ρωτησω κατι.Χθες αγορασα το κ750i και δυστυχως αντιμετωπιζω ενα προβλημα.Προσπαθω να τραβηξω καμια φωτο η κανα videο αλλα ματαια.Ενω παταω το κουμπι αυτο απλα μου δειχνει στιγμιαια ενα πλαισιο με ενα πρασινο λαμπακι και συνεχιζει χωρις ομως να εχει τραβηξει τιποτα.Κανα δυο φορες τα καταφερα αλλα μαλλον απο τυχη.Μηπως κανω τιποτα λαθος?

Το firmware ειναι το r1aa008.

Aν μπορει καποιος ας με φωτισει γιατι γινεται αυτο.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ενω παταω το κουμπι αυτο απλα μου δειχνει στιγμιαια ενα πλαισιο με ενα πρασινο λαμπακι και συνεχιζει χωρις ομως να εχει τραβηξει τιποτα.

Τη στιγμη που περιγραφεις κανει απλα εστιαση. Πρεπει να επιμεινεις στο πατημα και θα "τραβηξει" τη φωτογραφια.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας καλως σας βρηκα .Ειμαι καινουργιος στο χωρο της sony και γιαυτο θα ηθελα να ρωτησω κατι.Χθες αγορασα το κ750i και δυστυχως αντιμετωπιζω ενα προβλημα.Προσπαθω να τραβηξω καμια φωτο η κανα videο αλλα ματαια.Ενω παταω το κουμπι αυτο απλα μου δειχνει στιγμιαια ενα πλαισιο με ενα πρασινο λαμπακι και συνεχιζει χωρις ομως να εχει τραβηξει τιποτα.Κανα δυο φορες τα καταφερα αλλα μαλλον απο τυχη.Μηπως κανω τιποτα λαθος?

Το firmware ειναι το r1aa008.

Aν μπορει καποιος ας με φωτισει γιατι γινεται αυτο.

Ευχαριστω.

file mou patas ligo to koumpi tis fotografikis kai sou emfanizei ena prasino koutaki ,otan kani kapion ixo patas ligo pio poli to koumpi tis foto kai sou thn vgazei !diladi otn patas ligo to koumpi kai to kratiseis patimeno kani auto focous kai molis akousti o ixos patas me pio poli dinami to koumpi kai vgeni h foto .einai san tis fotografikes:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

 

Στην πρώτη οθόνη του κινητού σου ( στην κατασταση αναμονης ) ισχύουν οι κινήσεις για να βγάλεις το κρυφό μενού .

 

>*<<*<* ( Δεξιά-αστέρι / αριστερά , αριστερά-αστέρι / αριστερά-αστέρι ) εμφανίζει ένα κρυφό μενού με διάφορες επιλογές .

 

 

Ρε φιλε migel οταν κανω >(δεξι κλικ) μου βγαζει το ξυπνητηρι.

 

Και σε αυτο που εγραψε ο raver δεν κανει τιποτα!

 

Οταν τα πατησω ολα το βγαζει μονο του η πρεπει να πατησω και κατι αλλο?

 

Sorry παιδες Α-Σ-Χ-Ε-Τ-Ο-Σ εδω!!!:O :O :O

Link to comment
Share on other sites

kosant και lazman σας ευχαριστω και τους δυο.Ειχατε δικιο τελικα αυτο ηταν.:w00t:

Μπορω να πω οτι ειχα φρικαρει ασχημα.Λεω και'γω τετοια γκαντεμια ρε γμτ

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ εγω αναφερομαι για τα παιχνιδια τα οποια κανουν εγκατασταση τα αρχεια τους και ανοιγουν ενα τεραστιο αριθμο αρχειων για την file cache κινητου, οχι για μεμονωμενα αρχεια ηχου και εικονας που ουτως η αλλως ειναι ενα αρχειο . Δοκιμαστε αυτο που σας ειπα και το κινητο θα ειναι πολυ πιο γρηγορο. (Εκτος και αν δεν θελετε να εχετε παιχνιδια οπως ο φιλος μας με τα 4!)

 

Εξαλλου για καποιους ισως να μην χρειαζεται αλλα για αυτους που θελουν στην κυριολεξια πολλα java , ειναι σιγουρα η λυση.

 

(Χρονος απο σβηστο σε standby mode πριν τη λυση - πανω απο 6 λεπτα)

 

(Χρονος απο σβηστο σε standby mode με τη λυση - πανω απο 30-40 δευτερα)

 

αυτα παιδια και sorry αν σας κουρασα!

 

Η πιο καινουρια αναβαθμιση ξερει κανενας πια ειναι (επισημη) και εαν εχει διαφορα στην ποιοτητα της φωτογραφιας?? Ευχαριστω!

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ εγω αναφερομαι για τα παιχνιδια τα οποια κανουν εγκατασταση τα αρχεια τους και ανοιγουν ενα τεραστιο αριθμο αρχειων για την file cache κινητου, οχι για μεμονωμενα αρχεια ηχου και εικονας που ουτως η αλλως ειναι ενα αρχειο . Δοκιμαστε αυτο που σας ειπα και το κινητο θα ειναι πολυ πιο γρηγορο. (Εκτος και αν δεν θελετε να εχετε παιχνιδια οπως ο φιλος μας με τα 4!)

 

Εξαλλου για καποιους ισως να μην χρειαζεται αλλα για αυτους που θελουν στην κυριολεξια πολλα java , ειναι σιγουρα η λυση.

 

(Χρονος απο σβηστο σε standby mode πριν τη λυση - πανω απο 6 λεπτα)

 

(Χρονος απο σβηστο σε standby mode με τη λυση - πανω απο 30-40 δευτερα)

 

αυτα παιδια και sorry αν σας κουρασα!

 

Η πιο καινουρια αναβαθμιση ξερει κανενας πια ειναι (επισημη) και εαν εχει διαφορα στην ποιοτητα της φωτογραφιας?? Ευχαριστω!

 

Φιλαράκι το M.S. είναι το memory stic του κινητού και εκεί έχω 100 παιγχνίδια αποθηκευμένα!!! ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ 4 ειναι μόνιμα εγκατεστημένα στην cache του κινητου!!! και κάτι ακόμα... τα θέματα δεν είναι μεμονομένα αρχεία εικόνας ή ήχου!!!:!:

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε migel οταν κανω >(δεξι κλικ) μου βγαζει το ξυπνητηρι.

 

Και σε αυτο που εγραψε ο raver δεν κανει τιποτα!

 

Οταν τα πατησω ολα το βγαζει μονο του η πρεπει να πατησω και κατι αλλο?

 

Sorry παιδες Α-Σ-Χ-Ε-Τ-Ο-Σ εδω!!!:O :O :O

 

giorgosGT δεν εχει σημασία αν σου εμφανίζεται το ξυπνητήρι!!! Και εγώ με δεξιά κίνηση του joystic έχω το κεντρικό μενού!!!

δεν πρέπει να πατήσεις κάτι άλλο, μάλλον την αλληλουχία δεν κάνεις σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε migel οταν κανω >(δεξι κλικ) μου βγαζει το ξυπνητηρι.

 

Και σε αυτο που εγραψε ο raver δεν κανει τιποτα!

 

Οταν τα πατησω ολα το βγαζει μονο του η πρεπει να πατησω και κατι αλλο?

 

Sorry παιδες Α-Σ-Χ-Ε-Τ-Ο-Σ εδω!!!:O :O :O

 

Καλησπέρα .

 

Κάνε τις κινήσεις που σου είπα και μην κοιτάς στην οθόνη τι βγάζει ( σαν να μην υπάρχει :) ) και θα δείς το κρυφό μενού .

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...αν και άργησα λίγο είμαι πλέον έτοιμος να πάρω καινούριο κινητό(σήμερα ή αυριο) και αυτό θα είναι το Κ750i...Έχω επιδότηση από την Vodafone και μάλλον θα το πάρω VL...

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν εκτός από τις διαφορές στο μενού και στα αρχεία DRM για τα ΜP3 όλα τα άλλα είναι ίδια...;

Αναβάθμιση από το site της SE θα μπορώ να κάνω, και αν ναι, το VL μενού θα αλλάξει;;

Τώρα που θα αγοράσω το κινητό ξέρει κανείς ποια έκδοση λογισμικού θα έχει;; Ποιά είναι η ποιο καινούρια;

 

Sorry αν κούρασα και κάποιες ερωτήσεις έχουν απαντηθεί στο παρελθόν (282 σελ. είναι πολλές...)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...αν και άργησα λίγο είμαι πλέον έτοιμος να πάρω καινούριο κινητό(σήμερα ή αυριο) και αυτό θα είναι το Κ750i...Έχω επιδότηση από την Vodafone και μάλλον θα το πάρω VL...

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν εκτός από τις διαφορές στο μενού και στα αρχεία DRM για τα ΜP3 όλα τα άλλα είναι ίδια...;

Αναβάθμιση από το site της SE θα μπορώ να κάνω, και αν ναι, το VL μενού θα αλλάξει;;

Τώρα που θα αγοράσω το κινητό ξέρει κανείς ποια έκδοση λογισμικού θα έχει;; Ποιά είναι η ποιο καινούρια;

 

Sorry αν κούρασα και κάποιες ερωτήσεις έχουν απαντηθεί στο παρελθόν (282 σελ. είναι πολλές...)

 

Όσον αφορά τα MP3 να ξέρεις ότι πλέον μπορείς να τα βάλεις κανονικά για ήχο κλήσης και μηνύματος ;)

Link to comment
Share on other sites

Αισθητικά έχει διαφορές, λειτουργικά επίσης είναι Optimized για να χρεώνει...

Κάποια πλήκτρα σε πάνε κατευθείαν σε GPRS Κλπ

 

Πάντως αν και έχει αναφερθεί, μπορείς να το φλασάρεις στην τελευταία έκδοση χωρίς VL στο 9volto με 20 ευρώ, ή Online στο davinciteam με 10.

 

 

Καλημέρα παιδιά...αν και άργησα λίγο είμαι πλέον έτοιμος να πάρω καινούριο κινητό(σήμερα ή αυριο) και αυτό θα είναι το Κ750i...Έχω επιδότηση από την Vodafone και μάλλον θα το πάρω VL...

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν εκτός από τις διαφορές στο μενού και στα αρχεία DRM για τα ΜP3 όλα τα άλλα είναι ίδια...;

Αναβάθμιση από το site της SE θα μπορώ να κάνω, και αν ναι, το VL μενού θα αλλάξει;;

Τώρα που θα αγοράσω το κινητό ξέρει κανείς ποια έκδοση λογισμικού θα έχει;; Ποιά είναι η ποιο καινούρια;

 

Sorry αν κούρασα και κάποιες ερωτήσεις έχουν απαντηθεί στο παρελθόν (282 σελ. είναι πολλές...)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το κ750 είναι πιο αργό από το W800? Επίσης ποια είναι η μέγιστη χωρητικότητα μνήμης που μπορεί να σηκώσει το Κ750? Κάποιος στο Γερμανο μου είπε ότι πάνω από 128 κολλάει..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...