Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια σκεφτεται ο αδερφος μου να παρει το Κ750 αλλα vodafone live λεει?Εκτος απ τα εικονιδια αλλαζουν πολλα στο μενου?Οι συντομευσεις υπαρχουν?Επηρεαζεται καθολου το μενου του βιντεο η της καμερας?ΕΠΕΙΓΟΝ!!!!!

 

file mou tha sou protina na paris kalitera mia quickshare siskevi. mia unbranded kai oxi vodafone live!

 

ektos tou oti alazi to menu, den tha mporis na vazis mp3s san ixo klisis. prepi klidosis ta mp3s me to drm gia na mporis na to kanis afto. meta omos den tha mporis na ta stilis... psilomoufa..:X

 

oso gia tin kamera kai ta lipa i voda den epireazi se tpt to kinito..

 

i apofasi diki sou...:cool:

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guys πρόβλημα, έχω το κ750 μόλις ένα μήνα και σήμερα έσπασε η οθόνη μετά από πέσιμο. Έχει σπάσει η εσωτερική όχι το εξωτερικό κάλυμμα, ξέρει κανείς τι θα μου κοστίσει;;;Φυσικά δεν θα καλύπτεται από την εγγύηση. Επίσης αν ξέρει κανείς αν θα το πάρω την ίδια μέρα(χλωμό αλλά τεσπά);;;Ευχαριστώ εκ των προτέρων
The city never sleeps...
Link to comment
Share on other sites

Guys πρόβλημα, έχω το κ750 μόλις ένα μήνα και σήμερα έσπασε η οθόνη μετά από πέσιμο. Έχει σπάσει η εσωτερική όχι το εξωτερικό κάλυμμα, ξέρει κανείς τι θα μου κοστίσει;;;Φυσικά δεν θα καλύπτεται από την εγγύηση. Επίσης αν ξέρει κανείς αν θα το πάρω την ίδια μέρα(χλωμό αλλά τεσπά);;;Ευχαριστώ εκ των προτέρων

http://www.9volto.gr/catalog/default.php?cPath=54_79&osCsid=0595b783e98f423a94cced336023e12b

για δες εδω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνίδια (promo) που έχει το κινητό όταν το αγοράζεις σβήνονται; Θελω να ελευθερώσω χώρο. Εμένα μου λέει διαγραφη αδύνατη.

Mono to aero mission mporeis na sviseis.Prepei na kaneis master reset.Tha sou svisei oles tis rythmiseis kai tin efarmogi world clock, kathws kai oti allo exeis apothikevmeno sti mnimi tilefwnou.

 

Rithmiseis->Genikes->Epanafora rithmisewn:O

Get a life...
Link to comment
Share on other sites

pos mporo na ka8ariso tin skoni apo tin o8oni? einai apo mesa!
Και εμένα θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο. Ξέρει κανείς κάτι;

 

Πρέπει να ανοιχτεί;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο. Ξέρει κανείς κάτι;

 

Πρέπει να ανοιχτεί;

 

Μερικές σελίδες πιο πίσο θα βρείτε ένα link με οδηγίες πως να ανοίξετε το κινητό.

 

Είναι πολύ εύκολο και με λίγη προσοχή μπορείτε να κάνετε την δουλειά σας χωρίς ζημιές :)

Link to comment
Share on other sites

απο προχτες ειμαι και εγω ενας ευτυχης κατοχος αυτου του υπεροχου κινητου. ειναι VL γιατι το πηρα με αναβαθμιση και το πηρα 140 euro αλλα περα απ το σπαστικο μενου μπορω να χρησιμοποιησω mp3 ως ηχο κλησης.Η εκδοση λογισμικου ειναι η R1N035 και μεχρι τωρα παρα τη ταλαιπωρια που το υποβαλλω δουλευει μια χαρουλα.

ΥΓ. ουτε ξερω τι ειναι το dmr οποτε δε το χρησιμοποιησα και τα mp3 τα στελνω κανονικα οπου θελω.

Link to comment
Share on other sites

απο προχτες ειμαι και εγω ενας ευτυχης κατοχος αυτου του υπεροχου κινητου. ειναι VL γιατι το πηρα με αναβαθμιση και το πηρα 140 euro αλλα περα απ το σπαστικο μενου μπορω να χρησιμοποιησω mp3 ως ηχο κλησης.Η εκδοση λογισμικου ειναι η R1N035 και μεχρι τωρα παρα τη ταλαιπωρια που το υποβαλλω δουλευει μια χαρουλα.

ΥΓ. ουτε ξερω τι ειναι το dmr οποτε δε το χρησιμοποιησα και τα mp3 τα στελνω κανονικα οπου θελω.

Στην αρχή μιλούσαμε για "λάθος" της Voda σε κάποιες συσκευές, αλλά φαίνεται ότι κάτι άλλαξε στην πολιτική της με τα mp3 και δεν τα δεσμεύει πλέον...

Link to comment
Share on other sites

paidia den epixeirisa akoma tin anabathmisi alla eida oti oi foto exoyn kb kai sto pc kai sto kinito akribos to ido! tin foto sto pc tin deixnei se mikrografia alla otan pao na tin anoikso leei oti den iparxei diathesimi proepiskopisi! mporo na tin epanafero? pos? help me giati aytin tin ora einai dipla mou kai moy fonazei!

Θα σου πρότεινα, εφόσον οι φωτο είναι στο στικάκι, να χρησιμοποιήσεις ένα stick reader για να τις περάσεις στο pc. Γενικά, είναι τρόπος πολύ πιο αξιόπιστος και θεαματικά πιο γρήγορος. Προσωπικά το κάνω μόνο έτσι. Αν με το reader βρεις τις φωτο κανονικά στο στικ, θα πρότεινα το εξής: δοκίμασε αρχικά να τις αντιγράψεις στο pc σαν back up για να είσαι σίγουρος, και μετά σβήσε τις από το στικ και ξανα-αντίγραψέ τις σε αυτό από το pc (πάντα μέσω reader). Αν θέλεις να είσαι πιο σίγουρος, δοκίμασε πρώτα να το κάνεις με 1-2 φωτο για να τσεκάρεις αν ωφελεί και, ανάλογα, το κάνεις και για τις άλλες ή όχι.

Ανεπιφύλακτα προτείνω να προτιμάς το reader για κάθε είδους μεταφορά - αντιγραφή από την κάρτα. Έτσι κι αλλιώς είναι πολύ φθηνός (μπορείς να πάρεις έναν δώρο στηνν αδερφή σου μπας και σε συγχωρήσει ;) )

Από εκεί και πέρα για την αναβάθμιση δεν έχω άποψη, δεν έχω καταλάβει αν διορθώνει αυτό το πρόβλημα ή όχι - φαντάζομαι δεν έχεις τίποτα να χάσεις...

Καλή τύχη :)

Link to comment
Share on other sites

Μερικές σελίδες πιο πίσο θα βρείτε ένα link με οδηγίες πως να ανοίξετε το κινητό.

 

Είναι πολύ εύκολο και με λίγη προσοχή μπορείτε να κάνετε την δουλειά σας χωρίς ζημιές :)

Εφοσον το ανοιξω, μπορω να κανω κατι με το joystick μου που τα χει χασει λιγο;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον το ανοιξω, μπορω να κανω κατι με το joystick μου που τα χει χασει λιγο;

Ναι. Να το αντικαταστήσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Να το αντικαταστήσεις :)

Αλλαζει ευκολα; Μηπως μετα απο κανα μηνα αρχισει παλι να πεταει στα συννεφα;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να έχεις ενα σταθμό κόλλησης θερμού αέρα, Flux, ενα καινούριο Joystick (original), ενα κολλητήρι, σύρμα αποκόλλησης.

Το αν θα χαλάσει πάλι η οχι εξαρτάται απο τον τρόπο που το χρησιμοποιούμε :)

Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να έχεις ενα σταθμό κόλλησης θερμού αέρα, Flux, ενα καινούριο Joystick (original), ενα κολλητήρι, σύρμα αποκόλλησης.

Το αν θα χαλάσει πάλι η οχι εξαρτάται απο τον τρόπο που το χρησιμοποιούμε :)

:blink:

Aστο. Το μετανιωσα :rolleyes:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει την απάντηση που σου έδωσα (

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1164807#post1164807 )?

 

 

Ναι, την είδα την απάντηση... έτσι προσπαθούσα να το κάνω κι εγώ εξαρχής, αλλά δεν μπορούσα διότι το κουμπί Create DRM Content είναι σκιασμένο και δεν μπορώ να το πατήσω, για να μετατρέψω τα .mp3 σε .dm !!

 

Δεν ξέρω τι στον κόρακα γίνεται... λέω να κάνω αναβάθμιση από την R1C004 που έχω τώρα, στην τελευταία έκδοση R1AA008... όπου απ'ότι διάβασα μπορείς και να παίξεις ως ήχο κλήσης και να στείλεις ελεύθερα τα .mp3 σου.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει που πρέπει να απευθυνθώ, αν γίνεται αυθημερόν το update και αν θα σβηστούν αρχεία ή ρυθμίσεις που έχω τώρα στο κινητό μου??? Πόσο κοστίζει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την είδα την απάντηση... έτσι προσπαθούσα να το κάνω κι εγώ εξαρχής, αλλά δεν μπορούσα διότι το κουμπί Create DRM Content είναι σκιασμένο και δεν μπορώ να το πατήσω, για να μετατρέψω τα .mp3 σε .dm !!

Δεν ξέρω τι στον κόρακα γίνεται... λέω να κάνω αναβάθμιση από την R1C004 που έχω τώρα, στην τελευταία έκδοση R1AA008... όπου απ'ότι διάβασα μπορείς και να παίξεις ως ήχο κλήσης και να στείλεις ελεύθερα τα .mp3 σου.

Μπορεί κάποιος να μου πει που πρέπει να απευθυνθώ, αν γίνεται αυθημερόν το update και αν θα σβηστούν αρχεία ή ρυθμίσεις που έχω τώρα στο κινητό μου??? Πόσο κοστίζει?

Από ό,τι ξέρω, η νέα έκδοση δεν αφορά κινητά live. Αν κάνω λάθος και γνωρίζεις κάτι διαφορετικό, παρακαλώ πες μου.

Πάντως, μου κάνει πολύ εντύπωση... Κανονικά το κουμπί γίνεται διαθέσιμο μόλις επιλέξεις τουλάχιστον 1 mp3.

Το configuration είναι σίγουρα OK?

[ATTACH]7719[/ATTACH]

Α, να σου πω... Δε φαντάζομαι να επιλέγεις mp3 που είναι πάνω σε cd?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα...Το ξεκοίλιασα. Μόνο το μπροστινό καπάκι για πρώτη φορά

 

Απο την αρχή με ενοχλούσε που το πληκτρολόγιο δεν ήταν στην μέση αλλά κολλημένο στα δεξιά και με τις οδηγίες απο το γνωστό link αλλά χωρίς την "χατζάρα" το άνοιξα.

Αποτέλεσμα: ένα καλό και ένα κακό

 

Το καλό

----------

Αφού το χάζεψα για λίγο, ξεκινάω λοιπόν και καθαρίζω κάτι λίγες σκόνες που είχε και που με δυσκολία διακρίνονταν. Οταν πάω να το κλείσω βλέπω το αριστερό λαμάκι που αναφέρεται στο link σαν μια απο τις δύο γειώσεις του πληκτρολογίου (κάτω απο το πληκτρολόγιο) να είναι τσακισμένο προς τα έξω.

Σημείωση: Δεν υπάρχει περίπτωση να τσακιστεί το λαμάκι κατά το άνοιγμα

 

Ελέγχω πάλι τις οδηγίες και αφου βεβαιώνομαι για την σωστή του θέση το φτιάχνω πολύ προσεκτικά και το συναρμολογώ.

Το πληκτρολόγιο στο κέντρο και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό αλλά σταμάτησε να χάνει το δεξι sortcut οταν του βγάζω την μπαταρία

 

Το κακό

--------

Αφού λοιπόν έχω χαρεί "υπερβολικά" απο το κατόρθωμά μου, βγαίνω απο το σπίτι για καμμιά βόλτα. Πως κάνω και κοιτώ το όμορφο κινητό μου στο εξωτερικό φώς και παθαίνω το πρώτο έμφραγμα...Η οθόνη "τίγκα" στην σκόνη

Πάω στο σπίτι το ξαναλύνω και το καθαρίζω με ευλάβια. Το κλείνω το κοιτώ στο εξωτερικό φώς, πάλι σκόνη. Ρε πρέπει να το έκανα 15 φορές ανοιξε-κλείσε...Αφού λέω "τώρα θα σπάσει το καπάκι" που σημειωτέον η πάνω πλευρά του ξεκουμπώνει δύσκολα και με λίγο ταρζανιά.Με το που το κούμπωνα να πάλι δυο-τρείς γ.μ.μ.ν.ς σκονούλες...

Τα εμφράγματα απανωτά:X

Τελικά κατάφερα να το κλείσω και οι σκόνες που είναι μέσα να είναι τόσο μικρές, που φαίνονται μόνο αν το κινητό κοιτάει κόντρα τον ήλιο

 

Υστερόγραφο: Μέχρι να σας περάσει η τρέλα για το καινούργιο σας κινητό, μην το ανοίξετε.Αφήστε να περάσει κανένα εξάμηνο πρώτα:p

 

 

Να συμπληρώσω ότι την δεύτερη φορά μέχρι να τα καταφέρω με τις σκόνες, το κινητό ήταν κλειστό συνολικά 3 ώρες χωρίς μπαταρία.

Οταν το άνοιξα, το ρολόι έδειχνε τρείς ώρες πίσω...

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να τα κάνω όλα ελληνικά ή όλα λατινικά?Αυτό εννοείς?

 

 

nai file mou!! i mono to proto grama.. Afto ine pou metrai...

 

akoma prosexe giati ena A apo ena alo A to kin ta vlepi diaforetika an to ena ine agliko kai to alo eliniko..

 

so...alaxe to proto grama tou kathe onomatos kai kanto i elinika i aglika..:O

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

nai file mou!! i mono to proto grama.. Afto ine pou metrai...

 

akoma prosexe giati ena A apo ena alo A to kin ta vlepi diaforetika an to ena ine agliko kai to alo eliniko..

 

so...alaxe to proto grama tou kathe onomatos kai kanto i elinika i aglika..:O

Παιδιά ευχαριστώ!!!Επιτέλους μπήκε μια σειρά βρε παιδί μου :) .

Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι ξέρω, η νέα έκδοση δεν αφορά κινητά live. Αν κάνω λάθος και γνωρίζεις κάτι διαφορετικό, παρακαλώ πες μου.

Πάντως, μου κάνει πολύ εντύπωση... Κανονικά το κουμπί γίνεται διαθέσιμο μόλις επιλέξεις τουλάχιστον 1 mp3.

Το configuration είναι σίγουρα OK?

[ATTACH]7719[/ATTACH]

Α, να σου πω... Δε φαντάζομαι να επιλέγεις mp3 που είναι πάνω σε cd?

 

 

 

Όχι, δεν επέλεγα κομμάτι από CD.... έφταιγε η έκδοση της εφαρμογής!! Η 1.34 δεν δουλεύει με τα .mp3 ενώ κατέβασα και την προηγούμενη 1.21, η οποία δουλεύει άψογα!!! Θενκς για τη βοήθεια pavlos364..... μήπως μπορείς να μου πεις κι αυτά που ρώτησα για την αναβάθμιση (δες μια δυο σελίδες πιο πίσω)???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...